Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na klenie - jazie, jaki blank wybrać?

jaź kleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
939 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 18 marzec 2011 - 20:48

Ja nie wiedzę żadnego problemu, a mianowicie mam na myśli pierwszy temat założony przez kolegę @artnemo.

Zakochałeś się w HM80, to nic innego tylko go bierz i miej z niego pociechę :mellow:

Zakładając takie tematy to cały sezon Ci przeminie a Ty nadal będziesz szukał wymarzonego kija.
Każdy użytkownik będzie chwali swoje kije, to normalne zjawisko.

Jeśli chcesz coś zmienić w nim np. rękojeść, uchwyt itp. zgłoś się do pracowni, gdzie robią HM i powiedz jak ma wyglądać Twoja wizja :D Sam osobiście to robiłem i za każdym razem miałem tak jak chciałem.

To na tyle.


Pozdrawiam
Maciej

#302 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 18 marzec 2011 - 22:09

No to ja trochę nie za koleją...:D
Panie Maciusiu - i święta racja..:D
Panowie: Piotrusiu i Tomeczku - też się z Wami zgadzam...:D Wbrew pozorom, tak trochę między wierszami, właśnie staram się przemycić, że należy trochę dobierać sprzęt pod siebie, że samemu najlepiej machnąć ze dwa razy... Każdy poleca jakąś tam wędkę wedle, mamy nadzieję, własnych z nią doświadczeń i w dobrej wierze...
Ale też przemycam delikatnie przemyślenia o lekkiej wariacji sprzętowej, jakimś dywagacjom o wyższości Lamiglasa XPZRC33 nad Talonem BRV172 przy łowieniu na aglię dwójkę z prądem w rzeczce o szerokości 10 metrów... No i też przy okazji takich dyskusji, a także w przypadku innych wątków, jak cień pojawia się wątek finansowo-ekonomiczny... Rzućcie okiem chociażby na wątek o szpulkach i jak co nawija. Po jego przestudiowaniu i obejrzeniu obrazków, to w kwestii nawoju należy dojść do wniosku, że wszystkie kołowrotki świata nawijają nieomalże identycznie... No i czemu ten kilkustronicowy wątek służy? Żeby zobaczyć, który kołowrotek robi na szpulce bałwanki, który nie dowija linki, a może który nakręca nad szpulą..? Nie, w tym wątku widać tylko najlepsze z najlepszych i okręty flagowe (co prawda też się przyczyniłem do takiego jego wyglądu.. Embarassed ).
No i kawałek pamięci portalowego serwera do dupy... Bo za wyjątkiem tego kto ma jakie kołowroteczki, to niewiele treści merytorycznej o samym nawijaniu się tam znajdzie...

A jak już doszliśmy do kwestii kołowrotkowych, to pociągnę temat mojego używania Daiwek, a nie na przykład Mikadków... Tutaj też, delikatnie, Tomek dał mi do zrozumienia, że może mi się trochę w d....ie przewraca z nadmiarów gotowizny.. :lol: Otóż łowie daiwkami, bo bardzo dawno temu odkryłem, że jak się szarpnę raz, to mi na zdecydowanie dłużej wystarczy, że taki np. emblem jest raczej tańszy niż ze trzy Mikada... I tu pojawią się szczere wyznania, bo jakoś tak domniemuję, że i o to może chodzić... Nigdy nie uważałem, że jestem lepszy od kogokolwiek bo mam w ręku inny przedmiot niż on i nigdy nie mierzyłem ludzi stanem ich posiadania... Serwisowałem i naprawiałem chłopakom wszystko z czym mieli kłopot, bez względu czy to był dzaksonik, shimanko czy inna franca, i nikomu nie doradzałem żeby swojego budżetowca wyrzucił na śmietnik bo prawdziwe kołowrotki to się zaczynają od jakiejś magicznej kwoty...
A co do zawodu wyuczonego, to jestem przypadkiem ksiegowym... :lol: Co nie przeszkadzało mi zasuwać z łopatą na budowie jak nie było co do garka włożyć, był okres, że mogłem sobie kupować co miesiąc po dwa-trzy górnopółkowce, a bywało i tak, że zaczynałem myśleć o zbieraniu petów na ulicy, bo jarać się jednak chciało... :lol: Może właśnie dlatego, że miewałem w życiu bardzo różne doświadczenia, to trochę poszczypuje mnie w oko, w wielu wątkach na forum, ten motyw ekonomiczny... Bo on jakoś tak wypływa znikąd, nie uzasadnia często niczego, żadnej treści ogólnorybkowej za sobą nie niesie, a bywa, niestety, tylko błyśnięciem, że a ja mam takie coś za X... złotych, a ja to właśnie zamierzam mieć, a ja to......
Ale swoją drogą, każdy jest jaki jest i finito, i nic mnie do tego..:D
A o sobie, to co ja będę pisał, zawsze mógłbym ulec słabości i ciut podkoloryzować... <_< Jeśli, ktoś potzrebuje jakich wiadomości, to zawsze może zasięgnąć języka na WCWI, gdzie wielu chłopaków zna mnie i portalowo, i osobiście, i pewnie też jakieś tam zdanie zdążyli sobie wyrobić... :lol:

Ufffff....
Ukłoniki niskie,
Zorro niejaki..:D

#303 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 18 marzec 2011 - 23:05

A teraz trochę na temat i nie na temat, bo przestudiowałem wątek od poczatku i starannie...
Sam się też do tego przyczyniłem, że wątek wyjechał już na drugą stronę, a trochę treści ogólnowędkarskiej, to tylko Panowie Bogdan i Maniak wrzucili...
Wszak Pan Artnemo napisał: wiec moze po kolei.Będę łowił klenie i jazie,czasem wyskoczę na pstraga.Moje przynety to wobki 3-5 cm,blaszki 0-3 i małe jigi..kołowrotek max 2500,żyłka 0.16-0.20mm.

No i czy z którejkolwiek wypowiedzi dowiedzieliśmy się czy którykolwiek z tych Avidów, Phenixów czy CeDeków bedzie sie do takich zastosowań nadawał? Jak który kij się ugina, jak się ładuje z wobkiem 3-4 gramy, jak pracuje pod rybką pólkilową, a co się z nim dzieje gdy się uwiesi pięciokilowy przyłów...? Jakos mi sie w oczy nie rzuciło (sam co prawda tez nic takiego nie napisałem.. :lol: )
Jedynie tyle sie można do tych pór dowiedzieć, że czegoś tam się nie opłaca, coś tam na tytanach prawdopodobnie jest droższe niż niwiadomoile, a jakiś kij nie jest wart tysiaka tylko co najwyżej sześć paczek i że nie tryska wodą, a jedynie jest dobrą wędką...
No i jak autor i założyciel wątku może sobie wyrobić opinię o WARTOŚCI UŻYTKOWEJ czegokolwiek..? :unsure: :D



#304 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 marzec 2011 - 23:40

No i jak autor i założyciel wątku może sobie wyrobić opinię o WARTOŚCI UŻYTKOWEJ czegokolwiek..? :unsure: :D

i tu masz racje :D moze? przez tzw. wlasne doswiadczenie organoleptyczne a nie lizanie cukierkow przez szybe wystawy sklepu cukierniczego

#305 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 18 marzec 2011 - 23:54

Drodzy koledzy niedługo mamy taki piękny miesiąc, który zwie się majem, wtedy zamilkną wszelkie spory i każdy z nas z pewnością zajmie się tym co lubi najlepiej :mellow:

Wtedy zaś skończy się pisanie takich postów jak np. ten :lol:

#306 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2214 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 19 marzec 2011 - 16:04

Będę łowił klenie i jazie,czasem wyskoczę na pstraga.Moje przynety to wobki 3-5 cm,blaszki 0-3 i małe jigi..


... i wracamy do pytania, czego oczekujesz??


P.S
Jeszcze jedno mi przyszło do głowy.. dlaczego ja zmieniałem wędki i jak to się stało, że stałem się posiadaczem Avida.
Do tej pory, do średniego spinningu służył mi Shimano Twin Power Zander 3,05m cw 10-40 – nie udało mi się na nim spiąć ryby (taka ciekawostka). Oczywiście cw w jego przypadku był z dup* wyjęty bo tym kijem to można rzucać najwyżej 20g gumą bo woblery za bardzo go wyginają. Z kija byłem zadowolony kilka ładnych lat.. właściwie to kilkanaście bo produkcja z 94’. Później trafiłem na jerkbait.pl i się zaczęło czytanie... o tym, że jedno jest lepsze od drugiego. No i kolejnym kijem, który miał zastąpić TP stała się Shimano Ultegra o podobnych parametrach, ale zdecydowanie szybsza i zdecydowanie bardziej czuła, choć i tak kluskowata w porównaniu do Avida. Połowiłem nią trochę i okazało się, że chciałbym coś jeszcze szybszego bo mi się nie podobała praca z woblerami boleniowymi. Traf chciał, że znalazłem ogłoszenie z ww. Avidem i tak też stałem się posiadaczem topowej półki. O wrażeniach z użytkowania pisałem wyżej. Ja już chyba skończyłem szukać ideału.. przynajmniej na jakiś czas... choć marzy mi się 3,20m, ale niestety finanse (Zorro, a ja znowu o kasie :D)nie pozwalają bo chyba bardziej potrzebuję dwóch sandaczówek i jednej wędki do ciągania Sliderów i innych ciężkich Fatso :D... choć i to są kaprysy bo i bez tych kijków bym się obył, mam czym łowić, ale mam też kaprys :D



#307 OFFLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 19 marzec 2011 - 19:37

Podpisuję się pod PS Jacka_Danielsa, zwłaszcza w kwestii, że jeśli pasuje nam jakiś kij i jesteśmy wyćwiczeni w posługiwaniu się nim, to nie warto go zmieniać.

Pozdrawiam,
drzejko

#308 OFFLINE   DarekM

DarekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 17 kwiecień 2011 - 11:07

Witam wszystkich prosze o opinie co myslicie o kiju PACYFIC BAY L275 cw 2-10gr moc linki 10lb.Chcialbym tego kija uzywac do kleni.

#309 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 17 kwiecień 2011 - 11:38

To zależy gdzie i na jakie przynęty będziesz łowił?
Jeżeli na rzece typu Odra, Wisła na woblery 4-5cm typu SDR, to odradzam tej mocy kijek.
Chyba, że twoim łowiskiem będą małe rzeczki (lub większe wolniej płynące) a przynętami małe wobki oraz obrotówki nr 1 to taki Pacyfic bedzie OK.

#310 OFFLINE   DarekM

DarekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 17 kwiecień 2011 - 11:50

ja lowie gluwnie na Nysie Lużyckiej.Do tej pory lowie Tangiem 270 do 10gr ale w nurcie troche go przgina.

#311 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 17 kwiecień 2011 - 11:58

.

#312 OFFLINE   DarekM

DarekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 17 kwiecień 2011 - 12:02

Wlasnie o ten kij mi chodzi niewiem nic o tym kiju dlatego pytam moze ktos takiego uzywa.

#313 OFFLINE   drynda

drynda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaCzłuchów/Pomorze

Napisano 30 czerwiec 2011 - 13:12

Czytając forum naszła mnie chęć zbudowania sobie wędziska :D
Będzie to pierwszy samodzielnie wykonany kijek w związku z czym zamierzam wykonać wersję ekonomiczną.
Zafascynowało mnie łowienie kleni więc kijek na klenie właśnie.
Łowiska: głównie Brda (okolice Rytla) oraz sporadycznie Wisła, Narew, Gwda i kilka ciurków.

Lubię kije dłuższe min 2.7m
Przynęty:
Wszelkiego rodzaju robaki-chrabąszcze, woblery do 5cm, obrotówki do 1.
Żyłka 0.16 - 0.18
Zastanawiam się pomiędzy blankami batsona:
SH1082-2
SH1141-2
SH1081-2

Jako przyłów może trafić się np. pstrąg
Mam nadzieję że doradzicie.

#314 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 30 czerwiec 2011 - 20:13

SH1081-2
Pzdr,
Fatso

#315 OFFLINE   klonek02

klonek02

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaKoło Wisłoka

Napisano 30 czerwiec 2011 - 22:02

Jeżeli będziesz łowić na przynęty stawiające duży opór w wodzie to bardziej bym ci polecał SH1082-2 jeśli natomiast tylko na życzki i przynęty stawiające mały opór w wodzie do ten SH1081-2 pochwal się jak skończysz

#316 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 30 czerwiec 2011 - 22:23

Robiłem wszystkie z wymienionych przez ciebie kijków, pod maluszki max 3,5 cm i blaszki nr1 SH1141-2 (bardzo mi leży :mellow: ) a pod troche cięższe wabie bierz SH1143-2

#317 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 15 wrzesień 2011 - 21:00

No własnie, jak najmocniejsze(lb) wyrzcane przynęty jak to kleniowe do 6gr góra, kija z akcja semi parabolik, jak najmocniejszy oraz nisko modułowy zeby przetrwał wszystko, tutaj czucia nie potrzebuje. Rybe na chamca trzeba ciągnąć żeby na brzegu szybko była.

Jeden do brodzenia na niewielkich reczkach w lesie 6' góra 7' drugi na wieksze rzeki, ok 8'6 czyli jakies 2,6m. Takie cos mi sie przysniło. Co zaproponujecie.

#318 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 wrzesień 2011 - 21:01

Pod casting?

#319 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 15 wrzesień 2011 - 21:02

Oczywiście, toteż w tym dziale.

#320 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 wrzesień 2011 - 21:05

No właśnie zadałem to pytanie by przenieść Ciebie do działu dla rodbuilderów a co by historia po baitcastingu została :D Tam gwarantuję będzie lepiej :D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jaź, kleń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych