Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1616 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 16 czerwiec 2009 - 16:45

Na pewno podałeś dobre przeliczniki? PP 0.10 ma 5kg wytrzymałości czyli 11lb. 15lb będzie miała 6.80kg i to jest pewnie 0.13. Takie plecionki w zupełności wystarczą do połowu boleni, z grubszymi bym nie ryzykował. Mogą płoszyć bolki, a poza tym rzuty będą krótsze. Ja z powodzeniem używałem PP 0.10 tylko trzeba uważać na końcówkę plecionki i co łowienie odciąć z 15cm.


Czyli tez lowisz bez przyponu, np. z fluorocarbonu ? :D

Pozdrawiam
Tomek

#482 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5856 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 czerwiec 2009 - 17:17

[quote]

Na pewno podałeś dobre przeliczniki? PP 0.10 ma 5kg wytrzymałości czyli 11lb. 15lb będzie miała 6.80kg i to jest pewnie 0.13. Takie plecionki w zupełności wystarczą do połowu boleni, z grubszymi bym nie ryzykował. Mogą płoszyć bolki, a poza tym rzuty będą krótsze. Ja z powodzeniem używałem PP 0.10 tylko trzeba uważać na końcówkę plecionki i co łowienie odciąć z 15cm.
[/quote]

Czyli tez lowisz bez przyponu, np. z fluorocarbonu ? :D

Pozdrawiam
Tomek
[/quote]

Bez, ustawiam tylko hamulec żeby przy braniu bolek z oporem wysnuł trochę plecionki. Z twardo ustawionego było więcej spadów.
J

#483 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5856 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 czerwiec 2009 - 17:20

Z tym odcięciem co łowienie trochę przesadziłem :D . Trzeba patrzeć jak plecionka zaczyna się strzępić i wtedy to zrobić bo z 10lb zrobi nam się 5.
W

#484 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3495 postów

Napisano 16 czerwiec 2009 - 18:36

[quote]
Cześć,
Proszę o radę. Jakiej średnicy/wytrzymałości plecionkę polecacie do połowu boleni? Ja używam power pro z europejskimi oznaczeniami 0,13mm/8kg. Do niedawna wydawało mi się że łowię mocną linką, ale moją wątpliwość wzbudziła opinia zasłyszana na ostatnim zlocie nad Bugiem (sorry, ale nie pamiętam już kto mi to powiedział), że zaczynać zabawę można od plecionki 10lb, ale jeszcze lepsza jest wersja 15lb, tak na wszelki wypadek gdyby wział boleń życiówka. Pod poniższym linkiem sprawdziłem sobie porównanie amerykańskich i europejskich oznaczeń i wyszło na to że ja łowię plecionką 8lb. Z kolei 10 i 15lb to odpowiednio 0,15 i 0,19 mm.
http://www.aspius.pl/index.php?option=com_virtuemart&pag e=shop.browse&category_id=5&Itemid=1&vmcchk=1&am p;am p;am p;am p;am p;am p;am p;Itemid=1
Co o tym sądzicie? Czy ta tabela jest prawidłowa? Jeśli tak, to czy Waszym zdaniem na prawdę mogę zastosować mocniejszą linkę bez straty dla liczby brań? Czy ktoś może potwierdzić, że wersja 0,15mm ma bardziej okrągły przekrój niż 0,13?

Żeby nie był zupełny off topic zamelduję, że w długi weekend złapałem 5 boleni - 4 w swoim ulubionym miejscu w Bugu i jednego na Wiśle. Powoli się rozkręcam, tyle że rozmiarówka jeszcze nie ta, maks 60cm.

Pozdrawiam,
Traq
[/quote]

Na pewno podałeś dobre przeliczniki? PP 0.10 ma 5kg wytrzymałości czyli 11lb. 15lb będzie miała 6.80kg i to jest pewnie 0.13. Takie plecionki w zupełności wystarczą do połowu boleni, z grubszymi bym nie ryzykował. Mogą płoszyć bolki, a poza tym rzuty będą krótsze. Ja z powodzeniem używałem PP 0.10 tylko trzeba uważać na końcówkę plecionki i co łowienie odciąć z 15cm.
[/quote]

Dobrze podał :D
W Polsce podaje się wytrzymałość liniową w kg, a w innych krajach na węźle w LB (lb test).
PP 0.13 ma właśnie 8 lub 10 lb.
Taki chłyt marketingowy :D

#485 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5856 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 czerwiec 2009 - 19:31

To oszuści, nie dość że przegrubiają to jeszcze podają nieprawdziwą wytrzymałość <_<

#486 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 16 czerwiec 2009 - 21:15

Żeby nie był zupełny off topic zamelduję, że w długi weekend złapałem 5 boleni - 4 w swoim ulubionym miejscu w Bugu i jednego na Wiśle. Powoli się rozkręcam, tyle że rozmiarówka jeszcze nie ta, maks 60cm.

Pozdrawiam,
Traq


Oznacza to tylko jedno,że nauka na zlocie boleń Bugu 2009 nie poszła w las :D,gratuluje wyniku ...domyślam się gdzie to mogło być B).

Ja stosuje żyłkę,super wobki latają,a i brud się tak nie zbiera jak na plecionce,którego ostatnio nie brakuje w Bugu.


#487 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 16 czerwiec 2009 - 21:21

A uzywasz spiningu czy castingu?

Pozdrawiam
Tomek

#488 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 16 czerwiec 2009 - 21:25

A używasz spiningu czy castingu?

Pozdrawiam
Tomek


Talon IM6 PLUS 10'0 3/8 - 3/4 oz B)

#489 ONLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2686 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 16 czerwiec 2009 - 22:34

@Traq PP 10 lb (0,15 mm) jest bardziej okrągła w przekroju od 8 lb (0,13 mm). Ja do łowienia boleni używam plecionki o wytrzymałości 10 lb nie zauważyłem spadku ilości brań po zmianie z żyłki 0,20 mm.

#490 OFFLINE   cartman

cartman

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • Lokalizacjapołudniowy zachód nad Odrą ; )

Napisano 17 czerwiec 2009 - 21:46

Siemka,

od niedzieli 3 wieczory z rzędu męczyłem moją miejscówkę. Wynik kilka bolków, kilka sandaczyków i parę małych kleni. Niestety największy bolek, jeżeli to był bolek spadł po 3 minutach walki :angry: poniżej wczorajszy 65+ :D


.

Załączone pliki



#491 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 19 czerwiec 2009 - 12:20

Piękna rybka tylko gratulowac . A w pysku to chyba zielona ukleja Siudaka?

#492 OFFLINE   cartman

cartman

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • Lokalizacjapołudniowy zachód nad Odrą ; )

Napisano 19 czerwiec 2009 - 14:10

dzięki, to nie siudak a yo-zuri arc-minnow

pozdr.

#493 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 19 czerwiec 2009 - 14:36

dzięki, to nie siudak a yo-zuri arc-minnow

pozdr.


Od razu poszukałem w necie tego woblera i wyczytałem, że ma on taką specjlaną wnękę, w którą można wsadzić jakiś zapach albo źródło światła (chyba powinno się dać wepchnąć tam zwykły świetlik do spławika). Czy korzystałeś może z tej opcji?

Pozdr,
Traq

#494 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3773 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 19 czerwiec 2009 - 15:40

Ja dziś dałem rade bez zapachów i efektów świetlnych :D Pierwsza ryba wzięła po bożemu na wobler z wierzchu. Była chyba duża bo wyciągała PP 15Lb aż miło. Niestety spadła po 5 minutach. Potem 3 bolce: 70+ bardzo gruby i dwa takie miedzy 60 a 70 cm. Dwie pierwsze wzięły na trzymaną w szybkim nurcie ukleje. Ostatni przy bardzo wolnym prowadzeniu. Ciekawe co będę musiał zrobić na następnym wyjeździe aby coś złowić.

#495 OFFLINE   cartman

cartman

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • Lokalizacjapołudniowy zachód nad Odrą ; )

Napisano 19 czerwiec 2009 - 16:16

Od razu poszukałem w necie tego woblera i wyczytałem, że ma on taką specjlaną wnękę, w którą można wsadzić jakiś zapach albo źródło światła (chyba powinno się dać wepchnąć tam zwykły świetlik do spławika). Czy korzystałeś może z tej opcji?

Pozdr,
Traq


cały woblerek jest z materiału fluorescencyjnego, dodatkowo ma miejsce do umiesczenia małego świetlika ja łowię bez świetlika i naświecania wobka. Powiem nawet, że kiedy łapałem na przemian naświetlony/zwykły miałem mniej brań na świecącego niż normalnego :D Co ciekawe na świecącego brały przeważnie klenie, na święcącego bolka nie złapałem nigdy.

a wobka cenie za prace, takie małe dygotanie bez większych wychyłów - czyli zachownie podobne do ukleji w nocy B)

pozdr.

#496 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 19 czerwiec 2009 - 16:57

Ja dziś dałem rade bez zapachów i efektów świetlnych :D Pierwsza ryba wzięła po bożemu na wobler z wierzchu. Była chyba duża bo wyciągała PP 15Lb aż miło. Niestety spadła po 5 minutach. Potem 3 bolce: 70+ bardzo gruby i dwa takie miedzy 60 a 70 cm. Dwie pierwsze wzięły na trzymaną w szybkim nurcie ukleje. Ostatni przy bardzo wolnym prowadzeniu. Ciekawe co będę musiał zrobić na następnym wyjeździe aby coś złowić.

Robert, założyć ukleję tudzież wujkowego woba ;)

#497 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3773 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 19 czerwiec 2009 - 17:16

Dzięki za radę :D Jeszcze jakoś nie daje się tym wrednym rybom ale kiedyś mi się pomysły skończą.

#498 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 19 czerwiec 2009 - 18:48

Pomysły jak pomysły, zawsze coś wpadnie do głowy...
Gorzej jak skończy się to drugie...
Ostatnio pytałem jednego aborygena, co robią z ubitymi boleniami, przeciez to niejadalne i wogóle?
... usłyszałem, że smaczny jest comber z bolenia :unsure: :angry: :huh: :angry:... No coment...

#499 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 19 czerwiec 2009 - 18:54

Pomysły jak pomysły, zawsze coś wpadnie do głowy...
Gorzej jak skończy się to drugie...
Ostatnio pytałem jednego aborygena, co robią z ubitymi boleniami, przeciez to niejadalne i wogóle?
... usłyszałem, że smaczny jest comber z bolenia :unsure: :angry: :huh: :angry:... No coment...

Patu to dajesz aborygenowi 2dychy za bolka na jabola i po sprawie-wypuści.Możesz dać mu też w ryj,ale miejscówka wtedy spalona.

#500 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 19 czerwiec 2009 - 19:30

... usłyszałem, że smaczny jest comber z bolenia :unsure: :angry: :huh: :angry:... No coment...


A gdzie boleń ma comber, bo chyba nie rozumiem co eskimos miał na myśli :o




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych