Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7461 odpowiedzi w tym temacie

#1901 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 10 czerwiec 2013 - 08:50

@misiek116p to był post do kolegi @Skalniak. W tamtym poście jest wyrazne i nieuzasadnione obwiniany SG o to że sumy dostły w łeb...



#1902 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 10 czerwiec 2013 - 10:17

Ja wcale  nie obwiniam SG,ale w ubiegłych latach ilekroć dane mi było pojawić się nad Bugiem byłem kontrolowany nawet zdarzało się trzykrotnie dziennie i to mi się nawet podobało.



#1903 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4647 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 czerwiec 2013 - 10:27

Ja wcale  nie obwiniam SG,ale w ubiegłych latach ilekroć dane mi było pojawić się nad Bugiem byłem kontrolowany nawet zdarzało się trzykrotnie dziennie i to mi się nawet podobało.

Co masz na myśli mówiąc "kontrolowany" ? sprawdzenie dokumentów ? Niewiele to daje. A po drugie to SG nie jest formacją powołaną do walki z kłusownictwem. Zresztą o jakiej walce można tu mówić skoro jak sami zauważyliście ukraińcy i bialorusini robią co im się żywnie podoba  :angry: U nas się chroni i pilnuje a oni z tego "korzystają" :angry:  :angry:  :angry: 



#1904 OFFLINE   piotrek83

piotrek83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:D

Napisano 10 czerwiec 2013 - 17:53

Z tego co się orientuję służby mundurowe mogą dokonać kontroli łowiących ale nie mają obowiązku. A gdzie jest w tym wszystkim właściciel czyli pzw (umyślinie z małej litery) i jego służba specjalna do walki z łamiącymi ład i porządek legalnego łowienia ryb czyli psr ( pisane jak pzw z małej bo tak samo niezauważlne).



#1905 OFFLINE   baloonstyle

baloonstyle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 10 czerwiec 2013 - 18:17

Widzę ten sam problem jest na bugu co na Wiśle w Pomorskim. Woda jest podgrzewana a władza nic nie robi. U mnie to samo tylko z koszami, siatkami, żakami jest. Cały ryk  stoją nielegalnie w wodzie a to że dzwonimy wszędzie nic nie zmienia. Cały czas wszystko stoi w wodzie.

Doszło do tego że zaczęliśmy na moim portalu wklejać takie zdjęcia i zamieszczać zdjęcia kłusoli, nawet wysyłamy je tam gdzie trzeba ale i tak  PSR na ten temat głęboko.

Nic się nie zmienia tylko składki drożeją :)



#1906 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6304 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 11 czerwiec 2013 - 22:00

Z tego co się orientuję służby mundurowe mogą dokonać kontroli łowiących ale nie mają obowiązku. A gdzie jest w tym wszystkim właściciel czyli pzw (umyślinie z małej litery) i jego służba specjalna do walki z łamiącymi ład i porządek legalnego łowienia ryb czyli psr ( pisane jak pzw z małej bo tak samo niezauważlne).

Pozwolę sobie na małe sprostowanie.

SG ma obowiązek kontrolować wszystkich przebywających bezpośrednio przy granicy, wędkujących też.

PSR jest służbą powiatową, w zarządzie Starosty. Przyjęło się, że PZW współfinansuje i współpracuje ściśle z PSR, niestety wystarczy mały konflikt Komendanta PSR z ZO i kłopoty gotowe.

 

I jeszcze uwaga do wypowiedzi @spinnerman'a. Ukraińcy i Białorusini mają bezwzględny zakaz wstępu w strefę graniczną. Kilkanaście lat temu widywałem siaty, sznury, podrywki na drzewach i inne wynalazki. Odkąd Polska stała się członkiem UE widuję te urządzenia bardzo rzadko. Zdarza się, oczywiście, ale są to incydentalne przypadki, podobnie jak po naszej stronie rzeki. Faktem jest, że nie bywam nad Bugiem codzień, ale całkiem często. W dzisiejszych czasach dużo częściej przez rzekę przemyca się ludzi niż stawia na niej siaty.



#1907 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4647 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 czerwiec 2013 - 23:00

Pozwolę sobie na małe sprostowanie.

SG ma obowiązek kontrolować wszystkich przebywających bezpośrednio przy granicy, wędkujących też.

PSR jest służbą powiatową, w zarządzie Starosty. Przyjęło się, że PZW współfinansuje i współpracuje ściśle z PSR, niestety wystarczy mały konflikt Komendanta PSR z ZO i kłopoty gotowe.

 

I jeszcze uwaga do wypowiedzi @spinnerman'a. Ukraińcy i Białorusini mają bezwzględny zakaz wstępu w strefę graniczną. Kilkanaście lat temu widywałem siaty, sznury, podrywki na drzewach i inne wynalazki. Odkąd Polska stała się członkiem UE widuję te urządzenia bardzo rzadko. Zdarza się, oczywiście, ale są to incydentalne przypadki, podobnie jak po naszej stronie rzeki. Faktem jest, że nie bywam nad Bugiem codzień, ale całkiem często. W dzisiejszych czasach dużo częściej przez rzekę przemyca się ludzi niż stawia na niej siaty.

O, mądrego to i miło posłuchać, poczytać  :rolleyes:  @bartsiedlce ile razy w tym roku byłeś nad Bugiem granicznym ? bo odnoszę wrażenie, że nie wiesz o czym piszesz  :wacko: ludność cywilna na Białorusi nigdy nie miała dostępu do Bugu to  wojsko kłusuje :angry: 



#1908 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 11 czerwiec 2013 - 23:23

spinnerman, dokladnie tak, sam widzialem fakt jakies 2-3 lata temu w okolicach wlodawy (blizej chelma) wedkowalem z kolega a tu przyszli jacys ludzie wlezli do wody powyciagali siaty, dalismy cynk do sg a oni na to ze to i tak lepiej bo rok temu pradem telepali i ze oni nic praktycznie nie moga zrobic...www.zal.pl :-( i jak tu zyc??

#1909 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 12 czerwiec 2013 - 07:58

Pozwolę sobie na małe sprostowanie.

SG ma obowiązek kontrolować wszystkich przebywających bezpośrednio przy granicy, wędkujących też.

PSR jest służbą powiatową, w zarządzie Starosty. Przyjęło się, że PZW współfinansuje i współpracuje ściśle z PSR, niestety wystarczy mały konflikt Komendanta PSR z ZO i kłopoty gotowe.

 

I jeszcze uwaga do wypowiedzi @spinnerman'a. Ukraińcy i Białorusini mają bezwzględny zakaz wstępu w strefę graniczną. Kilkanaście lat temu widywałem siaty, sznury, podrywki na drzewach i inne wynalazki. Odkąd Polska stała się członkiem UE widuję te urządzenia bardzo rzadko. Zdarza się, oczywiście, ale są to incydentalne przypadki, podobnie jak po naszej stronie rzeki. Faktem jest, że nie bywam nad Bugiem codzień, ale całkiem często. W dzisiejszych czasach dużo częściej przez rzekę przemyca się ludzi niż stawia na niej siaty.

Jeżeli chodzi o ludność białoruską to tak mają zakaz wstępu nad rzekę ale tylko z prostego powodu dostęp do niej jest odgrodzony płotem z drutu kolczastego, za tym płotem czyli jakieś 30 może 60 metrów max od rzeki normalnie ludzie jeżdżą pola uprawiać, a kłusolami jest białoruskie wojsko. Nie za bardzo wiem gdzie takie informacje znalazłeś o całkowitym zakazie wstępu w strefę nad graniczną, A tak poza tym to kolego chyba dawno byłeś na Bugiem granicznym w odcinku polsko- ukraińskim szybko byś zweryfikował swoje zdanie na temat zakazu przebywania przez Ukraińców nad rzeką, i może fakt, siat i sznurów jest mniej, za to więcej elektryków. I uwierz mi wiem co mówię jestem nad rzeką trzy czasami cztery razy w tygodniu, i widzę co się dzieje.



#1910 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 12 czerwiec 2013 - 10:59

W takim razie pozostało Tylko zgłaszac takie sytuacje za każdym razem kiedy będą one widoczne , bez wzgledu na to czy te zgłoszenia przynoszą skutek czy nie . Myśle ze za którymś razem chłopaki zainterweniują , tu jest jak z rybami , Cierpliwośc i sumiennosc w koncu się opłacą , pomimo tego ze po pierwszych  2-3 razach człowiek bedzie odczuwał ze jego prośby to jak rzucenie grochu o sciane.



#1911 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 16:22

Czasami pływam po Bugu, jestem tydzień w tydzień w okresie wiosenno-jesiennym przez 3-4 dni plus 3 tygodnie urlopu i jakoś nigdy jeszcze nie widziałem na ukrainskim Bugu takiej samowolki i to w tak dużej skali :unsure: Jakieś siaty, sznury czasami widać, ale żeby tak z elektryką se swobodnie pływali?



#1912 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 12 czerwiec 2013 - 16:37

O, mądrego to i miło posłuchać, poczytać  :rolleyes:  @bartsiedlce ile razy w tym roku byłeś nad Bugiem granicznym ? bo odnoszę wrażenie, że nie wiesz o czym piszesz  :wacko: ludność cywilna na Białorusi nigdy nie miała dostępu do Bugu to  wojsko kłusuje :angry:

 

Czyli mam rozumieć, że ludzi wypasających/pędzących bydło, którzy z nami rozmawiali to było wojsko? :lol:  A dzieciarnię białoruską kąpiącą się w odmętach Bugu również nie widziałem? A ludzi wycinających drzewostan tam nie było mimo iż oczy me pokazywały inny obraz?

 

Pozdrawiam

Salmo



#1913 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4647 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 czerwiec 2013 - 17:49

Czyli mam rozumieć, że ludzi wypasających/pędzących bydło, którzy z nami rozmawiali to było wojsko? :lol:  A dzieciarnię białoruską kąpiącą się w odmętach Bugu również nie widziałem? A ludzi wycinających drzewostan tam nie było mimo iż oczy me pokazywały inny obraz?

 

Pozdrawiam

Salmo

Salmo salar my rozmawiamy o Bugu granicznym... :D 



#1914 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 12 czerwiec 2013 - 18:13

Czasami pływam po Bugu, jestem tydzień w tydzień w okresie wiosenno-jesiennym przez 3-4 dni plus 3 tygodnie urlopu i jakoś nigdy jeszcze nie widziałem na ukrainskim Bugu takiej samowolki i to w tak dużej skali :unsure: Jakieś siaty, sznury czasami widać, ale żeby tak z elektryką se swobodnie pływali?

To nie jest tak, że oni to robią na pełnym legalu. Kolega który to widział siedział w krzakach łowił na przystawkę, i go nie widzieli :ph34r: .  Oni najpierw robią wywiad i jak im się wydaje, że nikogo nie ma to dopiero wtedy wypływają.



#1915 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 12 czerwiec 2013 - 18:16

Czyli mam rozumieć, że ludzi wypasających/pędzących bydło, którzy z nami rozmawiali to było wojsko? :lol:  A dzieciarnię białoruską kąpiącą się w odmętach Bugu również nie widziałem? A ludzi wycinających drzewostan tam nie było mimo iż oczy me pokazywały inny obraz?

 

Pozdrawiam

Salmo

Na włodawskim odcinku nigdy nie widziałem cywili nad rzeką, cały odcinek jest odgrodzony płotem, może dla tego,  że to jest miejsce gdzie niedaleko jest granica z Ukrainą


Użytkownik misiek116p edytował ten post 12 czerwiec 2013 - 18:18


#1916 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 12 czerwiec 2013 - 19:05

Salmo salar my rozmawiamy o Bugu granicznym... :D

 

Łowię na Bugu granicznym więc wiem co mówię. Nigdy nie widziałeś ludzi nad brzegiem tej rzeki po jej białoruskiej stronie? Mało widocznie widziałeś nad Bugiem... W wypowiedzi odniosłem się do "sprawy białoruskiej" w pewnym momencie, można było skojarzyć.

 

Pozdrawiam

Salmo



#1917 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 12 czerwiec 2013 - 22:49

Łowię na Bugu granicznym więc wiem co mówię. Nigdy nie widziałeś ludzi nad brzegiem tej rzeki po jej białoruskiej stronie? Mało widocznie widziałeś nad Bugiem... W wypowiedzi odniosłem się do "sprawy białoruskiej" w pewnym momencie, można było skojarzyć.

 

Pozdrawiam

Salmo

Salmo_Salar może w dalszyn biegu rzeki tak jest jak piszesz, ja na ten przykład opisuje odcinek który znam, łowię na odcinku od miejscowości Dołhobrody do miejscowości Siedliszcze i to jest częsć rzeki którą dobrze znam, Dołhobrody- Orchówek (ujęcie wody) to jest znany przeze mnie odcinek Bugu Polsko- Białoruski, jest to jakieś 20 może 25 km linij brzegowej  rzeki i nad nią nie widziałem cywilnej ludności korzystającej z rzeki.


Użytkownik misiek116p edytował ten post 12 czerwiec 2013 - 23:12


#1918 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 13 czerwiec 2013 - 13:55

Łowię na Bugu granicznym więc wiem co mówię. Nigdy nie widziałeś ludzi nad brzegiem tej rzeki po jej białoruskiej stronie? Mało widocznie widziałeś nad Bugiem... W wypowiedzi odniosłem się do "sprawy białoruskiej" w pewnym momencie, można było skojarzyć.

 

Pozdrawiam

Salmo

Trochę tam łowię i nigdy nie widziałem "gromady" ludzi,a tym bardziej kąpiących się...chyba,że ci kąpiący się to byli Białorusini z ciemną karnacją ;)

 

Pozdrawiam

Seba


Użytkownik Seeb edytował ten post 13 czerwiec 2013 - 13:57


#1919 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 13 czerwiec 2013 - 16:37

Wczoraj odwiedziłem swoją bolkową metę lecz było na niej cicho, żaden bolek nie wykazywał swojej obecności więc w ruch poszedł Widelec 9 cm a efektem tego były klenie 35 cm i 45 cm.

Wstawiam foto tej 45...wobek ma 9 cm tak dla zobrazowania skali.

Załączony plik  DSC_0098.JPG   29,48 KB   134 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_0102.JPG   38,56 KB   129 Ilość pobrań

Następnie zameldował się malutki sandaczyk i to był znak by zmienić łowisko.

Na drugiej tajemnej mecie sandałek 52 i duży klocek który spadł w trakcie holu (wyceniam go na min 80 cm)

Koniec o północy i do domu bo do roboty trzeba było wstać o 4.30 :)


Użytkownik Przemek edytował ten post 13 czerwiec 2013 - 16:39


#1920 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 13 czerwiec 2013 - 16:54

Ostro jedziesz  :) .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych