Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Za co kochacie Beast Mastery?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
261 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 23 sierpień 2015 - 20:04

i co że taśma papierowa tu i tam,jak takie rzeczy nawet rodbuilderzy robią w customach.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z postu # 61 by hasior

--------------------------------

 

No własnie, nawet renomowane w Polsce pracownie idą na łatwiznę wklejając uchwyt na taśmę papierowa zamiast na arbory grafitowe lub tuleje poliuretanowe.



#82 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 23 sierpień 2015 - 20:29

Watek arcy ciekawy, kipiacy emocjami, takie lubie :)

Mimo sprzecznych opini rozmowa na poziomie.Po tym co tu przeczytalem to bylbym raczej za niz przeciw, a juz napewno posiadajac 200+zl wolalbym kupic ten kij niz zestaw przelotek fuji , ktore zalozylbym chyba na palec, poniewaz w tej cenie nie kupi sie nawet dobrego blanku.


  • Józef Lesniak lubi to

#83 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 23 sierpień 2015 - 21:02

Tak, to tani dobry, mocny traktor wieloskibowy... do ciezkiej orki, ktory ma niezawodny silnik... reszte wypadaloby zrzucic... u domoroslego fachowca (yglo) pomonozyc koszty za fuji uchwyt i kompl alkonitow, pelny korek portugalski a jak nie to burnt i jeszcze prace kretacza. Ktos tu ludziom miesza we lbie. Ale nie zaoral mnie pan panie Jozefie :)

Użytkownik yglo edytował ten post 23 sierpień 2015 - 21:02


#84 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 23 sierpień 2015 - 21:53

Tak, to tani dobry, mocny traktor wieloskibowy... do ciezkiej orki, ktory ma niezawodny silnik... reszte wypadaloby zrzucic... u domoroslego fachowca (yglo) pomonozyc koszty za fuji uchwyt i kompl alkonitow, pelny korek portugalski a jak nie to burnt i jeszcze prace kretacza. Ktos tu ludziom miesza we lbie. Ale nie zaoral mnie pan panie Jozefie :)

Ma pan nader trafne określenia dla tego wędziska ;) . Wcale nie miałem takiego zamiaru,aby pana zaorać i tak się na pewno nie stanie. Wiem że ma pan uznanie i na pewno wie co robi. I raczej nie mieszam ludziom we łbie jak pan to opisuje,tylko przedstawiam rzeczywistość. Sam w swoim arsenale mam powiedzmy to o wiele lepsze kije jak BM,ale BM jest wyjątkowy. Że może za cięzki ? , no jak teraz rosną słabeusze to może i za ciężki.

Ja w swoim BM zachowałem blank oryginalny,bez skrobania powłoki. Natomiast przelotki zastąpione zostały przez Fuji Alconite,a na szczyt podzedł Fuji SiC.

Gruntowne natomiast przebudowana została rękojeść. Uchwyt Fuji wzmacniany # 18 wklejony na tulejach grafitowych,ale tak że zakręcanie kołowrotka jest od przodu. a to dlatego że miało być zachowane takie samo mocowanie kołowrotka w takim samym miejscu jak w oryginale. Ta "rura" na końcu blanku też została zachowana,bo jest tam wkręcany element wyważający,którego praktycznie nie widać.Jest wkręcany w dolną część dolnika ze wzmocnieniem z korkogumy i gumy.

Oczywiście cały korek też został zmieniony na pełen portugalski i inaczej wyprofilowany. Cała jednolita rękojeść została zrobiona w klasycznym stylu tak jak ja to lubię. Nie podobają mi się wszelkiego rodzaju wstawki z burnt itp. 



#85 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 24 sierpień 2015 - 06:47

Tu na naszym forum, w naszm dziale rb powinno brzmiec haslo Maxa Kolonko: "mowie jak jest".
Wiadomo nie od dzis ze sklepowe wedki maja nierowne sklady,dopalki z roznego rodzaju rurek, uchwyty montowane na sznurku lub tekturce podobnej do tej z papieru toaletowego, co jest zupenie czyms innym niz calowa tasma scisle nawinieta i przsaczona zywica. Zbyt krotkie dolniki rownowazone systemami wywazajacymi. No ale to trzeba pokazac... Teraz mam kolejnego BM, travela, ktory ma byc ubrany w komplet Torzite, juz ma SKSSa,dobra pianke i insert z korkogumy... Calosc przerosnie cenowo czteroskladowego Talona w ekonomicznym ubraniu... No i pytam skad to uwielbienie :)

Użytkownik yglo edytował ten post 24 sierpień 2015 - 06:48

  • Rheinangler lubi to

#86 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 24 sierpień 2015 - 07:27

i co że taśma papierowa tu i tam,jak takie rzeczy nawet rodbuilderzy robią w customach.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z postu # 61 by hasior

--------------------------------

 

No własnie, nawet renomowane w Polsce pracownie idą na łatwiznę wklejając uchwyt na taśmę papierowa zamiast na arbory grafitowe lub tuleje poliuretanowe.

 

Poproszę o wymienienie tych pracowni bo jakoś mi się w to wierzyć nie chce, że ktoś piłuje gałąź na której siedzi.

Pozdrawiam


Użytkownik Bander edytował ten post 24 sierpień 2015 - 07:27


#87 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 24 sierpień 2015 - 08:11

Istnieją pojęcia jak rusofobia, islamofobia, arachnofobia itd...z nowszych dopisałbym jeszcze taśmofobie.  


  • Bujo i Negra lubią to

#88 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 24 sierpień 2015 - 08:53

Piszecie o tych bistmiszczach jakby to byly jedyne blanki, ktore wytrzymuja przeciazenia czy zagramanicze wyjazdy, za chwile beda jedyne co wytrzymuja lowienie ryb. Ceny na poziomie 200 zl to czasy odlegle, teraz to i z pinc stow dac trzeba plus dodac pewnie minimum stowe by ktos co rozpierdzielil i zostawil sam blank, ktory trzeba jeszcze wyszlifowac itd i zalozyc komponenty jak do innych.

 

Dostajemy w zamian jakis podstawowy grafit o grubych sciankach w cenie blankow chociazby Talona, Batsona czy Lamiglasa. Ech ten swiat....



#89 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 24 sierpień 2015 - 09:05

Burak ale tu mowa o seryjnych kijach w cenach w okolicach 200zl, wiadomo, ze jesli ktos chcialby kupic nowy kij w cenie 500+ zl to zmienia postac rzeczy :)



#90 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 24 sierpień 2015 - 09:33

Burak ale tu mowa o seryjnych kijach w cenach w okolicach 200zl, wiadomo, ze jesli ktos chcialby kupic nowy kij w cenie 500+ zl to zmienia postac rzeczy :)

 

No ale teraz nie kupi sie bistmiszcza za 200 zl, jeden travel byl nawet za 800 i poszedl w chwile



#91 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 24 sierpień 2015 - 09:54

Dla fanów Beastów AX i innych "starych" Techniumów i Diaflashów jest ciekawe miejsce. Stoi sobie tego całe stado w jednym ze sklepów wędkarskich. Wszystko oczywiście nowe. Do tego "stare" Twin Powery magnezowe i co tam jeszcze. Zawsze jak tam zachodzę to czuję się jakbym się cofnął w czasie o dobrą dekadę. :)



#92 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 24 sierpień 2015 - 11:09

Dla fanów Beastów AX i innych "starych" Techniumów i Diaflashów jest ciekawe miejsce. Stoi sobie tego całe stado w jednym ze sklepów wędkarskich. Wszystko oczywiście nowe. Do tego "stare" Twin Powery magnezowe i co tam jeszcze. Zawsze jak tam zachodzę to czuję się jakbym się cofnął w czasie o dobrą dekadę. :)

 

Czysc Pan skrzynke bo za chwile bedzie zmasowany atak :)


  • NAD BUGIEM lubi to

#93 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 24 sierpień 2015 - 11:32

Poproszę o wymienienie tych pracowni bo jakoś mi się w to wierzyć nie chce, że ktoś piłuje gałąź na której siedzi.

Pozdrawiam

 

FC - czy jakoś tak. ;) Nawet było prezentowane jak to się nawija,(w TV - wiadomo jakiej).


  • Józef Lesniak lubi to

#94 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 24 sierpień 2015 - 12:32

FC - czy jakoś tak. ;) Nawet było prezentowane jak to się nawija,(w TV - wiadomo jakiej).

 

Ok, to mamy jedną pracownie, która z jakiś tam powodów posłużyła się taśmą papierową. Nie wnikam po co i na co.

Jeszcze jakieś?



#95 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 24 sierpień 2015 - 12:42

Ok, to mamy jedną pracownie, która z jakiś tam powodów posłużyła się taśmą papierową. Nie wnikam po co i na co.

Jeszcze jakieś?

Chyba wszyscy tak robią. Art-rod podaje na swojej stronie, że osadza na graficie.



#96 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 24 sierpień 2015 - 13:07

Chyba wszyscy tak robią. Art-rod podaje na swojej stronie, że osadza na graficie.

 

... moment...

czyli nie wszyscy...

 

Nie jestem rod - build - owcem, dla mnie to przyjemność jak mogę coś "popsuć" w swojej wędce - na pewno brakuje mi doświadczenia takiego jak mają tutaj niektórzy twórcy. Nie wiem czy taśma papierowa jest wielkim błędem w sztuce. Ja jej jednak w swoich kijkach nie widzę.

 

Jest jednak oczywiste, że jeśli coś mi nie pasuje (POMIMO USTALEŃ z budowniczym) to zmieniam "wytwórcę"? A jeśli nie mogę dogadać się na wstępie to już zupełnie nie ma tematu?

Po to się ustala detale aby nie było później nieporozumień... Jednego się nie da - przynajmniej na odległość, mianowicie ostatecznego koloru omotek na kiju. Reszta jak najbardziej TAK.

 

O kijach gotowych nie piszę bo wiadomo - na to wpływu nie mamy.



#97 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 24 sierpień 2015 - 14:15

No ale teraz nie kupi sie bistmiszcza za 200 zl, jeden travel byl nawet za 800 i poszedl w chwile

Michal ja sie odnioslem do tego co pisali inni, pozatym mowa o beastmasterach , ktore juz zostaly kupione, juz troche polowily i cos o nich mozna powiedziec.Jak wiadomo nowe , inne, drozsze nie znaczy ze lepsze :) za cene 800zl tez nie kupilbym tej wedki :)



#98 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 24 sierpień 2015 - 14:18

A czemu to tasma niezgodna ze sztuka? 

Nie zawsze da sie osadzic uchwyt na grafitowym arborze przeciez.


  • Negra lubi to

#99 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 24 sierpień 2015 - 14:38

No tak, ale w takim przypadku można to zalać żywicą a nie napychać tektury do środka... ? Przynajmniej ja bym tak zrobił. Taśmy ewentualnie (czysto hipotetycznie) użyłbym tylko do spozycjonowania w osi uchwytu...



#100 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 24 sierpień 2015 - 14:57

Troche nie rozumiem z ta tektura. To miales uchwyt zamocowany po calosci na tasmie lub jakiejs tekturze?  :)