Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Uchwyt kołowrotka Delfin

tech-rb delfin uchwyt delta

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 19 styczeń 2016 - 15:08

Tyle co budżetowy blank  :( ... a nawet tyle co taki fajowski blank...


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 19 styczeń 2016 - 15:17


#82 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 styczeń 2016 - 15:12

... to nie są tanie rzeczy Panie Ferdku.... jakość kosztuje



#83 OFFLINE   CAGE

CAGE

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Marek

Napisano 19 styczeń 2016 - 15:25

Delfinek kosztuje niecałe dwa blanki IS561L-CRB (kolorowe :)), a bardziej konkretnie, 250 zł brutto.


  • JanuszD lubi to

#84 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 19 styczeń 2016 - 15:33

A ktos wie ile ten uchwyt kosztuje, bo po tych postach to mozna sadzic ze z 1/2 ceny taniego blanku trzeba by za niego dac ?


250 zł
  • JanuszD lubi to

#85 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1911 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 19 styczeń 2016 - 15:34

Jakość, czas, praca kosztują

Mimo pewnie wyższej ceny niż standardowe uchwyty koszt wykonania całej wędki będzie nie wiele większy niż uzbrojenie tradycyjne.
Odpada koszt pierścionków, korka (Ew.pianki), inny set przelotek tzn. mniejsze=tańsze

#86 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 19 styczeń 2016 - 16:31

... to nie są tanie rzeczy Panie Ferdku.... jakość kosztuje

 

Nie zawsze "codziennie niskie ceny".  Z kolei przelotek wychodzi więcej niż w tradycyjnym kiju, fakt , na wejściu zdecydowanie mniejsze.

Nie mam nic przeciwko fotkom mego kija. pod linkiem z kolei jest Batson REVS68MXF w "delfinkowym" zbrojeniu.

http://cage-shop.pl/?page_id=9


  • Michał. lubi to

#87 ONLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 19 styczeń 2016 - 16:51

Możesz napisać jaki jest zasięg rzutów w tym systemie ?

#88 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 styczeń 2016 - 16:55

http://jerkbait.pl/t...lfin/?p=1817353

 

Tutaj test był przeprowadzany przy uzyciu cienkiej plecionki, ale ja u Zbyszka Kawalca rzucałem kijem uzbrojonym w systemie "Delta" starą grubą skręconą zyłką i byłem zdumiony (pozytywnie) rezultatami. Choć wydawało mi sie, że "z tego nie ma prawa dobrze latać". Ale ja z reguły jestem człowiekiem małej wiary ;)


  • Dąbek 111 i JanuszD lubią to

#89 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 19 styczeń 2016 - 16:56

Porównywałem tego REVS z tradycyjnie zbrojonym pod dalekie rzuty 30, 20 ,12 Y. Nie sam , rzuty na drodze, ten sam młynek,ta sama przynęta. Róznice w granicach błędu pomiarowego.

 

Nie byłbym sobą gdybym nie robił na przekór, w tym wypadku systemowi delta. Długie kije zbroiłem kilkukrotnie i zdarzyło mi się zacząć od 30LV (Ybył za wysoki). To nie jest tak że można kij uzbroić w jeden "właściwy" sposób. Można zacząć od 16KLH a równie dobrze od *KLH. Zależy od ugięcia blanku chociażby i co z niego chcemy wyciągnąć.


Użytkownik woblerwz edytował ten post 19 styczeń 2016 - 17:05


#90 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 styczeń 2016 - 16:57

Chcąc mieć orginalny kij zbrojąc na elementach Matagi też nie wychodzi taniutko,a tutaj cena jak cena...produkt to w 100% rekodzieło,robione z pasją,bezkompromisowo i poparte doświadczeniami i ogromną wiedzą.


  • JanuszD i Michał. lubią to

#91 ONLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 19 styczeń 2016 - 17:01

Friko Możesz napisać coś więcej na temat tego testu u kawalca ?

Użytkownik Michał. edytował ten post 19 styczeń 2016 - 17:02


#92 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 styczeń 2016 - 17:09

Zbyszek ma tam taki kołowrotek stary w pracowni (myślę że jeszcze ma) z taka żyłką nawiniętą starą chyba 0,25 czy 0,30. Nie pamiętam już jaki konkretnie kij na Delcie wziąłem do ręki (był to jakiś dłuższy patyk) ale generalnie było to moje pierwsze zetknięcie z tym systemem i z premedytacją wybrałem ten kołowrotek bo byłem przekonany że się wszystko zatka i nie poleci z tego. Za ciężarek służył chyba jakiś urwany kawałek kopyta 3" na główce 8 czy 10 gr. Wyszedłem na Wapienną i tak lekko machnąłem od niechcenia bo nie chciałem połamać wędki (byłem przekonany że żyłka zakleszczy się w przelotkach przy rzucie). A to ku mojemu zdumieniu poleciałoooo..... Dlatego tak dobrze zapamiętałem to wydarzenie, w pewien sposób zburzyło ono moje dotychczasowe zapatrywania na zbrojenie wędek i przekonało mnie ze spacing na kiju to nie jest jednak tak prosta sprawa jak mogłoby się wydawać...

 

Podejrzewam że Zbyszek Kawalec też zapamiętał moją zdziwioną gębę i że będzie mógł to potwierdzić.



#93 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 19 styczeń 2016 - 17:27

250zł to drogo? 

Bez jaj, uchwyt KSKSS  --65zł

z vovenowym insertem --20

,vovenową tulejką          --20

,dwa pierścienie(nierdzewka) odcinające na tulejce --40 

, dwa pierścienie na insercie 40

 

Pomijam fakt ,że każdy Delfin wykonany ręcznie i dopieszczany po indywidualne zamówienie(średnica blanku).

Wszystko zależy od priorytetów , wygląd  czy funkcje użytkowe,czyli zestaw lżejszy, wygodniejszy ,czulszy.



#94 ONLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 19 styczeń 2016 - 17:42

Zbyszek ma tam taki kołowrotek stary w pracowni (myślę że jeszcze ma) z taka żyłką nawiniętą starą chyba 0,25 czy 0,30. Nie pamiętam już jaki konkretnie kij na Delcie wziąłem do ręki (był to jakiś dłuższy patyk) ale generalnie było to moje pierwsze zetknięcie z tym systemem i z premedytacją wybrałem ten kołowrotek bo byłem przekonany że się wszystko zatka i nie poleci z tego. Za ciężarek służył chyba jakiś urwany kawałek kopyta 3" na główce 8 czy 10 gr. Wyszedłem na Wapienną i tak lekko machnąłem od niechcenia bo nie chciałem połamać wędki (byłem przekonany że żyłka zakleszczy się w przelotkach przy rzucie). A to ku mojemu zdumieniu poleciałoooo..... Dlatego tak dobrze zapamiętałem to wydarzenie, w pewien sposób zburzyło ono moje dotychczasowe zapatrywania na zbrojenie wędek i przekonało mnie ze spacing na kiju to nie jest jednak tak prosta sprawa jak mogłoby się wydawać...
 
Podejrzewam że Zbyszek Kawalec też zapamiętał moją zdziwioną gębę i że będzie mógł to potwierdzić.


Za jakiś miesiąc będę u Zbyszka Kawalca to sobie pomacham kijem z tym sławnym kołowrotkiem :-)
  • Friko i JanuszD lubią to

#95 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 19 styczeń 2016 - 18:40

Pieniądze to jedno, ale radocha z łowienia UL na delfinie jest ciężka do wycenienia :=)


  • fish28 i JanuszD lubią to

#96 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 19 styczeń 2016 - 18:48

Pieniądze to jedno, ale radocha z łowienia UL na delfinie jest ciężka do wycenienia :=)

Gdybym tylko używał UL pod okonia ,to jednoręczna wykałaczka z Delfinem na końcu, jaką zaprezentowałeś,byłaby w pierwszej kolejności na rok 2016 :)

Z racji ,że zaczynam od śrutu na jakim kończy UL, to na tytułowy uchwyt czeka Matagi SS LL, później obowiązkowo coś pod zeda. :D


  • JanuszD lubi to

#97 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 19 styczeń 2016 - 18:54

To lepiej nie rób takiej wykałaczki, patrząc się na nią -zastanawiałem się na co mi to, przecież to maks kilka wyjść w roku, a okazało się że łowią nią bardzo dużo, w zasadzie to uzależnia, więc uważaj ;)


  • fish28 lubi to

#98 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 styczeń 2016 - 19:00

Nad jedna rzecza tylko sie zastanawiam ktora warto poruszyc, czy Delfin i spacing typu Delta bardziej od innych uchwytow/typow zbrojenia nie sa zwiazane z okreslonym modelem kolowrotka ?

To jest system ktory swietnie dziala ale wymaga tez know-how i dosyc precyzyjnego ustawienia na danym blanku pod okreslony kolowrotek. I np. jak bedzie calosc ustawiona pod Daiwe 2500 to zmieniajac kolowrotek np na Shimano 4000 mozemy juz uzyskac inne (gorsze) wlasciwosci ?

Dobrze by bylo gdyby Janusz lub Wojtek lub Zbyszek Kawalec wypowiedzieli się w tym temacie.
  • JanuszD lubi to

#99 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 19 styczeń 2016 - 19:21

Miedzy Daiwą 2500 a Shimano 4000 nie ma wielkiej róznicy w średnicy szpuli. Powiedzmy że przeskok Daiwa 2500 a 3000 byłby większym problemem w teorii. Taki przeskok uskuteczniałem na Batsonie REVS68MXF. Daiwa 2500  miała sztywną plecionkę z USA, 3000 miękki Japończyk. Nie było różnicy w rzutach. W systemie bardziej chodzi o to ze kąt pochylenia osi młynka do blanku jest inny. Pozwala to zmniejszymi oporami niż w tradycyjnym ustawieniu "zabic" linkę - wyprostować spiralę na bardzo krótkim odcinku. Oczywiście sztywny pleciuch na D3000 da większe opory ale ta sama sytuacja wystąpi przy tej konfiguracji młynek plecionka i tradycyjna Y30 na wejściu. Wypadałoby rozważyć siły i opory, nie rozważyć a pomierzyć. Tarcie na wejściu plecionki przy delcie(mała przelotka) , tarcie na wejsciu w y30. Opór aerodynamiczny szerokiej spirali linki między np Y30, Y16, Y10 itd i or aerodynamiczny przy wejściu w KLH16 czy KLH12 i dwóch kolejnych przelotkach. Później linka wędruje jak po sznurku. Jeżeli występują różnice w stronę tej czy innej konfiguracji uchwyt-przelotki to jak na razie nie znalazłem znaczących różnic.


  • Dąbek 111, JanuszD i Michał. lubią to

#100 OFFLINE   bohors

bohors

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 19 styczeń 2016 - 19:28

Jako że już kilka wędek na delfinie  sobie ustrugałem to chcę tylko dodać od siebie iż w kwestii spacingu należy bezwzględnie słuchać tego co mówi producent delfina. Pierwszą wędkę uzbroiłem dość prawidłowo , ale kierując się doświadczeniem ( skoro uzbroiłem już więcej niż 100 wędek to wiem lepiej :D ) dałem startową przelotkę za dużą, Z kija jestem do dzisiaj mega zadowolony. Ale po zbudowaniu następnych wędek gdzie , kierowałem się już tylko  poradami Janusza który wyjaśnił mi dlaczego tak, a nie inaczej, dlaczego taki spacing i  dlaczego takiej wielkości przelotki okazało się że może być lepiej. Kiedyś myślałem że ten uchwyt jest do idealny do krótkich wędek, ale po zbudowaniu wędki na blanku muchowym 3.35m uważam że ten uchwyt jest genialny do wszytkiego poza uchwytem do młotka :D







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, delfin, uchwyt, delta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych