Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wilki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
234 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2204 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 09 marzec 2021 - 09:25

Łańcuch to moim zdaniem patologia. Powinno być ogrodzenie, ale dobrze mieć też kojec na wypadek wizyt obcych (weterynarz itd.)
Tak się składa, że moja siostra ma spory zwierzyniec. Z samych psów: owczarka podhalańskiego, mieszankę owczarka i kaukaza, 2 amstafy i kundelka ze schroniska.
Zwierzaki duże i groźne - mogły by zalizać człowieka na śmierć. Pamiętam, jak Maszka zapędzała do "stada" mojego raczkującego nie w tą stronę co trzeba syna. :D

Gdy przychodzą poważne mrozy psy oczywiście śpią w domu. Nie ma opcji, aby były zagrożone ze względu na bliskość lasu. Teren dobrze zabezpieczony. Zresztą żyjące w okolicy wilki nie bardzo chcą podchodzić.

Co do psów, niestety sporą patologią jest spuszczanie ich w lesie. Zresztą nie tylko. Przy wale wiślanym pomiędzy Grota a Gdańskim (warszawscy wędkarze będą wiedzieć gdzie to) nie raz widziałem radosnego właściciela psa tylko oglądającego, jak czworonóg goni sarnę. A potem niespodzianka, jak za którymś razem trafi na dzika.



#162 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5813 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 09 marzec 2021 - 10:01

Taa, a potem trąbienie w mediach jak to dzik zaatakował psa i trzeba wybić dziki. 



#163 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 479 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 09 marzec 2021 - 10:49

I odstrzelili 2 sztuki. Ciekawe co wykaże sekcja zwłok.

 

https://www.krosnosf...tal-sie-faktem/



#164 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3224 postów

Napisano 10 marzec 2021 - 19:58

Spotkania z wilkami nie miałem, ale do dzisiaj pamiętam jak kilka lat temu pojechałem nad moją tajną pstrągową rzeczkę oddaloną od wszelkich domostw :) 

Gdzieś po godzinie łowienia usłyszałem coś w krzakach, jak się odwróciłem to mało w pory nie narobiłem. Dwa "wilki" były około 6-8 metrów ode mnie. 

Okazały się Wilczakami Czechosłowackimi, po minucie znalazł się właściciel. Adrenalina tak skoczyła, że musiałem zakończyć łowienie. 

Od tego czasu nad wodę zawsze noszę nóż - bezpieczeństwa nie zapewni, ale człowiek czuje się jakoś bezpieczniej. 

 

W temacie dzikiej zwierzyny to w domu rodzinnym, położonym na na wsi, sarny chodzą rano po podwórku. Jeszcze kilkanaście lat temu zdarzało się to bardzo rzadko. Teraz widujemy je co kilka dni. W tamtym roku mama wysiewała większość warzyw kilka razy bo kosiły wszystko jak leci. 

Lisów jak i kun jest sporo, zajęcy fatycznie jakby mniej w ostatnim czasie. 

Tutaj moje nagranie sprzed dwóch lat: 



#165 OFFLINE   Patryk122

Patryk122

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Szczesny

Napisano 21 marzec 2021 - 18:35

https://iszczecinek....zdjecia-.html##

#166 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5813 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 22 marzec 2021 - 08:56

To chyba 50 tych wilków było jak przez noc opędzlowały kilka dużych kopytnych. 



#167 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 22 marzec 2021 - 23:46

ee tam, wilki jak wilki......szedłem dzisiaj sam jeden po dzikim terenie, pod lasem jeszcze pełno śniegu i zima, na śniegu ślady kolegi wilka.....a bliżej rzeki taki oto okruch ze stołu drapieżnika.....mnie oszczędził, widać marnym mięsem gardzi :rolleyes:

 

4ca5306f45d7d.jpg


Użytkownik cristovo edytował ten post 22 marzec 2021 - 23:47

  • Artech i Night_Walker lubią to

#168 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 23 marzec 2021 - 21:24

Znamienne, że dramatyczne relacje o krwiożerczych wilkach zwykle podają osoby, które są myśliwymi. Jak zaangażowany w odstrzał wilków w ok. Brzozowa, prokurator z Krosna, który przy okazji przekroczył swoje uprawnienia i właśnie ma w związku z tym postępowanie dyscyplinarne. 

 

https://www.portalpr...-pod-brzozowem/

https://wiadomosci.o...ysliwym/9qcwlx5


  • Guzu, *Hektor* i Alexspin lubią to

#169 ONLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 23 marzec 2021 - 22:30

Oby dostał wilka, na dupie. ;)
  • Pluszszcz, Woytec i Alexspin lubią to

#170 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 postów
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 24 marzec 2021 - 00:40

Od 10 minuty.

Uśpić czy próbować ratować?



#171 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 24 marzec 2021 - 01:57

uśpić, wyleczyć, wykarmić, wyratować i obudzić.....tzn. zwrócić naturze


  • biturbo i Alexspin lubią to

#172 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 24 marzec 2021 - 07:52

Zapomniałeś o jednym - przed obudzeniem wysiedlić około 100km2 i "zarybić" dzikiem, zwierzyną płową.

Takich obrazków będzie więcej - namnożyło się dzików, powstała baza pokarmowa, więc zwiększyła się populacja wilków, zaczęło się ASF + zwiększył się odstrzał (patrochy albo rzucone w krzaki albo jakoś zagrzebane w ziemi), pokarm stał się jeszcze łatwiej dostępny, czyli populacja wilków powiększała się szybciej.

Dzików mniej, populacja wilków też jakoś musi zmaleć, w naturze redukcja populacji wilków wygląda między innymi tak jak na podlinkowanym filmie.



#173 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3710 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 24 marzec 2021 - 10:41

Widać wpływ pandemii, związanych z nią ograniczeniami i przedłużającej się zimy utrudniającej wędkowanie. Trzeba podyskutować o wilkach, które "zagrażają" wędkarzom i o kormoranach, które "zagrażają" rybom...szok.gif


  • *Hektor* lubi to

#174 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 24 marzec 2021 - 22:44

Zapomniałeś o jednym - przed obudzeniem wysiedlić około 100km2 i "zarybić" dzikiem, zwierzyną płową.

Takich obrazków będzie więcej - namnożyło się dzików, powstała baza pokarmowa, więc zwiększyła się populacja wilków, zaczęło się ASF + zwiększył się odstrzał (patrochy albo rzucone w krzaki albo jakoś zagrzebane w ziemi), pokarm stał się jeszcze łatwiej dostępny, czyli populacja wilków powiększała się szybciej.

Dzików mniej, populacja wilków też jakoś musi zmaleć, w naturze redukcja populacji wilków wygląda między innymi tak jak na podlinkowanym filmie.

 

masz rację, powinno się zostawiać naturze takie przypadki......nic jednak nie poradzę, czuję z tym wilkiem jakąś więź......solidarność inteligentnych drapieżników (występuje coś takiego w przyrodzie? chyba tylko z przypadku :rolleyes:)......oczywiście dodając sobie inteligencji myśliwego na wyrost, żaden ze mnie łowca, jedynie tlący się nieśmiało atawizm.....tak czy inaczej, gdybym potrafił i miał możliwości, zrobiłbym jak wcześniej napisałem :)


Użytkownik cristovo edytował ten post 24 marzec 2021 - 22:45


#175 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 24 marzec 2021 - 23:12

masz rację, powinno się zostawiać naturze takie przypadki......nic jednak nie poradzę, czuję z tym wilkiem jakąś więź......solidarność inteligentnych drapieżników (występuje coś takiego w przyrodzie? chyba tylko z przypadku :rolleyes:)......oczywiście dodając sobie inteligencji myśliwego na wyrost, żaden ze mnie łowca, jedynie tlący się nieśmiało atawizm.....tak czy inaczej, gdybym potrafił i miał możliwości, zrobiłbym jak wcześniej napisałem :)

 

Żyjesz prawem wilka. Jak żołnierze wyklęci, tylko kto tu jest teraz okupantem? https://www.gov.pl/w...zach-wykletych 



#176 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 24 marzec 2021 - 23:39

ja wiem, ale nie mogę powiedzieć....... :ph34r:


  • Alexspin lubi to

#177 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 25 marzec 2021 - 08:39

masz rację, powinno się zostawiać naturze takie przypadki......nic jednak nie poradzę, czuję z tym wilkiem jakąś więź......solidarność inteligentnych drapieżników (występuje coś takiego w przyrodzie? chyba tylko z przypadku :rolleyes:)......oczywiście dodając sobie inteligencji myśliwego na wyrost, żaden ze mnie łowca, jedynie tlący się nieśmiało atawizm.....tak czy inaczej, gdybym potrafił i miał możliwości, zrobiłbym jak wcześniej napisałem :)

To raczej wynik antropomorfizacji, pomieszania ekologii z ochroną przyrody rozumianą jako pomaganie zwierzątkom, humanizmem, etyką, filozofią, empatią i wuj wie czym jeszcze. Dotyczy chyba nas wszystkich. U zwierząt zdarzają się czasem podobne zachowania jako odstępstwo od reguły i wtedy skutkują ckliwym filmem na jutubie.


  • cristovo lubi to

#178 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 25 marzec 2021 - 11:21

Lecę hurtem

Znamienne, że dramatyczne relacje o krwiożerczych wilkach zwykle podają osoby, które są myśliwymi. Jak zaangażowany w odstrzał wilków w ok. Brzozowa, prokurator z Krosna, który przy okazji przekroczył swoje uprawnienia i właśnie ma w związku z tym postępowanie dyscyplinarne. 

 

https://www.portalpr...-pod-brzozowem/

https://wiadomosci.o...ysliwym/9qcwlx5

Największym przewinieniem było że poniosła go "myśliwska fantazja" przedstawił się jako prokurator, kto napisał scenariusz "nowych" wydarzeń na razie nie podano.

 

Myślę że nie zadasz sobie trudu aby dowiedzieć jak ów prokurator zrobił dla ochrony ryb w swoim rejonie, mało kto wie że przy okazji jest bardzo dobrym wędkarzem i tępicielem kłusoli

 

 

uśpić, wyleczyć, wykarmić, wyratować i obudzić.....tzn. zwrócić naturze

Nawet naukowcy pro-wilkowi twierdzą że taki wyleczony wilk traci strach przed człowiekiem i po wypuszczeniu staje się potencjalnie niebezpieczny, inna sprawa gdzie go wypuścić. Samotny wilk po spotkaniu z lokalną watahą to już kawałek futra. Jak pisałem wcześnie mieszkam "obok" wilków z Garbów i to ludzie którzy się znają skazali je na kulkę.

 

Widać wpływ pandemii, związanych z nią ograniczeniami i przedłużającej się zimy utrudniającej wędkowanie. Trzeba podyskutować o wilkach, które "zagrażają" wędkarzom i o kormoranach, które "zagrażają" rybom...szok.gif

I tu wychodzi nasza dwulicowość, może jesteś w tym temacie wyjątkiem ale znakomita większość uważa że kormorana należy zredukować, patrz Bieszczady gdzie nie występował

 

Normalnie już elaborat jak na moje możliwości.


Użytkownik Robert Dorado edytował ten post 25 marzec 2021 - 11:27

  • Marcin Rafalski, Night_Walker, coma i 1 inna osoba lubią to

#179 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 postów
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 22 kwiecień 2021 - 22:37

Wikipedia:

 

 31 grudnia 2016 obszary leśne zajmowały 9 mln 230 tysięcy ha, co stanowiło 29,5% powierzchni kraju[1]. Od końca II wojny światowej zasoby leśne Polski systematycznie się powiększają. W 2020 roku lasy zajmują około 30%, powierzchni kraju a w 2050 roku mają zajmować – 33%.

 

Jeżdżę po lasach i to co zrobili w samym lubelskim to masakra. "Nie będzie niczego" Mówił to się śmiałem...



#180 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 23 kwiecień 2021 - 06:39

@biturbo   8:04 - 8:30 przestałem gościa oglądać, stracił dla mnie jakąkolwiek wiarygodność. Wybacz, ale komuś kto ma jakiekolwiek pojęcie o lesie, takie porównanie po prostu do głowy nie przyjdzie.


  • kristofer232 lubi to