Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Przelotki Phenix Essex Lite

tech-rb przelotki phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
197 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 27 listopad 2014 - 11:12

Witam,

 

Czyli dalej tak na prawde nic nie wiemy oprocz tego, ze Y25 jest lzejsza od Fuji, za to zrobiona zapewne z ruskiej stali czyli gniotsia nie lamiotsia. Jak reszta przelotek trzeba zaczekac chociaz po wagach zestawow widac, iz zaczynajac od slynnej juz Y20 wcale lzejsze nie musza byc. 

 

Bujo



#162 OFFLINE   bardziu

bardziu

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 27 listopad 2014 - 11:41

....

 

Pozostaje jeszcze jedna kwestia, dla mnie ważniejsza.

Ile ważą przelotki L plus szczyt dla tego kompletu.

Znam odpowiedź dla Alconite. Ale czekam na kolegę @dąbka. możesz zważyć same L ze szczytem?

Nie doczekałem się więc wrzucę. 6L-5L-3X4L-BLGAT4,5

Załączony plik  alco-l.jpg   40,34 KB   8 Ilość pobrań


Użytkownik bardziu edytował ten post 27 listopad 2014 - 11:42


#163 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 28 listopad 2014 - 22:43

Tyle postów i póki co dowiedzieliśmy się tylko że Essex "Y"25 jest lżejsza od Alconita o 0,84g. A co z resztą? Przede wszystkim tą ważniejszą-szczytową czyli "L-kami"? Miło by było poznać wagę podobnego setu tych cudoprzelotek ;)

 

I jeszcze jedna rzecz: ramki.

@Dąbek wszyscy wiemy że Ty uważasz wszystko związane z Phenixem za najlepsze ale z tymi ramkami to popłynąłeś na maksa. Bo żeby próbować obracać słabej jakości stop w zaletę, tego się nie spodziewałem. Takie Fuji z całym zastępem inżynierów i sprzętem za grube miliony, lub lepiej, walczy nad zwiększeniem sztywności przelotek a Ty twierdzisz że miękka ramka to duży plus. Bo cyt:" po dłuższym użytkowaniu ustawiają się na odpowiednim poziomie." No proszę... Jakoś wolę zaufać ludziom z doświadczeniem w produkcji najlepszych przelotek na świecie niż komuś kto tylko buduje wędki. Fakt śliczne ale jednak to tylko wędki.

 

PS. Stalówki Fuji nie są wcale takie łamliwe. W zeszłym roku siadłem na sztywną KL-H 25 całym ciężarem, przelotka się przegięła bocznie i lekko wyprostowała. Wyobraź sobie że nawet nie musiałem kończyć wędkowania, szczypeczki załatwiły sprawę na miejscu a przelotka nie pękła :D  O tytanach czy Torzach się nie wypowiem, jeszcze na nie nie siadłem :P

 

Edytka: zabrakło jednego słówka :)


Użytkownik Tomas81 edytował ten post 28 listopad 2014 - 22:44

  • hhary1 i gondor lubią to

#164 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 29 listopad 2014 - 00:56

Tyle postów i póki co dowiedzieliśmy się tylko że Essex "Y"25 jest lżejsza od Alconita o 0,84g. A co z resztą? Przede wszystkim tą ważniejszą-szczytową czyli "L-kami"? Miło by było poznać wagę podobnego setu tych cudoprzelotek ;)

I jeszcze jedna rzecz: ramki.
@Dąbek wszyscy wiemy że Ty uważasz wszystko związane z Phenixem za najlepsze ale z tymi ramkami to popłynąłeś na maksa. Bo żeby próbować obracać słabej jakości stop w zaletę, tego się nie spodziewałem. Takie Fuji z całym zastępem inżynierów i sprzętem za grube miliony, lub lepiej, walczy nad zwiększeniem sztywności przelotek a Ty twierdzisz że miękka ramka to duży plus. Bo cyt:" po dłuższym użytkowaniu ustawiają się na odpowiednim poziomie." No proszę... Jakoś wolę zaufać ludziom z doświadczeniem w produkcji najlepszych przelotek na świecie niż komuś kto tylko buduje wędki. Fakt śliczne ale jednak to tylko wędki.

