Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2986 odpowiedzi w tym temacie

#2381 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 25 styczeń 2021 - 15:33

zajebiste ugiecie  :wub:

tak wlasnie sie gnie moj FX 966, najlepszy uniwersalny spinning jaki w zyciu mialem  :)

No to Krzysiek bedzie mial we mnie solidnego nabywce na te serie  :lol:


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 25 styczeń 2021 - 16:08


#2382 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 25 styczeń 2021 - 15:54

Jak byście mieli opisać ten blank (SLS9620-2N) po swojemu jeżeli chodzi o parametry to jak stawiacie.

Moc 15 czy raczej 17 lb?

CW ?

 

Byłbym wdzięczny za opinię.


  • tomspinn lubi to

#2383 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2309 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 25 styczeń 2021 - 16:40

Jak byście mieli opisać ten blank (SLS9620-2N) po swojemu jeżeli chodzi o parametry to jak stawiacie.

Moc 15 czy raczej 17 lb?

CW ?

 

Byłbym wdzięczny za opinię.

Model SLS9620-2N trzeba traktować jako typową  1 uncjową wędkę o mocy ok 17lb



#2384 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 25 styczeń 2021 - 16:44

Model SLS9620-2N trzeba traktować jako typową  1 uncjową wędkę o mocy ok 17lb

 

Coś o CW napiszesz? Dół mnie najbardziej interesuje:)



#2385 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2309 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 25 styczeń 2021 - 16:50

Coś o CW napiszesz? Dół mnie najbardziej interesuje:)

W porównaniu do większości kijków do 28g Slim zacznie komfortowo rzucać sporo niżej. Myślę, że woblerek 6g już fajnie poleci a górą  max 28-30g w komforcie.


  • Krzysiek Rogalski i Rheinangler lubią to

#2386 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 25 styczeń 2021 - 17:02

W porównaniu do większości kijków do 28g Slim zacznie komfortowo rzucać sporo niżej. Myślę, że woblerek 6g już fajnie poleci a górą  max 28-30g w komforcie.

Dzięki!



#2387 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 25 styczeń 2021 - 17:49

zajebiste ugiecie  :wub:
tak wlasnie sie gnie moj FX 966, najlepszy uniwersalny spinning jaki w zyciu mialem  :)
No to Krzysiek bedzie mial we mnie solidnego nabywce na te serie  :lol:


Arku, a ja chciałem tylko, oszczędzić innym kolegom dodatkowych łez ;) hehehehe. Cieszy mnie, że jakimś cudem powstała seria SLS, którą mógłbym uznać za realizację moich indywidualnych potrzeb...,niszowych globalnie zachcianek...
  • Rheinangler lubi to

#2388 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 25 styczeń 2021 - 18:25

Jestem przeciwnikiem zabaw, wędkami w domu ale zrobiłem wyjątek. Na potrzeby ograniczonej przestrzeni i zasad BHP... SLS 8610-2, zapraszam na film ;)



To jest to co rozumiem pod pojęciem PROGRESJA.

Użytkownik guciolucky edytował ten post 25 styczeń 2021 - 18:28


#2389 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 25 styczeń 2021 - 18:28

Wcale nie taki slaby ten dolnik!!! Co do niszowosci produktu,- posun sie troche Kuba, to sie obaj w te nisze zmiescimy  ;) Ale jakby kto byl bardzo dociekliwy  to moze poszukac jak opisywalem swojego FX 966, ktory jest typowym slimem i jednym z czterech pierwszych jakie Lukasz dostal, potem tak poprawil konstrukcje ze wyszedl "gorszy" blank, - ale nie o tym chcialem. Nikt mi wowczas nie wierzyl jak to mozliwe ze 20lb kij startuje od lotnego 4g wobka i rzuca nim na ponad 20m itd....

Teraz moze uwierza, choc tak na prawde juz nie zalezy mi na tym... 


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 25 styczeń 2021 - 18:47

  • guciolucky lubi to

#2390 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 25 styczeń 2021 - 18:36

Dolnik mógłbym obciążyć dużo dalej,bez problemu ale nie chciałem ryzykować w obawie o zbliżenie z sufitem, gdyby coś ewentualnie poszło jak zwykle...
  • cristovo lubi to

#2391 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1514 postów

Napisano 25 styczeń 2021 - 19:39

Kapitalne ugiecie ,teraz zobaczyłem ten miesień o którym Kuba pisałes we wczesniejszych postac.I wiem ze jeden z tych slsów byłby kapitalny pod pstragi.Ale raczej jeden z tych krótszych.Mysle ze tym filmem z ugieciem otworzyłes oczy niejednej osobie ,by juz dzis mysleli o ukreceniu wedeczki na któryms z tych blanków.
  • Voiteh lubi to

#2392 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 25 styczeń 2021 - 20:29

Może nieco komentarza do tego co ogólnie zmieniło się, moim zdaniem na duży plus, w blankach FA. Mam też najnowszego blassa XF oraz pierwszego, dla porównania. Pierwsze serie miały zbyt nabite szczytówki, chodzi mi o pierwsze sekcje czyli powiedzmy 30-40cm od samej góry. Powodowało to utratę początkowej progresji blanku i blank ruszał głębiej, czasem środkiem, powodowało to mniej przyjemne ładowanie szczytem, podczas krótkich rzutów, oraz inny rozkład poddawania się wędki przy holowaniu przynęt. Zdecydowanie lepsze skalowanie mocy, choć nie do końca z moimi doświadczeniami ale początki były... grubo przestrzelone.
  • Kupisz i GREK lubią to

#2393 OFFLINE   GREK

GREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Gorski

Napisano 25 styczeń 2021 - 20:41

Może nieco komentarza do tego co ogólnie zmieniło się, moim zdaniem na duży plus, w blankach FA. Mam też najnowszego blassa XF oraz pierwszego, dla porównania. Pierwsze serie miały zbyt nabite szczytówki, chodzi mi o pierwsze sekcje czyli powiedzmy 30-40cm od samej góry. Powodowało to utratę początkowej progresji blanku i blank ruszał głębiej, czasem środkiem, powodowało to mniej przyjemne ładowanie szczytem, podczas krótkich rzutów, oraz inny rozkład poddawania się wędki przy holowaniu przynęt. Zdecydowanie lepsze skalowanie mocy, choć nie do końca z moimi doświadczeniami ale początki były... grubo przestrzelone.

Dzięki ze Ci się chce  tu pisać  , na pewno to dość cenne informacje dla potencjalnych posiadaczy tych ze wędek . Opis początkowych konstrukcji Blassa  XF według opisu to wypisz wymaluj   CTS Elite ,  


Użytkownik GREK edytował ten post 25 styczeń 2021 - 20:52

  • guciolucky lubi to

#2394 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 styczeń 2021 - 20:49

Kuba dzięki za film, masz może SLS'a 7'6" albo 8'0"  "na podorędziu" ?

 

Jedyna uwaga jaką mam do filmiku jest taka że szkoda że butelka nie powędrowała całkowicie do góry, wtedy szczytówka ułożyłaby się wzdłuż linki i możnaby jeszcze  lepiej ocenić ugięcie - w sytuacji kiedy obciążenie jest umiejscowione na ziemi a linka idzie lekko skosem od szczytówki to jednak trochę niedpowiedzenia to pozostawia :)



#2395 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1599 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 25 styczeń 2021 - 20:57

Mi również bardzo spodobała się ogólna charakterystyka SLS-ów. Szukając uncjowki pod dużą rzekę ,celowałem w model 290 - 20lb ....To by bylo dla mnie w sam raz rozwiązanie.  Szkoda tylko ,że na wykonanie blanku trzeba czekac dwa miesiące .....troche długo .



#2396 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2241 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 25 styczeń 2021 - 21:12

Mi również bardzo spodobała się ogólna charakterystyka SLS-ów. Szukając uncjowki pod dużą rzekę ,celowałem w model 290 - 20lb ....To by bylo dla mnie w sam raz rozwiązanie.  Szkoda tylko ,że na wykonanie blanku trzeba czekac dwa miesiące .....troche długo .

Do majówki lekko zdążysz, zresztą 20lb to bardziej czerwiec :) 


Użytkownik korol edytował ten post 25 styczeń 2021 - 21:14


#2397 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 25 styczeń 2021 - 21:19

Jak pisałem wcześniej, czy to dłuższy czy krótszy, uginają się podobnie. Nie ma sensu doszukiwać się analogii, zmienności modeli w seriach, popularnej w blankach innych producentów. Film, myślę, "robi robotę" lepiej niż zdjęcia, szaleństw pod sufitem chciałem ominąć... Kurczę, starałem się "dopowiedzieć" najlepiej jak potrafię, cóż...

#2398 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1599 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 25 styczeń 2021 - 21:30

Jak pisałem wcześniej, czy to dłuższy czy krótszy, uginają się podobnie. Nie ma sensu doszukiwać się analogii, zmienności modeli w seriach, popularnej w blankach innych producentów. Film, myślę, "robi robotę" lepiej niż zdjęcia, szaleństw pod sufitem chciałem ominąć... Kurczę, starałem się "dopowiedzieć" najlepiej jak potrafię, cóż...

Ależ szanowny kolego Kubo jak mniemam....Opisałeś go doskonale, pokazałeś wszystko co potencjalnie chcieli byśmy o tych blanakch wiedzieć(bynajmniej ja) ....nic wiecej nie zrobisz . Ja jestem bardzo wdzięczny za taką recenzje ...Serio dowiedzialem sie wiele na ten temat,za to szczerze dziękuję. 

Pozdrawiam Paweł


  • TOFIX99, pawelxx i guciolucky lubią to

#2399 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 25 styczeń 2021 - 21:36

Odniosłem się do postu @Frika
  • Cezary.Łoskot lubi to

#2400 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 styczeń 2021 - 21:44

Tak, film z pewnością jest najlepszą formą przekazu. Od użytkowników słyszałem ze jednak są różnice miedzy modelami - np. że dłuższe modele mają bardziej miękkie  szczytówki niż krótsze  - to są już pewnie niuanse ale może dałoby się je jakoś zaobserwować.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych