Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Opis / napis na blanku

tech-rb opis naklejka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
224 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Godzio

Godzio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • Lokalizacjamazowsze

Napisano 20 grudzień 2020 - 15:25

Skoro to co na fotkach Cię nie zadowala, to może zmniejsz wielkość literek...albo zrezygnuj z opisu ;)


  • trout master lubi to

#182 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 21 grudzień 2020 - 21:15

A tak wyglada to co mnie nie zadowala z wczorajszego wpisu.
Widok z różnych poziomów. Od góry, 90st w lewo i 180st w lewo czyli na wysokości hook keeper'a.

Pzdr.
_____

Jak lubisz długie napisy walnij: Były w Sanie ryby, ale się zmyły. ;) Masz chłopie problem. Napisz jak chcesz, a nad wodą zaklej sobie taśmą. Obawiam się, że nikt da podpowiedzi, z której będziesz zadowolony.  :)



#183 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4395 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 21 grudzień 2020 - 21:52

Chodzi mi "chłopie" o to jak profesjonalnie napisać opis na blanku. Po lewej? Po prawej?
Na górze wiem że Hardy (jak i Pstragman) tak opisuje.
Ale oczywiście jeżeli nikt nie podrzuca pomysłu zostaje mi jedynie przelecieć wątki najlepszych rod builder-ów i zobaczyć który najlepiej się prezentuje u nich. Taki który i mnie zadowoli. Większość ma po prawej patrząc od góry i chyba trzeba się tego trzymać.

Pzdr.

#184 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 21 grudzień 2020 - 22:08

No chyba tak opisac, zeby patrzacy odrazu wiedzial ze to Twoj opis.
Vide Skalek 😁

#185 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4395 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 21 grudzień 2020 - 22:46

Skalka obserwuje. Ma bardzo ładne opisy, ale też różnie. Nawet tak jak mi się nie podoba czyli w osi uchwytu kołowrotka. :)
_____

Użytkownik trout master edytował ten post 21 grudzień 2020 - 22:47


#186 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 21 grudzień 2020 - 23:03

Chodzi mi "chłopie" o to jak profesjonalnie napisać opis na blanku. Po lewej? Po prawej?
Na górze wiem że Hardy (jak i Pstragman) tak opisuje.
Ale oczywiście jeżeli nikt nie podrzuca pomysłu zostaje mi jedynie przelecieć wątki najlepszych rod builder-ów i zobaczyć który najlepiej się prezentuje u nich. Taki który i mnie zadowoli. Większość ma po prawej patrząc od góry i chyba trzeba się tego trzymać.

Pzdr.

Większość wytwórni opisuje z prawej strony. Może dlatego, że jednak większość z nas jest praworęczna. Tym sposobem podczas łowienia opis jest mniej widoczny. Z drugiej strony praworęcznemu łatwiej odczytać opis zrobiony ze strony lewej. Hardy poszedł na całość. Wychodząc pewnie z założenia, że w czasie łowienia nie mamy się zabawiać w odczytywanie opisów na wędzisku. :)



#187 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 22 grudzień 2020 - 06:30

Chodzi mi "chłopie" o to jak profesjonalnie napisać opis na blanku. Po lewej? Po prawej?
Na górze wiem że Hardy (jak i Pstragman) tak opisuje.
Ale oczywiście jeżeli nikt nie podrzuca pomysłu zostaje mi jedynie przelecieć wątki najlepszych rod builder-ów i zobaczyć który najlepiej się prezentuje u nich. Taki który i mnie zadowoli. Większość ma po prawej patrząc od góry i chyba trzeba się tego trzymać.

Pzdr.

Przecież nie ma czegoś takiego, jak "zasady poprawnego opisywania wędziska przez budowniczych". Nikt nigdzie nie stwierdził, że należy pisać po prawej stronie/po lewej stronie/dokoła blanku. Można naklejkę fabryczną, albo customową. Można bez opisu ...jak kto lubi.


  • popper lubi to

#188 OFFLINE   Łowca.b

Łowca.b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Michal

Napisano 22 grudzień 2020 - 06:49

Ja swoje kije opisuje od dołu blanku, ale wiem że sporo osób ma opisy od góry żeby szybko wziąść z bakisty ten właściwy kij. Szczególnie jak są bliźniacze w uzbrojeniu. Ale z opisami to tak jak koledzy wyżej odpowiedzieli technika raczej dowolna.

#189 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 22 grudzień 2020 - 07:26

Pewnie ze technika dowolna... Osobiście to nawet daje prawo wyboru czy ma być opis lub nie, w którym miejscu również..
Przecież kije budujemy z reguły pod daną osobę, czasem nawet tak mocno spersonalizowane ze inny łowca nie odkupi tego kija..

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

#190 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4395 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 22 grudzień 2020 - 08:30

Wszystko się koledzy zgadza. Po prawej najmniej rzuca się w oczy trzymając kij w prawej ręce, chcesz odczytać musisz wziąć do lewej (lub najlepiej w obie) i obrócić. ;)
Z góry jak opisuje Hardy najbardziej widoczny wiec musi być drobniutki żeby na raził po oczach (zwłaszcza biały) i zarazem najtrudniejszy bo mało na niego miejsca po obwodzie.
Z lewej i pod spodem chyba najgorsza wersja bo ... tak jakby go nie było. Do tego jak zrobi się tippet (czy ramkę która "odcina" koniec opisu) to patrząc od góry widzisz jedynie tippet. Musi wiec być ładny, zgrany z resztą i dobrze przemyślany. Tak to w moim przypadku właśnie wyszło co do końca mnie nie zadowoliło. W takim przypadku chyba jednak zrezygnować z tych obwódek. :)

No nic. Dzięki za Wasze opinie. To że każde zbrojenie i opis jest indywidualną estetyką kija to wiem. Chodziło mi bardziej o to żeby opis nie "raził po oczach", zgrywał się z całością, ale i gdy chcesz go odczytać masz łatwy do niego dostęp. Ale o tym już pisałem. Kije bez opisu nie wchodzą w rachubę bo ... wiadomo.
Wiele wędek jest pięknie zrobione ale w większości opisy są na kiju najbrzydsze elementem i psują całość. Indywidualność i tzw. custom nie jest tu wytłumaczeniem. No nic, trzeba dalej dopasowywać indywidualnie wykończenie i opis do każdego kija.

Pozdrówko.
_____

Użytkownik trout master edytował ten post 22 grudzień 2020 - 08:31


#191 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 22 grudzień 2020 - 08:41

Ja opisuję z reguły na bokach. Fakt, że ja akurat gryzmolę, jak kura pazurem, ale przy ładnym charakterze pisma i cienką kreską można opisać kompleksowo, acz dyskretnie.



#192 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4996 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 28 grudzień 2020 - 22:02

Jedyne napisy jakie mi się podobają, zostawiał na wędkach Daniel Tanona. Myślę, że warto szukać inspiracji wśród egzemplarzy z Xrods

#193 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 28 grudzień 2020 - 22:05

Jedyne napisy jakie mi się podobają, zostawiał na wędkach Daniel Tanona. Myślę, że warto szukać inspiracji wśród egzemplarzy z Xrods


Potwierdzam👍

#194 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 29 grudzień 2020 - 10:30

Jedyne napisy jakie mi się podobają, zostawiał na wędkach Daniel Tanona. Myślę, że warto szukać inspiracji wśród egzemplarzy z Xrods

Fakt, za każdym razem jak patrzę na opis to podziwiam kunszt, zresztą wykonanie całych wędek prezentuje nawet dzisiaj bardzo wysoki poziom.

Szkoda, że już nie ma XRODS...


  • guciolucky lubi to

#195 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 30 grudzień 2020 - 07:19

Fakt, za każdym razem jak patrzę na opis to podziwiam kunszt, zresztą wykonanie całych wędek prezentuje nawet dzisiaj bardzo wysoki poziom.

Szkoda, że już nie ma XRODS...

To fakt niezaprzeczalny, pozostał mi jeszcze CD BR z XRods, poziom wykonania niezaprzeczalnie wysoki.



#196 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4395 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 30 grudzień 2020 - 23:38

Wrzućcie fotki tych opisów ze swoich patyków XRods. Najlepiej tak żeby było widać z całością czyli odrobina rękojeści (np. korka), winding check, hook keeper, opis i coś co go zakancza (np. jakiś tippet). Chętnie popatrzę skoro takie ładne i zrobione "z głową". :)

#197 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 30 grudzień 2020 - 23:49

Proshh....

Załączony plik  CD_HD.jpg   76,94 KB   15 Ilość pobrań



#198 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4996 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 31 grudzień 2020 - 00:36

Skoro na niebiesko...

Załączony plik  IMG_20201231_003359.jpg   54,08 KB   14 Ilość pobrań
  • Guzu, popper i nyny lubią to

#199 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4395 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 01 styczeń 2021 - 17:39

Rzeczywiście ładne stylowo opisy. U kolegi @nyny może nie do końca ładnie rozłożone (odległość od omotek, symetryczność) ale naprawdę jakości można zazdrościć. :)
Aż jestem ciekaw czym taką linię można zrobić. Stalówką raczej nie. Prędzej pióro.
______

Użytkownik trout master edytował ten post 01 styczeń 2021 - 17:41


#200 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4996 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 01 styczeń 2021 - 19:21

Stalówką





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, opis, naklejka