PS. Stalówki Fuji nie są wcale takie łamliwe. W zeszłym roku siadłem na sztywną KL-H 25 całym ciężarem, przelotka się przegięła bocznie i lekko wyprostowała. Wyobraź sobie że nawet nie musiałem kończyć wędkowania, szczypeczki załatwiły sprawę na miejscu a przelotka nie pękła :D O tytanach czy Torzach się nie wypowiem, jeszcze na nie nie siadłem :P

Edytka: zabrakło jednego słówka :)

Jak wspomniałeś buduje tylko wędki, i to na tych przelotkach które mi odpowiadają, Dla Twojej przyjemności nie musze latać do wagi i udowadniać czegokolwiek.Więc byłoby miło jakbyś sam nabył tytułowe przelotki i pofatygował sie do wagi i przekonał się do ich Ch..owości :)
Po drugie i najważniejsze ,pokaż ,wykaż kolego gdszie twierdzę ,że wszystko co z Phenixem związane jest najlepsze.To jakiś żart lub nadinterpretecja.Nie ukrywam lubię te blanki i jestem w stanie znależć i zaproponoewać model pasujący pod konkrtne wabie ,wode i rybki dlatego bo mam możliwość realnych oględzin ,a nie dumania z fusófw,czy tabelek..Ale zawsze będą to moje subiektywne opinie.
Więc kolego nie pisz bzdur i nie wkładaj mi w usta gówna którego nie napisałem ,że ten czy inny blank jst do dupy. :angry: bo tego nie zrobiłem i nie mam zamiaru.
Nie siedzę w W-wie ,czy Kr-wie i nie znam większosci blanków tam uznawanych za Top w tym czy innym przedziale,choć na temat niektórych za nich mam swoje zdanie :)

Mam głeboko na jaką przelotkę siadłes,ale jakbyś był łaskaw zbadać temat to mowa jest o przelotkach w ramce Y nie KL ,które są pancerne zarówno w Fuji jak i Esex.

W tym wątku czekam osobiście na faktyczne i realne przykłady z wędkarskiego życia ,te negatywne ,na temat tytulowych przelotek .
Ja zamontowałem ich z 500 i łowię kijami w nie zbrojonymi a Ty miałeś je w ręku :)

 

<<...>>


Użytkownik mario edytował ten post 30 listopad 2014 - 08:19


#165 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 29 listopad 2014 - 07:21

Ramki Y można kształtować ,bardzo pomocne przy budowaniu prawidłowego stożka.W razie zachaczenia i zniekształcenia nie pęknie odrazu przy próbie wyprostowania :) Zauważyłem ,że po dłuższym użytkowaniu ustawiają się na odpowiednim poziomie.

Jest już sporo użytkowników wedek w nie zbrojonych,niektórzy od ok dwóch lat je testują ostro ,ale na tą chwile nie znam negatywnych opinii.Oczywiście oprócz tych z tego wątku,gdzie po odebraniu od listonosza pierścień okazał sie źle wyszlifowany.

 

Mnie natomiast zadziwiło pierwsze zdanie twojej wypowiedzi.

Czy mógł byś rozwinąć temat?

Czy je się skręca,czy robi harmonijkę ze stopki w celu obniżenia przelotki :) (to ostatnie to żart)

Za nic nie potrafię tego zrozumieć.Do tej pory stożek ustalałem przesuwając przelotki po blanku,co trzeba zrobić z przelotkami tytułowymi aby mi w tym pomogły?



#166 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 29 listopad 2014 - 09:04

Mnie natomiast zadziwiło pierwsze zdanie twojej wypowiedzi.

Czy mógł byś rozwinąć temat?

Czy je się skręca,czy robi harmonijkę ze stopki w celu obniżenia przelotki :) (to ostatnie to żart)

Za nic nie potrafię tego zrozumieć.Do tej pory stożek ustalałem przesuwając przelotki po blanku,co trzeba zrobić z przelotkami tytułowymi aby mi w tym pomogły?

Już rozwijam

Mianowicie np. z Y 20-ek które hipotetycznie miałbym jedynie w dyspozycji ,uginając je maksymalnie do przodu,mógłym ożyć do zbrojenia casta niskoprofilowego.Zaś skręcając je ,do casta w spirali.


  • kogut lubi to

#167 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 29 listopad 2014 - 12:45

Dzięki za wyjaśnienie.Myślałem,że coś bardziej "kosmicznego" można z nimi robić  :D a tu w sumie czytam ,że to samo co z innymi ,tylko mniej w to siły włożymy.



#168 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 listopad 2014 - 13:09

Nigdy się wszystkim nie dogodzi,- jak przelotki mają twarde ramki i przy wielokrotnie wygiętym kiju zaczyna lakier na omotkach pękać - to źle, przydały by się miększe

a jak już są miększe to od razu strach, ze je szlag trafi po pierwszej rybie :lol:  :lol:  :lol:  :lol: oczywiście olbrzymiej bo przecież wszyscy tylko takie łowimy :D


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 29 listopad 2014 - 13:11

  • kogut, Meme i krzychun lubią to

#169 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 29 listopad 2014 - 15:12

Jak wspomniałeś buduje tylko wędki, i to na tych przelotkach które mi odpowiadają, Dla Twojej przyjemności nie musze latać do wagi i udowadniać  czegokolwiek.Więc byłoby miło jakbyś sam nabył tytułowe przelotki i pofatygował sie do wagi i  przekonał się do ich Ch..owości :)

Po drugie i najważniejsze ,pokaż ,wykaż kolego gdszie twierdzę ,że wszystko co z Phenixem związane jest najlepsze.To jakiś żart lub nadinterpretecja.Nie ukrywam lubię te blanki i jestem w stanie znależć i zaproponoewać  model pasujący pod konkrtne wabie ,wode i rybki dlatego bo mam możliwość realnych oględzin  ,a nie dumania z fusófw,czy tabelek..Ale zawsze będą to moje subiektywne opinie.

Więc kolego nie pisz bzdur i nie wkładaj mi w usta gówna którego nie napisałem ,że ten czy inny blank jst do dupy. :angry: bo tego nie zrobiłem i nie mam zamiaru.

Nie siedzę w W-wie ,czy Kr-wie i nie znam większosci blanków tam  uznawanych za Top w tym czy innym przedziale,choć na temat niektórych za nich mam swoje zdanie  :)

 

Mam głeboko  na jaką przelotkę siadłes,ale jakbyś był łaskaw zbadać temat to mowa jest o przelotkach w ramce Y nie KL ,które są pancerne zarówno w Fuji jak i Esex.

 

W tym wątku czekam osobiście na faktyczne i realne przykłady  z wędkarskiego życia ,te negatywne ,na temat tytulowych przelotek .

Ja zamontowałem ich z 500 i łowię kijami w nie zbrojonymi  a Ty miałeś je w ręku  :)

 

<<...>>

Jeśli chodzi o wagę, to przecież właśnie jest meritum sprawy. Więc nie kłóćmy się bezproduktywnie i po prostu wrzuć co masz. Niech zainteresowani skorzystają o co mocno Ciebie proszę. Poza tym przecież wszystkim chodzi o rzetelne informacje. Prawda?

 

Poza tym nigdzie nie pisałem że inne blanki, poza Phenixem, uważasz za "do dupy". Jedynie nadmieniłem iż siedząc w Phenixie bardzo mocno je promujesz pomijając inne. Czyli uważasz je za najlepsze wg swego dużego doświadczenia- bez podtekstów. Ale dobra, niech będzie to moja subiektywna interpretacja.

 

Następna sprawa której widzę że nie zrozumiałeś: wygiąłem przelotką KL-H a nie KL. Więc z natury dość delikatną dedykowaną do patyków max 25lbs zatem nie aż tak ciężko. "Y" jak się uprze można założyć do nawet 35, choć generalnie się przyjmuje iż max to 30lbs. A te 5 czy 10lbs to ogromna różnica, nieprawdaż? Zatem masz już odpowiedź która, "Y" vs "KL-H", jest mocniejsza/wytrzymalsza. Natomiast KLe są faktycznie dużo mocniejsze i różnica pomiędzy nimi jest ogromna. Zresztą sam wiesz będąc tak obytym rodbuilderem-też bez żadnego sarkazmu. I taka przelotka KL-H wytrzymała mimo że bardzo sztywna ale nie pancerna. Nawet sztywniejsza od "Y" . Więc pisanie że cyt:"W razie zachaczenia i zniekształcenia nie pęknie odrazu przy próbie wyprostowania" nie jest prawdą. Zresztą miałem kupę patyków na zwykłych "Y" Alconite i jakoś żadna z nich nie pękła, nie gięła się, nie ustawiała sama z siebie. I taka ma być przelotka. A gnące czy cyt:" po dłuższym użytkowaniu ustawiają się na odpowiednim poziomie." kojarzą mi się tylko z tanimi fabrycznymi patykami.

 

<<...>>
 

A dwa, ja tylko zadaję pytania dot. wagi bo jest to bardzo ciekawy temat dla nas "wędkowych dłubaczy" ;)  Oraz stwierdzam iż w mojej opinii miękkie ramki nie znamionują dobrej przelotki. Zresztą udowadnia to potężna firma , nie ja, jaką jest Fuji która dąży do ich usztywnienia a nie zmiękczania ramek. Więc wybieram jednak jej doświadczenie a nie Twoje.

 

Ot co miałem do powiedzenia. Więcej offa już nie będzie.

 

Pozdrawiam


Użytkownik mario edytował ten post 30 listopad 2014 - 08:21


#170 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 29 listopad 2014 - 21:45

Jeśli chodzi o wagę, to przecież właśnie jest meritum sprawy. Więc nie kłóćmy się bezproduktywnie i po prostu wrzuć co masz. Niech zainteresowani skorzystają o co mocno Ciebie proszę. Poza tym przecież wszystkim chodzi o rzetelne informacje. Prawda?

 

Poza tym nigdzie nie pisałem że inne blanki, poza Phenixem, uważasz za "do dupy". Jedynie nadmieniłem iż siedząc w Phenixie bardzo mocno je promujesz pomijając inne. Czyli uważasz je za najlepsze wg swego dużego doświadczenia- bez podtekstów. Ale dobra, niech będzie to moja subiektywna interpretacja.

 

Następna sprawa której widzę że nie zrozumiałeś: wygiąłem przelotką KL-H a nie KL. Więc z natury dość delikatną dedykowaną do patyków max 25lbs zatem nie aż tak ciężko. "Y" jak się uprze można założyć do nawet 35, choć generalnie się przyjmuje iż max to 30lbs. A te 5 czy 10lbs to ogromna różnica, nieprawdaż? Zatem masz już odpowiedź która, "Y" vs "KL-H", jest mocniejsza/wytrzymalsza. Natomiast KLe są faktycznie dużo mocniejsze i różnica pomiędzy nimi jest ogromna. Zresztą sam wiesz będąc tak obytym rodbuilderem-też bez żadnego sarkazmu. I taka przelotka KL-H wytrzymała mimo że bardzo sztywna ale nie pancerna. Nawet sztywniejsza od "Y" . Więc pisanie że cyt:"W razie zachaczenia i zniekształcenia nie pęknie odrazu przy próbie wyprostowania" nie jest prawdą. Zresztą miałem kupę patyków na zwykłych "Y" Alconite i jakoś żadna z nich nie pękła, nie gięła się, nie ustawiała sama z siebie. I taka ma być przelotka. A gnące czy cyt:" po dłuższym użytkowaniu ustawiają się na odpowiednim poziomie." kojarzą mi się tylko z tanimi fabrycznymi patykami.

