Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Krzywe blanki

rodbuilding blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1644 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 22 styczeń 2015 - 09:04

i dlatego sa sklepy gdzie te same blanki sa w klasie A i w klasie B, a B tansze sa o ok 30% i sa z dopiskiem o nie nieznacznych odksztalceniach i skazach...
Jak moge wybierac to patrze na spasowanie zlacza, glebokosc polaczenia, by dolnik nie wpadal w szczyt nadnaturalnie gleboko i dziwnie plytko, patrze na owal i grubosc scianki zenskiej czesci zlacza i meskiej, na to jaki otworek jest w szczytowce, tez wole blanki prostsze, nigdy te ktore "wezykuja"
ostatnio mialem dwa te same modele, roznica wagi miedzy nimi 10g, szczytow 3 i 3,2mm, na jeden ESC16/15 wchodzil na dedykowane miejsce a na drugi musialem ECSa lekko podebrac od wewnatrz... o charakterystyce ugiecia juz sami sie domyslicie, choc to niuanse... ot zycie... I z obu wyszly kapitalne wedki.
a rybom to rybka :)

Użytkownik yglo edytował ten post 22 styczeń 2015 - 09:05


#62 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6186 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 styczeń 2015 - 09:30

Ale niska powtarzalność to jednak porażka. Pół biedy, jak wynika ze świadomej zmiany (np. P844-MHX wychodził w dwóch mocno różniących się wersjach, mimo tego, że był to oficjalnie ten sam model).



#63 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 styczeń 2015 - 09:35

Panowie,

 

A ktory uzytkownik ma dwa czy wiecej blankow tego samego modelu i moze porownac ? 

To tak jak z topowymi kolowrotkami - kupujesz jeden i myslisz, ze wszystkie sa takie same.

 

A jesli pracownie czy sklepy maja wiecej blankow i widza roznice...to zachowuja ta wiedze dla siebie.
W koncu graja w jednej druzynie z dystrybutorem / producentem.

 

Business as usual.


  • homax lubi to

#64 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 22 styczeń 2015 - 09:38

MIałem w łapkach kiedyś uncjowego phenixa TX w którym szczytówka była wygięta tak od 18 cm od góry,

wyglądało to co najmniej śmiesznie ale pomyślałem że tak ma być, do pierwszego ugięcia kiedy usłyszałem

sztrrryk i w miejscu gdzie zaczynał się zonk pinkła.

TX którego mam od wielu lat i był to jeden z pierwszych patyków z tej serii w PL jest zdecydowanie

równiejszy B)  B)  :ph34r:  :ph34r:

Daniel ja miałem po 2 z tej samej serii ale zawsze mówiłem tym którzy budowali jak chcą równe 1200 to ma być tak samo z blankiem, równe 203 cm po całości.

Jak nie było to 1120 przesyłałem :lol:  :lol:


Użytkownik Zander Hunter edytował ten post 22 styczeń 2015 - 09:41


#65 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 09:40

co ciekawe, zauwazylem ze (ostatnio) najczesciej ciegi zbieraja blanki phenixa albo te z polskiej produkcji, rzadko kiedy japonskie wannabe hiper high end'y, st.croix'y czy (co jeszcze ciekawsze) dragonoskie no name'y ... to musi byc czyms powodowane, tylko nie wiem, czy jest to frustracja w skali kosmicznej lub przegrzanie na skutek zbyt grubego zimowego futra :rolleyes:



#66 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 styczeń 2015 - 09:45

co ciekawe, zauwazylem ze (ostatnio) najczesciej ciegi zbieraja blanki phenixa albo te z polskiej produkcji, rzadko kiedy japonskie wannabe hiper high end'y, st.croix'y czy (co jeszcze ciekawsze) dragonoskie no name'y ... to musi byc czyms powodowane, tylko nie wiem, czy jest to frustracja w skali kosmicznej lub przegrzanie na skutek zbyt grubego zimowego futra :rolleyes:

 

Juz starozytni Sarmaci wiedzieli, ze nawet najgrubsze futro nalezy podgalac tu i owdzie. Inaczej system nie dziala. 

 

Jesli nastapilo przegrzanie, to skutki moga byc powazne.

 

Niemniej jednak narod potrzebuje od zawsze KOS (ostatnimi laty tych sandaczowych) i innych extraextraextraextra fastow. Wiec jesli jedne naklejki straca na "modnosci", to pojawia sie inne. 

Rynek KOS nie znosi prozni.

 

A niemodne klasyki nadal beda krazyly w drugim obiegu...



#67 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 09:50

wszystko ma swoje uzasadnienie, nie? tak jak bez kos nie mozna by bylo dokonac dekapitacji i dziesiony (cokolwiek to oznacza) w czasie zakupow, w sklepie wedkarskim, tak bez krzywych blankow nie mozna by bylo skopac, publicznie, znienawidzonego rodbuildera B)


  • kogut i Del Toro lubią to

#68 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1581 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 22 styczeń 2015 - 11:32

Bo Ty tego nie miałeś,a chciałbyś mieć?

Thomson ? Stary przyjacielu :D
  • Del Toro lubi to

#69 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 11:58

Przecież na przykład takie konstrukcje boronowe są z natury krzywe. 

 

Nie wiem. Przez ostanie dwa lata goniąc króliczka  JDM, przeszło przez moje ręce 6szt boronów evergreen. Wszystkie dosyć stare, z lat 90 tych. Wszystkie kupione w ciemno, wszystkie proste. Jednak innych nie znam, więc... Ogólnie, to każdy kto pofatygował się parę razy do pracowni, żeby poprzebierać w stojaku wie że są blanki i są blanki. A są przecież i blanki spod lady  ;) . Dodatkowo. Jeśli możemy kupić jakiś model blanku, który jest prosty to dlaczego mielibyśmy kupić krzywy. A jeśli krzywy, to dlaczego mielibyśmy płacić za niego tyle samo co za prosty. A jeśli znalezienie egzemplarza prostego graniczy z cudem, to dlaczego nie mielibyśmy skierować uwagi w stronę marki X, która blanki robi w większości proste. 

 

PS. Odchyłka 2-3mm na długim odcinku to moim zdaniem żadne odchylenie. 



#70 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1012 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 23 styczeń 2015 - 13:31

Słyszałem że te proste są wygrzewane na rdzeniach wolframowych...a krzywe na plastikowych, które są jednorazowe i się wytapiają.. Oszczędności!



#71 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 23 styczeń 2015 - 16:59

Jezu ludziska przecież mamy w kraju człowieka co blanki robi wystarczy zapytać dlaczego tak jest a nie inaczej.



#72 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 23 styczeń 2015 - 17:04

Bo zima najwiecej plotek sie rodzi  :lol:  :lol:  :lol:



#73 OFFLINE   superzander

superzander

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 20 styczeń 2019 - 11:05

Odświeżę wątek. Kilka lat temu jak oglądałem jakiś spin w sklepie to zauważyłem, że jest mocno krzywy. Być może to wina tego, że był źle eksponowany w sklepie na jakimś podwieszeniu. Od tamtej pory jak kupuję wędkę przyglądam się jej jeszcze bardziej a jak kupuję w necie zwracam sprzedawcy uwagę na ten aspekt. Jak przeglądam moje spinningi to trudno o prawidłowość. Przykład. jaxon xt pro kupiony w 2006 roku jest ciągle idealnie prosty a TD Big River zakupiony w 2013 to już jakieś dwa lata temu zauważyłem, że szczytówka na końcowym odcinku leci mu lekko w bok. Oczywiście widać to jak się człowiek przyjrzy. Coś podobnego zauważyłem w innym spinie. Jak mawia mój znajomy - jak nie jedziemy na mistrzostwa świata w spinningu to nie jest to problem  ;) Ja raczej jestem estetą, ale w nawale poważniejszych spraw życiowych to już się tym staram nie ekscytować... Mój znajomy(o którym pisałem) tłumaczył mi, że to kwestia jakiegoś zbrojenia, włókien węglowych blanku itp. Sam nie wiem czy te wędki od początku były takie lekko skoszone (wydaje mi się, że jak były nowe  nie widziałem tego) czy też upływ czasu działa tak na niektóre kije. Dodam, że spinningi przechowuję podobnie i z tym związku nie widzę. Stąd moje pytanie do fachowców od rod buildingu, czy blank wędki z wiekiem traci parametry przy szczytówce (materiał średnich lotów?) czy też  jeśli wędka przy zakupie jest w miarę idealnie prosta to przy dobrym przechowywaniu nie powinna się skrzywić? 



#74 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 20 styczeń 2019 - 11:35

Chyba każdy materiał z biegiem czasu traci swoje właściwości prędzej czy później .... nawet metal i TY  ;)  :)



#75 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1856 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 20 styczeń 2019 - 15:10

Szczerze to nie widziałem jeszcze idealnie prostego blanku....a kilka już było mi dane widzieć, jeśli się jakiś trafi to będzie to raczej czysty przypadek :D


  • Del Toro i cristovo lubią to

#76 OFFLINE   superzander

superzander

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 20 styczeń 2019 - 18:11

Moje doświadczenie jest chyba takie, że marka nie ma tu znaczenia...


  • Filip. lubi to

#77 OFFLINE   jedin

jedin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • Lokalizacjawyrzysk
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 styczeń 2019 - 18:35

Może właśnie anomalią jest blank prosty a nie krzywy

#78 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1856 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 20 styczeń 2019 - 19:20

Może właśnie anomalią jest blank prosty a nie krzywy

według mnie idealnie prosty blank to czysty przypadek, a marka niema znaczenia, widziałem krzywe blanki każdej marki bez wzaględu na cene


Użytkownik Hubertus edytował ten post 20 styczeń 2019 - 19:21


#79 OFFLINE   jedin

jedin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • Lokalizacjawyrzysk
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 styczeń 2019 - 19:33

Spośród kilku kijków , które zrobiłem, a były tez różne firmy, najprostszy był st.croix



#80 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1856 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 20 styczeń 2019 - 21:29

Spośród kilku kijków , które zrobiłem, a były tez różne firmy, najprostszy był st.croix

ostatnio wszystkie StC to średnio proste są, najlepiej wypadają póki co blanki Point







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rodbuilding, blank