Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Jak przekonac do C&R?


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
530 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Richad

Richad

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 post贸w
  • LokalizacjaZgorzelec-Pie艅sk
  • Imi臋:Ryszard

Napisano 02 marzec 2015 - 19:10

Jako, 偶e jest to m贸j pierwszy post chocia偶 zagl膮dam niemal codziennie to na pocz膮tek witam wszystkich.

W臋dkuj臋 od jaki艣 37lat.

Prawie zawsze jak wracam z nad wody, znajomi w臋dkarze pytaj膮 gdzie ryby, co z艂apale艣, i co znowu nic, jak m贸wi臋 偶e wypuszczam to zdziwienie.

No oczywi艣cie te偶 jest tak, 偶e nic si臋 nie z艂apie.

W odpowiedzi tylko s艂ysz臋, "to po co je藕dzisz na te ryby", czy te偶 "szkoda p艂aci膰 za kart臋 jak ryb nie bierzesz". 90% jak nie wi臋cej ca艂y czas trwa w tym, 偶e jak p艂aci za kart臋 to tak jakby p艂aci艂 za ryby i mo偶e bra膰 ile chce, no niby w regulaminowych ilo艣ciach. Namawia艂em nieraz, 偶eby chocia偶 jak ju偶 chc膮 zabra膰 ryb臋 to niech zabieraj膮 np. co 10 wypad na ryby, a nie za ka偶dym razem, 偶eby pokaza膰 ile to nie na艂apali. Mo偶na gada膰 i gada膰, a co 100-tny mo偶e zrozumie.



#262 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 post贸w
  • LokalizacjaGorz贸w Wlkp.
  • Imi臋:Marcin

Napisano 02 marzec 2015 - 21:35

Jedno mnie tylko dziwi 偶e TE PALANTY co najwi臋cej 偶r膮, co najwi臋cej zabieraj膮 i cz臋sto marnuj膮 wi臋kszo艣膰 tego co wzi臋li. TE PALANTY co w og贸le maj膮 wszystko w czarnej d.... najwi臋cej p艂acz膮 i narzekaj膮 偶e ryby coraz mniej i coraz mniejsze.

Idioci, chcieli by zje艣膰 ciastko i mie膰 ciastko.

Szkoda gada膰.


U偶ytkownik LFF edytowa艂 ten post 02 marzec 2015 - 21:38

  • Zed Zgred lubi to

#263 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw
  • Imi臋:RA-V

Napisano 02 marzec 2015 - 22:04

"Mo偶na gada膰 i gada膰, a co 100-tny mo偶e zrozumie."
Je艣li nawet co setny to i tak warto :) Z pozytyw贸w zauwa偶y艂em 偶e w臋dkarz nawr贸cony ju偶 nigdy nie wraca na z艂膮 drog臋. To buduj膮ce jest :D
 


U偶ytkownik ZedSet edytowa艂 ten post 02 marzec 2015 - 22:05

  • strary lubi to

#264 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 post贸w
  • LokalizacjaGorz贸w Wlkp.
  • Imi臋:Marcin

Napisano 02 marzec 2015 - 22:24

Tak to jest buduj膮ce i oby takich wi臋cej co setnych :) Zawsze to ma艂y krok ku lepszemu.

Co jeszcze wg, mnie jest ciekawe to 偶e mi臋siarstwo dotyczy wszystkich, s膮 ludzie naprawd臋 tak g艂upi na jakich wygl膮daj膮 i trudno im cokolwiek nawet w 偶yciu zrozumie膰. S膮 te偶 ludzie podchodz膮cy do wszystkiego (prawie) w spos贸b logiczny i racjonalny niemal w ka偶dej dziedzinie. S膮 wykszta艂ceni, dobrze zarabiaj膮, mogli by sobie lod贸w臋 wypcha膰 艂ososiem, sprz臋ty maj膮 za takie siano 偶e a偶 boli. ale jak dopadn膮 szczupaka, co po odci臋ciu 艂ba i ogona b臋dzie mia艂 d艂ugo艣膰 艣rednicy patelni, to szczupaczek dostanie w czapk臋.

O CO KAMAN ????

Tak troch臋 z innej beczki, Pozna艂em niedawno my艣liwego, jak si臋 okaza艂o prezesa ko艂a 艂owieckiego.

Pogadali艣my troch臋 i opowiedzia艂 mi tak膮 histori臋. W naszych lasach jaki艣 czas temu pojawi艂 si臋 jele艅, ale nie byle jaki. By艂 to byk jakiego nie widziano w tych okolicach od nawet 30 lat. Prawdziwy medalowy okaz. Widzia艂o go wielu my艣liwych ale ka偶dy darowa艂 mu 偶ycie, wiedz膮c o tym 偶e taki byk, to prawdziwy reproduktor. Silny i zdolny zap艂odni膰 ca艂e stado 艂a艅, kt贸re wydadz膮 podobne jemu okazy. Ale w kole idiota te偶 si臋 trafi艂 i uwali艂 jelenia, a jego 艂eb zawis艂 na 艣cianie w jego pi臋knej chaupie. Mimo i偶 ten idiota prawnie nic nie zrobi艂, bo mia艂 prawo tego jelenia ubi膰, to 藕le si臋 to dla niego sko艅czy艂o. M贸j znajomy prezes osobi艣cie zdj膮艂 mu ten 艂eb ze 艣ciany i wyp...i艂 idiot臋 z ko艂a na zbity ryj. A do tego wystawi艂 mu takie dossier, 偶e aby teraz go kto艣 wzi膮艂 do ko艂a to musi si臋 bardzo, ale to bardzo stara膰 i wykaza膰 konsekwentny zanik g艂upoty.

W naszym kraju trudno jest zosta膰 my艣liwym, i lepiej aby tak zosta艂o, Gdyby by艂o to takie 艂atwe jak zosta膰 w臋dkarzem to nawet wiewi贸rki w parku by nie by艂o. Z drugiej strony jak by mog艂o by膰, gdyby w艂a艣nie zostanie w臋dkarzem nie by艂o takie 艂atwe, Aby zosta膰 my艣liwym najpierw trzeba swoje odpracowa膰, nauczy膰 si臋 dba膰 o las, o zwierzyn臋 i jej populacj臋, Wykaza膰 si臋 rozumem, rozs膮dkiem i etyk膮, a dopiero po czasem nawet kilku latach zosta膰 cz艂onkiem ko艂a i mie膰 mo偶liwo艣膰 ustrzelenia sobie kie艂basy na wigili臋.

Tak to powinno wygl膮da膰. AMEN


U偶ytkownik LFF edytowa艂 ten post 02 marzec 2015 - 22:52

  • j-23 lubi to

#265 OFFLINE   talon

talon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 post贸w

Napisano 03 marzec 2015 - 12:03

Do przekonania do z艂贸w i wypu艣膰 zapraszam do P艂ocka



#266 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅
  • Imi臋:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 08 marzec 2015 - 07:51

Chodzi mi po g艂owie taki argument. Myl臋 si臋? 

 

Wczoraj na innym forum jeden z koleg贸w napisa艂, o tym, 偶e w臋dkarz ma by膰 wolny. Tre艣膰 ca艂o艣ci wypowiedzi nie jest tu istotna. 

To s艂owo wolno艣膰 da艂o mi do my艣lenia. 

 

W Konstytucji i og贸lnie mo偶na chyba powiedzie膰 ontologicznie mamy do czynienia z prawami, obowi膮zkami i wolno艣ciami wreszcie. Wi臋kszo艣膰 argumentacji zwykle opiera si臋 o dwie pierwsze - prawo do zabierania okre艣lonych ryb, obowi膮zek wypuszczania itd. Przy czym na potrzeby mojego rozumowania nie uto偶samiam prawa i obowi膮zku tylko z ustawami, czy regulaminami. My艣l臋 te偶 o tym co mo偶na powiedzie膰 rodzi si臋 z potrzeby serca, taki wewn臋trzny g艂os przez niekt贸rych zwany sumieniem. Wracaj膮c. Argumentacja pomija zwykle kategorie wolno艣ci, a przynajmniej ja takiej nie czyta艂em. Ja uto偶samiam si臋 z koncepcj膮 J.S. Milla - skr贸towo moja wolno艣膰 ko艅czy si臋 tam gdzie zaczyna wolno艣膰 innego cz艂owieka.

 

Je艣li w臋dkarstwo opiszemy jako wolno艣膰 do w臋dkowania, do z艂owienia ryb, to w tym kontek艣cie tylko wypuszczanie ryb da si臋 pogodzi膰 z ww. definicj膮 wolno艣ci, bowiem je艣li wypuszcz臋 to nie ingeruj臋 w wolno艣膰 drugiego w臋dkarza do z艂owienia tej偶e ryby, je艣li zabior臋 to ingeruj臋 i vice versa. 


  • godski, krystiano1981r i LFF lubi膮 to

#267 OFFLINE   filip1

filip1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 post贸w
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 12 marzec 2015 - 18:58

Osobi艣cie jestem za mi臋kkimi sposobami propagowania C&R. Mo偶na oczywi艣cie zmniejsza膰 limity, zwi臋ksza膰 wymiary ochronne i kary, ale bez cz臋stszych kontroli i akcji typu OSA nie jest to do wyegzekowaania a na to potrzebne s膮 pieni膮dze lub czas i po艣wi臋cenie spo艂ecznych stra偶nik贸w. Trzeba zmienia膰 mentalno艣膰.

I trzeba to robi膰 metod膮 ma艂ych kroczk贸w. Naturalnie takim zadaniem powinien zaj膮膰 si臋 PZW. Ale to niestety niemo偶liwe z tymi lud藕mi, kt贸rzy sami s膮 w wi臋kszo艣膰i mi臋siarzami a czasami i k艂usownikami (patrz: s艂ynna sprawa od艂ow贸w PZW na J.Dobrowieckim w zesz艂ym roku). Wi臋c musi odej艣膰 to pokolenie. Dlaczego przegl膮daj膮c strony internetowe PZW nie ma promocji C&R, dlaczego wci膮偶 odbywaj膮 si臋 zawody w臋dkarskie na "martwej rybie", dlaczego w prasie w臋dkarskiej nie ma promocji C&R a mo偶na zobaczy膰 zdj臋cia martwych okaz贸w? To wszystko mo偶na zmieni膰 ju偶 od jutra, za darmo tylko trzeba chcie膰. Mo偶na by wykorzysta膰 jakie艣 艣rodki na ochron臋 przyrody. To dzia艂acze i cz艂onkowie PZW powinni tworzy膰 jak najwi臋cej odcink贸w " no kill", kt贸re s膮 najlepsz膮 reklam膮 C&R,

Nie mo偶emy by膰 jednak zbyt ortodoksyjni (kto nigdy nie zabra艂 ryby niech pierwszy rzuci kamieniem) Kto艣 kto zacznie wypuszcza膰 cho膰 cz臋艣膰 z przynale偶nego limitu z czasem b臋dzie wypuszcza艂 wszystko - wiem po sobie. Generalnie jest nadzieja - m艂odzi ludzie nie lubi膮 je艣膰 ryb (wiem po swoich dzieciach) a je偶eli ju偶 to musi by膰 filecik lub najlepiej paluszek rybny :-) a patroszenia nie mo偶na zrobi膰 za pomoc膮 klawiatury i myszki :-)


  • LFF lubi to

#268 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 marzec 2015 - 20:32

Tak z r臋k膮 na sercu, czy wierzycie, 偶e w kraju, w kt贸rym pijak siada za kierownic膮, m艂odzieniec jedzie 140km/h w zabudowanym, z艂odziej bierze co chce i ile chce 艣miej膮c si臋 z prawa i policji, a politycy maj膮 w g艂owie jedynie to jak wygra膰 najbli偶sze wybory, 偶e w tym kraju uda si臋 zmieni膰 mentalno艣膰 grupy, kt贸ra post臋puje zgodnie z prawem i regulaminami? Nasza mentalno艣膰 nadaje si臋 do zmiany tylko surowym prawem i jeszcze surowszym jego egzekwowaniem. I na to mog臋 p艂aci膰 sk艂adki. A nasz dotychczasowy pozytywizm jest tylko dowodem, 偶e powoli sie cywilizujemy. Jedni szybciej, drudzy wolniej, trzeci...

#269 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw
  • Imi臋:RA-V

Napisano 16 marzec 2015 - 14:53

Oj Macieju, nie my艣l tylko 偶e jeste艣my jakim艣 ewenementem w skali 艣wiata jak chodzi o jazd臋 po pijaku czy ca艂膮 reszt臋 przyk艂ad贸w, jakie poda艂e艣 :) Z r臋k膮 na sercu mog臋 powiedzie膰 偶e wierz臋 w przemian臋 na lepsze nawet tych najbardziej zagorza艂ych rybobiorc贸w poniewa偶 by艂em 艣wiadkiem takowych.  Surowym prawem nie zmienisz niczego. Ju偶 by艂y takie pr贸by, czy to z alkoholem, czy z narkotykami...to nie przynosi wymiernych skutk贸w. 

W臋dkarze nie zabieraj膮 ryb bo nie maj膮 co je艣膰(w wi臋kszo艣ci), nie zabieraj膮 bo jest taka moda a na pewno nie zabieraj膮 poniewa偶 nasze wody s膮 przerybione......to samo tyczy si臋 jazdy po pijaku itd. Ludzie po prostu s膮 tak wychowani, takie warto艣ci zosta艂y im przekazane i tak post臋puj膮 w 偶yciu. Optymizm ? Jak najbardziej wskazany! Zaznacz臋 tylko 偶e jest on wypadkow膮 ju偶 dokonuj膮cych si臋 zmian :)


  • Maciej W. lubi to

#270 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 marzec 2015 - 17:45

Oj, Rafale. My艣l臋, 偶e jeste艣my ewenementem w skali 艣wiata cywilizowanego je艣li chodzi o prawne obchodzenie si臋 z tego typu zachowaniami. A je艣li chodzi o surowe prawo to chyba inaczej pojmujemy to poj臋cie. Bo ja nie spotka艂em si臋 z pr贸bami wprowadzenia surowych, m膮drych, egzekwowalnych i egzekwowanych przepis贸w. Przepis贸w przygotowanych przez ludzi, kt贸rzy doskonale znaj膮 zagadnienie (albo korzystaj膮 z rady kogo艣 kto zna). Przepis贸w sformu艂owanych w spos贸b konkretny, zrozumia艂y i nie pozostawiaj膮cy 偶adnych furtek umo偶liwiaj膮cych ich obej艣cie ( nasz sport narodowy). Przepis贸w, kt贸rych 艂amanie jest tak dotkliwie karane, 偶e odechciewa si臋 je 艂ama膰. Kontrola przestrzegania przepis贸w na poziomie proporcjonalnym do p艂aconych przez nas podatk贸w. Je艣li pod te za艂o偶enia podstawimy sobie zdanie: co zrobi膰, 偶eby w polskich wodach nie zabrak艂o ryb, a by艂o ich wi臋cej, 艣rednio rozumna osoba odpowie. A co mamy? Mamy przepisy nie spe艂niaj膮ce 偶adnego z powy偶szych punkt贸w, kt贸re jednak w mniejszym lub wi臋kszym stopniu pozwalaj膮 dopompowa膰 troch臋 forsy do bud偶etu. Zdryfowa艂em solidnie je艣li chodzi o temat w膮tku, prosz臋 autora o wyrozumia艂o艣膰.

#271 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 post贸w
  • LokalizacjaW-wa
  • Imi臋:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 16 marzec 2015 - 18:34

Oj, Rafale. My艣l臋, 偶e jeste艣my ewenementem w skali 艣wiata cywilizowanego je艣li chodzi o prawne obchodzenie si臋 z tego typu zachowaniami. A je艣li chodzi o surowe prawo to chyba inaczej pojmujemy to poj臋cie. Bo ja nie spotka艂em si臋 z pr贸bami wprowadzenia surowych, m膮drych, egzekwowalnych i egzekwowanych przepis贸w...........................Przepis贸w, kt贸rych 艂amanie jest tak dotkliwie karane, 偶e odechciewa si臋 je 艂ama膰. Kontrola przestrzegania przepis贸w na poziomie proporcjonalnym do p艂aconych przez nas podatk贸w.

Odnosz臋 wra偶enie 偶e w obchodzeniu prawa jeste艣my mistrzami. Inna rzecz 偶e gdzie indziej konsekwencje s膮 powa偶niejsze i NIE do unikni臋cia, u nas w zasadzie prawie ka偶dy robi co mo偶e 偶eby konsekwencji unikn膮膰 albo kary s膮 takie mniej dotkliwe 偶e "bierzemy to na klat臋". Ile kary mo偶e dosta膰 w臋dkarz za niewymiarow膮 ryb臋 ? albo z艂owion膮 w okresie ochronnym? 100plz? 200?

A w og贸le s艂ysza艂 kto艣 o takim przypadku? Bo w to 偶e takich wykrocze艅 nie ma to nie wierz臋.

Dobrze ze k艂usownik dostaje 5 czy 7tys (takie wyroki zapada艂y) tyle 偶e co z tego? Je艣li zarabia 1500plz albo jest bezrobotny to nie zap艂aci, wsadz膮 go do wi臋zienia? przecie偶 s膮 przepe艂nione.


  • Maciej W. i krystiano1981r lubi膮 to

#272 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw
  • Imi臋:RA-V

Napisano 16 marzec 2015 - 19:10

Model spo艂eczno艣ci w臋dkarskiej opartej na rygorystycznych przepisach i jeszcze bardziej rygorystycznych karach nie jest moim marzeniem, to samo tyczy si臋 pa艅stwa. Nie b臋d臋 si臋 spiera艂 a napisz臋 tylko 偶e zmiany powinny zaj艣膰 w nas w臋dkarzach(ludziach) a nie przepisach, kt贸re i tak b臋d膮 omijane. My艣l臋 偶e potrzeba bardziej mentalnej rewolucji a nie biurokratycznej ewolucji. Tematu podatk贸w nie poruszam :rolleyes:
 



#273 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 marzec 2015 - 19:37

Rafale, model pa艅stwa z surowym i rygorystycznym prawen powinien by膰 marzeniem ka偶dego uczciwego obywatela ( bo go chroni) i przekle艅stwem dla nieuczciwego (bo zmusza go do uczciwo艣ci). Co do 艣wiecenia przyk艂adem zacytuj臋 mojego koleg臋 - kawa nie wyklucza herbaty. Zwr贸膰 jeszcze uwag臋 na proporcje prezentowanych postaw i przeczytaj na tym forum w膮tki o ratowaniu w贸d w krajach zamieszkanych przez towarzystwo o wy偶szej kulturze i ucywilizowaniu. I prosz臋 nie myl prawa, tego prawdziwego z biurokracj膮.
  • Zed Zgred i LFF lubi膮 to

#274 OFFLINE   Fugazi

Fugazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Micha艂

Napisano 16 marzec 2015 - 21:48

Czterdzie艣ci pi臋膰 lat niszczenia polskiej mentalno艣ci doktryn膮 proletaryack膮, potem kolejne dwadzie艣cia pi臋膰 wmawiania spo艂ecze艅stwu, przez podstarza艂ego pajaca - cwaniaka w czerwonych porci臋tach, 偶e " r贸bta co chceta " to bedzieta cool i wporzo, a Koledzy si臋 dziwi膮 偶e jest jak jest czyli smutno. Trzeba najpierw wywali膰 na 艣mietnik tych politycznych obszarpa艅c贸w, kt贸rzy zrazu wdrapuj膮 si臋 po sejmowych schodach w butach na podartych zel贸wkach, 偶eby po nied艂ugim czasie sko艅czy膰 na intratnych synekurach, z milionami w kieszeniach, tych kt贸rzy obsiedli Polsk臋 jak muchy g贸wno, wszystkich chciwc贸w - egoist贸w z k艂amliwymi g臋bami pe艂nymi populistycznych frazes贸w i zwyk艂ych z艂odziei z drogimi zegarkami na nadgarstkach lepkich 艂ap.

Dopiero wtedy mo偶na b臋dzie zacz膮膰 odrodzenie pa艅stwa i obywateli, w tym w臋dkarzy.


U偶ytkownik Fugazi edytowa艂 ten post 17 marzec 2015 - 09:58


#275 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw
  • Imi臋:RA-V

Napisano 17 marzec 2015 - 09:41

Macieju my艣limy o tym samym tylko troszk臋 inaczej. Ja tak偶e chc臋 偶y膰 w spo艂ecze艅stwie gdzie jest wysoka kultura osobista oraz g艂臋boka 艣wiadomo艣膰 wsp贸艂偶ycia z przyrod膮. Gdzie nie trzeba m贸wi膰 nie zabijaj, nie kradnij, nie 艣mie膰,  bo jest to oczywiste, oddolne. Nie myl臋 prawa z biurokracj膮 ale wiem 偶e zaostrzanie przepis贸w w tym pa艅stwie = biurokracja.Dlatego wola艂bym zmian臋 postawy Kowalskiego ni偶 zmian臋 przepis贸w. Utopijne marzenia, wiem.
Kolego Fugazi da艂e艣 prosto mi臋dzy oczy, nic doda膰 nic uj膮膰 :good:
Tak 偶eby nam si臋 nie robi艂 polityczny off top, powiedzcie panowie czy w艣r贸d Waszych znajomych zdarzaj膮 si臋 osoby, kt贸re regulaminowo nie popuszcz膮 rybie powy偶ej wymiaru ochronnego? Je艣li takowych mieli艣cie to ilu przesz艂o na dobr膮 stron臋 mocy i czy mieli艣cie w tym jaki艣 udzia艂 ? :)



#276 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 post贸w
  • LokalizacjaW-wa
  • Imi臋:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 17 marzec 2015 - 10:25

 powiedzcie panowie czy w艣r贸d Waszych znajomych zdarzaj膮 si臋 osoby, kt贸re regulaminowo nie popuszcz膮 rybie powy偶ej wymiaru ochronnego? Je艣li takowych mieli艣cie to ilu przesz艂o na dobr膮 stron臋 mocy i czy mieli艣cie w tym jaki艣 udzia艂 ? :)

Mam. 呕aden.

Tam gdzie najcz臋艣ciej 艂owi臋 od 3 lat nikt nawet nie s艂ysza艂 o C&R a tym bardziej o JB. Mo偶e powodem jest to 偶e nie maj膮 internetu a nawet gdyby mieli to takie dzia艂anie by艂oby zupe艂nie niezrozumia艂e. Jak wracam z ryb i m贸wi臋 偶e jakie艣 p艂otki czy leszcze wypu艣ci艂em to jest zdziwienie. Szczupaki z prywatnego starorzecza te偶 wypuszczam to nawet w艂a艣ciciel by艂 zdziwiony bo takie po p贸艂 metra s膮 najlepsze. I cz臋艣膰 z Was zna moje podej艣cie, nie, nie zmieni艂o si臋 ale coraz cz臋艣ciej wy艂azi ze mnie lenistwo :rolleyes: i nie chce mi si臋 czy艣ci膰 a szczupak贸w po prostu nie lubi臋. 

A wracaj膮c do pytania, raz spotka艂em na te 3 lata go艣cia z Siemiatycz kt贸ry powiedzia艂 偶e wypuszcza ryby. W臋dkuj膮cy mieszka艅cy nadbu偶a艅skich wiosek nie stosowali, nie stosuj膮 i nie b臋d膮 stosowali C&R. I prosze o nie napinanie si臋 i wyzywanie ich od najgorszego elementu. 



#277 OFFLINE   Fugazi

Fugazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Micha艂

Napisano 17 marzec 2015 - 13:55

Mam. 呕aden.

Kiedy widz膮 偶e wypuszczam, b膮d藕 m贸wi臋 o tym,  zawsze jest pukanie w czo艂o, wielkie oczy, zdziwienie i patrzenie na mnie jak na g艂upka. Przecie po to Pan da艂 cz艂owiekowi w艂adz臋 nad Ziemi膮, 偶eby... itd, itp.

M贸wi臋 im ze za rybim mi臋sem nie przepadam, 偶e skrobanie i patroszenie mnie brzydzi, 偶e zwyczajnie 偶al mi mordowa膰 偶ywe istoty, odpowied藕 zawsze jest jedna: jak co艣 z艂owisz, daj nam, my sobie ch臋tnie wypatroszymy.

 

Daremne 偶ale, pr贸偶ny trud, bezsilne z艂orzeczenia

Zabitych rybek 偶aden cud nie wr贸ci do istnienia...

 

parafrazuj膮c mistrza.


  • LFF lubi to

#278 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 post贸w
  • LokalizacjaGorz贸w Wlkp.
  • Imi臋:Marcin

Napisano 25 marzec 2015 - 22:04

PZW do kibla, Wody odda膰 w prywatne kluby i ko艂a, niech ka偶dy na swoim prowadzi gospodark臋, (nie mam na my艣li tej przekl臋tej rybackiej ale typowo w臋dkarsk膮) co艣 na wz贸r k贸艂 艂owieckich.

Rejestr z艂owionych i zabranych ryb w postaci fizycznej. a nie papierowej. Cz艂onkostwo w klubie najpierw odpracowane na rzecz ko艂a/klubu, czyli najpierw ochrona w贸d, usuwanie zanieczyszcze艅 i 艣mieci, praca przy zarybieniach, utrzymaniu 艂owiska w dobrym stanie itd. Dopiero jak ch臋tny na ryb臋 swoje odrobi i nauczy si臋 szanowa膰 to co zrobi艂, to dostanie prawo do w臋dkowania. Ca艂y RAPR do kibla i wszystko od nowa.

Przy obecnych stawkach sk艂adek, p艂ac膮c je nie do PZW ale do takich prywatnych k贸艂 i klub贸w taki fiko艂ek by艂by ca艂kiem mo偶liwy, nowo powsta艂e kluby i ko艂a musia艂y by mocno dba膰 o wody aby utrzyma膰 swoich cz艂onk贸w u siebie.

Puki tak kupa g贸wna PZW nie przestanie istnie膰, to b臋d膮 tylko marzenia. Z drugiej strony jest nas w tym kraju ca艂kiem sporo, wszyscy narzekamy na stan naszych w贸d i na to przekl臋te PZW. Czemu si臋 nie zbuntujemy wszyscy razem jak jeden i nie zaczniemy robi膰 z tym prz膮dku. Czemu zawsze znajdzie si臋 kto艣 kto rzuci has艂o, reszta go poprze ale tylko w g臋bie, jak przyjdzie co do czego to 99% wszystkich odwa偶nych znika i wszystko jedzie dalej po staremu,

Nie jestem typem prowokatora, ale na pewno jestem w tym 1%, kt贸ry nie zniknie i przy艂膮cze si臋 do ka偶dego kto podejmie realn膮 walk臋 z tym syfem. Niestety ten 1% mo偶e PZW co najwy偶ej naskoczy膰. I jest jak jest.


U偶ytkownik LFF edytowa艂 ten post 25 marzec 2015 - 22:18

  • filip1 lubi to

#279 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 26 marzec 2015 - 12:37

Ale strzela膰 do nikogo z PZW nie b臋dziesz dzisiaj ?
A mo偶naby by艂o zamiast lazic i zbiera膰 te 艣mieci to zap艂aci膰? Bo wiesz...nie ka偶dy ma czas na tak膮 nauk臋,no i miejsca pracy by by艂y extra ( a przyjezdni?)
A te ko艂a 艂owieckie to t臋 zwierzyn臋 bombarduja ze splow na przyzsawki czy jak?

#280 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 post贸w
  • LokalizacjaW-wa
  • Imi臋:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 26 marzec 2015 - 13:22

Puki tak kupa g贸wna PZW nie przestanie istnie膰, to b臋d膮 tylko marzenia.

Tylko ta "kupa g贸wna" jak by艂e艣 艂askaw si臋 wyrazi膰 ma szanse na wygranie przetargu na obw贸d rybacki, no jeszcze jaka艣 sp贸艂ka rybacka ale chyba nie o to Ci chodzi 偶eby rybacy wygrywali. Kluby nawet jak powstan膮 to b臋da si臋 sk艂膮da艂y z 10? 20? niech b臋dzie 100 cz艂onk贸w a taka grupka, ba grupe艅ka nie ma ani kasy ani mo偶liwo艣ci na wygranie przetargu. Zauwa偶 偶e s膮 okr臋gi PZW kt贸rym nie da si臋 wiele zarzuci膰, wr臋cz s膮 chwalone przez w臋dkarzy. Problemem jest tylko to 偶e takich okr臋g贸w jest mo偶e 4 czy 5 na 44 istniej膮ce.