Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Buty do brodzenia - wersja budżetowa

buty do brodzenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
301 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 27 maj 2016 - 15:34

Filcowe podeszwy na mul to chyba nie najlepsze rozwiazanie, mozna sobie jeszdzic w takich butach jak na lyzwach :)



#102 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 27 maj 2016 - 16:13

W sklepie Vision są dwa typy butów, Hopper Felt - 399 zł i Keeper - 289 zł

http://hurch.pl/buty...dzenia-c17.html

Hopper Felt na filcu mam właśnie i tak jak Byku powyżej zauważył, to nie najlepsze rozwiązanie na muł... ;) Raz, że ślizgam się w tym ostro idąc brzegiem po błocie, dwa, że muł obkleja cały filc, a trzy, że śmierdzi niemiłosiernie jak schnie...

 

Stąd szukam czegoś na zwykłej gumowej podeszwie.


Użytkownik Żbiku edytował ten post 27 maj 2016 - 16:14


#103 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 27 maj 2016 - 18:18

Hopper Felt na filcu mam właśnie i tak jak Byku powyżej zauważył, to nie najlepsze rozwiązanie na muł... ;) Raz, że ślizgam się w tym ostro idąc brzegiem po błocie, dwa, że muł obkleja cały filc, a trzy, że śmierdzi niemiłosiernie jak schnie...

 

Stąd szukam czegoś na zwykłej gumowej podeszwie.

 

Te Keeper'y też są niby na filcu ale w zestawach do brodzenia czyli z woderami występują w opcji na gumowej podeszwie więc może można takie zamówić. 

 

http://hurch.pl/wodery-c16.html


  • Bolen30 lubi to

#104 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 27 maj 2016 - 21:27

Jak ktoś lubi mieć często nowe buty, to można oba modele polecić. Chyba, że faktycznie spacerek po płaskim raz na jakiś czas to może przetrwają gwarancję. Na konkretne łowienie to trzeba szukać innych...



#105 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 28 maj 2016 - 08:08

Ok, ale w tytule wątku mamy "budżetowe" więc albo jedno albo drugie. To tak jakby ktoś chciał Samsunga S7 za 1 zł w abonamencie za 29 zł  ;)



#106 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 10 czerwiec 2016 - 15:40

trampki za7 zł na gumowej i trampki za kolejne 7+ tuba butaprenu za nie wiem ile + filcowe wkaldki do butow bo takie tez sa i problem z glowy za ok 20 25zl , to jest wersja bud... :) Jak sie rozpadną po wędkowaniu do kosza i nie żal , fajki są droższe/ 



#107 OFFLINE   Thrill

Thrill

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wójcik

Napisano 11 sierpień 2016 - 13:10

Zrobiłem dokładnie tak jak napisał FRS1985. Kupiłem wysokie trampki na targu za 40 pln i śmigam :) Trzeba tylko pamiętać, że nie wystarczy wybrać nr większy o 2-3 tylko sporo więcej ;) Najlepiej zabrać ze sobą śpiochy i wtedy przymierzać :) Używam ich bez doklejania filcu - bo po co? :P



#108 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 15:42

Jakie możecie polecić wygodne buty do brodzenia ale również do dość długich pieszych wędrówek z miejsca na miejsce? Gumowa podeszwa musi w miare dobrze trzymać sie nawierzchni, np liści i piasku przy łażeniu w krótkich śpiochach na około jeziora, wchodząc w kolejne miejscówki do wody.

 

Znalazłem na hurch.pl fajny model Sprinter, no ale chcą 6,5 stówy, a to trochę za dużo dla mnie... Chciałbym się zmieścić w 400-450zł. Moje kilkukrotnie używane buty Vision Hopper Felt z filcem pójdą wtedy na sprzedaż.


Użytkownik Żbiku edytował ten post 26 sierpień 2016 - 15:44


#109 OFFLINE   Lebson

Lebson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 30 sierpień 2016 - 07:34

Ja używam zwykłych piankowych takich z dekatlona ale nie gumowce tylko takie buty. lekkie, ciepłe i suche



#110 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 25 wrzesień 2016 - 09:12

A co sądzicie o tym żeby z jakiś tanich butów trekkingowych zrobić buty do brodzenia i do chodzenia. Trzeba by pewnie w nich ze dwie trzy małe otwory zrobić żeby wodą miała jak wypłynąć czy to nie jest konieczne? No i pewnie rozmiar, biorąc pod uwagę, że ma się zmieścić skarpeta z neoprenu pewnie z 1-2 nr większe niż normalnie.

#111 OFFLINE   wielinskik

wielinskik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Wielinski

Napisano 26 wrzesień 2016 - 14:30

A co sądzicie o tym żeby z jakiś tanich butów trekkingowych zrobić buty do brodzenia i do chodzenia. Trzeba by pewnie w nich ze dwie trzy małe otwory zrobić żeby wodą miała jak wypłynąć czy to nie jest konieczne? No i pewnie rozmiar, biorąc pod uwagę, że ma się zmieścić skarpeta z neoprenu pewnie z 1-2 nr większe niż normalnie.

 

Pomysł wydaje się niezły, jednak obawiałbym się, czy tani but trekkingowy wytrzyma więcej, niż kilka wypraw. Z pewnością będzie w większości klejony a nie szyty, druga sprawa - jakość materiałów, trzecia - wątpię, by te materiały wytrzymały cykliczny kontakt z wodą i suszenie. Zakup budżetowego buta do brodzenia (np. mikado, taimen) wydaje mi się lepszym rozwiązaniem i z pewnością wytrzymalszym. A jak ktoś chce całkiem po taniości to na allegro są spodniobuty za 49 zł :) 2-3 pary na sezon pewnie starczą przy częstym użytkowaniu :)



#112 OFFLINE   Zack

Zack

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaTorun

Napisano 26 wrzesień 2016 - 14:56

Witam,używam trekkingow z Lidla ok roku czasu w użyciu na ok 50 wypadach,poza lekko postrzępionymi sznurówkami absolutnie nic się nie dzieje,w tym roku jeśli będą w ofercie również chętnie zakupie  , :) ,najlepiej wybierać o 2-3 rozmiary większe.



#113 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 26 wrzesień 2016 - 16:53

Potwierdzam powyższe.

#114 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 26 wrzesień 2016 - 18:09

Tylko czy typowe budżetowe buty do brodzenia bardziej nadają się do wody niż do pieszych wędrówek i przechodzenia przez rzekę (chodzi mi tu głównie i wygodę oraz masę tych butów). Często te budżetowe są na filcu a to już zupełnie odpada. W Decathlonie też chyba można by coś wybrać.

A te z Lidla to jakoś sezonowo są w sprzedaży u nich?

#115 OFFLINE   majdan

majdan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Radek

Napisano 26 październik 2016 - 17:58

Te buty z Lidla to ten model:

https://www.opinioda...ingowe/#slide/1

 

?


Użytkownik majdan edytował ten post 26 październik 2016 - 17:59


#116 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 26 październik 2016 - 21:39

Te buty z Lidla to ten model:
https://www.opinioda...ingowe/#slide/1

?


Oglądałem te buty i muszę przyznać, że całkiem nieźle się prezentują. Niestety na 45 kończy się rozmiarówka a dla mnie to trochę za mało. Za tą cenę, jak rozmiar pasuje to uważam, że wartę są rozważenia :-)

#117 OFFLINE   Sicu

Sicu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaGdańsk/Warszawa
  • Imię:Maciej

Napisano 27 październik 2016 - 08:04

Czytam i czytam bo chciałem coś budżetowego zakupić i zacząłem patrzeć w stronę trekingowych, ale....zapomniałem że normalnie noszę 46 i nie będzie raczej szans znaleźć coś większego w standardowych sklepach.

Natomiast w hurtowniach bhp są takie rozmiary.

#118 OFFLINE   Darek P

Darek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 27 październik 2016 - 14:15

Z mojego doświadczenia wynika,że buty budżetowe moga okazać się nie opłacalne przy dłuższym stosowaniu .Przerabiałem trekkingowe z decathlonu i robocze BHP.Problemem jest to,że buty nie przeznaczone do brodzenia z racji swej budowy łapią strasznie duzo piachu,który oprócz dyskomfortu podczas łowienia niszczy neoprenową skarpetę śpiochów.



#119 OFFLINE   Tom_S

Tom_S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 27 październik 2016 - 21:29

Przepraszam, ale a pro po kilka postów powyżej... 

Kilka razy byłem i w buciorach w wodzie (do tego celu służących)  i kilka razy byłem na trekingu ( w kapciach do tego służących). Niestety tego nie da sie pogodzić, by kapcie były i do tego, i do tego.  

Wekarstwo to sport, który generuje koszty. 



#120 OFFLINE   raf7

raf7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Rafał

Napisano 28 październik 2016 - 16:31

Też potwierdzam, że trekingi z Lidla to raczej średni pomysł. 2 pary bez brodzenia schodziłem i żadne nie wytrzymały dłużej niż pół roku pomimo niezbyt intensywnej eksploatacji. Szmata się strzępi, szwy puszczają - o sznurówkach nie wspominam, bo je szlag trafił po 3 tygodniach.

Pozdrawiam
Rafał





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: buty do brodzenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych