Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Uchwyt kołowrotka Delfin

tech-rb delfin uchwyt delta

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   tyka3

tyka3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLUBLIN

Napisano 22 sierpień 2017 - 19:00

Obejrzyj dokładnie uchwyt czy nigdzie nie jest pęknięty...mój był. Na szczęście pracownia wymieniła mi na nowy w ramach gwarancji. Czy obecny trzeszczy- nie wiem, jeszcze nie łowiłem.
  • wariat1404 lubi to

#402 OFFLINE   pyotreq

pyotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Długa Szlachecka

Napisano 22 sierpień 2017 - 20:26

 zamowilbym teraz wzmocnionego-ciezszego Delfina co moze zniwelowalo by te dolegliwosci.

 

Co to jest "wzmocniony-cięższy" Delfin? 



#403 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 22 sierpień 2017 - 20:48

Co to jest "wzmocniony-cięższy" Delfin?

Chyba o większej średnicy, przystosowany do grubszych banków.

#404 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 22 sierpień 2017 - 21:11

Mysle,ze jak sa wykonywane recznie to mozna wzmocnic konstrukcje dodatkowa warstwa maty weglowej.Ale to juz musi wypowiedziec sie tworca.



#405 OFFLINE   lukgor

lukgor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 22 sierpień 2017 - 21:39

Hej miałem dokładnie tą samą przypadłość było to strasznie irytujące gdy podbijasz przynętę a tu skrzypi jak by miało przy następnym podbiciu się rozpaść.. pozbyłem się tego dźwięku owijając stopkę kołowrotka izolacją. Po tym zabiegu wszelkie efekty dźwiękowe ustąpiły.
  • mario lubi to

#406 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 23 sierpień 2017 - 20:55

W pierwszym uchwycie który miałem też trzeszczał jest to spowodowane luzami ale było to słychać nie przy wszystkich kołowrotkach chodzi o grubość stopki. Jeżeli jest to dla kogoś nie do przyjęcia a zakłada do niego kołowrotek który do innych wędek nie używa można taśmą dwustronną podkleić pod stopkę filc powinno pomóc. Jest jeden wtedy problem nie widać na kołowrotku napisu Made in Japan ale nie to jest chyba najważniejsze. 



#407 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 24 sierpień 2017 - 14:12

Luzu w uchwycie to raczej brak.Jak zainstalowalem Caldie 2500 to tylko raz ja wyjalem i teraz juz jest na stale ,bo podczas wkladania,wyjmowania mam wrazenie,ze cos pizdgnie.



#408 OFFLINE   gończy

gończy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Barczyk

Napisano 24 sierpień 2017 - 20:43

nie pizgnie :)


Użytkownik gończy edytował ten post 24 sierpień 2017 - 20:43


#409 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 24 sierpień 2017 - 21:57

Zalezy w jakim slangu-po czerniakowsku czy po mokotowsku ;)



#410 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 26 sierpień 2017 - 09:12

Czy Delfiny w Waszych kijkach trzeszcza,bo w moim slychac te odglosy,przy wyrzucie,a szczegolnie przy zacieciu. Podczas zacinania zauwazylem ,ze sciskam mocniej uchwyt i wtedy najbardziej to slychac.Rozmawialem z kolega,ktory pozbyl sie wedki z Delfinem wlasnie przez te przypadlosc. Nie wyklucza to ,ze nie zrobie nastepnego spina na tym uchwycie,ale zamowilbym teraz wzmocnionego-ciezszego Delfina co moze zniwelowalo by te dolegliwosci.

 

Darku, obawiam się, że nie uda się zamówić wzmocnionego uchwytu do dowolnej wędki :(

Owszem, powstały takie uchwyty, jednak można je montować tylko do kijów w których dolnik nie pracuje w ogóle!!! W innych przypadkach to się nie sprawdzi.

 

Sztywność standardowych uchwytów jest wystarczająco duża, z założonym dużym zapasem. Znam dwa przypadki, kiedy ktoś pośliznął się i upadł na wędkę. Upadając, mimowolnie podparł się ręką w której trzymał wędkę. Kołowrotki z metalową obudową powędrowały do krainy wiecznych łowów, uchwyty działają i mają się dobrze.

Znam bardziej drastyczny przypadek, kiedy ktoś kwestionował moje zapewnienia, że uchwyt jest wystarczająco wytrzymały i wymyślił sobie test. Nieboraczek kładł  standardowy uchwyt i na nim stawał, kruszynka 130 kilo wagi. Robił to oczywiście bez mojej wiedzy, kilkukrotnie, bo musiał zademonstrować również swoim kolegom :doh: Uchwyt, według relacji, trzeszczał i......... nic się nie stało.

Jako, że uchwyty nie są do tego przeznaczone, takie testy są niedopuszczalne. Jegomość został ukarany. Ten uchwyt założyłem delikwentowi do wędki, działa do dzisiaj i nic się nie dzieje.

 

GWARANCJA NIE OBEJMUJE USZKODZEŃ MECHANICZNYCH!!!

 

Mam wątpliwości czy pytanie o trzeszczenie było skierowane do mnie, czy do Kolegów z Forum, użytkowników tych uchwytów, ot tak, żeby powymieniać się doświadczeniami?

 

Jeśli do mnie, widzę tylko jedno rozwiązanie. Skontaktuj się ze mną na priv. bywam czasami w Warszawie. Bardzo chciałbym tą wędę zobaczyć razem z kołowrotkiem. Zapewne udałoby się ustalić gdzie tkwi problem. Dla mnie to bardzo ważne, ustalenie przyczyny może pomogłoby wyeliminować ten problem w kolejnych uchwytach.

 

Inaczej to będą tylko spekulacje, zapewne nietrafne.



#411 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 26 sierpień 2017 - 09:26

Obejrzyj dokładnie uchwyt czy nigdzie nie jest pęknięty...mój był. Na szczęście pracownia wymieniła mi na nowy w ramach gwarancji. Czy obecny trzeszczy- nie wiem, jeszcze nie łowiłem.

 

Dlaczego "na szczęście" , to raczej normalne, że legalnie nabyty, nowy produkt jest objęty gwarancją.

 

 

Luzu w uchwycie to raczej brak.Jak zainstalowalem Caldie 2500 to tylko raz ja wyjalem i teraz juz jest na stale ,bo podczas wkladania,wyjmowania mam wrazenie,ze cos pizdgnie.

 

Bez skrupułów, masz gwarancję, wątpliwości zawsze są rozstrzygane na korzyść klienta, nie wyobrażam sobie nawet, że mogłoby być inaczej.


  • Krzysiek Rogalski i Rebel64 lubią to

#412 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 26 sierpień 2017 - 11:37

Ja w sezonie po kilkanaście, kilkadziesiąt razy przekładam kołowrotki i nawet by mi nie przyszło do głowy, że coś może się stać. Kurde, panowie... bez stresu z takimi drobnostkami :-)
  • Jozi i Marcyś lubią to

#413 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 26 sierpień 2017 - 13:05

Przy instalowaniu kolowrotka ,a bardziej demontazu moje obawy sa o jego stopke nie  uchwyt.

 

Janusz wale na priv.


Użytkownik Darek64 edytował ten post 26 sierpień 2017 - 13:08


#414 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 26 sierpień 2017 - 15:30

I pewnie mu ten testowany uchwyt będzie służył dożywotnio, poza tym świetny test dla osób mających wątpliwości czy wytrzyma na szczupaku :-) 🔨🐟🐳🐋👍
  • kacpik lubi to

#415 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1854 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 27 sierpień 2017 - 14:54

Kilka kijków na Delfinie zrobiłem, często jak klient wezmie do ręki sam uchwyt to słyszę ze delikatny i pęknie. W takiej sytuacji proszę aby go zgniótł złamał itd oto oczywiście przy użyciu dłoni....jeszcze sie nikomu nie udało i raczej sie nie uda.
Na Delfinie zrobiłem lekka dorszowke tak do 120g na blanku 30lb plus, a właśnie dzisiaj kończę kijek pod dumka na asymetrycznym blanku 38lb z FishingArt, plus prototypowy Delfin pod duże kolowrotki SW z większą stopka

#416 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 27 sierpień 2017 - 16:51

Kilka kijków na Delfinie zrobiłem, często jak klient wezmie do ręki sam uchwyt to słyszę ze delikatny i pęknie. W takiej sytuacji proszę aby go zgniótł złamał itd oto oczywiście przy użyciu dłoni....jeszcze sie nikomu nie udało i raczej sie nie uda.
Na Delfinie zrobiłem lekka dorszowke tak do 120g na blanku 30lb plus, a właśnie dzisiaj kończę kijek pod dumka na asymetrycznym blanku 38lb z FishingArt, plus prototypowy Delfin pod duże kolowrotki SW z większą stopka

Ktoś kto nigdy nie miał styczności z komponentami z włókna węglowego ma obawy że to się rozleci lub pęknie :D w dzisiejszych czasach z tego materiału robione są kadłuby i skrzydła samolotów i nie tylko ;) 



#417 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 27 sierpień 2017 - 17:16

Kilka kijków na Delfinie zrobiłem, często jak klient wezmie do ręki sam uchwyt to słyszę ze delikatny i pęknie. W takiej sytuacji proszę aby go zgniótł złamał itd oto oczywiście przy użyciu dłoni....jeszcze sie nikomu nie udało i raczej sie nie uda.
Na Delfinie zrobiłem lekka dorszowke tak do 120g na blanku 30lb plus, a właśnie dzisiaj kończę kijek pod dumka na asymetrycznym blanku 38lb z FishingArt, plus prototypowy Delfin pod duże kolowrotki SW z większą stopka


Delfin na suma?! Czego to ludzie wymyślą... Można wiedzieć czemu to ma służyć? Jakoś nie przytrafiło mi sie jeszcze jakieś stukopukanie w przypadku tej ryby. Rozumiem, że sandacz czy okoń.
Osobiście nie trawię tego uchwytu. Dla mnie jest nieporęczny. Źle mi sie go trzyma. Mam i żałuję, że nakręciłem się czytając na forum achy i ochy. Inna sprawa, że jego brzydoty ciągle nie potrafię zaakceptować. Pewnie ma mnóstwo zalet, ale sam niczego szczególnego w nim nie odnalazłem. To moja prywatna opinia i nie mam zamiaru nikogo do niej przekonywać ;)

#418 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 27 sierpień 2017 - 17:21

Każdy ma inne gusta i potrzeby i super że na rynku jest masa różnych uchwytów i można sobie dobrać wedle swoich upodobań :) 



#419 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 18:18

Delfin na suma?! Czego to ludzie wymyślą... Można wiedzieć czemu to ma służyć? Jakoś nie przytrafiło mi sie jeszcze jakieś stukopukanie w przypadku tej ryby. Rozumiem, że sandacz czy okoń.
Osobiście nie trawię tego uchwytu. Dla mnie jest nieporęczny. Źle mi sie go trzyma. Mam i żałuję, że nakręciłem się czytając na forum achy i ochy. Inna sprawa, że jego brzydoty ciągle nie potrafię zaakceptować. Pewnie ma mnóstwo zalet, ale sam niczego szczególnego w nim nie odnalazłem. To moja prywatna opinia i nie mam zamiaru nikogo do niej przekonywać ;)

O kurde... Delfin to nie tylko uchwyt. Delfin to wysublimowany system!

Jaki masz kij? Może odkupię uchwyt.

#420 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 27 sierpień 2017 - 18:28

O kurde... Delfin to nie tylko uchwyt. Delfin to wysublimowany system!
Jaki masz kij? Może odkupię uchwyt.


Popraw mnie jeśli sie mylę, ale nie ma opcji demontażu bez zniszczenia uchwytu. Zamontowany na Extremce do 14g 610MLXF





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, delfin, uchwyt, delta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych