Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Powiekszanie szklarni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
313 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 październik 2010 - 10:48

Ja tak wlasnie przypuszzcalem, ze jest i z gory zalozylem, ze najciekawsze rozwiazania beda w Nikonie. Tak tez robie chyba ze nie ma wyboru, np z powodow cenowych.

Jezeli juz tak musze to staram sie, zeby odbior byl osobiscie a najlepiej w jakims duzym znanym sklepie. Bedzie drozej ale pewniej.

Jako, ze akcesoria foto sa drogie chcialbym przestrzec przed gielda foto w Wwie. Z moich doswiadczen zakupowych wynika, ze wystawiaja sie tam ci, ktorzy chca wypchnac niechodliwy towar, ktory nie poszedl w sklepach.
Nie dosc,ze cenowo wcale nie jest rewelacyjnie to jeszzce trzeba placic za wstep, natomiast wybor jest taki, ze po prostu nie warto tam wchodzic.
Trzeba usiasc po prostu przed komputerem..

Przynajmniej ja sie wyleczylem z tej gieldy raz na zawsze....a kiedys to byla mekka dla pstrykaczy. :unsure:

Gumo

#82 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 październik 2010 - 13:13

[quote]
Małe pytanko;
N 18-200 czy Sigma 18-250 ?

Pozdr
[/quote]

Całkiem niedawno byłem na etapie wyboru stałki 30-35mm i 50tki z f1.4.W pierwszym przypadku wybór padł na Sigmę(sklep internetowy) i powiem szczerze nigdy więcej nie kupię szkła z poza systemu.Szkło zaliczyło 2 wizyty w serwisie mając na początku potężny bf.Kasę mi zwrócono ale się nie poddawałem bo obrazek z Sigmy mi się podoba więc postanowiłem kupić szkiełko osobiście w sklepie na, na 3 sztuki sprawdzone przeze mnie 3 były h....e.Stanęło że będą szkła z systemu.Moja rada jest taka,kupujcie szkła albo osobiście w sklepie albo po prostu systemowe, bezpieczniej i nerwy mniej zszargane.
Pozdrawiam! :D
[/quote]

Akurat Sigma 30 mmm jest dobra. Trafiłeś po prostu na kiepski egzemplarz. Jeśli chodzi o nikona .... to zdecydowanie można polecić nową 35 1.8 pod body DX'owe.

Sporo rzeczy kupiłem na eBayu - nigdy się nie zawiodłem. Może miałem szczęście?


#83 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 02 październik 2010 - 13:19

Sigma 30/f1.4 jest baardzo dobrym szklem, tylko trza sobie wyselekcjonowac:)
Mozna to smialo zrobic w sklepach sigmy w kilku wiekszyc miastach w polsce:)
Malo tego mozesz sobie dane szklo wypozyczyc i zobaczyc na zywca jak bangla:)

http://www.sigma-sklep.pl/ - link do glownej strony sklepu w sieci

http://www.sigma-fot...-centrum,s.html - a tutaj wykaz placowek stacjonarnych

Poza tym jak nie bangla z danym body mozna wyslac szklo na darmowa kalibracje:)
No chyba ze sie ma puszke z korekcja front/back focusa.

Ja aktualnie jestem na etapie kupna Sigmy 150/f2.8 :D
Ale fakt faktem ze wole jednak systemowa szklarnie:)

pozdro

#84 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 02 październik 2010 - 13:52

Sigma 30/f1.4 jest baardzo dobrym szklem, tylko trza sobie wyselekcjonowac:)
Mozna to smialo zrobic w sklepach sigmy w kilku wiekszyc miastach w polsce:)
Malo tego mozesz sobie dane szklo wypozyczyc i zobaczyc na zywca jak bangla:)

http://www.sigma-sklep.pl/ - link do glownej strony sklepu w sieci

http://www.sigma-fot...-centrum,s.html - a tutaj wykaz placowek stacjonarnych

Poza tym jak nie bangla z danym body mozna wyslac szklo na darmowa kalibracje:)
No chyba ze sie ma puszke z korekcja front/back focusa.

Ja aktualnie jestem na etapie kupna Sigmy 150/f2.8 :D
Ale fakt faktem ze wole jednak systemowa szklarnie:)

pozdro


Z tą kalibracją to nie jest takie proste o czym świadczy mój przykład :D .Raz zdecydowałem się na wyjazd po szkło i fiasko.Nie odradzam tej Sigmy bo jest fajna ale radzę nie kupować w ciemno, naprawdę szkoda nerwów.Na koniec zaś dodam jeszcze jedno, jak kupuję szkiełko za ok.1.7k to oczekiwałbym lepszej dbałości o jakość produktu.Co mnie obchodzi że po trzeciej wizycie w serwisie być może w końcu bf/ff da się zniwelować <_< .Ja chcę robić zdjęcia a nie bujać się z serwisem.To tak jakbym zamówił sobie spinning na świetnym blanku i dopiero za trzecim podejściem do tej samej wędki udałoby się uzyskać budowniczemu efekt bez usterek technicznych.Wyobraźćcie sobie że odsyłacie 2-3 wędkę do poprawki :unsure: ...
Pozdrawiam!

p.s.Potwierdzam, Sigma 30/1.4 jest bardzo fajna ;) .

#85 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 październik 2010 - 09:34

Barwena zgodzę się z Tobą ... choć w przypadku optki nie jest to tak łatwe. Szkła które kosztują dziesiątki tysięcy PLN mają FF/BF :(

#86 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 październik 2010 - 19:32

Omawiana Sigma oprócz problemów z FF/BF ma problemy z Af przy słabszych warunkach świetlnych. Jeżeli 5mm nie sprawia Ci wielkiej różnicy, bierz 35/1.8. To świetne, ostre od pełnej dziury szkło generujący piękny obrazek.

#87 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 03 październik 2010 - 20:37

Omawiana Sigma oprócz problemów z FF/BF ma problemy z Af przy słabszych warunkach świetlnych. Jeżeli 5mm nie sprawia Ci wielkiej różnicy, bierz 35/1.8. To świetne, ostre od pełnej dziury szkło generujący piękny obrazek.


Ja już dałem sobie spokój z niezależnymi szkłami.5mm nie stanowi problemu, podobnie światło f1.4, najważniejsze żeby było ostre od pełnej dziury i najlepiej w cały kadrze a nie tylko środeczek.Bajkową 50tkę już mam więc teraz chcę ostrą 30-35tkę.Czekam na sample z nowego szkła systemowego 35mm a jeżeli nie przypasi to będzie Limited :mellow: .
Pozdrawiam! :D

#88 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 26 styczeń 2011 - 08:55

Jeśli ktoś się bawił N 18-200 to mam pytanko. Interesuje mnie jak się tam wajchuje zoomem, przez wysuwanie czy obrót pierścieniem. Jeśli przez obrót to jak duży to obrót. Interesuje mnie to w kontekście przydatności tego szkła przy filmowaniu. Zrobienie pełnego płynnego najazdu przez obrót o np. 360 będzie raczej trudne. 180 to inna rozmowa.

#89 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 styczeń 2011 - 09:43

Zdecydowanie obrót pierścieniem! Pompki w nikonie to już przeżytek. Wszyskie obecnie produkowane działają tak samo - kręcimy pierścieniem zooma. W N18-200 zakres nie jest duży (mniejszy niż 180 st - z tego co pamiętam) więc z operowaniem nie powinno być najmniejszego problemu. Jedyne ograniczenie, jeśli chodzi o filmowanie, to brak płynnej przysłony w obiekywam Nikon. Panasonic już produkuje takie.

#90 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 26 styczeń 2011 - 10:00

Wstyd się przyznać ale kompletnie nie pomyślałem o przesłonie a co gorsze nie zauważyłem tych skoków. Teraz na pierwszym lepszym samplu to widać i kłuje w oczy jak nie wiem co :(

#91 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 styczeń 2011 - 10:26

Jak nie zauważyłeś ... to chyba nie jest źle :D ale fakt jak się chce podejść bardzo ambitnie do kręcenia filmów to jest to chyba jedyne ograniczenie choć jakoś sobie z tym radzą: http://www.usa.canon.com/dlc/controller?act=GetArticleAct&am p;articleID=2326

#92 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 26 styczeń 2011 - 10:44

Na pewno w statecznych i szybkich ujęciach nic się nie zauważy. Najbardziej to widać w długich wolnych najazdach ze zmianą światła. Faktycznie to jedyne ograniczenie ale w nagrodę jest za to plastyka obrazu jakiej nie mają nawet kamery za ponad 10 000 zł. I nie myślę tu o tym Eosie 5 który w warunkach nie aranżowanych wypada duuużo gorzej niż w tym samplu. Dużo tańszy Nikon D7000 ma znakomity obraz. D3100 niewiele gorszy.

#93 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 styczeń 2011 - 18:46

Zgadza się, zgadza. W marku też masz inną matrycę (pełna klatka) więc obrazowanie jest inne. Poza tym całkowicie się z Tobą zgodzę.

#94 OFFLINE   czaro73

czaro73

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Czaro

Napisano 26 styczeń 2011 - 20:38

Cześć
Zrezygnowałem z N 18-200 na rzecz 70-300, ale chciałbym nabyć stałkę do D5000 ( tak to sobie wykombinowałem :unsure: ).
Szkło z przeznaczeniem - portret, ruchome cele - dzieciaki :D .
Tak do 2000 PLN
Poproszę o porady w w/w kwestii.

Z góry wielkie dzięki !!!

Pozdr
Czaro73

#95 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 26 styczeń 2011 - 21:02

Za tą kasę kupisz dwie - N 35/ 1.8 jako spacer-stałka i do focenia dzieciaków w domu oraz N 85/1.8 do portretów

#96 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 26 styczeń 2011 - 21:52

Niestety w APS-C ciężko jest kupić dobry obiektyw szerokokątny, stałoogniskowy za przyzwoite pieniądze, bez względu na markę. Wszystko nam niweczy mnożnik dla kąta widzenia. To jest chyba w zasadzie jest chyba jedyna wada tego formatu klatki.

Ostatnio ogólnie leczę się z lustrzanek jako aparatów dużych, nieporęcznych, głośnych, drogich i wolnych - jednym słowem studynych.

#97 OFFLINE   czaro73

czaro73

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Czaro

Napisano 26 styczeń 2011 - 22:13

A N50 ?

#98 OFFLINE   czaro73

czaro73

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Czaro

Napisano 26 styczeń 2011 - 22:14

Niestety w APS-C ciężko jest kupić dobry obiektyw szerokokątny, stałoogniskowy za przyzwoite pieniądze, bez względu na markę. Wszystko nam niweczy mnożnik dla kąta widzenia. To jest chyba w zasadzie jest chyba jedyna wada tego formatu klatki.

Ostatnio ogólnie leczę się z lustrzanek jako aparatów dużych, nieporęcznych, głośnych, drogich i wolnych - jednym słowem studynych.


A ja dopiero załapałem bakcyla :D

#99 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 styczeń 2011 - 22:18

A N50 ?


Jeśli całe postacie to jak Patu napisał Nikkor 35 f/1.8. Do portretów stara 50 mm f/1.4 (nowa mi nie podeszła - zero magii).

#100 OFFLINE   czaro73

czaro73

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Czaro

Napisano 27 styczeń 2011 - 16:14

Dzięki Panowie !!!
A N85 1.8 chodzi z moim D5000 ? Ja w katalogu N nie widzę rozszerzenia dla tego szkła AF-S lub AF-I :(
A może jakiś szeroki kąt w tym przedziale cenowym ?
Chciałbym nim focić oprócz portretów ( moich synów i psa z lekkim ADHD :D ) także pejzaże.

czaro73




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych