Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Uchwyt kołowrotka Delfin

tech-rb delfin uchwyt delta

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 21 luty 2016 - 00:18

Zdecydowalem sie miec wedke wyposazona w ten uchwyt.
Temat oczywiscie ogarnia niezawodny @yglo.

Chetnie wyprobuje patyk z taka nowatorska rekojescia i system przelotek do niej dopasowanym.

Wedka weglowka pod pstrazka bedzie ;)

Nie wiem czy to dobry pomysł . kolega wyżej pisze , że okonek 18cm przy braniu niemalże kości łamie   :P  To co się z Tobą stanie jak porządny kropas 60-tka chociażby powącha przynętę  ;) :lol:



#242 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 21 luty 2016 - 01:04

Kurde ponad 12 stron a były tylko chyba 4 zdjęcie i dwa filmiki z tym uchwytem :ph34r:  Zatem spróbuje pomóc niektórym a potem napisze co sam sądzę o owym projekcie. Tym bardziej że trochę się znęcałem nad nim ;)

 

CAM00863.jpg

 

CAM00864.jpg

 

CAM00865.jpg

 

CAM00866.jpg

 

CAM00867.jpg

 

CAM00868.jpg



#243 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 21 luty 2016 - 09:26

m a t, on 21 Feb 2016 - 00:18, said:

Nie wiem czy to dobry pomysł . kolega wyżej pisze , że okonek 18cm przy braniu niemalże kości łamie   :P  To co się z Tobą stanie jak porządny kropas 60-tka chociażby powącha przynętę  ;) :lol:

 

Tak i nie, przyzwyczajeni jesteśmy do trochę innych odczuć, jak te które daje ten uchwyt.

 

On nie powoduje zwielokrotnienia sił działających na użytkownika. Więc mocny sygnał jest tak samo mocny jak w klasycznych konstrukcjach. 

On po prostu nie tłumi słabych sygnałów, nie zniekształca ich. Pierwsze wrażenia faktycznie mogą być takie. Kiedy pierwszy uchwyt, pierwszy raz w jego i moim życiu zabrałem na testy, miałem podobnie.

Łowisko i stanowisko sandaczowe, pierwsze branie, strzał był tak potężny, że odruchowo, adekwatnie do mocy brania, zaciąłem z półobrotu, pełną parą.

Ryba która tak przyp.... w czasie brania musi mieć twardy pysk, to jest odruch, tego się nie kontroluje. Przecież szczególnie w przypadku sandacza moc zacięcia musi być adekwatna do siły brania.

I co, nic, linka luźna. Po takim zacięciu, spudłowanym, musiała dostać luzu. Zły na siebie, że spudłowałem, wybieram luz, czuję jakiś mały opór. Oczywiście zbaraniałem, jeszcze bardziej zły, zwijam linkę, żeby wyczyścić śmiecie, które zaciąłem. Śmiecie którego nie najechałem, zaatakowało z taką petardą moją przynętę   :huh:

Wyholowałem sandacza 15-17 cm, ogłuszonego tym zacięciem. Reanimowałem go z 5 min., odpłynął o własnych siłach, kaca moralnego mam do dzisiaj.

Prawdziwe mocne brania, są normalne, mocne, stawów nie gruchoczą, ręki nie urywają, wędki z ręki też nie. Pierwszy odruch może być taki, że chce się ją wypuścić, Kolega @Siksa nie przesadza, ja też nie koloryzuję. Oczywiście opinie będą inne, trudno.

 

Tomas81, on 21 Feb 2016 - 01:04, said:

Kurde ponad 12 stron a były tylko chyba 4 zdjęcie i dwa filmiki z tym uchwytem :ph34r:  Zatem spróbuje pomóc niektórym a potem napisze co sam sądzę o owym projekcie. Tym bardziej że trochę się znęcałem nad nim ;)

 

 

Dziękuję za Twoją pomoc, jest cenna i potrzebna :)

 

Może tylko małe rozwinięcie i wyjaśnienie z mojej strony.

 

Prezentowany przez Ciebie uchwyt to pierwsza sztuka jaką dostał na testy Zbyszek Kawalec. Dzisiaj gdybym takie robił bardzo bym się ich wstydził. Szczęśliwie i kształt i estetyka zmieniły się znacznie, uważam, że warto było przejść tą drogę. Nie wstydzę się tego co było na początku, startowałem bez przygotowania teoretycznego i tym bardziej praktycznego w dziedzinie laminatów. Jeżeli chodzi o wzornictwo przemysłowe, też nie miałem i nadal nie mam doświadczenia.

Zbyszek Kawalec prowadzi działalność gospodarczą, dobre uchwyty trafiają do klientów, to normalne. Ten pierwszy który ode mnie dostał na testy ma na swojej prywatnej wędce do dzisiaj. Nie wiem i nie rozumiem tylko tego, dlaczego taki nieudany egzemplarz prezentuje na targach. Jednak nie mam na to wpływu. Oczywiście nie podejrzewam Zbyszka o działania sabotażowe, jednak te zdjęcia są niefortunne. Można było zrobić lepsze choćby na stoisku ART-ROD. Ciebie oczywiście też nie podejrzewam o złą wolę, czy próbę manipulacji. Deklarowałeś wcześniej w tym wątku, że życzysz mi jak najlepiej i kibicujesz. Więc tego się trzymam. Jednak chyba przyznasz, że ten uchwyt który widziałeś, jak sam wspomniałeś, na wędce u Kolegi @Klanad wygląda trochę inaczej, lepiej.

Piszę to oczywiście tylko po to, żeby zachować obiektywizm w wątku, możliwość miarodajnej oceny przez czytających.



#244 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 21 luty 2016 - 10:21

Guzu, on 20 Feb 2016 - 14:26, said:

Zdecydowalem sie miec wedke wyposazona w ten uchwyt.
Temat oczywiscie ogarnia niezawodny @yglo.

Chetnie wyprobuje patyk z taka nowatorska rekojescia i system przelotek do niej dopasowanym.

Wedka weglowka pod pstrazka bedzie ;)

 

Guzu, on 20 Feb 2016 - 14:47, said:

12lb lamiglas xmg.
Teraz jest klasycznie po mojemu.
Ale sprobujemy wraz z Yglo wycisnac z niego wiecej :)
Potencjal ma. Ryby polowil. Ale jest chec sprobowania delfinka.
Takze lamiglas :)

 

Danielu, Ty tak na poważnie :o no świat się kończy ;)

 

Przecież całkiem niedawno widzieliśmy się na zlocie j.pl , faktem jest, że nie było nawet okazji przybić piątki, tylko z daleka głowami sobie kiwnęliśmy, taki młyn. Jednak pewnie gdybyś wtedy już o tym myślał, okazja do krótkiej rozmowy i chwila czasu by się znalazła :)

 

Tego konkretnego lamiego nie znam, jednak każdy kij zyskuje na ugięciu i zdolności amortyzacji pod obciążeniem w delcie, więc według mnie to dobra decyzja. Zbyszek żadnej fuszerki nie przepuści, wiec jestem spokojny, że albo ten projekt padnie :ph34r:  albo będziesz zadowolony :)

Pokrętny jest los, właśnie wczoraj rozmawiałem ze Zbyszkiem @Yglo o tym, że w końcu kiedyś musimy znaleźć czas i się spotkać, Zbyszek jest bardzo dyskretny, nawet nie wspomniał o tym projekcie.


  • Guzu lubi to

#245 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 luty 2016 - 12:34

Danielu, Ty tak na poważnie :o no świat się kończy ;)

 

Przecież całkiem niedawno widzieliśmy się na zlocie j.pl , faktem jest, że nie było nawet okazji przybić piątki, tylko z daleka głowami sobie kiwnęliśmy, taki młyn. Jednak pewnie gdybyś wtedy już o tym myślał, okazja do krótkiej rozmowy i chwila czasu by się znalazła :)

 

Tego konkretnego lamiego nie znam, jednak każdy kij zyskuje na ugięciu i zdolności amortyzacji pod obciążeniem w delcie, więc według mnie to dobra decyzja. Zbyszek żadnej fuszerki nie przepuści, wiec jestem spokojny, że albo ten projekt padnie :ph34r:  albo będziesz zadowolony :)

Pokrętny jest los, właśnie wczoraj rozmawiałem ze Zbyszkiem @Yglo o tym, że w końcu kiedyś musimy znaleźć czas i się spotkać, Zbyszek jest bardzo dyskretny, nawet nie wspomniał o tym projekcie.

 

Sprawa nie jest tajna, Zbyszek jest bardzo dyskretny.

 

Nie znasz Lamiglasa ? :)
To malo popularny model

 

XMG Fast Spin Jig

LSJ 842

7 stop

1 kawalek

6- 12 lb

5.5 szczyt

0.5 dol

1/8 do 3/8 opisany wyrzut

Waga blanku 33.5 grama.

Nielakierowany, w kolorze grafitu.

Model juz nieprodukowany (niestety).

 

Zbyszek wedke na tym blanku juz zbudowal.

 

http://jerkbait.pl/t...45#entry1804843

 

Ja kilka ryb (ponizej 60 cm) na nia juz zlowilem.

W marcu wedka przejdzie reinkarnacje i wystapi w wersji z delfinkiem :)

 

Pozdrawiam i w kontakcie (przez dyskretnego Zbyszka) :)


  • JanuszD lubi to

#246 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 21 luty 2016 - 12:58

Też napiszę kilka słów na temat przekazywania sygnałów do ręki przez ten uchwyt.Pierwsze wrażenia zględem innych kijów które używałem między innymi do jigowania na uchwytach dnps i skss (arbory grafitowe) były podobne do trzymania palców na blanku, z tą różnicą,że nie musiałem się ''gimnastykować'' z chwytem i sygnał był odbierany przez całą dłoń.Ponadto sam sygnał jest jak by to powiedzieć...''suchy'' i twardy,przez co na poczatku troche trudno mi było się przyzwyczaić,do dosyć ''miękkiego'' chociaż stanowczego ''odczuwania'' przy innych uchwytach.Inna kwestia jest taka,że przy długich rzutach zdecydowanie lepiej kijem z tym uchwytem ''czytałem'' budowę dna.Kij najwięcej czasu spędził na moim ulubionym sandaczowo-okoniowym łowisku,czyli ''kanałowym'' odcinku jeziora o głebokości 4-8m o bardzo wolnym przepływie,który łączy obustronnie dwie dużo głębsze (do 22m) części.Dno jest na tym odcinku piaszczysto-żwirowe usiane dużymi (niektóre do 1,5m wysokości) otoczakami,które tworzą niewielkie ''studzienki'' ulubione przez sandacze,nie są to okazy (najczęściej 50-60cm),ale populacja jest spora i presja znikoma,ze zględu na ''przyneto-urywalnosć''.Poniekąd dzieki kijkowi i kilku-parogodzinnym wypadom,mam w głowie ''zakodowaną'' topografię dna tego odcinka,co przełożyło się nawet powiedziałbym drastycznie...na wyniki.

 

I teraz konluzje,blank kija to dosłownie ''sękaty'' St.C 3S69MLXF,waga kija całe 88g,koszt budowy porównywalny do ceny gotowego Avida na tym samym blanku różnica pomiędzy tymi wędziakami...kolosalna,więc nawet teoretyk bez jakiejkolwiek praktyki stwierdzi,że przy zastosowaniu ''lepszego'' blanku,różnica na kożyść konstrukcji ze ''zintegrowanym uchwytem'' będzie zauważalna.

 

I na koniec podkreślę,ta konstrukcja to nie tylko uchwyt i tylko z odpowiednim spacingiem tworzy całość.


Użytkownik Friko edytował ten post 21 luty 2016 - 20:59

  • JanuszD i Michał. lubią to

#247 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 21 luty 2016 - 14:59

Januszu małe wyjaśnienie z mojej strony :)

 

Nawet nie wiedziałem że w Art-Rodzie też mają ten uchwyt choć również tam byłem, jako wręcz obowiązek ;) . Za to jedynie doszyły do mnie informacje iż będzie Zbyszek. A jak Zbyszek to i Delfin ;)  Zatem porobiłem fotki tylko tego uchwytu nie mając też zielonego pojęcia że był  to jeden z pierwszych egzemplarzy a że z Tomkiem @KLANAD jeszcze się nie widziałem to mam tylko takie zdjęcia. Więc nie ma w nich żadnej złośliwości. Za to sam uchwyt , jak w przypadku macanka Tomkowego, dalej nie przypadł mi go gustu. Raz że wizualnie, pomijam te "spawy", dwa po prostu nie leżał mi w ręku. Jakiś taki zbyt gruby, choć to może przyzwyczajenie do wąskich TVSów, i czułem się jakbym trzymał coś na kształt...rakiety tenisowej-padło tu to porównanie i w moim odczuciu jest adekwatne. Za to bardzo fajnie że ów Delfin jest ciepłym uchwytem. Poza tym czuć jego lekkość ale nie delikatność. Nie miałem stresu że mogę go zgnieść. Spacing w ogóle zburzył całą moją wiedzę o rodbuildingu :lol:  Ciekawy to mało powiedziane i chyba właśnie to jest dla mnie najbardziej intrygujące. Co jeszcze? Aaa czucie. Tak, bardzo dobrze przenosi drgania. Czuć było to podczas stukania gdy trzymałem za uchwyt i dla porównania goły blank.

 

Generalnie dalej podtrzymuję swoje słowa. Czyli mi on nie leży ale bardzo kibicuję Tobie abyś go dalej dopracowywał, głównie wizualnie. Bo na razie wolę wydać te ok 8 dych na cięższego ok 15g, choć podobnie czułego TVS'a (tylko nie instalowanego na jakieś taśmy czy arbory piankowe tudzież węglowe a po swojemu ;) ) a resztę dorzucić do blanku.

 

Tyle co miałem szczerze napisać. I również szczerze i z nieukrywanym zainteresowaniem będę śledzić ten wątek oraz rozwój Twojego Delfina :)

 

Edytka: Miło było by gdyby ktoś z użytkowników, najlepiej tych najnowszych uchwytów, wrzucił dokładne zdjęcia. Głównie po to abyśmy mogli porównać ewolucję Delfina na przestrzeni tych paru lat. Z pewnością będzie to bardzo pomocne dla potencjalnych klientów.

 

Pozdrawiam

Tomek


Użytkownik Tomas81 edytował ten post 21 luty 2016 - 15:05


#248 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 22 luty 2016 - 14:43

Janusz zaprezentuj nam nowe modele delfinów jeśli to nie problem i tajemnica ;-)

Użytkownik Michał. edytował ten post 22 luty 2016 - 14:46


#249 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7998 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 22 luty 2016 - 14:47

Janusz zaprezentuj nam nowe modele delfinów jeśli to nie problem i tajemnica ;-)

 

Nowy mozesz zobaczyc tutaj :)
http://jerkbait.pl/t...masz-es/page-33


  • Tomasz eS i JanuszD lubią to

#250 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 22 luty 2016 - 23:58

Najnowszy rzeczywiście jest już zaprezentowany przez @Tomasz eS, reszta metodą naturalną, czyli w bulach się rodzi :D

Zdaje się, że poród przebiega właściwie, główką na świat, jednak zaufaj, nie jest to najpiękniejszy obraz nawet dla ojca, co dopiero dla innych :)

 

Cierpliwości, założyciel tego wątku :ph34r: w nienajlepszym dla mnie momencie wystartował, stało się, trzeba czekać ;)



#251 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 23 luty 2016 - 05:48

[quote name="JanuszD"

Cierpliwości, założyciel tego wątku :ph34r: w nienajlepszym dla mnie momencie wystartował, stało się, trzeba czekać ;)

Janusz sorrki że pokrzyżowałem ci plany tym pośpiechem :-(

Użytkownik Michał. edytował ten post 23 luty 2016 - 05:49

  • JanuszD lubi to

#252 OFFLINE   Kempa

Kempa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Paweł

Napisano 23 luty 2016 - 20:00

Panowie to teraz pytanko z innej beczki jako że pkanuję wymianę uchwytu w SG Parabellum i czytając opinie o delfinie bym bardzo chetnie własnie ten uchwyt założył tylko gdzie go mogę dostac.



#253 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 23 luty 2016 - 20:19

A czemu chcesz zmieniać uchwyt w Parabelce?

Rozumiem, że od razu spacing do zmiany?

KIjek z delfinem na blanku phenixa 661-2 właśnie dotarł.. Wrażenia? Duże zaskoczenie jeśli chodzi o deltę - narazie wizualnie. Zajęcia praktyczno-techniczne w czwartek.


  • Michał. lubi to

#254 OFFLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 23 luty 2016 - 20:22

Januszu małe wyjaśnienie z mojej strony :)

 

Nawet nie wiedziałem że w Art-Rodzie też mają ten uchwyt choć również tam byłem, jako wręcz obowiązek ;) . Za to jedynie doszyły do mnie informacje iż będzie Zbyszek. A jak Zbyszek to i Delfin ;)  Zatem porobiłem fotki tylko tego uchwytu nie mając też zielonego pojęcia że był  to jeden z pierwszych egzemplarzy a że z Tomkiem @KLANAD jeszcze się nie widziałem to mam tylko takie zdjęcia. Więc nie ma w nich żadnej złośliwości. Za to sam uchwyt , jak w przypadku macanka Tomkowego, dalej nie przypadł mi go gustu. Raz że wizualnie, pomijam te "spawy", dwa po prostu nie leżał mi w ręku. Jakiś taki zbyt gruby, choć to może przyzwyczajenie do wąskich TVSów, i czułem się jakbym trzymał coś na kształt...rakiety tenisowej-padło tu to porównanie i w moim odczuciu jest adekwatne. Za to bardzo fajnie że ów Delfin jest ciepłym uchwytem. Poza tym czuć jego lekkość ale nie delikatność. Nie miałem stresu że mogę go zgnieść. Spacing w ogóle zburzył całą moją wiedzę o rodbuildingu :lol:  Ciekawy to mało powiedziane i chyba właśnie to jest dla mnie najbardziej intrygujące. Co jeszcze? Aaa czucie. Tak, bardzo dobrze przenosi drgania. Czuć było to podczas stukania gdy trzymałem za uchwyt i dla porównania goły blank.

 

Generalnie dalej podtrzymuję swoje słowa. Czyli mi on nie leży ale bardzo kibicuję Tobie abyś go dalej dopracowywał, głównie wizualnie. Bo na razie wolę wydać te ok 8 dych na cięższego ok 15g, choć podobnie czułego TVS'a (tylko nie instalowanego na jakieś taśmy czy arbory piankowe tudzież węglowe a po swojemu ;) ) a resztę dorzucić do blanku.

 

Tyle co miałem szczerze napisać. I również szczerze i z nieukrywanym zainteresowaniem będę śledzić ten wątek oraz rozwój Twojego Delfina :)

 

Edytka: Miło było by gdyby ktoś z użytkowników, najlepiej tych najnowszych uchwytów, wrzucił dokładne zdjęcia. Głównie po to abyśmy mogli porównać ewolucję Delfina na przestrzeni tych paru lat. Z pewnością będzie to bardzo pomocne dla potencjalnych klientów.

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Tomku może i delfin Ci nie leży ale... i tu jest pies pogrzebany bo znam kilku wędkarzy którym nie leżał ten czy inny uchwyt ale gdy połowili wędką z danym uchwytem ( inny uchwyt piszę o różnych uchwytach ) przez kilka godzin zmieniali zdanie. Jesteś przyzwyczajony do jednego uchwytu i tyle w temacie , myślę że opinie można wydawać tylko wtedy gdy połowi się kilka godzin a kwestie wizualne to rzecz gustu 


Użytkownik KLANAD edytował ten post 23 luty 2016 - 20:24


#255 OFFLINE   Kempa

Kempa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Paweł

Napisano 23 luty 2016 - 20:53

A czemu chcesz zmieniać uchwyt w Parabelce?

Rozumiem, że od razu spacing do zmiany?

KIjek z delfinem na blanku phenixa 661-2 właśnie dotarł.. Wrażenia? Duże zaskoczenie jeśli chodzi o deltę - narazie wizualnie. Zajęcia praktyczno-techniczne w czwartek.

Mam parabelke z cw do 7g i jest za długi chcę przesunąć mocowanie kołowrotka o parę cm żeby był poręczniejszy i pózniej pomyślę żeby secik przelotek wymienic



#256 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1939 postów

Napisano 23 luty 2016 - 20:58

Bez zmiany przelotek to nie zagra. W 'delfinie" kołowrotek jast pochylony i to znacznie w stronę blanku.


  • Friko lubi to

#257 OFFLINE   Kempa

Kempa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Paweł

Napisano 23 luty 2016 - 21:28

No wlasnie tak wywnioskowałem z wpisów w tym wątku boje sie to robić bo bedzie to mój pierwszy raz ale od czegoś trzeba zacząć. W planach jest budowa pstrągówki więc potraktuje to jako trening


  • Apioo lubi to

#258 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18608 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2016 - 22:56

Szczerze ? Mysle ze Delfin to jest propozycja raczej dla zaawansowanego rodbuildera.

Na miejscu Janusza w ogole zastanowilbym sie czy sprzedawac te uchwyty jako komponenty oddzielne czy tylko oferowac wykonanie wedki na nich. Samodzielny montaz Delfina i Delty wymaga wiedzy i doswiadczenia, obawiam sie takiego efektu ze kilka osob zle to zlozy wszystko do kupy a opinia pojdzie ze 'uchwyt winien'

#259 OFFLINE   Kempa

Kempa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Paweł

Napisano 23 luty 2016 - 23:04

Szczerze ? Mysle ze Delfin to jest propozycja raczej dla zaawansowanego rodbuildera.

Na miejscu Janusza w ogole zastanowilbym sie czy sprzedawac te uchwyty jako komponenty oddzielne czy tylko oferowac wykonanie wedki na nich. Samodzielny montaz Delfina i Delty wymaga wiedzy i doswiadczenia, obawiam sie takiego efektu ze kilka osob zle to zlozy wszystko do kupy a opinia pojdzie ze 'uchwyt winien'

I tu też musze przysnać rację też tego się obawiam że źle go załorzę i też biorę pod uwagę montaż u kogoś bardziej doświadczonego niestety



#260 OFFLINE   CAGE

CAGE

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Marek

Napisano 24 luty 2016 - 10:41

@Kempa, tak jak pisał FidoAngel, jeśli chciałbyś zmienić uchwyt na Delfina to należy od razu zmienić ustawienie przelotek na Deltę, inaczej nie zagra.
Jeśli chodzi o montaż to faktycznie nie jest to proste zadanie dla kogoś świeżego w tym temacie i radziłbym albo tak jak sugerował Friko zlecić to komuś, kto zbroił już na Delfinie lub skonsultować się z kimś kto uchwyt montował.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, delfin, uchwyt, delta