Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Przelotki Phenix Essex Lite

tech-rb przelotki phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
197 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 20 listopad 2014 - 13:41

Sprawa jest tak oczywista i przejrzysta,że nie ma co dywagować. Porównanie najprostsze z możliwych to SIC Fuji kontra wspomniany powyżej Essex. Powierzchnia Fuji jest idealna a Essexa przypomina co najwyżej Alconita. W przelotkach z węglika krzemu czyli mówiąc potocznie SIC-A najważniejsza jest jakość spolerowanej powierzchni. Przelotki Essex nie spełniają tego kryterium. Jak masz dostęp do dobrego mikroskopu to zrozumiesz o co biega.

A czy to nie chodzi o twardość ? Jakość polerowania na to nie wpływa.Skoro są podobne powierzchnią do Alconitów a twardość mają porównywalną z SIC i do tego są lżejsze od Alco to chyba i tak są w takim razie od nich lepsze ? Teoretyzuję i śledzę temat.
  • paawelek83 lubi to

#62 OFFLINE   bardziu

bardziu

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 20 listopad 2014 - 13:46

A czy to nie chodzi o twardość ? Jakość polerowania na to nie wpływa.Skoro są podobne powierzchnią do Alconitów a twardość mają porównywalną z SIC i do tego są lżejsze od Alco to chyba i tak są w takim razie od nich lepsze ? Teoretyzuję i śledzę temat.

Faktycznie teoretyzujesz. Kiedyś Czeska SONA też miała w ofercie SIC, nawet na licencji Fuji. Twardość to niestety nie jedyny wyznacznik jakości.


  • Friko lubi to

#63 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 20 listopad 2014 - 13:51

Tylko, że dwie osoby od których mam na nich wykonane wędki przedstawiało mi te przelotki jako lepszą opcję od Alconite a nie od Fuji SIC i porównanie było do Alconite.To chyba warte odnotowania.

#64 OFFLINE   bardziu

bardziu

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 20 listopad 2014 - 13:59

Tylko, że dwie osoby od których mam na nich wykonane wędki przedstawiało mi te przelotki jako lepszą opcję od Alconite a nie od Fuji SIC i porównanie było do Alconite.To chyba warte odnotowania.

Tak, to na pewno.

Coś jak Chińska Zupa z Radomia. Ile rabatu dostali? :)

A z ciekawych rzeczy to słyszałem że w BRC sprzedają podróbki FUJI TORZITE. To dopiero news. Ha. Może to te same osoby co Essexsy polecały? :)

Już mi nawet ktoś pisał żeby tam nie kupować bo to na pewno lipa.


Użytkownik bardziu edytował ten post 20 listopad 2014 - 14:01


#65 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 20 listopad 2014 - 14:06

A z ciekawych rzeczy to słyszałem że w BRC sprzedają podróbki FUJI TORZITE. To dopiero news. Ha. Może to te same osoby co Essexsy polecały? :)

Już mi nawet ktoś pisał żeby tam nie kupować bo to na pewno lipa.

 

Ja nie rozumiem skąd się bierze potrzeba pisania takich rzeczy bez żadnego potwierdzenia. Ludzie konkrety.. ja wiem że zima idzie.. ale to niepoważne.



#66 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 20 listopad 2014 - 14:08

Powiem tak temat się rozpalił ... Ja lubię dowody także poczekam na porównanie do Alconite i ewentualnie do SIC dla ciekawych.
Chwilowo się wstrzymam od kontynuowania rozmowy bo córka mi mówiła, że pokemony przyszły do pokoju.Idę to sprawdzić.

#67 OFFLINE   bardziu

bardziu

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 20 listopad 2014 - 14:11

Ja nie rozumiem skąd się bierze potrzeba pisania takich rzeczy bez żadnego potwierdzenia. Ludzie konkrety.. ja wiem że zima idzie.. ale to niepoważne.

Też tego nie rozumiem po co ludzie opowiadają takie rzeczy. Ja tylko napisałem co słyszałem i się z tego mocno uśmiałem. Kupiłem kilka kompletów już i powiem że nie ma lipy. :)



#68 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 20 listopad 2014 - 14:18

Też tego nie rozumiem po co ludzie opowiadają takie rzeczy. Ja tylko napisałem co słyszałem i się z tego mocno uśmiałem. Kupiłem kilka kompletów już i powiem że nie ma lipy.  :)

 

No spoko tylko moja uwaga była bardziej skierowana do Ciebie :D

 

Mi ktoś oblatany w temacie mówił żeby nie kupować tych Torzite bo drogie bo nie warto.. tylko kto to był.. ale czy to ważne.. nie kupujcie.. a wiem.. to moja żona była.. ale nie ważne.. nie kupujcie ;)


  • bardziu lubi to

#69 OFFLINE   bardziu

bardziu

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 20 listopad 2014 - 14:21

No spoko tylko moja uwaga była bardziej skierowana do Ciebie :D

 

Mi ktoś oblatany w temacie mówił żeby nie kupować tych Torzite bo drogie bo nie warto.. tylko kto to był.. ale czy to ważne.. nie kupujcie.. a wiem.. to moja żona była.. ale nie ważne.. nie kupujcie ;)

Z żoną z zasady nie należy dyskutować. Już milczę ;) :innocent:



#70 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 20 listopad 2014 - 14:23

Mam/ miałem essexy na kilku kijach. Do Fuji Sic im daleko ale w mojej opini są lepsze od Alconite. Dodam,ze to moja prywatna opinia bez zamiaru kryptoreklamy...
P.S. Łowię tylko i wyłącznie plecionkami, nie zawsze Japonskimi typu silk&slim :)... (streen, PP)
  • Atomek10 lubi to

#71 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 20 listopad 2014 - 14:39

Tak jak Patryk też mam założone te niby SIC-i w kiju którym naparzam kogutami średnio 4-5 razy w tygodniu i nie widzę po pleciudze,by się różniła od tej z drugiego kija gdzie są Fuji SIC.Wszystko dla ludzi,jeden założy Essexa i będzie używał wędki z nimi,drugi założy ciężkie Alconite,a i tak kij będzie stał za szafą.



#72 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 14:52

Tak jak Patryk też mam założone te niby SIC-i w kiju którym naparzam kogutami średnio 4-5 razy w tygodniu i nie widzę po pleciudze,by się różniła od tej z drugiego kija gdzie są Fuji SIC.Wszystko dla ludzi,jeden założy Essexa i będzie używał wędki z nimi,drugi założy ciężkie Alconite,a i tak kij będzie stał za szafą.

 

 

Witam,

 

Tak z ciekawosci- skoro alconite sa ciezkie to ile od nich lzejsze sa essexy w poszczegolnych rozmiarach?

 

Pozdrawiam,

 

Bujo


  • Baars lubi to

#73 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 20 listopad 2014 - 14:52

Tak jak Patryk też mam założone te niby SIC-i w kiju którym naparzam kogutami średnio 4-5 razy w tygodniu i nie widzę po pleciudze,by się różniła od tej z drugiego kija gdzie są Fuji SIC.Wszystko dla ludzi,jeden założy Essexa i będzie używał wędki z nimi,drugi założy ciężkie Alconite,a i tak kij będzie stał za szafą.

I to jest zdrowe podejście do tematu :) . :clappinghands:



#74 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 listopad 2014 - 14:53

Tak jak Patryk też mam założone te niby SIC-i w kiju którym naparzam kogutami średnio 4-5 razy w tygodniu i nie widzę po pleciudze,by się różniła od tej z drugiego kija gdzie są Fuji SIC.Wszystko dla ludzi,jeden założy Essexa i będzie używał wędki z nimi,drugi założy ciężkie Alconite,a i tak kij będzie stał za szafą.


No to teraz już wiem dlaczego czasami boli mnie pod łopatką, to przez te cholerne Alconity!

Sorry ile gramów różnicy jest miedzy kompletem fuji alconite , a tymi essexami. Kij powiedzmy 7 stopowy, zaczynamy od Y25 a konczymy na L5 i coś na szczyt. Składasz wędki to stożek ustal sam i zważ proszę set.
Mowa była o gładkości pierścienia, a nie wadze. A poza tym jak można porównywać wkład sic z alconite!?
To chyba powinno być oczywiste, które są bardziej gładkie, nieważne czy essexy, fuji, czy inne...
  • haja1978 i bardziu lubią to

#75 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 16:50

Własnie o tą gładkość pierścienia idzie.

Dyskusja g..o warta,bo albo idzie o celowe w..nie kija w szprychy,albo ktoś jest niespełna rpzumu porównując inne przelotki niby siv do Fuji sic.

Bo mianem pierścienia sic można ,należy określać tylko i wyłącznie przelotki Fuji,Inne aspirujące,usiłujące się zbliżyć do jakości Fuji w stopniu twardości czy gładkości pierścieni można nazwać co najwyżej "klasy sic".

Trzeba by mieć pół mózgu licząc ,że przelottki warte za set 150zł będą porównywalne z przelotkami Fuji prawie trzykrotnie droższymi :blink:

 

Ja je stosuję i będe stosował,tylko i wyłącznie jako alternatywę dla alconit,których ramki po roku użytkowania,są wyswiechtane,no c hyba ,że tylko zapełniamy szafę a nie łowimy.

 

Stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry i mi to wystarcza,



#76 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 17:02

.

Użytkownik majatony edytował ten post 23 listopad 2014 - 22:26


#77 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 17:13

Każdy kto trochę jest w temacie wie,że przelotki inne niż Fuji to nie SIC. To tylko uproszczenie na potrzeby dyskusji.

Producenci sklepowego chrustu często o tym zapominają,bo zdarza sie ,że piszą z marketingowej potrzeby "Przelotki Sic", zamiast "klasy Sic", a kupujący wedkę za 200pln powinien zdawać sobie sprawę ,że za tą kwotę nie kupi zestau przelotek sic ,a co dopiero wędki w nie uzbrojonej.



#78 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1850 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 20 listopad 2014 - 17:20

Panowie...
Traktujecie przelotki niemalże jak jakiś fetysz.
Hardloy twardością przeżyje Was i Wasze kije.
Wolę wiec gładkiego hardloya niż kiepskiego sica który działa jak drobny papier ścierny, z drugiej strony, patrząc na żywotność żyłek, plecionek, tyle ile lapie się zaczepów i jak często wymienia, to rodzaj pierścienia w przelotce traci znaczenie..,
Bardziej sie liczy model by nie obciążał zbytnio kija ( choć i tu jest często przerost formy nad funkcjonalnością).
Innymi słowy marketing działa cuda...

Użytkownik venom_666 edytował ten post 20 listopad 2014 - 17:20

  • bardziu lubi to

#79 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 17:25

.

Użytkownik majatony edytował ten post 23 listopad 2014 - 22:23


#80 ONLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 listopad 2014 - 17:47

A i tak zaraz przyjdzie Pitt i zada (skądinąd) zasadne pytanie jak szacowne gremium oceniło twardość spieku i jakiej to metody wykorzystało do określenia chropowatości.

 

I dodatkowe pytanie (bez żadnych podtekstów). Na czym polega odczuwalna różnica w użytkowaniu wedki z przelotkami np F. SiC i alkonite?


Użytkownik krzychun edytował ten post 20 listopad 2014 - 17:47

  • pitt, Baars i kotwitz lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, przelotki, phenix