Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4232 odpowiedzi w tym temacie

#2961 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 12 luty 2021 - 16:20

Absolutnie nie mam pojęcia. Po prostu śmieszy mnie to, że akurat swoją flagową limuzynę robią w Chinach.

Akurat nie majá innego wyjscia bo calosc sprzedali juz kilka lat do tylu Chinczykom 


  • korol lubi to

#2962 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 12 luty 2021 - 16:42

Jak moi teściowie odbierali auto to Pan z Volvo chwalił, że jak Chińcycy przejęli markę to poprawił się np jakość tapicerek. W wersji teściów (pół skóry) jest nieźle. Spasowanie wnętrza jednak to porażka - ostatnio jechałem to tapicera drzwi trzeszczy jak stara ku...  a auto na pewno jest bezwypadkowe i nic nie było grzebane. Mówimy o aucie 5 letnim.


  • l.berlinski lubi to

#2963 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 12 luty 2021 - 21:32

Ja w S90 z 18 roku zanotowałem trzeszczenie tapicerki drzwi ale auto stało przy -20 cała noc na dworzu. Tylko wtedy i tylko przy takich mrozach.poza tym pozytywnie ogólnie. Ale auto ma 25 kkm przelotu może jeszcze przyjdzie czas na trzeszczenie...

#2964 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 12 luty 2021 - 21:51

Volvo to już od jakiegoś czasu chińska firma więc gdzie ma produkować?

#2965 OFFLINE   l.berlinski

l.berlinski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 12 luty 2021 - 22:44

Chiński jest kapitał. Nie firma. Popatrz na inne marki i na ich głównych akcjonariuszy oraz zarząd.



#2966 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1750 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 13 luty 2021 - 00:06

Chińczycy aż tak bardzo nie ingerują w produkcję Volvo. Zdają sobie sprawę z legendy marki. Wykupili , i dofinansowali tą markę. To czysty biznes. Oczywiście, to oni rządzą, ale głupi nie są. Stąd sukces. Skośni wyciągają lekcję z minionych lat i działają nad wyraz skutecznie. Aha, jakby ktoś nie wiedział, to np. Rossmann jest również w rękach kapitału chińskiego, nie niemieckiego. Różnicy po przejęciu nie zauważyłem. Ordnung jest na nie zmienionym poziomie.


  • Jozi i M a r a s lubią to

#2967 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 13 luty 2021 - 20:26

Land Rover także składa częściowo swoje samochody w Chinach. Pakują to w kontenery, drogą morską do Chin, tam składają i powrót do UK. Poznałem w UK kierowców którzy wozili te składaki po portach.

#2968 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 14 luty 2021 - 12:08

Panowie pytanie dla zorientowanych. Czy kupując używane, 3-4 letnie auto od dilera z salonu np. VW, Skoda, Toyota, czy inny Ford można wpaść w bagno? W sensie, czy można trafić na nieuczciwego?



#2969 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 14 luty 2021 - 12:16

kupując w salonie ... większość z nich daje gwarancję 1 rok na samochód i pełny raport stanu technicznego ... 

co do drugiej części ... pytania  - " czy można trafić na ...." odpowiedź brzmi : można jak to w PL i to nie tylko używanego , ale i nowego ...  ;)  :(

cza być cały czas czujnym , na pewno jednak pewność jest większa , że nie zostanie się na lodzie ...  ;)

niż... kupując u "domowego dealera" i to jeszcze z zaznaczeniem , że kupuje się bezpośrednio od "niemca" , a nie od pośrednika ... który zawija kasę i bujaj się gościu ....  B)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 14 luty 2021 - 12:19

  • Artek lubi to

#2970 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 14 luty 2021 - 14:14

Jak się nie za bardzo znasz jedź autem do kogoś niech oglądanie, zapłacisz parę groszy w porównaniu do ceny auta. I spał będziesz spokojnie.

#2971 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 14 luty 2021 - 14:29

Jak się nie za bardzo znasz jedź autem do kogoś niech oglądanie, zapłacisz parę groszy w porównaniu do ceny auta. I spał będziesz spokojnie.

A salony dają taką możliwość, żeby zabrać auto i jechać je gdzieś obejrzeć?



#2972 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 14 luty 2021 - 15:00

Prosiłbym o kontakt na priv osobę, która mieszka w okolicach Starego Miasta, pow. Konin. Mam zapytanie o salon aut.



#2973 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 14 luty 2021 - 15:02

Prosiłbym o kontakt na priv osobę, która mieszka w okolicach Starego Miasta, pow. Konin. Mam zapytanie o salon aut.


Słucham, może pomogę

#2974 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 14 luty 2021 - 15:15

Panowie pytanie dla zorientowanych. Czy kupując używane, 3-4 letnie auto od dilera z salonu np. VW, Skoda, Toyota, czy inny Ford można wpaść w bagno? W sensie, czy można trafić na nieuczciwego?

Artek

Tutaj nie gra roli ani marka pojazdu ani kraj z którego auto pochodzi .Mozesz miec pecha nawet kupujác auto od znanej firmy jak i z réki prywatnej .Troché wiem cos na ten temat i móglbym niejedno o tych znanych sprzedawcach (firomwych )  napisac .Najlepiej zrobisz jak poprosisz sprzedawcé (sprzedajácego) na zgodé do przegládu auta w niezaleznym warsztacie .Jezeli sié nie zgadza to olej to auto.W Polsce jest to o tyle latwiej bo auta sá zameldowane ,tak ze zawsze mozesz pojechac do warsztatu .W Niemczech jest o tyle trudniej bo wiele aut wystawionych na sprzedaz  jest juz wymeldowane i nawet przejechanie kilku kólek robi sié problemem .Oprucz tego wiele ofert w Niemczech niby prywatnych ,to oferty tureckich handlarzy .


  • Artek lubi to

#2975 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 14 luty 2021 - 15:26

Zgadza się Krzysztof, ale od dilera niby mniejsze ryzyko wtopy.


  • Radek_Z lubi to

#2976 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 14 luty 2021 - 16:03

Jeden z samochodów służbowych, kupiony u dilera, miał wrócić do niego po kilku latach.
Powiedzieli że był robiony przód i coś jeszcze mu dolegało.
Na słowa, że był u nich kupiony jako bezwypadkowy a u nas nie miał żadnej szkody chłopak zrobił się czerwony :)

#2977 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 14 luty 2021 - 16:35

Zgadza się Krzysztof, ale od dilera niby mniejsze ryzyko wtopy.

Masz racjé ,bo ,po pierwsze dostaniesz gwarancjé a po drugie sprzedajácy nie znika z danego placu i szukaj wiatru w polu.



#2978 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 14 luty 2021 - 19:58

Pytanie do użytkowników Toyoty. Czy motory montowane np. w Avensisie 1.8 ben. 148 KM dają radę w tej dość dużej budzie? Na forach moto się czyta, że są mułowate.



#2979 ONLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 14 luty 2021 - 20:10

Pytanie do użytkowników Toyoty. Czy motory montowane np. w Avensisie 1.8 ben. 148 KM dają radę w tej dość dużej budzie? Na forach moto się czyta, że są mułowate.

Zależy od wymagań. Jeździłem krótko Avensis 2015 1,8 CVT. Daje radę. Nie sprinter ale tego się od Toyoty za bardzo nie oczekuje :)



#2980 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 14 luty 2021 - 20:34

Zależy od wymagań. Jeździłem krótko Avensis 2015 1,8 CVT. Daje radę. Nie sprinter ale tego się od Toyoty za bardzo nie oczekuje :)

Wymaganie nie są duże. Tylko szybki start spod świateł, czy płynne wyprzedzanie. Po prostu dusisz na pedał i jakoś to odchodzi. :)


  • damien79 lubi to