Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uniwersalna szczupakowka - okolo 2.7m, cw do 35g

blank szczupak

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1581 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 08 styczeń 2016 - 23:14

Darku , w Łodzi masz Żbika i ogromny wybór St.Croix - wpadnij do niego , obmacaj jakiegoś Avida a jak masz skłonności do grzeszenia to weź też Elitke (bardziej sandacz niż szczupak IMHO).Pomacasz , pomachasz , powyginasz i zamówisz sobie blank jaki potrzebujesz w BRC lub ART-Rodzie.Możesz też kupić gotowca jak będzie leżał w ręku , krzywda Ci się nie stanie, ale lepiej uzbroić.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 08 styczeń 2016 - 23:17


#122 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 08 styczeń 2016 - 23:39

IST1084F potrafi więcej, niż 10g. Meppsem Aglią 2, a nawet 1, spokojnie można machnąć, ale nie należy przesadzać z odchudzaniem uzbrojenia szczytówki.



#123 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 09 styczeń 2016 - 09:15

Fatso, a jak z szybkością blanku (opisywany jest jako mod/fast)? Ja się zastanawiałem nad jakimś fastem.

I jaka jest czułość blanku?



#124 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 09 styczeń 2016 - 11:34

Co do czułości, są czulsze, ale moim zdaniem jest wystarczająca. Zresztą, to nie jest blank do finezyjnego gumowania, ale porządny koń roboczy do wszystkiego. Podobny do niego jest NFC st 904-2 (IM) ale nieco lżejszy, trochę szybszy i ponad dwa razy droższy. Z kolei St. Croix Avid o takich parametrach jest kołkowaty. Batson jest dość szybki i dół ma sztywniejszy od Blaasa F, czy Slim. Jeśli natomiast chcesz coś szybszego, to poszukaj kija na XST1084F, albo weź CD EXT Nano 862M, ale z kolei ten jest 2,60 ... Twoja decyzja.

#125 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1581 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 09 styczeń 2016 - 12:03

Nie wypada mi się spierać z poprzednikiem...dlatego ponowiam moją propozycję obadania takiego Avida własnoręcznie na miejscu.On absolutnie nie jest kołkowaty o czym może sam się przekonasz jeśli chcesz, oczywiście na St.Croix świat się nie kończy - tym bardziej na tym Batsonie, którego 3SC86 lub 90MF2 zjada na śniadanie, bez szczególnego smaku...To oczywiście moja opinia, ideału niema.

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 09 styczeń 2016 - 12:13


#126 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 09 styczeń 2016 - 12:56

Bez uszczypliwości...:-) szukam blanku i całe forum przeszukuje a  @ szymon82 w każdym temacie poleca Avida ze  Żbika w Łodzi... jakieś kolidacje rodzinne ze Żbikiem czy co :-) . @ Fatso moim skromnym zdaniem ma racje ze Avid jest troche kołkowaty a oglądałem go własnie w Żbiku na sucho niestety.  Ja wole cieplejsze kije :-) Avid 90mhf2  gorzej się ładuje niz np. Batson czy Blaas F o podobnych parametrach pod nielotami typu Aglia 5 bez korpusu(tj ok 7-8g). I dzieki uprzejmości jednego z kolegów z forum sprawdzone że Avid 90mhf2 nie daje rady Aglii 5 - 13gramowej nawet na wodzie stojacej. TO SA TYLKO I WYŁĄCZNIE MOJE ODCZUCIA.

 

Tak na marginesie to szczupak na Alge 0-1? czy obrotówkę Aglie nr 3?

Zaraz gromy na mnie spadną ze i na takie sie metrówki czepiają ale ja mam odmienne zdanie.. :-)


Użytkownik przemow edytował ten post 09 styczeń 2016 - 13:08


#127 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1581 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 09 styczeń 2016 - 13:37

Polecam bo lubię i się sprawdza a , że moda na inne to nie moja wina :) Batsona RX7 jednego miałem osobiście - 275 do 28 a tego polecanego przez Fatso oglądałem i machałem.Jak ktoś lubi szybkie kije to będze zawiedziony wg.mnie.Tyle w temacie , chłopak ma pod nosem do wyboru a szuka w necie.Blanki jedne z lepszych więc czemu mam nie zaproponować.Co do powiązań rodzinnych nie będę tego komentował bo chyba nawet nie wypada.
Zresztą napisałem, że na St.Croix świat się nie kończy to raz a dwa pokaż nam jak to polecam tylko Avidy od Żbika , konkrety.Nie moja sprawa, ale nie lubię jak ktoś moim kosztem robi sobie z gęby ...

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 09 styczeń 2016 - 13:55


#128 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 10 styczeń 2016 - 14:24

St Croix nie wykluczam.

 

Na pewno będę chciał mieć blank, gdzie będzie dobry serwis.

 

I chcę, aby wszystko było takie, abym nie musiał myśleć, że coś kupiłem na siłę. Łącznie z kolorem blanku :) (tu na razie bardzo mi się podoba Talon VI+). Z parametrów z kolei fajnie wyglądają blanki Blaas Slim.

 

Jeśli chodzi o blachy - najczęściej używałem Alg i Gnomów nr 1 i obrotówek 4 i 5 Meppsa,

Chcę mieć uniwersał (drugi, bo mam na razie Mikado Copernikusa 2,3 m do 30g - ale chcę mieć zrobiony własnoręcznie i trochę dłuższy), tym bardziej, że podstawową metodą jest mucha. I ma obsłużyć bolenie, szczupaki, sandacze ale też np. okonka. A szczupak czy sandacz też nie wzgardzi trójeczką Meppsa. Podstawową przynętą mają być jednak woblery. Idealny c.w. byłby dla mnie tak powiedzmy 5-28 g (żeby mieć trochę zapasu z góry, bo nie zamierzam przekraczać powiedzmy 24 g (Alga czy Gnom 2).

 

Jeśli chodzi o ceny - ustaliłem cenę blanku na 500-600 zł, ale jak mi się jakiś mocno spodoba trochę droższy, to najwyżej dłużej poczekam. Ale muszę wiedzieć, że to jest w 100% to, co chciałem.



#129 OFFLINE   KRIS.spin

KRIS.spin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 10 styczeń 2016 - 14:42

 

   Z parametrów z kolei fajnie wyglądają blanki Blaas Slim.

 

 

I w Fishing Art wybierzesz sobie jaki kolor chcesz o mocy jakiej chcesz jak niema to się zrobi , a co do serwisu to na pewno nie będzie żadnego problemu :) .


  • bertold12 lubi to

#130 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 10 styczeń 2016 - 16:21

"5-28"??? Ciężko będzie  :rolleyes:

"5-20" załatwi proponowany przeze mnie Batson, ale wiele więcej nie poradzi. Z kolei uncjówki  :rolleyes: takie chętne do współpracy dołem nie będą.

Jeśli chcesz od okonka, przez klenia, po zębola, czy bolka, to weź 12lb do 3/4 oz. czyli do 21g, w długości 2,60-2,90. IST1084F pasuje, jak ulał.



#131 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 10 styczeń 2016 - 20:49

"5-28"??? Ciężko będzie  :rolleyes:

 

Wiem :(

Najlbliższy temu jest Blaas slim 5-25 (no i Vegter boron - ale to już za wysoka półka dla mnie :( , Lamiglas też ma 7-25). Niemniej Batson też zagościł na liście :) .



#132 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 12 styczeń 2016 - 08:43

Czy ktoś użytkował blanki Matagi T-Russel Super Seabass-M 9'6"?

Jak radzi sobie ten blank w dolnym zakresie ciężarów (niby jest od 8 g) - czy trochę lżejsze też w miarę latają? Jaka jest różnica między Silky i Super, jeśli chodzi o walory użytkowe?



#133 ONLINE   Simon123

Simon123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 13 styczeń 2016 - 20:07

Spośród trzech wyżej wymienionych blankiem najwyższej klasy jest Blue Rapid. Używam go do mieszania wody w Bałtyku, czasem służy mi też do łowienia sandaczy z brzegu, radzi sobie z główkami od kilkunastu do 30 g plus czterocalowa guma. Ciężej nie próbowałem. Jeśli chodzi o woblery, to kij zaczyna ożywać przy prowadzeniu w nurcie wobków o wyraźnej pracy i wielkości od 5 cm, ze smukłymi sandaczowymi 10 centymetrowymi też dobrze daje sobie radę. Kilka ładnych lat temu, gdy zamawiałem kij na morską troć, jeden z najlepszych wówczas fachowców od budowy wędek do tej właśnie metody, w konfrontacji wymienionych tu Batsona RX7 z Blue Rapidem zdecydowanie polecił mi ten drugi jako jeden z najbardziej rekomendowanych blanków do tego rodzaju zastosowań. Zatem blank ten siłą rzeczy spełnia wymagania stawiane wędce boleniowej. Sandacze też dają się nim zaciąć i z niego nie spadają. Dodatkowo blank spełnia wymaganie kija szybkiego, ale o głębszym ugięciu pod konkretną rybą. A brak gwarancji?... Jeśli nie złamie się podczas zbrojenia i w czasie kilku pierwszych rzutów to znaczy, że chyba jest OK.

Dzięki za odpowiedz ale kupiłem CD orka 275 7-25g używaną za 600zł w B.D stanie i wszystko wskazuje na to że będe zdowolony testy na sucho wypadły super i kilka stówek na młynek zostało.



#134 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 16 styczeń 2016 - 11:39

Powoli decyduję się na blank Blaas F nano.

I tu mam dylemat - czy wziąć goły, czy lakierować (z rozmowy z p. ielińskim wynikało, że po lakierowaniu może sporo tracić ze swych własności).

Jakie są wasze doświadczenia w tym względzie - czy najczęściej zbroicie golasy czy lakierujecie i jak to wpływa na wędkę?



#135 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 16 styczeń 2016 - 15:45

Powoli decyduję się na blank Blaas F nano.

I tu mam dylemat - czy wziąć goły, czy lakierować (z rozmowy z p. ielińskim wynikało, że po lakierowaniu może sporo tracić ze swych własności).

Jakie są wasze doświadczenia w tym względzie - czy najczęściej zbroicie golasy czy lakierujecie i jak to wpływa na wędkę?

 

Lakierowanie nie jest potrzebne, to tylko widzimisie estetyczne. Jak Tobie nie przeszkadza kolor gafitu, to nie lakieruj.



#136 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 16 styczeń 2016 - 16:11

Właśnie chodzi o to widzimisię. Wolałbym lakierowany, ale nie chciałbym przez to pogarszać pracy blanku. A grafit też całkiem fajnie wygląda.



#137 OFFLINE   KRIS.spin

KRIS.spin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 16 styczeń 2016 - 16:33

 Jeśli będziesz brał F-kę nano to są dosyć szybkie blanki  i jeśli chcesz go lakierować to to go troszkę spowolni ale w bardzo małym stopniu , w zamian można go uzbroić w  lżejsze przelotki

 

  najlepiej jak byś pomachał tym samym blankiem z lakierem jak i bez i wtedy sam sobie odpowiesz co ci bardziej pasi  ;) .



#138 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 16 styczeń 2016 - 19:01

A ktorego dokładnie Blaasa wybrałeś?

#139 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 17 styczeń 2016 - 07:47

Blaas F nano SLF9015-2N  9'0”  8-15lb  8-28g, choć jeszcze zastanawiam się nad pół stopy dłuższym.



#140 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 17 styczeń 2016 - 09:06

Miałes go w reku? Sprawdz go sobie bo te Blaasy sa inne. Trzeba lubic takie blanki. Takie dziwnie suche ,sztywne ale z fajnym ugieciem. Ja mialem brac slf9020-2n ale jakos ten blank życia w sobie nie miał. Wybralem Xzoge.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, szczupak