Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Przelotki Phenix Essex Lite

tech-rb przelotki phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
197 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 20 listopad 2014 - 17:58

...taka, że przy np. strenie, PP czy innej "szorstkiej" lub lekko zmęczonej, dostajesz czasami spazmy po 10godz słuchania szorowania po ringu ;) :P ( nie sic-kowym)



#82 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 listopad 2014 - 18:17

...taka, że przy np. strenie, PP czy innej "szorstkiej" lub lekko zmęczonej, dostajesz czasami spazmy po 10godz słuchania szorowania po ringu ;) :P ( nie sic-kowym)

Tak myślałem, ze o to chodzi.



#83 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 18:27

... i w pi$@#€&! i caly, misterny plan tez w pi$@#€&!



#84 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 18:34

Rafal wszystko sie zgadza

teraz moje pytanie do Ciebie

czy miales kiedys jak Ty to mowisz sklepowy chrust w postaci mikado inazumy
jak nie a bedziesz mial chwile czasu to wez sobie przelotke esexa i porownaj do tej jaka jest zamontowana na inazumie

nie pisze tego po to zeby zachwalac jaka zajeb.... wedka jest np.inazuma bo osobiscie juz jej nie mam ale po to zeby uswiadomic co niektorych ze niektore przelotki ktore sa sprzedawane w pracowniach sklepach itd nie sa wcale lepsze  od przelotek montowanych na wedkach seryjnych

Nie nie mioałem trego mikado i penie nie b ędę miał. 

Tak na oko po wzięciu do łapy i spojrzeniu ,w zyciu nie stwierdziłbym też ,że jakieś przelotki są do do dupy i nie warto ich montować.

Wiekszość chrustowych przelotek,wygląda ładnie ,szczególnie pierścienie,a po krótkim użytkowaniu albo pękają ramki,albo owe pirścienie wylataja. :)



#85 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 18:56

.

Użytkownik majatony edytował ten post 23 listopad 2014 - 22:24

  • Atomek10 lubi to

#86 OFFLINE   Obdarty

Obdarty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Kuba

Napisano 20 listopad 2014 - 20:17

Witam. Popełnię oftopa ale co powiecie o S6 z japońskim pierścieniem sic (twardość pierścienia 2200-2400 H,kg/mm2) - tak są opisane na stronie FA?



#87 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 20:26

.

Użytkownik majatony edytował ten post 23 listopad 2014 - 22:24


#88 OFFLINE   Obdarty

Obdarty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Kuba

Napisano 20 listopad 2014 - 20:34

czyli co to też tylko klasa sic? sam mam komplet na kiju i tez sobie chwalę i plecionka według mnie mniej hałasuje na nich niż na alko fuji.



#89 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 20:47

.

Użytkownik majatony edytował ten post 23 listopad 2014 - 22:24


#90 OFFLINE   Obdarty

Obdarty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Kuba

Napisano 20 listopad 2014 - 20:56

Ciekawe jak inni użytkownicy? W niektórych wątkach budowniczych przewijają się S6.



#91 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 21:01

.

Użytkownik majatony edytował ten post 23 listopad 2014 - 22:24


#92 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 20 listopad 2014 - 21:04

Majatony na pewno to Kopernik nie żyje .

Kupiłeś przelotki , pooglądałeś fachowo w świetle łazienkowej lampki po czym odesłałeś bez jakiejkolwiek próby sprawdzenia jak zachowują się nad wodą , bez praktyki na zasadzie ładne/brzydkie oceniasz produkt .

 

Nie twierdzę, że te przelotki są super top i wcale nie zamierzam ich w jakikolwiek sposób gloryfikować.Z początku jak je zobaczyłem w internecie nie odpowiadał mi wygląd , ale jak połowiłem nimi to bez obaw założyłem je do kolejnego kija.Mogę Ci tylko obiecać, że jeśli zauważę, że w jakikolwiek sposób ukazują cechy bubla będę pierwszy, który wyśle swoje kije do przezbrojenia w lepszej klasy osprzęt.Obecnie nie widzę takiej potrzeby i nie budzę się w nocy zlany potem, że nie kupiłem oryginalnych Fuji.

Fajnie jakby temat poprzeć teraz czymś konkretniejszym, np. mile widziane porównanie wagowe z Alconite czy jakieś ekstra super foty porównawcze z innymi przelotkami.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 20 listopad 2014 - 21:05


#93 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 21:14

.

Użytkownik majatony edytował ten post 23 listopad 2014 - 22:25


#94 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 20 listopad 2014 - 21:24

kolego @szymon82
to daj znac jak sie beda sprawowac
 

Jasne , jak po przyszłym sezonie nie wyjdą jakieś kwiatki to będę miał osobiście więcej do powiedzenia.Na chwilę obecną są ok i przekonałem się do nich na tyle, że bez obaw uzbroiłem ostatnio w nie kij, który w sumie i tak jakbym się uparł mógł mieć założone Fuji.Co do użytkowania w praktyce to w temacie wypowiedziały się już osoby , które pewnie mogą powiedzieć więcej niż ja za 3 lata łowienia nimi.

Pozdrawiam


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 20 listopad 2014 - 21:32


#95 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 listopad 2014 - 21:51

Czyli tak podsumowywując, to z tego całego rb i kastomów to nam Batsony i fuji został. Czyli kup pan forada jakiego Pan chce byle był "T" i "czarny jak dupa szatana".



#96 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 20 listopad 2014 - 22:24

Panowie...

Planuję jutro wypad na rybki nad przepiękną rzekę Bug i powiem wam szczerze, że trochę się boję, bo mam kija XLSa już na chińskim blanku zbrojonego w Alconity w ramce Y i nie wiem, czy jadąc o piątej rano dam radę gdzieś po drodze kupić zatyczki do uszu, żeby ch..... plecionka w postaci Power Pro zwykłej, ordynarnej, zielonej 20-funtowej linki śmigającej przez osiem godzin po tych pierścieniach mi bębęnków w uszach nie porozrywała.

Do tego będę miał podczepioną Daiwę R4, ząbkuje je....a od dnia narodzin, nijak wyrosnąć z tej fazy nie chce, mało tego rolka świszcze okrutnie, więc jak sobie  nie wezmę empetrójki ze Slayerem, ogłuchnę jak nic...

W sumie to ch.. nie ogłuchnę, bo mam w tym kiju przelotki od od 30 do 6, więc i tak długo łowić nie dam rady, bo są za ciężkie.

A pier.... zostanę w domu, wyśpię się, co się będę nad wodą męczył....

 

Ogarnijcie się...


Użytkownik haja1978 edytował ten post 20 listopad 2014 - 22:32


#97 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 22:33

.

Użytkownik majatony edytował ten post 23 listopad 2014 - 22:25


#98 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 22:41

nie znasz sie haja, zaloz wontki, w kolejnosci, o:

  1. gluhnienciu i traceniu wzroka
  2. mientkich nadgarstkach
  3. nieosmiosplotowych i niejapanskich linkach do latawcow
  4. wypadaniu zembuf... o wypadaniu odbytu juz bylo, wiec jak zalozysz, to cie skierujemy kolektywnie do wyszukiwarki
  5. krojeniu chleba sznurkiem

bedzie ci po lucku dane, bo tu sie roi od specjalistow wszelkiej masci, zobaczysz, pomogom i wesprom ogromnym doswiadczeniem ostatnich 2 tygodni spendzonych na forum, tylko nie bondz zbyt dociekliwy, bo ci betonem po czewikach polejom



#99 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 20 listopad 2014 - 22:51

Na jednym kiju mam założone stare alconity z demobilu. Jakoś przez 4 lata nie przedarły mi żadnej linki, nie urwały nadgarstków, a hałas, no cóż, to poezja dla uszu w porównaniu do recoil :)

#100 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 21 listopad 2014 - 17:27

Witam,

 

Czyli podsumowujac te kilka stron watku to wiem tyle ze sa dobre i 'tansze' i jeszcze lzejsze chociaz nie wiemy dokladnie ile ale sa no i lepsze od alconite chociaz drozsze ale nie tak drogie jak Fuji Sic.

 

Jak by tak do tego dodac troche matematyki czyli wiekszosc wedek jakie widze zaczynaja sie od Y20, idac dalej tak tylko szybko jakims tam systemem: 20, 16, 10, 8L, 2x7, 3x6 plus top chociaz wiem, ze zakladacie mniejsze na szczycie ( wiec i tansze) to zestaw na Fuji Sic wychodzi 300 zl plus top ale tego nie biore pod uwage bo i tak zakladacie Fuji Sic, identyczny zestaw Alconite kosztuje 131 zl plus top ( ceny ze strony FC chociaz podobno w Gdansku taniej). Skoro owe Essexy sa drozsze od alconite, niech bedzie nawet ciut ( niestety cennika nie moge nigdzie znalesc) to tak koniec koncow placimy gora 150 zl wiecej za Fuji Sic za caly zestaw.

 

Aspirujemy do miana rod-buildingowej potegi na swiatowym poziomie jednoczesnie uzywajac ( nie chce by to zle zabrzmialo, nie jest absolutnie zadnym atakiem na kogos) komponentow godnych garazowej produkcji przez kogos co tam raz na jakis czas cos dla siebie ukreci.

 

PODZIWIAM WAS SERDECZNIE!!!

 

Bujo


Użytkownik Bujo edytował ten post 21 listopad 2014 - 17:27






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, przelotki, phenix