Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo
TECH

Uchwyt kołowrotka Delfin

tech-rb delfin uchwyt delta

  • Please log in to reply
814 replies to this topic

#321 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 posts
  • Imię:Radek

Posted 18 March 2017 - 19:27

odebralem pierwszy kij z delfinem ... i teraz jest problem :( 

... bo chce juz miec wszystkie kije z delfinem,a jak to mowi Ferdek Kiepski :"to nie sa tanie rzeczy " :)


  • Jozi, strary, malinabar and 2 others like this

#322 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,593 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 18 March 2017 - 20:31

...no niestety, tak to wygląda z uchwytami ergonomicznymi, skrajnie. Albo kochasz albo nienawidzisz. Jak nie podpasuje to sie nie przekonasz (ja tak miałem np z uchwytami FUJI ACS i SKSS )  a jak podpasuje to trudno odstawić.  Ja tez mam jedną wędkę z delfinem jak na razie, drop-shota Liberty no i jakimś "cudem" okazało sie że wędka jest "unwersalna" - po prostu złapałem się w pewnym momencie na tym że nie odpiąłem z kija kołowrotka przez cały sezon i "tak jakoś" lądował w samochodzie niezaleźnie od tego czy jechałem na okonie, na sandcze na pstrągi itp  W zasadzie dopiero "zima" wyliminowała ją z uzycia ze względu na microprzelotki ;)


  • Jozi, platynowłosy, ManieQ and 2 others like this

#323 OFFLINE   slawek60

slawek60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 posts

Posted 19 March 2017 - 08:38

I ja odebrałem  swój kijek z Delfinem -Matagi TR 86 , zbrojony w deltę przez Skalka na Torzajtach.  Kijaszek niesamowity.  Miałem  obawy co do Delfina, gdyż nie mogłem go "pomacać " przed złożeniem zamówienia , a często przekładam paluchy  przy stopce młynka, (biorąc że wskazujący jest 1, to między 1-2, 2-3, a jeżeli 1 na blanku to 3-4) , ale zaufałem kolegom z forum, Rafałowi  i to był dobry  wybór . Ba, bardzo dobry. Uchwyt leży w dłoni jak marzenie, miły w dotyku, no i najważniejsze to transmisja drgań -rewelacja.

Nie mogę się doczekać kiedy Janusz D zakończy prace nad  delfinem pod multika.

Pozdrawiam . Sławek


  • JanuszD likes this

#324 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,593 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 19 March 2017 - 11:10

...to poczekaj aż połowisz, wtedy dopiero zobaczysz ;) jednak Delfin przede wszystkim jest po to żeby maksymlizować czułość zestawu, a pozostałe aspekty (ergonomia, wygląd ) są przy okazji... swoją drogą podziwiam odwagę zakupu delfina "w ciemno" - moim zdaniem uchwyty takiego typu przed zakupem warto jednak wziąć do ręki bo nie do każdego "chwytu" spinningowego ten uchwyt będzie pasował - jest to wspólna cecha wszystkich uchwytów profilowanych, w ciemno moim zdaniem można kupowac standadowe uchwyty typu DPS / VSS / ECS - na nich każdemu ręka się ułoży


  • doktorek likes this

#325 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2,328 posts
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Posted 19 March 2017 - 15:09

Nie każdemu - nie cierpię dps'a.
Masakrycznie niewygodny dla mojej łapki ;-)
A Delfin jak to Delfin - nadal wyglada jak Multipla, ale ergonomii mu nie odmówię :-)


Tapatalknięte z komórki

Edited by Dano^, 19 March 2017 - 15:10.

  • JanuszD likes this

#326 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 posts
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Posted 19 March 2017 - 15:20

Obejrzałem Delfina z każdej strony nic a  nic niepodobny do Multipli. Ja bym porównał do Ferrari każdy kto zobaczy chce wziąć do ręki i połowić chociaż chwilę. :D   


  • strary, JanuszD, olo86 and 1 other like this

#327 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,336 posts
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Posted 19 March 2017 - 15:55

Ładny......nie ładny.......kwestia gustu ;)  Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki :)   ja jestem zapalonym castingowcem, ale od kiedy wziąłem do ręki kij z tym uchwytem, obiecałem sobie że do jesieni będę miał kij na delfinie na późno-jesienne łowienie ;)  :) W moich łapach leży bardzo dobrze i co najważniejsze przy temperaturach 0/-1 stopniaC gdzie multik załatwia dłoń w kilkanaście rzutów jest bardzo ciepłym uchwytem i poprawia komfort wędkowania bardzo skutecznie :)


Edited by maniek1972, 19 March 2017 - 15:56.

  • JanuszD likes this

#328 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2,328 posts
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Posted 19 March 2017 - 16:06

Maniek, to sobie spraw wędzisko w rękojeści korkowej - będzie jeszcze cieplej :-)


Tapatalknięte z komórki

#329 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,336 posts
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Posted 19 March 2017 - 18:07

Maniek, to sobie spraw wędzisko w rękojeści korkowej - będzie jeszcze cieplej :-)


Tapatalknięte z komórki

Ale już nie to czucie co się dzieje na drugim końcu :( Będzie chyba Krag albo Vegter w średniej gramaturze 10-35g. pod sandacza :)


  • Dano. likes this

#330 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,164 posts

Posted 19 March 2017 - 19:21

Maniek, to sobie spraw wędzisko w rękojeści korkowej - będzie jeszcze cieplej :-)


Tapatalknięte z komórki



Delfin robi za fore i rear grip. A co za rear to tylko fanaberja użytkownika.
  • Friko and Dano. like this

#331 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,596 posts
  • LokalizacjaSan Escobar

Posted 19 March 2017 - 19:27

Nie każdemu - nie cierpię dps'a.
Masakrycznie niewygodny dla mojej łapki ;-)
 

DPS to szatański wynalazek :D 



#332 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2,328 posts
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Posted 19 March 2017 - 19:29

DPS to szatański wynalazek :D

A kury mają po dwa żółtka w jajkach, jak ktoś tego używa :)



#333 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2,328 posts
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Posted 19 March 2017 - 23:36

Ale już nie to czucie co się dzieje na drugim końcu :( Będzie chyba Krag albo Vegter w średniej gramaturze 10-35g. pod sandacza :)

Na samym początku zarzekałem się, ze będę ostatni który zamontuje Delfina....
Nie będę....
Chyba że po mnie jakimś cudem nikt już go nie zechce :-)


Tapatalknięte z komórki

Edited by Dano^, 19 March 2017 - 23:37.


#334 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 posts
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Posted 19 March 2017 - 23:44

Na samym początku zarzekałem się, ze będę ostatni który zamontuje Delfina....
Nie będę....
Chyba że po mnie jakimś cudem nikt już go nie zechce :-)


Tapatalknięte z komórki

 

A ja już miałem napisać, że od natręctw zwykle nie da się uciec :D

 

W pewnym mieście ukradli Multiplę, od tamtej pory wszyscy zamykają garaże na cztery spusty i pilnują w nocy. Boją się żeby ktoś im nie podrzucił.


  • ManieQ, count_martin3z, Dano. and 1 other like this

#335 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2,328 posts
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Posted 20 March 2017 - 03:01

Janusz wiesz jak jest :-) Rozmawialiśmy kilka razy od momentu gdy "ujawniłeś" Delfina.
Jedni dotarli do niego w drodze rewolucji, a inni potrzebowali ewolucji :-)


Tapatalknięte z komórki
  • Jozi, JanuszD and @Brig like this

#336 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 posts
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Posted 20 March 2017 - 08:55

Wiem, Danielu, wiem jak jest.

 

Szanuję zdanie i potrzeby innych, rozumiem rozterki, wiem, że poczucie estetyki może być nadrzędne. Wrażliwość nie jest standardem i wszyscy nie są nią obdarzeni jednakowo.

 

Z uchwytami i z moim zbrojeniem jest pewien problem. Skupiłem się tak bardzo nad wykorzystaniem technicznych możliwości i funkcjonalności, w moim mniemaniu osiągnąłem na tyle dobry efekt, że estetyka nie może brać góry jeśli ograniczy jakiekolwiek parametry użytkowe.

 

Jest dużo wątpliwości, pytań, poco w tym miejscu ta przelotka, dlaczego ten uchwyt jest taki dziwny (kształt, niektórym kojarzy się dość ciekawie :lol: ). Pisząc artykuł nie mogłem o wielu aspektach napisać w ogóle, o innych nie mogłem napisać w sposób otwarty i zdecydowany. Subtelnie sygnalizowałem, może nie było to czytelne i zrozumiałe. Rozwiązanie nie było jeszcze znane Użytkownikom, więc nie było niezależnych opinii na poparcie moich stwierdzeń, brzmiałoby jak demagogia, mało albo zupełnie niewiarygodnie. Odnoszę wrażenie, że nadchodzi czas aby doprecyzować kilka rzeczy. Postaram się kiedyś, może w niezbyt odległej przyszłości rozwinąć temat. Pewne jest, że do tego dojdzie, jednak nie potrafię się zdeklarować co do terminu :(


  • Little Wing and Dano. like this

#337 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,596 posts
  • LokalizacjaSan Escobar

Posted 20 March 2017 - 11:03

Janusz kiedy Z. Kawalec opublikuję swój artykuł o systemie delta ? czy wiesz coś na ten temat kiedy ?


  • WalterW likes this

#338 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 posts
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Posted 20 March 2017 - 19:39

Janusz kiedy Z. Kawalec opublikuję swój artykuł o systemie delta ? czy wiesz coś na ten temat kiedy ?

 

Niestety nie wiem, całą wiedze jaką miałem na ten temat zamieściłem w artykule, żadnych dodatkowych informacji nie mam.



#339 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,672 posts
  • Imię:Darek

Posted 20 March 2017 - 19:49

Ładny......nie ładny.......kwestia gustu ;)  Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki :)   ja jestem zapalonym castingowcem, ale od kiedy wziąłem do ręki kij z tym uchwytem, obiecałem sobie że do jesieni będę miał kij na delfinie na późno-jesienne łowienie ;)  :) W moich łapach leży bardzo dobrze i co najważniejsze przy temperaturach 0/-1 stopniaC gdzie multik załatwia dłoń w kilkanaście rzutów jest bardzo ciepłym uchwytem i poprawia komfort wędkowania bardzo skutecznie :)

Ja przez delfina, pomału wysprzedaję sprzęt castingowy, a Wojtek kręci mi już kolejny kijek, oczywiście na delfinku :)


  • Jozi, ManieQ and JanuszD like this

#340 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,664 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 20 March 2017 - 20:00

Niestety nie wiem, całą wiedze jaką miałem na ten temat zamieściłem w artykule, żadnych dodatkowych informacji nie mam.

Januszek jakby tak Ci polał czarnuchy z colą to nie jedną tajemnicę nt. delfina byś zdradził :) .


Edited by Jozi, 20 March 2017 - 20:00.

  • ManieQ and JanuszD like this





Also tagged with one or more of these keywords: tech, tech-rb, delfin, uchwyt, delta