Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Opis / napis na blanku

tech-rb opis naklejka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
224 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 18 styczeń 2014 - 13:48

Nazywa się to kalkomania.  :)



#102 OFFLINE   Konrad-Northrods

Konrad-Northrods

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 18 styczeń 2014 - 19:58

Jeśli to ma być prezent to ja bym jednak spróbował własnych sił.

Stalówka kosztuje 10 zł., do tego tusz drugie tyle. Problem z lakierem jest tylko.

Ale mimo wszystko spróbował bym tak. ;)



#103 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 18 styczeń 2014 - 20:27

Ja bym nie próbował :) czasami ludzie przeceniają swoje siły i brzydki napis oszpeci najładniejszy kij :) Dobrze ci Konrad mówić bo jesteś zawodowcem i poradzisz sobie z takim napisem .Przyznam się że wolę zaomotkować i polakierować cały kij niż wykonać jeden napis :) no i lakier , jak ktoś będzie robił to pierwszy raz to może wyjść niezły Sajgon :) Kolego znajdź w pobliżu pracownię RB oddaj kij na dwa dni i otrzymasz wspaniały napis  a solenizant będzie się cieszył kijem do końca swoich lub kija dni :)


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 18 styczeń 2014 - 20:28


#104 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 18 styczeń 2014 - 20:58

Piotr u nas w mieście robią takie rzeczy

 

http://rzepka-reklama.pl



#105 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 19 styczeń 2014 - 11:16

Jeśli to ma być prezent to ja bym jednak spróbował własnych sił.

Stalówka kosztuje 10 zł., do tego tusz drugie tyle. Problem z lakierem jest tylko.

Ale mimo wszystko spróbował bym tak. ;)

 

Sorry Konrad - bez urazy i nie gniewaj się plisss.... - ale patrząc na podpisy Twoich wędek to nie jest to takie łatwe :)

 

moim zdaniem mistrzem w temacie był Daniel z XRods ale to dawne czasy....


Użytkownik rybak109 edytował ten post 19 styczeń 2014 - 11:18

  • bardziu lubi to

#106 OFFLINE   Jacosław

Jacosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Jacek

Napisano 19 styczeń 2014 - 14:12

Nie każdy czuje się na siłach aby taki napis robić samodzielnie. I słusznie, że nie wszyscy się za to biorą, pomijając już względy estetyczne, po niektórych trudno byłoby się po prostu doczytać.

Jeśli cena nie ma znaczenia to w każdej lepszej agencji reklamowej możesz sobie zamówić sitodruk na samoprzylepnej folii przezroczystej. Wybór krojów czcionek masz przeogromny, włącznie z tymi imitującymi pismo odręczne.

 

Jacek.



#107 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 19 styczeń 2014 - 15:02

Swego czasu rozgladalem sie za mozliwoscia odpowiedniej naklejki na blank z opisem i realizacja takiego pojedynczego zamowienia na odpowiednim materiale byla praktycznie niemozliwa, wiec nie wiem czy to taka prosta sprawa. Jesli ktos ma sprawdzone zrodlo gdzie taka naklejke (nadajaca sie do przyklejenia i zalakierowania, bo wiem, ze musza byc to specjalne naklejki) to bardzo prosze o namiar.

#108 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 20 styczeń 2014 - 19:40



Swego czasu rozgladalem sie za mozliwoscia odpowiedniej naklejki na blank z opisem i realizacja takiego pojedynczego zamowienia na odpowiednim materiale byla praktycznie niemozliwa, wiec nie wiem czy to taka prosta sprawa. Jesli ktos ma sprawdzone zrodlo gdzie taka naklejke (nadajaca sie do przyklejenia i zalakierowania, bo wiem, ze musza byc to specjalne naklejki) to bardzo prosze o namiar.

Maciek jeżeli odpowiedzieli Ci że jest to niemożliwe .....to nie pytałeś we właściwym miejscu/pracowni reklamowej lub nie kompetentnego pracownika.Ludzie na księżyc latają ,a Tobie wmawiają że nie są w stanie wydrukować na miękkiej folii samoprzylepnej pięciu wyrazów + jakieś liczby :blink: .Do tego(jak mniemam)w dużym mieście,stolicy województwa :wacko: :ph34r:?Wstyd !!!

Ja zeszłej zimy też "zapragnąłem " oryginalnie ozdobić budowany ,nowy kij.Zaszedłem do pierwszej z brzegu(a jednej z dwu istniejących w mojej wiosce) pracowni reklamy i przedstawiłem swój zaje...ty pomysł.Chciałem mieć zdjęcie woblera(Mrówki) na blanku,bez żadnych podpisów .Pracownik(grafik) wziął woblera,sfotografował go,zapytał o rozmiar nalepki i w jakiej orientacji (pion czy poziom) ma być umieszczona fotka na folii.Ze względu na nawał pracy,poprosił abym przyszedł po odbiór pojutrze.

Za dwa dni odbierałem swoją nalepkę,tylko szef dość słono chciał mnie wydoić z kasy.Zaproponował mi cenę 80pln. za tą  1 nalepkę(przygotowanie i wykonanie projektu,czas pracy grafika 40minut) materiał był na szczęście odpadowy :D lub 85pln za 100szt.Tylko po co mi 100 identycznych nalepek :lol: .W sumie nie zapłaciłem nic.

Folia była odrobinę grubsza i lekko sztywniejsza od tych dodawanych do fabrycznych blanków ,ale klej był dobry i nie odkleił się zanim WOBI pokrył całość lakierem.Podejrzewam iż wykonanie samego napisu na folii samoprzylepnej w dowolnie wybranym kształcie,czcionce i kolorze będzie jeszcze łatwiejsze dla średnio zdolnego grafika komputerowego.

8ea2df8346455045m.jpg



#109 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 20 styczeń 2014 - 19:46

Tomek przyznam Ci szczerze, ze sam bylem lekko zdziwiony odmowami. Glownie pojawial sie argument braku oplacalnosci druku 1 strony, jednego napisu... Taka odp uzyskalem w kilku firmach i dalem sobie spokoj, ale cyba trzeba bedzie uderzyc gdzie indziej :) zrobienie projektu graficznego jakiegokolwiek nie jest dla mnie wielkim problemem, wiec daje gotowy projekt do druku :)

Dzieki za info!

#110 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 20 styczeń 2014 - 20:20

Robiłem już nalepki za pomocą tego urządzonka  http://global.dymo.c...anager_PnP.html banalnie proste w obsłudze ,wystarczy kupić taśmę przezroczystą do białego nadruku 9 mm i jest mały problem , napis nie może być za długi bo nieraz może się odkleić niestety, ale na pięć napisów wychodzą cztery :)


  • Jacosław lubi to

#111 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 02 marzec 2014 - 20:15

Witam, 

podpowie mi ktoś jaką farbę - tusz kupić do opisywania blankow w kolorze miedzianym metaliku, no i oczywiście gdzie?

Pzdr.

Tarloś



#112 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 02 marzec 2014 - 20:31

ja uzywam tych:

 

http://www.mudhole.c...mel-Craft-Paint

 

silver i white

 

Fajny jest ten i na miejscu:

 

http://architekci-sk...oducts_id=43977


Użytkownik yglo edytował ten post 02 marzec 2014 - 20:32


#113 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 02 marzec 2014 - 21:50

http://crusader.pl/c...brol-metaliczne

 

miedz o ile dobrze pamiętam  met.57, bardzo fajnie się opisuje pod warunkiem ze towar świeży.



#114 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 08 styczeń 2015 - 20:41

od grzeje kotleta

Hej. Ja do swoich wędek uzywam srebrnej farbki modelarskiej PACTRA o nr A74 Aluminium (koszt pare zł)można troszke wodą rorcieńczyć a końcówki uzywam takiej z kuleczką. Te ostro zakończone sie nie nadają.

będę używać farbki akrylowej rozcieńczonej z wodą do podpisu , lakier to ThreadMaster firmy Roddancer  , moje pytanie jak długo trzeba czekać aby polakierować , i czy taka farbka sie nada , robiłem próbne podpisy i wychodzi oki , tylko mam obawy o reakcje z lakierem



#115 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 08 styczeń 2015 - 20:48

Kup sobie tą i po problemie,starczy na duuuużo wędek.

https://www.sklep.br...kow-Rotring/354



#116 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7994 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 08 styczeń 2015 - 21:06

Tez tusz Rotringa polecam, bezproblemowa obsluga ;)



#117 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 08 styczeń 2015 - 21:06

na razie chciałem wykorzystać te które mam - akryle



#118 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 09 styczeń 2015 - 13:15

robas napis robiony tą Pactra mozna lakierowac dosłownie za chwilę. Odczekaj powiedzmy godz i mozna smigać i nie oszczędzać miejsc z napisem, nigdy mi się nic nie rozmazało.



#119 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 09 styczeń 2015 - 13:30

Oki, dzięki :) mam kilka akryli i postaram sie je wykorzystać

#120 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 17 styczeń 2015 - 14:25

po kilku próbach samym akrylem , nie za bardzo  mi wychodziło , szybko zasychał , dopiero dodanie kropelki wody , ułatwiło pisanie , i można już było pisać bezproblemowo , z mojego pierwszego podpisu jestem zadowolony :)

 

Załączony plik  P1080584.JPG   42,23 KB   38 Ilość pobrań


  • ark70 lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, opis, naklejka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych