Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Uchwyt kołowrotka Delfin

tech-rb delfin uchwyt delta

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 21 marzec 2017 - 18:57

I właśnie to mi się w nim podoba, choć wiem że nie każdemu.

#362 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 marzec 2017 - 19:17

Tylko kurcze jak tak patrzę to Delfin ma jedną wadę... Wygląda jak mega techniczny produkt, wykonany z włókna węglowego, a nie jak cepeliowe uchwyty typu DPS z 15 rodzajami kolorowych korków i 12 kolorowymi pierścieniami...

Kup farbki, pomaluj, problem z głowy :) .



#363 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 20:22

Tylko kurcze jak tak patrzę to Delfin ma jedną wadę... Wygląda jak mega techniczny produkt, wykonany z włókna węglowego, a nie jak cepeliowe uchwyty typu DPS z 15 rodzajami kolorowych korków i 12 kolorowymi pierścieniami...

Dla mnie jego wygląd nie jest w żadnym razie wadą.Ten uchwyt  jest mega technicznym produktem i wykonanym  z włókna węglowego.


  • sharkfishing lubi to

#364 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 20:42

Kup farbki, pomaluj, problem z głowy :) .


Dla mnie jego wygląd nie jest w żadnym razie wadą.Ten uchwyt jest mega technicznym produktem i wykonanym z włókna węglowego.

Gwoli wyjaśnienia :-)

Celowo napisałem, że Delfin tak wygląda... Ta cepelia bez Delfina kojarzy mi się z dewocjonaliami pod kościołem i robienie czegoś co wygląda jak nic. Wszyscy biegną po nowoczesne rozwiązania, specjalne węglowe blanki, tytany, Stelle a kaleczą się korkiem sprzed kilku tyś. lat 😉 Bo ciepły, bo miękki, bo wygodny... Takie tam duperszwance ;-)
  • sharkfishing lubi to

#365 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1854 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 21 marzec 2017 - 22:33

Delfin to czysty funkcjonalizm, obecnie moje prywatne stado Delfinów rozrasta się i będzie sie rozrastać.

W planach kilka ciekawych projektów, których jestem bardzo ciekawy.



#366 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 22 marzec 2017 - 00:32

Rzeczywiście jest specyficzny, techniczny i .... tylko techniczny. Taki miał być, według mnie udało się całkiem nieźle.

 

Porównywanie masowo produkowanych uchwytów, wytwarzanych jako półprodukt, przez wtryskarki w czasie kilkudziesięciu sekund z nylonu czy tanich stopów metali na automatach z Delfinem jest trochę dziwne.

 

Ja uważam, że jest on i tak najtańszy ze wszystkich dostępnych tego typu uchwytów. No chyba, że coś przeoczyłem ;)

 

Porównywać można produkty które mają jakiś odpowiednik na rynku, nawet tak eteryczne jak sztuczna przynęta. Pierwszy rzut i można np.odstrzelić. Każdy się z tym liczy, jednak wybiera te najbardziej łowne. Jeśli cieszą się zasłużenie opinią dobrych, warto kupić, jeśli to hand made mogą kosztować trochę więcej od masówki, to nie problem.

O te są podobno dobre i dobrze się sprzedają, opinia zasłyszana, sam jeszcze nie sprawdzałem https://www.saltywat...f-bft-1616.html



#367 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 22 marzec 2017 - 11:25

ta przynęta ze złota czy co, ze tyle kosztuje :D 

Janusz myślę że jak ją kupisz to będziesz łowil same takie sztuki ;) cena zobowiązuje :D 


Użytkownik Michał. edytował ten post 22 marzec 2017 - 11:30


#368 OFFLINE   gończy

gończy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Barczyk

Napisano 22 marzec 2017 - 12:56

Tak się złożyło że mam w tej chwili w domu małą flotę delfinów w różnych stadiach rozwojowych zamontowanych na blankach od 2,1 dp 2,6. 

Konkluzje? Z punktu widzenia kogoś kto patrząc na kratownicę z jazdą dołem widzi tam strzałki cremony powiem że zadziwia mnie i nie boję się tego powiedzieć zachwyca tak ... zachwyca spójność i elastyczność projektu. Mam na myśli cały koncept a więc delfin + delta. Tym bardziej zadziwiające że doprowadzone do szczęśliwego finału przez samotnego pasjonata/wizjonera bez wsparcia biura projektowego. Naprawdę myśl techniczna na najwyższym poziomie. JanuszD ,,,, pełen szacun i czapki z głów, W jakimś kraju w którym wędkarstwo stoi na cywilizacyjnie zaawansowanym poziomie do tej pory był byś bogatym człowiekiem

Z punktu widzenia przyszłego użytkownika wszystkie wątpliwości uważam za niebyłe. Na początek będzie matagi 2,6  na ostatniej wersji ale do łódkowych szybkich szpad wolał bym jednak tego z początkowej fazy produkcji. Ten to dopiero wymusza cięcie z nadgarstka  :o


Użytkownik gończy edytował ten post 22 marzec 2017 - 12:59


#369 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 22 marzec 2017 - 14:16

ta przynęta ze złota czy co, ze tyle kosztuje :D
Janusz myślę że jak ją kupisz to będziesz łowil same takie sztuki ;) cena zobowiązuje :D

I nikt nie kręci nosem że dużo,tylko cierpliwie czeka 6 miesięcy lub więcej a używane ciężko trafić bo z reguły nadają się na śmietnik po kilku rybach.
Więc każdy płaci i cieszy się jak dzieciak że ma coś wyjątkowego a zarazem robiącego robotę czyli tak samo jak Janusza uchwyt

Użytkownik sharkfishing edytował ten post 22 marzec 2017 - 14:18


#370 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 marzec 2017 - 15:33

Tym bardziej zadziwiające że doprowadzone do szczęśliwego finału przez samotnego pasjonata/wizjonera bez wsparcia biura projektowego. 

 

Tak, to jest rzeczywiście fakt godny odnotowania. Polski rodbuilding od samego zarania jest oparty o naśladownictwo koncepcji powstających w USA czy w Japonii - i nie jest to żaden zarzut a bardziej daleka konsekwencja historycznych zależności. Ludziom takim jak Clemens, Loomis, Forhan, Ito - nikt nie odbierze miana pionierów, ojców rozwiązań i koncepcji które dzisiaj znamy w wariantach powielanych na całym świecie. Delfin w tym układzie jest abosolutnie wyjątkowy, jest tak naprawdę moim zdaniem jedynym autentycznie oryginalnym polskim wkładem do historii światowego rodbuildingu  - nie chciałbym żeby to zabrzmiało zbyt patetycznie ale trudno nie być z tego powodu zwyczajnie dumnym. Życzę Januszowi żeby projekt się rozwijał, stawał się coraz lepszy i zyskiwał coraz szerzy krąg odbiorców. 



#371 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 marzec 2017 - 16:24

.....a także tego, by powstał uchwyt o roboczej nazwie REKIN, Z duużą płetwą grzbietową zwróconą na dół....



#372 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 22 marzec 2017 - 16:35

Friko, gończy nic dodać nic ująć. Myślę, że będzie coraz więcej pasjonatów tego unikatowego rozwiązania.
  • januszz i gończy lubią to

#373 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 22 marzec 2017 - 22:52

ta przynęta ze złota czy co, ze tyle kosztuje :D 

Janusz myślę że jak ją kupisz to będziesz łowil same takie sztuki ;) cena zobowiązuje :D

 

Z drewna, te przynęty są z drewna, jest nawet podany gatunek Paulownia.

 

Raczej chodziło mi o to, że mają swoje odpowiedniki wśród ręcznie robionych przynęt, więc można byłoby pokusić się o porównywanie cen. Nawet dałoby się analizować czy są warte takiej ceny, drogie czy nie. Jednak jeśli są tak rozchwytywane to również staje się drugorzędne.

Chwilowo nie nastawiam się na ryby do połowu których są one dedykowane, więc nie planuję takich zakupów ;)

 

Tak się złożyło że mam w tej chwili w domu małą flotę delfinów w różnych stadiach rozwojowych zamontowanych na blankach od 2,1 dp 2,6. 

Konkluzje? Z punktu widzenia kogoś kto patrząc na kratownicę z jazdą dołem widzi tam strzałki cremony powiem że zadziwia mnie i nie boję się tego powiedzieć zachwyca tak ... zachwyca spójność i elastyczność projektu. Mam na myśli cały koncept a więc delfin + delta. Tym bardziej zadziwiające że doprowadzone do szczęśliwego finału przez samotnego pasjonata/wizjonera bez wsparcia biura projektowego. Naprawdę myśl techniczna na najwyższym poziomie. JanuszD ,,,, pełen szacun i czapki z głów, W jakimś kraju w którym wędkarstwo stoi na cywilizacyjnie zaawansowanym poziomie do tej pory był byś bogatym człowiekiem

Z punktu widzenia przyszłego użytkownika wszystkie wątpliwości uważam za niebyłe. Na początek będzie matagi 2,6  na ostatniej wersji ale do łódkowych szybkich szpad wolał bym jednak tego z początkowej fazy produkcji. Ten to dopiero wymusza cięcie z nadgarstka  :o

 

Dziękuję :)

Z biurem projektowym raczej na pewno by się nie udało ;)

Fajnie kiedy ktoś od strony planu Cremony patrzy na przedmioty użytkowe, rokuje to konstruktywne dyskusje. Sporo w kratownicach z włókien węglowych jest prętów, tworzą one też sporo węzłów, więc nie liczyłem równowagi poszczególnych węzłów, globalnie traktowałem układ. Zgodnie z metodologią byłoby ciężko :lol: Na tym i biuro projektowe by się zlagowało.

 

Jeżeli chodzi o ten z początkowej fazy produkcji, do tego był stworzony. Jeżeli chodzi o cięcie z nadgarstka, raczej nie widziałeś tego najnowszego, nie gorzej daje radę :) Może nie prezentuje się aż tak wyjątkowo, trudno w nim doszukać się choćby ekstrawagancji, nie mówiąc o extreme vintage, ale jego przewagą jest 3 czy 4 lata doświadczeń, z mojej perspektywy to były lata świetlne ;)

 

Tak, to jest rzeczywiście fakt godny odnotowania. Polski rodbuilding od samego zarania jest oparty o naśladownictwo koncepcji powstających w USA czy w Japonii - i nie jest to żaden zarzut a bardziej daleka konsekwencja historycznych zależności. Ludziom takim jak Clemens, Loomis, Forhan, Ito - nikt nie odbierze miana pionierów, ojców rozwiązań i koncepcji które dzisiaj znamy w wariantach powielanych na całym świecie. Delfin w tym układzie jest abosolutnie wyjątkowy, jest tak naprawdę moim zdaniem jedynym autentycznie oryginalnym polskim wkładem do historii światowego rodbuildingu  - nie chciałbym żeby to zabrzmiało zbyt patetycznie ale trudno nie być z tego powodu zwyczajnie dumnym. Życzę Januszowi żeby projekt się rozwijał, stawał się coraz lepszy i zyskiwał coraz szerzy krąg odbiorców. 

 

Grubo, oczywiście nie mogę podważać, zaprzeczać, byłoby to nie do końca prawdziwe. Jednak nie potrafię skomentować, polemizować. Mnie zwyczajnie przerasta to o czym napisałeś :o

 

.....a także tego, by powstał uchwyt o roboczej nazwie REKIN, Z duużą płetwą grzbietową zwróconą na dół....

 

Jest mały problem, rekiny odwrócone płetwą w dół popadają w letarg :P


  • Dano. i Michał. lubią to

#374 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2642 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 23 marzec 2017 - 00:43

"W jakimś kraju w którym wędkarstwo stoi na cywilizacyjnie zaawansowanym poziomie do tej pory był byś bogatym człowiekiem" ... tym "jakimś krajem" są chyba tylko USA, no może Japonia. Poza tym ... no jakoś nikogo nie widzę. Jedynie u nas. Sęk w tym, że takich wariatów, jak my, to w Polsce jest łącznie ledwie garstka. Z drugiej strony ta garstka "wędkoróbcza" (dla siebie, bądź dla innych) może przecież obsługiwać resztę świata! Jak nie my, to kto? :D 


Użytkownik Fatso edytował ten post 23 marzec 2017 - 00:43


#375 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 23 marzec 2017 - 03:17

Moutoukenmaru kosztuje tak drogo pomiędzy 300 a 400 plus $ tylko dlatego że robi je tylko jedna osob w Japonii więc porównanie do Janusza delfina jest jak najbardziej namiejscu

#376 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 23 marzec 2017 - 11:31

Bruno ,moze za zgoda Janusza zareklamuj Delfina na portalu w Stanach.Niech wiedza,ze Polacy nie gesi... ;)


  • homax i Michał. lubią to

#377 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 24 marzec 2017 - 00:39

Bruno ,moze za zgoda Janusza zareklamuj Delfina na portalu w Stanach.Niech wiedza,ze Polacy nie gesi... ;)

 

Dzięki Darku za inicjatywę :)

Bruno bardzo chce aby pokazać to w Ameryce. Jest patriotą, również chce pokazać, że Polacy nie gęsi. Już dość dawno zaproponował mi pomoc. Brunowi pewnie łatwiej przychodzi ofiarować pomoc, niż się tym chwalić :) 

 

Kusząca propozycja, jestem za nią bardzo wdzięczny, jednak nie zawsze wystarczy tylko chcieć, to nie działa jak samospełniająca się przepowiednia. Uważam, że trzeba sporo pracy i przygotowań, żeby próbować z tym się zmierzyć. Tutaj, na j.pl zanim pojawiła się teoria kilka osób miało już styczność w realu z gotowym rozwiązaniem. Start był łatwy i przyjemny  :D  chyba to jeszcze pamiętamy.


  • Robert Crocker lubi to

#378 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 24 marzec 2017 - 06:52

Zgadza się o wiele wcześniej.  :D W planach jest już następny kijek przystrojony delfinem i deltą. Myślę że na takim rynku jakim jest Ameryka tak nowatorski produkt na pewno zostałby szybko doceniony. 


  • JanuszD lubi to

#379 OFFLINE   gończy

gończy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Barczyk

Napisano 24 marzec 2017 - 11:45

 

 

Start był łatwy i przyjemny

Czyżbym wyczuwał nutkę przekąsu ?  ;)


  • JanuszD lubi to

#380 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 28 czerwiec 2017 - 10:55

Niech ktoś jeszcze napisze,że delfinek brzydki...

My mamy delfina a oni mają swojego...HUMBAKA :P

Załączony plik  combo5.jpg   49,65 KB   20 Ilość pobrań

Swoją drogą bardzo ciekawa koncepcja  ;)

 


  • Michał. lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, delfin, uchwyt, delta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych