Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Małe lekkie przynęty w krajach o zasobniejszych wodach.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
186 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 20 luty 2015 - 08:49

Uwielbiam łowić jazio-klenie na wobki 3-4cm i nawet bytność metrowych szczupaków i sandaczy tego nie zmieni :-P
Zresztą jedno nie wyklucza drugiego. Można łowić to co się lubi tj. jazie, klenie na małe wobki i metrowe sandały na mega wabie B-)
  • Kamil Z. i Ricci lubią to

#82 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2015 - 08:51

Juz tak nie promujcie lowienia jazi i kleni.

Im mniej osob na nie poluje, tym lepiej (dla jazi i kleni przede wszystkim).

 

:)


  • krystiano1981r lubi to

#83 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 20 luty 2015 - 09:04

Żadna to promocja, przecież wszyscy wiedzą że jazie i klenie to marne ryby- małe słabo walczą i ogólnie są beznadziejne ;-) ;-)
  • Guzu, krystiano1981r i wojt1988 lubią to

#84 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 20 luty 2015 - 09:08

..a Wielka Stopa twierdzi, że wyśmienite są z nich kotlety... :P  :D


  • Profil_Nieaktywny lubi to

#85 OFFLINE   mtmisiu

mtmisiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • Lokalizacjaelblag-irlandia

Napisano 20 luty 2015 - 09:19

Żadna to promocja, przecież wszyscy wiedzą że jazie i klenie to marne ryby- małe słabo walczą i ogólnie są beznadziejne ;-) ;-)

A przy 10 stronie tego wątku wszyscy będą wiedzieć że te ryby łowią tylko miesiarze w gumofilcach na woblery z jajem ;) 



#86 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2015 - 09:24

A przy 10 stronie tego wątku wszyscy będą wiedzieć że te ryby łowią tylko miesiarze w gumofilcach na woblery z jajem ;)

 

Bo zdecydowanie TAK JEST.

 

A sandaczy nie lowia wszyscy, dlatego ze jednak wielu nie umie. Bo nie mozna nie lubic ich lowienia.

Warto o tym pamietac i nastawiac sie na sandacze.



#87 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 luty 2015 - 09:31

Jest jeszcze jeden aspekt a mianowicie sprawa ilości łowionych ryb. Mam w okolicy jeziorko na którym rekordziści na calowe kopyto wyjmują ponad 200 okoni dziennie. Sa to ryby od 10 do max 25 cm. Zwiększajac kaliber przynęt do 2’ robimy selekcje łowionych ryb i zdarzają się większe sztuki oczywiście kosztem ilości która spada diametralnie. Ja osobiscie wybieram ta drugą opcję bo wole powalczyć z jednym w okolicach 30cm+ niż rozrywać pyski przezroczystym okoniom.
  • Guzu i Paweł Bugajski lubią to

#88 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 20 luty 2015 - 09:33

Bo zdecydowanie TAK JEST.

 

A sandaczy nie lowia wszyscy, dlatego ze jednak wielu nie umie. Bo nie mozna nie lubic ich lowienia.

Warto o tym pamietac i nastawiac sie na sandacze.

 

Mozna nie lubic lowienia sandaczy, ja naleze do takich wedkarzy, jedyne co lubilem to kamieniste buzanskie rafy noca i woblery ale to dawno temu bylo. Jak mam siedziec skupiony i gotowy do opadowego strzalu sandaczowego i cykac wedka ''kosa'' owe slynne agresywne podbicia to juz wole trollingowac czy trolowac na jerkbaicie przed kompem :) :) :) 



#89 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2015 - 09:35

Mozna nie lubic lowienia sandaczy, ja naleze do takich wedkarzy, jedyne co lubilem to kamieniste buzanskie rafy noca i woblery ale to dawno temu bylo. Jak mam siedziec skupiony i gotowy do opadowego strzalu sandaczowego i cykac wedka ''kosa'' owe slynne agresywne podbicia to juz wole trollingowac czy trolowac na jerkbaicie przed kompem :) :) :)

 

Po prostu nie wiesz co dobre ;)

 

A wieczorne lowienie sandaczy na woblery to super sprawa. Uwielbiam.


  • Bujo, Predatorhunter i Janusz Wideł lubią to

#90 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 luty 2015 - 13:29

Mozna nie lubic lowienia sandaczy, ja naleze do takich wedkarzy, jedyne co lubilem to kamieniste buzanskie rafy noca i woblery ale to dawno temu bylo. Jak mam siedziec skupiony i gotowy do opadowego strzalu sandaczowego i cykac wedka ''kosa'' owe slynne agresywne podbicia to juz wole trollingowac czy trolowac na jerkbaicie przed kompem :) :) :)

Mam tak samo. Spęd łódek w jednym miejscu i wszyscy podobny ruch wędką i młynkiem.



#91 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 21 luty 2015 - 18:13

Angole tez powoli zarazaja sie mikro ;)

 



#92 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 21 luty 2015 - 18:40

Nie muszą się zarażać.Przynajmniej od 12 lat kilku angolom wysyłam wobki 2,5-4 cm. Jak kiedyś startowałem w zawodach wielokrotnie podsyłali mi gómki mikroskopki wypróbowane przez nich na wzdręgach,kleniach,pstrągach.To samo tyczy się moich niemieckich i francuskich klijentów.Jest wielu wędkarzy dla których szczupaki nawet metrowe mają mniejszą wartość sportową niż np: o wiele trudniejsza do żłowienia spiningiem 35 cm.wzdręga .


  • xyzzvpc lubi to

#93 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 23 luty 2015 - 17:18

Witam,

 

Panowie- watek doyczyl lowienia szczupakow, sandaczy na malutkie woblery gdzies w lepszym wedkarsko swiecie a nie lowienia na male przynety wogole. 

 

Niewatpliwie w wielu krajach jest grupa lowiacych tak zwanym ultralajtem rozne ryby ale badzmy szczerzy- nie jest to polowanie na szczupaki 120 cm czy metrowe sandacze, chociaz kiedys tam moga capnac taka przynete. To co pisalem dotyczylo lowienia w UK, na narybku nie polowimy bo rzeki zamkniete do polowy czerwca, pozniej tez szczupakow celowo sie nie lowi, woda jest ciepla, ryby szaleja na wedce, skacza a to dobre dla nich nie jest.

 

Osobiscie uzywam zawsze sprzetu najmocniejszego w danych warunkach na dane ryby, moim lajtem jest dobra wedka 12 lbs i zylka okolo 0.25 mm, skoro widze klenia, podaje mu woblera 4-5 cm i ryba bierze to nie bede lowil na jakies pchly by podniesc swoje morale i emocjonowac sie wspaniala walka i opowiesciami jak to odjechal na iles tam, mnie to nie bawi zas klenie biora glownie duze to i na takim zestawie szybko wracaja do wody ( mowie o rybach 50-60 cm).

 

Osobiscie staram sie lowic okazy wszelkich gatunkow na jakie poluje ale rozumiem ludzi, ktorzy wola bawic sie z dzieciakami, o ile sprawia to im przyjemnosc i nie tluka ryb to wszystko gra ale nie to bylo tematem przewodnim w tym watku i nie tego dotyczyly wypowiedzi ( przynajmniej moje). 

 

Pozdrawiam,

 

Bujo


  • Predatorhunter, godski i jbk lubią to

#94 OFFLINE   mtmisiu

mtmisiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • Lokalizacjaelblag-irlandia

Napisano 23 luty 2015 - 20:09

Witam,

 

Panowie- watek doyczyl lowienia szczupakow, sandaczy na malutkie woblery gdzies w lepszym wedkarsko swiecie a nie lowienia na male przynety wogole. 

 

Czytając pierwszego posta mam odmienne zdanie co do tego czego dotyczy ten wątek :) 



#95 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2015 - 20:47

Jako założyciel wątku przypomnę, że dotyczy on dotyczy on fenomenu wobków z jajem, smużaków i innych maleństw w naszym kraju i przyczyn ich popularności w połowie drapieżników. 



#96 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 23 luty 2015 - 20:55

Jako założyciel wątku przypomnę, że dotyczy on dotyczy on fenomenu wobków z jajem, smużaków i innych maleństw w naszym kraju i przyczyn ich popularności w połowie drapieżników. 

Dlaczego łowie na 3-4 cm woblerki :huh:  :rolleyes: ...

 

... bo łowienie jazi na 15 cm wobler uważam za zbyt selektywne :D

 

Pytanie w pierwszym wątku powinno poddać pod rozwagę, czy ktokolwiek w PL łowiłby jazie, klenie wzdręgi itp., gdyby nasze wody były zasobniejsze w metrowe szczupaki i sandacze :huh:


  • Kamil Z., mtmisiu i drag lubią to

#97 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 23 luty 2015 - 21:02

Fakt tego fenomenu nie da sie jakos racjonalnie wytlumaczyc. Lowiac w Niemczech od kilku lat nie spotkalem wedkarza uzywajacego mniejszej przynety jak 3,5cm, glownie mam na mysli wobki. Malo tego takich wedkarzy spotykam tak rzadko ze to raczej wyjątki sa. Ale tutaj jest troche inna szkola wedkarstwa. Ryba nr. 1 w mediach jest sandacz ktoremu poswieca sie wieksza cześć czasopism czy.artykolow w sieci. Druga rzecz jaką zauwazylem nad woda ze malo jest dobrych spinningistow. Nie ma takich widokow jak nad oderka czy wisla ze ktos sie czolga zeby podejsc klenie. Nie uswiadczysz w moich rewirach nikogo z 3m kijkiem do 12gr lowiacago jazie kleniebczy tez bolenie. Mlodsze pokolenie uleglo modzie i lata z krociakami po 1.8m w pogoni za okoniem a starsi maja spiny po 2,7-3m o cw do 40 a czesto nawet do 80gr i lowia na meppsy 3jki. Na wodach pstragowych czesto mozna lowic na robaczki wiec po.co sie.wysilac. Moze to brzmi malo prawdopodbnie ale u mnie w rejonie trwa jeszcze era telwskopow i dzielenia 100m plecionki na 3 kolowrotki 😉

#98 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 24 luty 2015 - 08:17

Moze to brzmi malo prawdopodbnie ale u mnie w rejonie trwa jeszcze era telwskopow i dzielenia 100m plecionki na 3 kolowrotki

 

Pewnie jakby u nas było więcej ryb to bylibyśmy za bardzo zajęci ich łowieniem niż spuszczaniem się nad mocno wyszukanym sprzętem wędkarskim i też 100m plecionki wystarczyłoby na 3 kołowrotki :).


  • Predatorhunter lubi to

#99 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 24 luty 2015 - 11:27

Czytając pierwszego posta mam odmienne zdanie co do tego czego dotyczy ten wątek :)

 

Witam,

 

Albo piszemy o tym samym albo robi sie pierdzielnik i nikt tak na prawde nie wie o co chodzi. Mi juz to wisi bo za kazdym razem jak opisuje swoje doswiadczenia z jakis tam lowiskdaleko od Polski,  podparte wieloma zlowionymi rybami to i tak za chwile ktos wpada, odwraca kota ogonem i stwierdza ze ch.j sie znaju na rakietu. Mi wystarczy, nie bede udowadnial swoich tez zdjeciami zamieszczonymi na jerkbait.pl bo nie widze sensu, mam moze i dziwne podejscie do tego wszystkiego ale moje, takie w ktorym jestem szczesliwy. 

 

Pozdrawiam,

 

Bujo



#100 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 24 luty 2015 - 13:04

(...)

mam moze i dziwne podejscie do tego wszystkiego ale moje, takie w ktorym jestem szczesliwy. 

(...)

Bujo, i tym zdaniem można podsumować całą dyskusję. Każdy ma prawo do własnego pojmowania szczęścia, własnej drogi do realizacji wspólnej pasji. I tyle :)