 

<<...>>

A dwa, ja tylko zadaję pytania dot. wagi bo jest to bardzo ciekawy temat dla nas "wędkowych dłubaczy" ;)  Oraz stwierdzam iż w mojej opinii miękkie ramki nie znamionują dobrej przelotki. Zresztą udowadnia to potężna firma , nie ja, jaką jest Fuji która dąży do ich usztywnienia a nie zmiękczania ramek. Więc wybieram jednak jej doświadczenie a nie Twoje.

 

Ot co miałem do powiedzenia. Więcej offa już nie będzie.

 

Pozdrawiam

Siemka

 

<<...>>

 

Nie odbiera jpoprzedniego  postu osobiście,jest typowym  odzwirciedleniem  stanu mojej świadomości :D Tzn. trzydniowych "Andrzejek".

Co do samych przelotek ,dla mnie temat zamknięty .Jak ktoś ma chęć spróbować ,droga wolna.  Jak ktoś ma zamiar publicznie osrać ,niech pisze konkrety i tyle w temacie.


Użytkownik mario edytował ten post 30 listopad 2014 - 08:15


#171 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 29 listopad 2014 - 21:59

Dąbek, wracaj do stołu, bo wódka się grzeje ;)

#172 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 29 listopad 2014 - 22:11

Już po wszystkiemu :(

Od jutra klejenie, toczenie ,wyginanie,nuda ;)

Aaaaaaaa bez jaj,jest temat .Drugie podejście do 17lb M1 8'6",oczywiście w Esex ubrany :D mam nadzieję spotkać się nad wodą z praktykami i dowiedzieć się wiecej :)



#173 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 29 listopad 2014 - 23:35

...ja praktykuje w 4 badylach, mowa o poniewieranych essexach...na równi z alkonite, niegdyś tytanami od Fuji i zwykłymi....nie "trzepie" się nad sprzętem w fotelu,nie trzymam go nad kominkiem,nie jest obiektem moich onanistycznych westchnień...powiem więcej - polecam po dłuższym czasie użytkowania ..i mam w dupie czy robił je pan Chang w ryżowym polu czy inny skośnooki znad Fukushimy.
Dobrze spisują się na moich kijach 10-20lb, pod plecionką... pod rybami...
P.s. Tym najbardziej ujadającym proponuję wstać sprzed monitora i wypad nad wodę :P  ...można coś złowić a zarazem dotlenić szare komórki :)


  • popper, kogut i Rheinangler lubią to

#174 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 30 listopad 2014 - 07:00

Z telewizyjnego shitu jest ulepionych wielu - Dąbek  :(  Opiniotwórczych na forum rodbuildingowym również ..

 

Forum Jerkbait nie jest miejscem na przemycanie takich informacji. Nawet jeżeli są one prawdziwe.

 

Śpij więc spokojnie , nie łam się tak jak Essexy się nie łamią .. i nie rujnuj swojego wizerunku .. :)


Użytkownik mario edytował ten post 30 listopad 2014 - 08:18


#175 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 30 listopad 2014 - 09:50

Każdy kto trochę jest w temacie wie,że przelotki inne niż Fuji to nie SIC. To tylko uproszczenie na potrzeby dyskusji.

Producenci sklepowego chrustu często o tym zapominają,bo zdarza sie ,że piszą z marketingowej potrzeby "Przelotki Sic", zamiast "klasy Sic", a kupujący wedkę za 200pln powinien zdawać sobie sprawę ,że za tą kwotę nie kupi zestau przelotek sic ,a co dopiero wędki w nie uzbrojonej.

 

I tu Ciebie zaskoczę. Widziałem kiedyś(jakieś 1,5-2 lata temu) w dużym sklepie sportowym na "D" wędkę za kwotę 115pln która uzbrojona była w komplet przelotek Fuji SiC i uchwyt też był Fuji

To tak w ramach ciekawostki.

Poza tym uważam, że cena przelotek do rodbuildingu jest sztucznie zawyżona bądź producenci chrustu seryjnego maja super rabaty dla przykładu wędka Robinson Diaflex uzbrojony jest w komplet Fuji Alconite i uchwyt również Fuji i gotowy kij na półce w sklepie kosztuje np. 300-400pln(z przycinką sklepu, hurtowni, dystrybutora i producenta wędki).



#176 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 30 listopad 2014 - 09:55

Cormorana Black Star CM na przelotkach Fuji z uchwytem Fuji VSS kupiłem kiedyś za 200 zł w sklepie - oni kupują komponenty hurtem dlatego mają takie rabaty.Ostatnio w sklepie na ''K'' w markecie widziałem Xenodony na Fuji SIC za 330 zł.

Ja uważam, że wogóle ceny sprzętu wędkarskiego a w szczególności blanków to jedna wielka lipa i nabijanie nas w butelkę - niestety fanatycy jak my jesteśmy idealnymi zasilaczami domowych kas Panów Changów i ich odpowiedników w USA i Japonii.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 30 listopad 2014 - 10:01

  • pikuś i Fugazi lubią to

#177 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 30 listopad 2014 - 16:16

No to, że producenci wedek maja komponenty za grosze to prawda :) Nikt tu Ameryki nie odkrył. Koszt blanku, tzn jego wykonanie w fabryce to grubo ponizej 50$. Niektóre to nawet ponizej 10$


Użytkownik yankis edytował ten post 30 listopad 2014 - 16:16


#178 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 09 styczeń 2015 - 20:17

To zbroimy kolego

Trochę badyli już w nie uzbroiłem.Jak Arek już wspomniał są wyższe od odpowiedników Fuji i nieco lżejsze ,chyba z racji mniejszej ilości materiału użytego na pierścień,który jest lekko przesunięty do przodu. Bardzo ładne wykonanie,jedynie można się doczepić do źle wukończonych końcówek stopek,które i tak trzeba byłoby obrabiać pilnikczkiem.
 
Cena też nie jest bez znaczenia ,gdyż zestaw Phenixów z pierścieniem sic .kosztuje od 30-5-zł drożej od odpowiedników Fuji alconit.
Rozmiarówka schodzi dość nisko bo do 4L,przy dość mocnych stopkach więc świetnie sprawdzają się przy castach nawet tych mocnych.
Z niecierpliwością czekam Phenixy w tytanowych ramkach,Łukasz obiecał ,że też je sprowadzi.



#179 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 11 styczeń 2015 - 01:06

A skąd info ze to SiC?

#180 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 11 styczeń 2015 - 02:45

A skąd info ze to SiC?

Ze strony hehehe

 

A poważniej. Nie ma co się sugerować że jest napis SIC. Jaxony za stówę też mają przelotki SIC, które przecież nie mają nic wspólnego z produktem Fuji. Bo nie tyle chodzi o twardość spieku a jego gładkość. A w tym żadna firma nie może rywalizować z Fuji.

 

Za to faktycznie taka 25Y jest lżejsza od odpowiednika 25Y Alconite. Z resztą przelotek jest problem bo jakoś nikt nie wrzucił wag. No i mają miękkie ramki. Jedni twierdzą że to dobrze, inni wolą sztywniejsze.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, przelotki, phenix