Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Przelotki Phenix Essex Lite

tech-rb przelotki phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
197 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 21 styczeń 2014 - 18:10

Rozumiem, że mniej więcej w cenie alconitow dostanę siki, ale... o kiepsko wykończonej pow.

To po co tam siki?



#22 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 21 styczeń 2014 - 18:20

Tak to można powiedzieć , wizualny pogląd jest na wykresie promującym nowe przelotki Fuji Torzite

fuji-torzite-test-technische-daten.jpg

 

Rysunek górny dokładnie obrazuje powierzchnię konkurencji ,Fuji SiC i Fuji Torzite

 

SiCi konkurencji są po to aby ludziska kupowali :) skoro masz kilka rodzai przelotek SiC to często się zdarza że klient wybiera opcję tańszą  

Masz ponadto inne testy porównujące Torzite ,Fuji SiC i no Name SiC 


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 21 styczeń 2014 - 18:24


#23 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 21 styczeń 2014 - 19:09

Wiesz, foldery producentów to trochę z przymrożeniem można brać, tym bardziej porównania do zapisów "no-name sic".

Zobaczymy w praktyce.



#24 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 21 styczeń 2014 - 19:37

Nie bardzo chcę mi się szukać w necie ale widziałem już zdjęcia wykonane pod mikroskopem elektronowym powierzchni kilku przelotek SiC różnych producentów jakiejś niezależnej angielskiej pracowni i pokazywały mniej więcej to samo , faktem jest to że Fuji opanowało szlifowanie spieku do perfekcji uzyskując najgładszą powierzchnię . Inna sprawa czy i w jakim stopniu przedkłada się to na odprowadzanie ciepła ,żywotność sznura ,długość rzutu ,bezpieczny hol bo może okazać się że to tylko sztuka dla sztuki a aż takie wysokie parametry nie są niezbędne .



#25 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 styczeń 2014 - 19:44

Nie bardzo chcę mi się szukać w necie ale widziałem już zdjęcia wykonane pod mikroskopem elektronowym powierzchni kilku przelotek SiC różnych producentów jakiejś niezależnej angielskiej pracowni i pokazywały mniej więcej to samo , faktem jest to że Fuji opanowało szlifowanie spieku do perfekcji uzyskując najgładszą powierzchnię . Inna sprawa czy i w jakim stopniu przedkłada się to na odprowadzanie ciepła ,żywotność sznura ,długość rzutu ,bezpieczny hol bo może okazać się że to tylko sztuka dla sztuki a aż takie wysokie parametry nie są niezbędne .

Może i są zbędne, ale samopoczucie bezcenne :)  :) :) , 



#26 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 21 styczeń 2014 - 20:05

Może i są zbędne, ale samopoczucie bezcenne :)  :) :) , 

Nie ma to jak Phenix na tytanach panie :) :) :)


  • krzychun lubi to

#27 OFFLINE   tyka3

tyka3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLUBLIN

Napisano 21 styczeń 2014 - 20:10

Kolega Jozi ma racje :)

 

Samopoczucie bezcenne :)



#28 OFFLINE   tyka3

tyka3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLUBLIN

Napisano 21 styczeń 2014 - 20:19

A Fuji KR to to samo co KL-H, czy to się jakoś dzieli na podgupy czy jak.....wytłumaczcie mi to.......



#29 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 21 styczeń 2014 - 20:21

Samopoczucie samopoczuciem. Dla mnie wniosek jest jeden. Jesli Fuji ma gladsze powierzchnie od konkurencji to wychodzi na to, ze material pierscienia nie ma az tak wielkiego znaczenia, tylko wlasnie polerowanie. I taki powiedzmy sobie hardloy potrafi przezyc blank  :)  .  Ale zeby tak na serio uspokoic wlasne samopoczucie trzeba kupic mikroskpo elektronowy, nie ma innej opcji... :P . Kampania Fuji dziala na wyobraznie



#30 OFFLINE   tyka3

tyka3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLUBLIN

Napisano 21 styczeń 2014 - 20:33

I jesczzce jedno pytanko....czy KR to to samo co K :)

 

Moze znajdzie się jakis forumowicz , który mi to wytłumaczy.......



#31 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 21 styczeń 2014 - 22:33

I jesczzce jedno pytanko....czy KR to to samo co K :)

 

Moze znajdzie się jakis forumowicz , który mi to wytłumaczy.......

To nie to samo . W Fuji KR ustawiasz stożek na przelotkach 2x KL-H,  KL-M KL-L jako Choker  ,lub na 3 x KL-H , KB jako Choker i resztę kończysz przelotkami KT . W systemie Triangle Free stożek ustawiasz na dwóch lub trzech przelotkach KL np,30,16, lub 30,20,12 i resztę kończysz przelotkami KT w pierwszym przypadku następna jest 10 KT w drugim też 10 KT , jeden stożek jest szybki drugi wolniejszy oczywiście jest wiele różnych kombinacji ale zasada jest taka że w systemie triangle Free biorą udział przelotki KL a w mocniejszych kijach również KW a tunel jest na przelotkach KT .Jedną wspólną cechą jest to że w obu systemach w tunelu występują te same przelotki KT . W systemie KR występują przelotki KR-H, KR-M,KR-L ,KB .


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 21 styczeń 2014 - 22:38

  • xyzzvpc lubi to

#32 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 21 styczeń 2014 - 23:24

Uzbroiłem ok 20+ patyków w te ringi i mogę powiedzieć ,że są alternatywą dla innych markowych ,jeśli chcemy połączyć moc,wytrzymałość i jakość przy konkurencyjnej cenie.

Główną cechą wizualną jest przesunięcie odchudzonego pierścienia sic w ramce ,co wpływa na zmniejszenie wagi i oraz wysokość ramki Y ,pozwalająca budować stożek na 3 przelotkach, w dość mocnych i długich kijach .Rolę Chokera pełni  tu przelotka 6Y Jeśli możemy mówić i typowym Chokerze do którego przyzwyczaił nas bardziej Concept Fuji i legendarna 8JL. 

W krótkich stożkach Choker ,a w zasadzie odcinek blanku, który przyjmuje może nie największe ,ale najczęściej  siły działające podczas holu,jest zabezpieczany różnymi przelotkami w zależności od mocy i długości wędziska i mogą być tam sytuowane przelotki JL,Match,V ,  Y i L..Wszystko w zależności od M-ki i zestawu.

A wracając do Essex ,jakość na wysokim poziomie w stosunku do ceny ,jedno ale dotyczy stopki ,której końcówka wymaga ingerencji pilnika prawie zawsze :)



#33 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 listopad 2014 - 16:13

czy ktos mogl by podeslać linka do jakiegos sklepu z tymi przelotkami ?



#34 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 17 listopad 2014 - 16:15

Napisz do Rodmasu, ma je jeszcze Kawalec. :) może ktoś jeszcze, ale nie wiem.


Użytkownik apioo edytował ten post 17 listopad 2014 - 16:16


#35 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 17 listopad 2014 - 16:41

To nie to samo . W Fuji KR ustawiasz stożek na przelotkach 2x KL-H,  KL-M KL-L jako Choker  ,lub na 3 x KL-H , KB jako Choker i resztę kończysz przelotkami KT . W systemie Triangle Free stożek ustawiasz na dwóch lub trzech przelotkach KL np,30,16, lub 30,20,12 i resztę kończysz przelotkami KT w pierwszym przypadku następna jest 10 KT w drugim też 10 KT , jeden stożek jest szybki drugi wolniejszy oczywiście jest wiele różnych kombinacji ale zasada jest taka że w systemie triangle Free biorą udział przelotki KL a w mocniejszych kijach również KW a tunel jest na przelotkach KT .Jedną wspólną cechą jest to że w obu systemach w tunelu występują te same przelotki KT . W systemie KR występują przelotki KR-H, KR-M,KR-L ,KB .

 

 

 

A który system zbrojenia bardziej odpowiada kijom UL np FX862 lub FX902. Jak to wygląda z odległością rzutu, załóżmy że podepniemy młynek wielkości 2500 Shimano i żyłkę 0.14mm-0.16mm  przynęty 2g-4g.


Użytkownik gajosik edytował ten post 17 listopad 2014 - 16:42


#36 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 17:06

.

Użytkownik majatony edytował ten post 23 listopad 2014 - 22:29


#37 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 17:09

do tych blankow montują PB minima tich
sa bardzo lekkie i nie obciazaja blanku
sam miałem taki kij uzbrojaony w te przelotki na szczycie sic i dawalo rade

Dokładnie jak piszesz,najlepszy stosunek jakości/wagi /ceny

Ale ,każdemu w/g możliwości finansowych :)



#38 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 17:12

.

Użytkownik majatony edytował ten post 23 listopad 2014 - 22:27


#39 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 17 listopad 2014 - 17:29

Wiem że można Minimy ale ja ich nie chcę :P

 

Mam FX902 w Minimach, wyszło ok jestem zadowolony. Mam też FX701 i Dragonfly w Torzite KR jestem jeszcze bardziej zadowolony. Teraz chciałem sobie zbudować FX862 i również chciałbym Torzite.

 

Systemu Fuji Triangle Free nie miałem na żadnej wędce, nawet nie miałem przyjemności pomacać także porównania do KR lub PB Minima nie mam żadnych. Jest tu kilka osób z naprawdę dużą wiedzą i liczę że ktoś mi rodbuildingowemu laikowi podpowie. Oba kijki które mam w KR są krótkie 2.13 i 2.40. Głównie nurtuje mnie pytanie który system zbrojenia Triangle Free czy KR jest odpowiedniejszy dla nieco dłuższych kijków UL takich jak FX862 lub FX902, który system pozwoli dalej miotać małymi przynętami?

 

Mi nie chodzi o kasę, szpan itp interesuje mnie porównanie systemów zbrojenia.


Użytkownik gajosik edytował ten post 17 listopad 2014 - 17:31


#40 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 17 listopad 2014 - 17:40

Chyba 'tangle free'? Triangle to trojkat :D 

 

Tangle Free to nie jest system zbrojenia. Tangle = platac, czyli tangle free to takie przelotki o ktore linka nie powinna sie platac, nic wspolnego z systemem zbrojenia. Wszystkie KR naleza do przelotek Tangle Free.


  • paawelek83 lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, przelotki, phenix