Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Przelotki Phenix Essex Lite

tech-rb przelotki phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
197 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 24 listopad 2014 - 17:31

A tak swoją drogą. Czy nie lepiej zainwestować dodatkowe ok 2 stówy i mieć top: Fuji SIC w tytanie? Ja już wiem, nic innego nie będę używać. 

No waaaa. Panie, Feniks w tytanach to już nawet nie wiara... to kult.

W nawiązaniu do tego porównywania "polerki" to się Panom zdrowo popier... w łepetynach. Oj zdrowo. Będziemy pluć i patrzyli z której szybciej się ześlizgnie plwocina??? A może lupa z zestawu wydawnictwa DeAgostini i dogłębna analiza?

Może sposób na Pactre i 20-letnie doświadczenie?



#122 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 24 listopad 2014 - 17:46

Krzysiek kwestia spieku, który bardziej gładki to chyba dla wszystkich powinno być jasne.
Szczerze jeżeli ktoś może zważyć komplet alconitow i essexöw to chętnie poznam wyniki.
Tylko o to mi chodzi...

#123 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 24 listopad 2014 - 18:18

Waga wagą, tutaj  dyskusji nie ma bo po co. Skoro nie ma informacji na stronie dystrybutora to pewnie nie bez przyczyny.

Mnie wyłącznie bawią kwestie samej dysputy co do pomiaru "polerki".



#124 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 24 listopad 2014 - 18:24

Waga wagą, tutaj  dyskusji nie ma bo po co. Skoro nie ma informacji na stronie dystrybutora to pewnie nie bez przyczyny.
Mnie wyłącznie bawią kwestie samej dysputy co do pomiaru "polerki".

Krzychu zima idzie to coraz więcej pojawi się wątków o wszystkim i o niczym :)

#125 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 listopad 2014 - 18:34

Mnie wyłącznie bawią kwestie samej dysputy co do pomiaru "polerki".

 

spoko, przeciez wiadomo, ze takie rzeczy mierzy sie metoda sluchowa ^_^


  • Bujo i krzychun lubią to

#126 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 24 listopad 2014 - 18:38

Waga wagą, tutaj  dyskusji nie ma bo po co. Skoro nie ma informacji na stronie dystrybutora to pewnie nie bez przyczyny.

Mnie wyłącznie bawią kwestie samej dysputy co do pomiaru "polerki".

Dobry mikroszkop ;)  i sprawa załatwiona. Można też nad wodą , tylko przymrozek potrzebny. Z dobrego wkładu lód spadnie szybciej i łatwiej niż z kiepsko wypolerowanego.

 

Natomiast jeśli Kolego łowisz na rzece niosącej dużo piachu to szybko się  przekonasz że osadzanie się drobinek na przelotkach niszczy plecionkę. Mi , po przesiadce na pełen SIC, zauważalnie poprawia się długość używania danej plećki choć cały czas ta sama od lat firma i model: Momoi Takumi Jig Line. Po prostu tak się nie mechaci. Proste? O cichości nie wspominam bo i tak jest ona bardzo głośna.

 

PS. Phenixa nie mam i raczej nie będę mieć.


  • homax i Atomek10 lubią to

#127 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 24 listopad 2014 - 18:45

Witam,

 

To juz wiem dlaczego mi ta plecionka poszla w czort po kilkunastu godzinach uzytkowania- przez te go...o warte Alconity, chociaz woda byla bardzo czysta :( :( :( 

 

Koniec koncow wszystkie nastepne wedki zbroje w min SIC Titanium albo jeszcze lepiej Torzite a na waleczne okonie zaloze Gold Cermety Titanium bo najlepiej odprowadzaja cieplo a taki duzy okon to bardzo waleczna franca potrafi byc :) 

 

Bujo



#128 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 24 listopad 2014 - 18:52

A może miał ktoś w ręce jednocześnie Essexy i S6 z FA? Chodzi mi o typ KL.

Bo na zdjęciach wyglądają bardzo podobnie.

Zresztą bardzo podobne przelotki oferuje tackle24.de i jeszcze kilka pracowni rb na świecie. 

Mam to samo przeczucie że to te same przelotki ,produkowane u jednego producenta i sprzedawane firmom wędkarskim które produkują sprzęt . Tak samo dzieje się z haczykami . Nie podejrzewam że pan Krzysztof Zieliński jest producentem przelotek tak jak i Phenix :) Ostatnio można dostać nici nylonowe firmy Fuji :)



#129 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 24 listopad 2014 - 18:59

Dobry mikroszkop ;)  i sprawa załatwiona. Można też nad wodą , tylko przymrozek potrzebny. Z dobrego wkładu lód spadnie szybciej i łatwiej niż z kiepsko wypolerowanego.

 

Natomiast jeśli Kolego łowisz na rzece niosącej dużo piachu to szybko się  przekonasz że osadzanie się drobinek na przelotkach niszczy plecionkę. Mi , po przesiadce na pełen SIC, zauważalnie poprawia się długość używania danej plećki choć cały czas ta sama od lat firma i model: Momoi Takumi Jig Line. Po prostu tak się nie mechaci. Proste? O cichości nie wspominam bo i tak jest ona bardzo głośna.

 

PS. Phenixa nie mam i raczej nie będę mieć.

Nie pozostaje nic innego jak: :good:



#130 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 listopad 2014 - 19:03

@bujo

wez sobie pare tygodni, bo dluzej to trwac nie bedzie i zaczekaj na prawdziwy przelom technologiczny, przelotki z pierscieniami z cieklego lodu ... to bedzie rod buildingowe non plus ultra ... ciche, gladkie i dobrze odprowadzajace cieplo ... try one


  • krzychun lubi to

#131 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 24 listopad 2014 - 19:05

@bujo

wez sobie pare tygodni, bo dluzej to trwac nie bedzie i zaczekaj na prawdziwy przelom technologiczny, przelotki z pierscieniami z cieklego lodu ... to bedzie rod buildingowe non plus ultra ... ciche, gladkie i dobrze odprowadzajace cieplo ... try one

I do tego tarcie bliskie zera, bo przecież po wodzie linka będzie szurać.


  • pitt lubi to

#132 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 24 listopad 2014 - 19:06

@Bujo ustosunkuję się do Twojej wypowiedzi bo widzę że podchodzisz trochę inaczej  niż ja.

 

Więc jeśli mam zajechać drogą bądź co bądź plećkę za 150-200 zeta w jeden pełny sezon bo się mechaci i trzeba ją przycinać to wolę tą kaskę dorzucić do SICków i łowić nią dwa sezony. A przelotki zostaną mi na dłużej, prawda? No chyba że je zdepczę ;)  Przetestowałem to na sobie łowiąc kupę lat na Wiśle więc wiem co piszę. Linki po prostu na dłużej mi starczają.

 

Natomiast dźwięk linki czy odprowadzanie ciepła to...dla mnie temat zupełnie nie istotny więc tu nie będę się wypowiadać.


  • homax i Atomek10 lubią to

#133 OFFLINE   Atomek10

Atomek10

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 24 listopad 2014 - 19:47

 

@Bujo ustosunkuję się do Twojej wypowiedzi bo widzę że podchodzisz trochę inaczej  niż ja.
 
Więc jeśli mam zajechać drogą bądź co bądź plećkę za 150-200 zeta w jeden pełny sezon bo się mechaci i trzeba ją przycinać to wolę tą kaskę dorzucić do SICków i łowić nią dwa sezony. A przelotki zostaną mi na dłużej, prawda? No chyba że je zdepczę ;)  Przetestowałem to na sobie łowiąc kupę lat na Wiśle więc wiem co piszę. Linki po prostu na dłużej mi starczają.
 
Natomiast dźwięk linki czy odprowadzanie ciepła to...dla mnie temat zupełnie nie istotny więc tu nie będę się wypowiadać.

 

100% racji !:good:

#134 OFFLINE   Kilobear

Kilobear

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 207 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, bardziu, b.wesolopl, pwizer

Napisano 24 listopad 2014 - 20:12

Mam to samo przeczucie że to te same przelotki ,produkowane u jednego producenta i sprzedawane firmom wędkarskim które produkują sprzęt . Tak samo dzieje się z haczykami . Nie podejrzewam że pan Krzysztof Zieliński jest producentem przelotek tak jak i Phenix :) Ostatnio można dostać nici nylonowe firmy Fuji :)

Nie wprowadzaj ludzi w bład. Nici specjalnie przeznaczone do rodbuildingu zostały zaprojektowane przez FUJI i produkcja ich została zlecona w jednej z najlepszych fabryk. I nie są to nici nylonowe a poliestrowe. Jest to duża rożnica. Stąd też nazwa tych nici FUJI ULTRA POLY.

Należało by najpierw zweryfikować swoją wiedzę a nie pisać coś bez sensu.


Użytkownik Kilobear edytował ten post 24 listopad 2014 - 20:13


#135 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 24 listopad 2014 - 21:19

.

No to nam Grzesiek z Przemyśla całą wiedze z jerkbaita zabrał.



#136 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 26 listopad 2014 - 16:36

Witam,

 

No i jak poszlo z wazeniem owych Essex-ow? Wiele razy czytalem, iz lzejsze od Alconite, ktos musial przeciez to zrobic skoro tak a nie inaczej podsumowal ich wage?

 

Bujo


  • Baars lubi to

#137 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 listopad 2014 - 16:56

Witam,

 

No i jak poszlo z wazeniem owych Essex-ow? Wiele razy czytalem, iz lzejsze od Alconite, ktos musial przeciez to zrobic skoro tak a nie inaczej podsumowal ich wage?

 

Bujo

Tak samo było z tymi sławnymi S6 od Pana Krzysztofa :)

Panie... lżejsze, tańsze, lepsze... :)

 

I cisza. Już to było:

http://jerkbait.pl/t...dingowa/page-40



#138 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 26 listopad 2014 - 19:12

Ehhh ludzie... byscie sie wstydzili... ponajezdzaliscie na te przelotki i juz zaczyna sie wysyp phenixow na esexach na gieldzie...  -_-



#139 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 26 listopad 2014 - 20:31

Ehhh ludzie... byscie sie wstydzili... ponajezdzaliscie na te przelotki i juz zaczyna sie wysyp phenixow na esexach na gieldzie...  -_-

 

To chodzi o cos zupelnie innego, o wiarygodnosc piszacych i uczciwosc, skoro wszem i wobec pisze, ze cos jest lzejsze to przeciez skads to musze wiedziec wiec albo podaje zrodlo albo sam waze. 

 

Tak to kiedys bylo jak to wszelkie Phenixy sa lekkie, leciutkie, waza tyle co piorko dopoki Bujo nie sprawdzil,ze tak na prawde sa ciezsze od ciezkich Batsonow i wagi jakos znikly ze strony dystrybutora, przypadek powiadasz? :) 

 

Tak wiec jesli za pare dni nie pojawia sie rzeczywiste wagi tych przelotek, lzejszych od Alconite to trzeba zamiescic sprostowanie na stronie glownej wraz z przeprosinami za celowe wprowadzanie spolecznosci jerkbait.pl w blad.

 

Pozdrawiam,

 

Bujo



#140 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 26 listopad 2014 - 20:42

Odemnie Bujo wagi nie dostaniesz, u mnie na patykach tylko te ciezkie Alconity i SIC  :ph34r:







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, przelotki, phenix