Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nóż wędkarskosurvivalowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
801 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 08 styczeń 2010 - 23:11

To do czego słuzy taki wstręciuch? Był cholernie ostry na początku, ładnie się świecił...nie przeczuwałem podstępu w klindze :(

#62 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 08 styczeń 2010 - 23:16

Służy do pracy, bardzo dobra stal ale lubi cały czas być w użyciu. Spróbuj go oczyścić bardzo drobnym papierem ściernym (500-1000)a później wytworzyć ochronną powłokę np. przy użyciu octu. Maczasz nóż w occie i zostawiasz do wyschnięcia. I tak razy kilka. Wytworzy się ciemna matowa powłoka niezbyt jednolita, trochę mniej będzie rdzewiał.

#63 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 08 styczeń 2010 - 23:52

Mam noż martini w drugim pokoleniu, czyli od ojca. Sam go nie ostrze bo nie umiem. Jak zaniosłem do kolesia to powiedział, że twardszej stali nie widział. Nie zrobił, dopiero przy trzecim z kolei podejsciu sie udalo. Teraz wiem do kogo iść :mellow:

#64 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 09 styczeń 2010 - 01:56

Dobra stal, ładne wykonanie, polska firma...
http://www.allegro.pl/item879890237_kopromed_noz_noze_mysliw ski_finka_mysliwy_12w.html
http://www.allegro.pl/item865156769_kopromed_noz_noze_mysliw ski_finka_mysliwy_27w.html

#65 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 09 styczeń 2010 - 10:12

Mam jednego z Kopromedów, stal jest całkiem niezła, nawet wg mojej oceny zaskakująco dobra. Ale, drewniana rękojeść nie pasuje mi do warunków w jakich nóż pracował. Wilgoć i ocieranie o pochwę spowodowało pęknięcia drewienka. Osobiście w nożach które pracują w zawilgoceniu, mocnym zabrudzeniu wolę rękojeści np. z G10 które jest praktycznie niezniszczalne.

#66 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 09 styczeń 2010 - 21:14

Jeden z moich kolegów w pracy jest tak zakręcony na punkcie noży jak większość z nas na punkcie wędkarstwa Na pytanie zawarte w temacie wątku, po krótkiej chwili zastanowienia wskazał ten nóż:
http://www.military.pl/glock_297m/glock-noz-field-78-oliwka- gladki_9844t.html

#67 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 09 styczeń 2010 - 21:22

To jesteśmy podobnie zakręceni z kolegą. Glock na typowe rybki i bez długiej ,,dżungli byłby dla mnie za długi. To http://www.gromtrade.pl/product-pol-209-szwedzki-noz-Mora-20 00.html natomiast polecam.

#68 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 styczeń 2010 - 21:40

Jak juz chyba wtracalem mam taki noz frosta, nie uzywalem go do ciezkich poslug ale sprawowal sie niezle.
Tak na marginesie, ciezko jest spotkac stal nieweglowa w wyrobach typu klinga noża..



Gumo

Załączone pliki



#69 OFFLINE   ARMAGEDDON

ARMAGEDDON

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaCHEŁM

Napisano 11 styczeń 2010 - 17:18

http://www.militaria.pl/smith_wesson/noz_skladany_smith_wess on_extreme_ops_tanto_blade_(46bt)_p3116.xml?cat=348

#70 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 11 styczeń 2010 - 20:54

Czesc
Polecam !
Na uboczu, dorwac harcerzyka lub zucha i w zaleznosci od kondycji, po krotkiej persfazji, macie finke.
Pozdrawiam


#71 OFFLINE   dawm84

dawm84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 styczeń 2010 - 18:37

Dla celów wędkarsko-survivalowych dzisiaj nabyłem składany nożyk Ka-Bar 4062 - Dozier Foldnig Hunter - taki jak tutaj:
http://www.kabar.pl/index.php?menu=produkty&submenu=noze _skladane&product=2-4062-1
pierwsze wrażenie - lekka, plastykowa zabawka. Po otworzeniu okazało się, że to tylko wrażenie. Nóż jest lekki, ostry jak brzytwa i rewelacyjnie spasowany. Blokada działa bardzo pewnie. Zobaczymy jak będzie z kwstią trzymania ostrości...

#72 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 styczeń 2010 - 18:58

Z trzymaniem ostrości to już zależy z czym porównasz. Ale AUS 8 z Kabara jest obrobiona nieźle (z 2 sztuk które miałem taka opinia).
A dobrze naostrzona zalicza 2 ofiary na odcinku 60m przy prędkości jazdy 25 / godz. Tak się moi koledzy pocięli przy oglądaniu.

#73 OFFLINE   dawm84

dawm84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 styczeń 2010 - 19:53

Nożyk mam od 4 godzin i też się jeż zaciąłem. Przy składaniu jedną ręką wyszedł brak wprawy. :lol:

#74 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 styczeń 2010 - 20:05

Przy backlocku bo tak nazywa się ta blokada składanie jedną ręką wymaga trochę ćwiczeń. To jeszcze pamietaj o smarowaniu czasami - tu polecam preparat o nazwie Militec lub olejek z apteki jojoba. No i ostrzenie to już cały wykład, spójrz na ostrze, widać wyraźnie krawędź tnącą. Sztuka przy ostrzeniu polega na zachowania stałego kąta aby jej nie przeprofilować . A więcej masz http://www.knives.pl/forum

Ups, literówka

#75 OFFLINE   rapia

rapia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Baranowski

Napisano 12 styczeń 2010 - 21:05

Też szukałem takiego noża i oto co znalazłem.Jestem ciekawy waszych opini na jego temat.PZDR

Załączone pliki

  • Załączony plik  2[1].jpg   49,46 KB   71 Ilość pobrań


#76 OFFLINE   rapia

rapia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Baranowski

Napisano 12 styczeń 2010 - 21:09

Przepraszam nie podałem jego nazwy.Nóż spręzynowy SR-RUSH

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   62,49 KB   51 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   50,1 KB   62 Ilość pobrań


#77 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 12 styczeń 2010 - 22:17

lub tool, ktorym mozna wykonac czynnosci niemozliwe do wykonania przz w/w narzedzia, np. posiadajace korkociag. :D

Z korkociagiem problem niezmienny :(


#78 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 styczeń 2010 - 00:09

Ja nauczony że takie przedmioty jak noże i scyzoryki się zwyczajnie często się gubi i topi (o łamaniu wyszczerbianiu nie wspomnę). Nie przesadzam z ceną. Mam jeden nóż z około 20cm ostrzem. Prostym i beż zbędnych piłek dziórek. Ma rękojeśc z prasowanego drewna. Ma swoją masę ale nie ciąży specjalnie. Bez większych problemów obcinam tym pniaki po 20cm średnicy.
Drugi to scyzoryk za 30zł kupiony od rumunów na straganie. Posiada kombinerki piłki śrubokręty ostrza igły itd.
Pozytywnie mnie zaskoczył po przecięciu stalowego spręzystego drutu 2.5mm. Mysiałem że kombinerki się rozlecą a one przetrwały bez uszczerbku więc stal wydaje się niezła.


Scyzoryk nie nadaje się na wodę morską. Ale na śródlądziu nie rdzewieje.

#79 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 styczeń 2010 - 15:49

Też szukałem takiego noża i oto co znalazłem.Jestem ciekawy waszych opini na jego temat.PZDR

A te blachy, co to tak sterczą w tyle rękojeści, nie przeszkadzają aby, w wygodnym chwycie, całą dłonią?
Bo, jak tak patrzę, na te fotki, to wierzyć się nie chce, że da się tym pracować dłużej, niż chwilę, potrzebną na obcięcie zbednego końca pleciugi :wacko:

#80 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 13 styczeń 2010 - 15:58

@harp napisał, cytuję:
Mam jeden nóż z około 20cm ostrzem. ... . Ma swoją masę ale nie ciąży specjalnie. Bez większych problemów obcinam tym pniaki po 20cm średnicy.
Mam pytanie; Ile czasu potrzebujesz na przecięcie takiego pniaka?
Chyba nici z łowienia w dniu obcinania? :lol: