Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo
TECH

Uchwyt kołowrotka Delfin

tech-rb delfin uchwyt delta

  • Please log in to reply
814 replies to this topic

#261 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,165 posts

Posted 24 February 2016 - 10:52

Szczerze ? Mysle ze Delfin to jest propozycja raczej dla zaawansowanego rodbuildera.

Na miejscu Janusza w ogole zastanowilbym sie czy sprzedawac te uchwyty jako komponenty oddzielne czy tylko oferowac wykonanie wedki na nich. Samodzielny montaz Delfina i Delty wymaga wiedzy i doswiadczenia, obawiam sie takiego efektu ze kilka osob zle to zlozy wszystko do kupy a opinia pojdzie ze 'uchwyt winien'

 

Ciekawe kiedy Janusz będzie spał, jak jeszcze kije będzie musiał robić :D ;) 



#262 ONLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,019 posts

Posted 24 February 2016 - 13:01

Ale to sie chyba nie kalkuluje. Ta modyfikacja przekroczy 2-3 krotnie wartosc tego kij.

#263 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,165 posts

Posted 24 February 2016 - 13:13

Z robocizną i z np. Torzitami jakieś 600-650 zł? Dobrze liczę? 



#264 OFFLINE   Kempa

Kempa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 posts
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Paweł

Posted 24 February 2016 - 15:17

Całkiem prawdopodobne ale wolę pocwiczyć na czymś co już mam niż od razu skakać na głęboką wodę. Jak się uda to będę robił całkowicie nowy kijek z nowym blankiem. Bo jak do tych 600 zł dołożę kolejne 400 na blank to już się robi ponad tysiąc. A tak koszty spadają prawie o połowę bo kijek mniej wart.



#265 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 posts
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Posted 24 February 2016 - 15:53

Tomku może i delfin Ci nie leży ale... i tu jest pies pogrzebany bo znam kilku wędkarzy którym nie leżał ten czy inny uchwyt ale gdy połowili wędką z danym uchwytem ( inny uchwyt piszę o różnych uchwytach ) przez kilka godzin zmieniali zdanie. Jesteś przyzwyczajony do jednego uchwytu i tyle w temacie , myślę że opinie można wydawać tylko wtedy gdy połowi się kilka godzin a kwestie wizualne to rzecz gustu 

Zdaję sobie sprawę z kwestii przyzwyczajenia i to może dało by się obejść. W końcu się mówi: przyzwyczajenie drugą naturą człowieka :)  Ale wizualnie ów uchwyt mnie odrzuca a budując sobie wędkę chcę aby ona nie tylko łowiła lecz również podobała mi się. Podkreślę "mi", zdanie innych mnie nie interesuje. Tego nie zmienię, nie mam nawet zamiaru. Choć jak wyżej pisałem widzę wiele plusów Delfina oraz spacingu do niego- to drugie jest chyba nawet dla mnie istotniejsze. Ale jest jeszcze sprawa ceny. Skoro mogę i wiem jak zainstalować np. takiego TVS'a aby nie gasił mi przekazywania drgań, na czym zawsze bardzo mi zależy, to wolę zaoszczędzić te ok 170 zeta na...dajmy na to blank czy przelotki. Składając to wszystko do kupy nie mam zamiaru na razie płacić pi razy oko dychy za gram mniej na wędzisku, wolę to przeznaczyć na inny cel. Swoją drogą, dla mnie waga wędki nie jest aż tak istotna jak jej wyważenie z danym młynkiem ;)

 

PS. Napisałem "na razie" gdyż może kiedyś postanowię poeksperymentować i zrobię sobie testowego patyka na tymże uchwycie. Ale to raczej melodia przyszłości i ewentualnego upiększania Delfinka przez Twórcę. Chyba że tak będę oczarowany spacingiem, oczywiście po uprzednim obłowieniu czyjegoś patyka z Delfinem. Nic nie sugeruję :D



#266 OFFLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 posts
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Posted 24 February 2016 - 17:23

Zdaję sobie sprawę z kwestii przyzwyczajenia i to może dało by się obejść. W końcu się mówi: przyzwyczajenie drugą naturą człowieka :)  Ale wizualnie ów uchwyt mnie odrzuca a budując sobie wędkę chcę aby ona nie tylko łowiła lecz również podobała mi się. Podkreślę "mi", zdanie innych mnie nie interesuje. Tego nie zmienię, nie mam nawet zamiaru. Choć jak wyżej pisałem widzę wiele plusów Delfina oraz spacingu do niego- to drugie jest chyba nawet dla mnie istotniejsze. Ale jest jeszcze sprawa ceny. Skoro mogę i wiem jak zainstalować np. takiego TVS'a aby nie gasił mi przekazywania drgań, na czym zawsze bardzo mi zależy, to wolę zaoszczędzić te ok 170 zeta na...dajmy na to blank czy przelotki. Składając to wszystko do kupy nie mam zamiaru na razie płacić pi razy oko dychy za gram mniej na wędzisku, wolę to przeznaczyć na inny cel. Swoją drogą, dla mnie waga wędki nie jest aż tak istotna jak jej wyważenie z danym młynkiem ;)

 

PS. Napisałem "na razie" gdyż może kiedyś postanowię poeksperymentować i zrobię sobie testowego patyka na tymże uchwycie. Ale to raczej melodia przyszłości i ewentualnego upiększania Delfinka przez Twórcę. Chyba że tak będę oczarowany spacingiem, oczywiście po uprzednim obłowieniu czyjegoś patyka z Delfinem. Nic nie sugeruję :D

 

Super opisałeś Twoje cele lecz ja podchodzę do tematu inaczej mniej mnie interesują walory wizualne wędki a delfina założyłem bo trzeba sprawdzić. W moim przypadku sprawdził się choć nie w każdym kiju mam go zamontowanego i daleki jestem od stwierdzenia że to najlepszy uchwyt świata. ;)  ;)


  • Piotrek Milupa and Tomas81 like this

#267 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,939 posts

Posted 24 February 2016 - 17:30

A który jest "najlepszym uchwytem świata"?

 

Kolego @Del Toro, jeśli ktoś wie, który nie jest najlepszym to musowo wie do którego go porównuje ;)


Edited by FidoAngel, 24 February 2016 - 17:45.


#268 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7,998 posts
  • LokalizacjaLondyn, UK

Posted 24 February 2016 - 17:31

A który jest "najlepszym uchwytem świata"?

 

Nie ma czegos takiego :) Wszystko zalezy od zastosowania, preferencji, metody... 


  • KLANAD likes this

#269 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 posts
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Posted 25 February 2016 - 18:12

A który jest "najlepszym uchwytem świata"?

 

 

Ja takiego jeszcze też nie widziałem ale wiem jakie musiałby dla mnie spełniać kryteria: wizualnie TVS, czucie i waga jak w Delfinie, a wygoda DPS Soft Touch z nakrętką KT ;) Ktoś się podejmie? hehehe


  • popper likes this

#270 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,608 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 25 February 2016 - 19:02

W weekend publikujemy na jerkbaicie obszerny artykuł o uchwycie Delfin i systemie zbrojenia wędzisk z nim związanym. Stay tuned !


  • Guzu, Piotrek Milupa, Kamil Z. and 14 others like this

#271 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 posts
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Posted 25 February 2016 - 20:40

Zatem @Friko czekamy, z wielką niecierpliwością ;)



#272 OFFLINE   Kempa

Kempa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 posts
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Paweł

Posted 25 February 2016 - 20:47

Ja też czekam może się zdecyduję całość samemu zrobić



#273 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,210 posts
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Posted 25 February 2016 - 22:20

Mam takie dwa uchwyty... ambitnie podszedlem do sprawy bo mam tylko jedna wedke za soba ale wiem ze w razie czego bede mial wsparcie merytoryczne. Ogladalem kilka wedek w niego uzbrojonych i bardzo dobrze lezy w mojej niewielkiej dloni. Jeden z nich zalozylem na okoniowego, jednoczesciowego Avida na wieksze okonie i nieoczekiwanie rozszczelnił mi sie zwieracz odbytu... waga calego kija rzuca na kolana.
  • JanuszD likes this

#274 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,608 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 26 February 2016 - 05:40

No słyszałem Dżeki że się wkręcasz w RBO :)  tam gdzie teraz jesteś masz dobre łowiska testowe to coś czuję że szybko pójdzie :)

 

pozdrawiam



#275 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,905 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 26 February 2016 - 07:29

Naprawdę innowacyjny jest ten uchwyt i sposób zbrojenia. Normalnie z amerykańskiego ducha wzięty.

Gratuluję inwencji !

Nie tak nudny ani wtórny jak masowe typoszeregi Fuji albo ohydnie wylizane na przemysłowy massclusive - Megabassy..


  • Jozi, woblerwz, Hubertus and 2 others like this

#276 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 26 February 2016 - 09:59

Czytam cały wątek z dużym zainteresowaniem i chociaż uchwytu nie widziałem nawet na oczy, to zaczynam wyrabiać sobie jakieś zdanie na ten temat , właściwie to nie tylko o ten uchwyt chodzi ale o całą koncepcje z nim związaną . Konstrukcja uchwytu wymusza zastosowanie innego systemu przelotek ,zwany "Deltą" a właściwie ustawienia ekstremalnie szybko schodzącego stożka ustawionego na dwóch przelotkach gaszących i Chockerze .Takie ustawienie ma swoje konsekwencje bo bardzo wzmacnia kij i zwiększa jego moc , może nie zwiększa tylko wykorzystuje bardziej jego potencjał ,czyli np . w standardowym ustawieniu przelotek mamy 8lb kij a ustawiając na tym samym blanku Deltę otrzymamy moc + 2 lb . Wspomnę tylko że zwiększa się szybkość blanku poprzez obniżenie wagi zestawu przelotek ,podnosimy też nominalne c.w a raczej przesuwamy je na górę ,kosztem dołu. Zwiększenie mocy kija ma związek z tym że przelotki wejściowa oraz druga są niskimi przelotkami i "wolniej zabierają" i potrzebna jest większa progresja siły aby przelotka przekazała ją dalej ( na następną oraz kabłąk kołowrotka) ,w związku z tym blank doginany jest głębiej .Ciekawą sprawę podniósł @Friko ,czy nie da się ustawić przelotek w progresie ( w stożku) ponieważ może to mieć negatywny wpływ na długość rzutu , dla mnie jest to oczywiste bo jeżeli mamy ustawione progresywnie przelotki to kij ładuje się harmonijnie i co ważniejsze również jest harmonijne rozładowanie .Rzuty są dalekie. Robiłem eksperymenty z rozmieszczeniem progresywnym oraz w równych odstępach i wynik potwierdził teorię że przy progresywnym lata dalej . Proszę spróbować samemu. :) @Friko,otrzymał odpowiedz wymijającą że " linka wtórnie się rozchwieje." , może to i racja bo dzieje się tak w przypadku jak odległość między otwierającą a drugą jest za duża i moim zdaniem aby to zniwelować trzeba ją zmniejszyć .Aby zachować progres trzeba wstawić jedną przelotkę więcej i na nowo obliczyć system . To jest tylko sugestia i chyba właściwy kierunek. Trzeba zatem przyjąć że delta w dłuższych blankach będzie potrzebowała większej ilości przelotek i tyle . Co do samego uchwytu to jest on bardzo gustownie wykonany o niezaprzeczalnej zalecie jaką jest waga i na pewno znajdzie się na jakimś moim  blanku , szczególnie króciaku okoniowym 


Edited by mrWhite7, 26 February 2016 - 10:02.

  • Friko, Jozi, woblerwz and 4 others like this

#277 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,597 posts
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Posted 26 February 2016 - 10:11

Można stosować zbrojenie zbliżone do tradycyjnego. Uchwyt wymusza jedynie zastosowanie niższych przelotek na wejściu lub mniejszego rozmiaru. Ponieważ zbroiłem różne kije włącznie z 9'6" testowałem różne rozwiązania. Przy blanku ok 15lb i 9' zbroiłem od 30LV. Wnioski są takie, że uchwyt nie wymusza stosowania delty jako jedynego możliwego rozwiązania. Możliwych jest sporo różnych przy czym należy zwracać uwagę na to gdzie blank zaczyna pokazywać chęć pracy i wykorzystać maksimum jego możliwości czyli wyciągnąć z niego tą pozornie dodaną moc. Przy kijach w klasie UL skłaniam się jednak do delty, różnice w masie przelotek sa naprawdę spore, możliwość podparcia blanku przelotkami bliżej uchwytu jest też istotna.


  • Friko, Jozi, Dąbek 111 and 3 others like this

#278 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 posts
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Posted 26 February 2016 - 18:15

Sławek Oppeln Bronikowski, on 26 Feb 2016 - 07:29, said:

Naprawdę innowacyjny jest ten uchwyt i sposób zbrojenia. Normalnie z amerykańskiego ducha wzięty.

Gratuluję inwencji !

Nie tak nudny ani wtórny jak masowe typoszeregi Fuji albo ohydnie wylizane na przemysłowy massclusive - Megabassy..

 

Hmm....... jestem naprawdę skonsternowany. Dziękuję :)

 

Sławku, przyzwyczaiłeś do wielu rzeczy, jednak do pochopnych opinii, NIE :o

Runie mój świat jeżeli podtrzymasz zdanie po publikacji tekstu, który przygotowałem ;)


  • januszz and Michał. like this

#279 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 posts

Posted 26 February 2016 - 19:12

Janusz, z niecierpliwością oczekuję na publikację artykułu.Jestem pełen uznania Twojej inwencji  w temacie Delfin + zbrojenie Delta.

Organoleptycznie mogłem to sprawdzić już w zeszłym sezonie i dla mnie jest w 100%  spełnieniem moich oczekiwań.


Edited by januszz, 26 February 2016 - 19:38.


#280 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,608 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 28 February 2016 - 17:29

No i jest długo oczekiwany artykuł

 

http://jerkbait.pl/t...o-ja-narobiłem/


  • Del Toro and Michał. like this





Also tagged with one or more of these keywords: tech, tech-rb, delfin, uchwyt, delta