Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uniwersalna szczupakowka - okolo 2.7m, cw do 35g

blank szczupak

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 17 styczeń 2016 - 16:36

Raczej nie będę miał czasu podjechać pooglądać różne blanki. Zresztą nie wiem, czy wyczułbym różne niuanse.

Powoli decyduję się na Blaasa przede wszystkim dlatego, że produkowany w Polsce (i kasę za produkcję zarobi Polak) i w razie czego w Polsce gwarancja lub doróbka, a w dodatku w założonej cenie (choć tu inne blanki też się łapały, choćby polecany Batson). Jak tak wszystko podliczam, to raczej nie zdecyduję się na blank droższy niż 500 PLN.

Xzogi nie znalazłem o interesujących mnie parametrach.



#142 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 17 styczeń 2016 - 19:17

To fakt Xzoga mocniejsza.



#143 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4902 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 18 styczeń 2016 - 07:23

Chińskie - nie, dziękuję ! Człowiek rozważny nie kupuje byle czego.. Do Batsonów które latami uwielbiałem, zniechęciła mnie nad wyraz skutecznie ilość wszelkiej maści klonów, podróbek albo imitacji krążących na rynku. Myślałem że ze wstydu się spalę kiedy w imieniu znajomego reklamowałem narajony mu przeze mnie kij, i okazało się że jest to nie wiadomo co.. :rolleyes: Jeśli można zweryfikować na sto procent pochodzenie - np rejestrując blank u wytwórcy - kupujcie.. Co poniekąd mocno zawęża możliwości wyboru, ale zarazem czyniąc ten wybór dobrym wyborem. Inaczej kupujecie tylko własne wyobrażenie o rzeczach dobrych i tanich.. :)


  • TomekSudety lubi to

#144 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 18 styczeń 2016 - 08:39

Między innymi dlatego skłaniam się do Fishingart.



#145 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 18 styczeń 2016 - 10:01

Chińskie - nie, dziękuję ! Człowiek rozważny nie kupuje byle czego.. Do Batsonów które latami uwielbiałem, zniechęciła mnie nad wyraz skutecznie ilość wszelkiej maści klonów, podróbek albo imitacji krążących na rynku. Myślałem że ze wstydu się spalę kiedy w imieniu znajomego reklamowałem narajony mu przeze mnie kij, i okazało się że jest to nie wiadomo co..

Dobrze wiedzieć, jednym słowem jak Batson to tylko z oficjalnej dystrybucji. :)



#146 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 03 luty 2016 - 19:29

Ostatecznie zdecydowałem się na Blaasa F nano 9 ' c.w. 8-28. Już zamówiony i skeleton Fuji SKS16 z insertem drewnianym.

Powoli zamawiam korek i nitkę.

Jeden problem z głowy, a na głowie kolejny  :D .

Dobór przelotek.



#147 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 03 luty 2016 - 20:18

Sam będziesz składał?

#148 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 03 luty 2016 - 21:07

Tak. Jedyne co zamówię gotowe to insert i gałkę drewnianą.



#149 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 03 luty 2016 - 21:41

Daj znac jakie przynęty obsługuje. Będe wdzięczny

#150 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 04 luty 2016 - 01:57

Chińskie - nie, dziękuję ! Człowiek rozważny nie kupuje byle czego.. Do Batsonów które latami uwielbiałem, zniechęciła mnie nad wyraz skutecznie ilość wszelkiej maści klonów, podróbek albo imitacji krążących na rynku. Myślałem że ze wstydu się spalę kiedy w imieniu znajomego reklamowałem narajony mu przeze mnie kij, i okazało się że jest to nie wiadomo co.. :rolleyes: Jeśli można zweryfikować na sto procent pochodzenie - np rejestrując blank u wytwórcy - kupujcie.. Co poniekąd mocno zawęża możliwości wyboru, ale zarazem czyniąc ten wybór dobrym wyborem. Inaczej kupujecie tylko własne wyobrażenie o rzeczach dobrych i tanich.. :)

 

Batsony podrabiają??? Daj Waść choć trochę szczegółów ...


  • woblerwz lubi to

#151 OFFLINE   David77

David77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaPultusk
  • Imię:Cezary

Napisano 04 luty 2016 - 02:57

Batsony podrabiają??? Daj Waść choć trochę szczegółów ...

No i zasiane ziarenko niepokoju wśród tysięcy użytkowników...

#152 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 04 luty 2016 - 10:32

Zaraz będzie burza :-) troche na wyrost z tym że chińskie. Mogłbym podać wiele przykładów ze fabryka w Chinach potrafi wyprodukować naprawde dobry towar. Kwestia jakie sa przyjęte standardy produkcji i jak dana firma jest pazerna na zysk
....

#153 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 04 luty 2016 - 10:42

Batson jest produkowany w chinach, ale jest jeszcze chińska podróbka chińskiego produktu ? 



#154 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 04 luty 2016 - 11:58

Tak jak jest Pioneer i Pionier tak może jest Batson i np. Balson? he he he :-)



#155 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 04 luty 2016 - 12:05

Jak zrobię i przetestuję to dam znać (choć pewnie to trochę potrwa  :( )



#156 OFFLINE   janusz_

janusz_

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 kwiecień 2016 - 11:55

W specyfikacjach, podawanych na stronach, jest od 7 g. Czy 10 g było jakoś ustalane realnie? Bo od 10 g są blanki MHXF.

Witaj,

 mam na gwarancj 3/8 oz, co czyni mniej więcej 10,5 g (blank IM6 9' 0' MXF2), Tak samo jest na stronie producenta.

Ale kij trzeba wziąć do ręki aby porównywać (Innego nie potrzebuję).



#157 OFFLINE   Walkor

Walkor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaJózefów
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Walkiewicz

Napisano 05 listopad 2016 - 17:32

Cześć!

Odgrzeję trochę ten wątek. Potrzebuję porady co do wyboru blanku (firma, model, seria, długość itp.). W związku z tym, że w tym sezonie przy odgłosach łamanego włókna węglowego pożegnałem się z kilkoma kijami, na które łowiłem od dawna, stanąłem przed koniecznością uzupełnienia swojego arsenału. Stwierdziłem, że to jest ten moment kiedy chcę i mogę sobie pozwolić na wędkę ręcznie robioną. Postanowiłem zacząć od "kija szczupakowego" (nazwa robocza). Ta wędka będzie mi potrzebna na wiosnę, a poza tym mam najbardziej sprecyzowane czego po niej oczekuję. Więc do rzeczy:

Do czego przeznaczona: (głównie) połów szczupaków,
Przynęty: średnie i duże gumy, obrotówki około nr 4, średnie woblery.
Długość: 2,4-2,7m (nie są to sztywnie ograniczone wymiary)
Ilość składów: 2
Ciężar wyrzutu: około 10-30g (nie jest on sztywno ograniczony), poniżej tego mam wędkę kleniowo-jaziową do 21g o akcji parabolicznej, a powyżej mam mocnego jerk'a o bardzo dużym zakresie: guide select travel jerk 25-100g. Brakuje mi czegoś 'pomiędzy'.
Akcja: raczej med/fast (seryjne wędki, na które do tej pory łowiłem miały x-fast)
Uchwyt: Alps Rapid Graphite Soft Touch
Ugięcie: raczej dążące do paraboli, ale nie krowi ogon.
Przelotki: mam dawce organów diaflex spin set 2,7m (3 składy,w tym dwa ostatnie różne- będzie w czym wybierać).

Kij seryjny który bym kupił od ręki (przemacałem ostatnio trochę) to Diaflex Pike 2,4m.

cena blanku: do około 550zł (jak wyjdzie taniej to więcej zostanie na whisky :D )

Dodatkowym atrybutem byłoby to gdyby sprawdziła się do średniego opadu. Wiem że niektóre blanki oprócz wyżej wymienionych cech spisują się dobrze na rzece w pogoni za boleniem. Przy wędkach seryjnych raczej nie wierzę w taką uniwersalność, ale może przy lepszych blankach...

 

Blanki które do tej pory biorę pod uwagę:

 

1. Composite Developement: CDORK-802MH CDBLORKA2245-1035 (sekcji: 2; długość: 2,45; cw. 10-35g; linka 10-20lb; akcja: fast; moc: med/H)

2. XZOGA SHITENNO SR-G (sekcji: 2; długość: 2,18; cw. 10-30g; linka 6-16lb; akcja: m/fast; moc?: med/H)

3. MATAGI T-Russell Silky SeaBass-M (sekcji: 2; długość: 2,60; cw. 8-28g; linka 8-20lb; akcja: fast; moc: med)

 

Brałbym Xzogę, ale troszkę boję się długości. Do tej pory najpewniej czułem się z wędkami o długości 2,4m. Po za tym duży chłopiec ze mnie więc i to może robić różnicę).

 

Koleżanki i Koledzy, co o tym sądzicie i co byście mi doradzili?



#158 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9499 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 listopad 2016 - 17:38

Dlaczego nie SHITENNO SR-G 76mh2 ok. 230cm, 20 lb mocy i 7-40g wyrzutu?



#159 OFFLINE   Walkor

Walkor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaJózefów
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Walkiewicz

Napisano 05 listopad 2016 - 18:31

@popper,

1. 550zł  - można się zastanawiać, ale... na whisky też coś musi zostać.

2. 7-40 cw. - nie mam pojęcia jak ten blank będzie się zachowywał przy lżejszych przynętach a na tych mi bardziej zależy.

 

Ogólnie propozycja do rozważenia. Już bliżej długości 2,4m (póki co na takie wędki łowiło mi się komfortowo). 



#160 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 05 listopad 2016 - 19:19

MATAGI SILKY SEABAS - niepozorny mocarz. Na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie, ale gdy to się weźmie do łapki i zacznie uginać uuuu.................. -  sytuacja się zmienia. Ścianki grube, blank szybki o głębszym progresywnym ugięciu. Zakres rzutu od 7 -25gr najlepiej obsługuje. Nie boi się obrotówki , slidera 7-8cm do 30gr , gumy , wahadła.  Dla mnie to uniwersalny kijek do wszystkiego, jak sam nie wiem co będę łowił, zabiera właśnie TO. Bolenie i sandacze też z nim fajnie współpracują.

POLECAM.


Użytkownik miramar69 edytował ten post 05 listopad 2016 - 19:19






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, szczupak