Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Przeróbka rękojesci - pytania i porady

przeróbka tech-rb rękojeść dolnik

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
353 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   bardziu

bardziu

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 20 grudzień 2014 - 12:47

Zwłaszcza , że zdjęcie przelotki to 5 min roboty , a to klejenie z 25 razy więcej czasu zajmie. Tak uważam ...nie ma sensu tego robić. albo tak jak powiedzial Rafał niwelować taśmą i od tylca,ale po prostu zdjąć przelotkę . chwila moment i po sprawie :) Nawiązując do wątku czyli ile kosztuję ....myslę , że znacznie mniej bedzie kosztowal demontaz przelotki niz zabawa w cięcie korka :)

pzdr PAweł

Eh, wy młodzi. Wszystko szybko. Pewnych rzeczy nie da się zrobić ot tak. A co jeżeli wędka jest w jednym kawałku? i ma 13 przelotek?

 

Tu nie chodzi o to żę się tak robi czy nie, tylko o to że tak można zrobić jak zajdzie taka potrzeba. Poza tym, wiele wędzisk zabytkowych wymaga dokładnie takiego podejścia. W celu zachowania oryginalnego wyglądu omotek. @pablo208, nie chce się tu mądrzyć, bo nie o to biega, ale uwierz mi, długa droga przed tobą. Tak się składa że remotuję dużo rzeczy z drewna, bambusa itp materiałów, niekoniecznie wędki. I robię to od 40 lat ponad. Cały czas sie uczę. Ale jednego się nauczyłem. Nie zawsze najprostsze rozwiązania są najlepsze.



#222 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 20 grudzień 2014 - 23:45

Eh, wy młodzi. Wszystko szybko.

Młody to ja byłem 20 lat temu :)

 

Pozdrawiam i już się nie mądrze ...

 

Pawel.



#223 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 18 luty 2015 - 16:26

Witam wszystkich,mam problem z uchwytem a dokładnie nakrętką od uchwytu,oderwała się część która trzyma stopkę kołowrotka od tulejki z gwintem.

Zastanawiam się czy nakrętka fuji będzie pasowała-ktoś to sprawdzał?

Może ktoś ma taką nakrętkę i byłby skłonny odsprzedać,chętnie przygarnę. 

Może ktoś wie gdzie taki uchwyt można kupić?

 

Załączony plik  IMG_1730.JPG   103,05 KB   11 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_1732.JPG   112,3 KB   9 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_1733.JPG   55,02 KB   9 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_1734.JPG   49,47 KB   9 Ilość pobrań

 

Dodam tylko,że to już druga taka awaria  :(

 



#224 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 19 luty 2015 - 09:01

No to teraz czeka cię wymiana całego uchwytu, a w najlepszym przypadku przynajmniej NAKRĘTKI wraz z reargripem/foregripem bo to w tego rodzaju uchwytu stanowi jedność ;) . Tak czy siak trzeba trochę zdemolować dolnik.


Użytkownik miramar69 edytował ten post 19 luty 2015 - 09:02


#225 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 19 luty 2015 - 09:51

No to teraz czeka cię wymiana całego uchwytu, a w najlepszym przypadku przynajmniej NAKRĘTKI wraz z reargripem/foregripem bo to w tego rodzaju uchwytu stanowi jedność ;) . Tak czy siak trzeba trochę zdemolować dolnik.

Czyli demontaż przelotki startowej i zaczepu na przynętę, bo inaczej nie zdejmiesz starego i nie założysz nowego foregripa. Pytanie też, czy stary i nowe foregrip przejdzie przez zgrubienia lakieru na napisach na blanku (jeśli takowe istnieją)?



#226 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 19 luty 2015 - 13:36

Starych 18 Shimano i nakrętek od DPS18 Fuji można używać wymiennie. Chcesz nakręcany fore od Beastmastera? Musiałbyś tylko sprawdzić, czy masz 18 czy 17. Ja mam oczywiście 18 (pierwsza seria BM).



#227 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 19 luty 2015 - 13:52

Dzięki za rady,technicznie wiem jak to zrobić,troszkę wędek zrobiłem oraz przerobiłem,zależy mi na tym aby jak najmniejszym kosztem naprawić awarie.

Wędka będzie naprawiona i sprzedana,można by zmienić cały uchwyt na fuji,ale będą to niepotrzebnie poniesione koszta (ostateczność).

Najchętniej kupił bym sprawną nakrętkę wraz z korkiem lub bez,jeśli nie znajdę to spróbuje z nakrętką fuji,i tu liczyłem na to,że ktoś mi powie- ja robiłem taki uchwyt,nakrętka fuji pasuje,bądź też powie nie nie pasuje.



#228 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 19 luty 2015 - 13:58

Krzysiek pisaliśmy w tym samym czasie  :D właśnie na takie info czekałem.

Uchwyt mam 18,tak jak już pisałem wyżej,chętnie odkupię shimano :rolleyes:

Prześlij mi nr.konta wraz z ceną  :)



#229 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 19 luty 2015 - 14:02

Starych 18 Shimano i nakrętek od DPS18 Fuji można używać wymiennie. Chcesz nakręcany fore od Beastmastera? Musiałbyś tylko sprawdzić, czy masz 18 czy 17. Ja mam oczywiście 18 (pierwsza seria BM).

 Czytasz w myślach??? :rolleyes:  :D



#230 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 06 marzec 2015 - 17:55

Cześć, chcę lekko przerobić dolnik. Moje pytanie jak usunąć stary korek, pianke ? Chciałbym usunąć cała piankę z tego kija i medalowe zakończenie i zastąpić to tylko końcówka http://fishingrod.pl...VA-p162c68.html.

43113147897212308017.jpg

Po usunięciu pianki trzeba będzie lakierować ? Jakiego kleju użyć?



#231 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 06 marzec 2015 - 20:15

Nożyk w rączkę i jazda :D  Potem tylko lekko oczyścić blank. Lakierowanie...po co? Przecież i tak wszystko będzie pod korkiem/pianką. No chyba że Kolega zdejmie wszystko i będzie sobie życzyć dzielony dolnik. Wtedy wręcz by wypadało, po uprzednim opisie ;)  Tylko pierw szlif a potem lakierek. A klej, może być jakiś Poxipol. Ja takowego używam i nie narzekam.


  • Zandermasterr lubi to

#232 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 06 marzec 2015 - 20:26

A metalowy koniec jak zdjąć?

Użytkownik Spinnigista edytował ten post 06 marzec 2015 - 20:26


#233 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 06 marzec 2015 - 20:31

A trzeba będzie trochę pogrzebać scyzorykiem bo nie mam zielonego pojęcia jak to jest wklejone. W razie czegoś polecę wrzątkiem polewać. Z reguły ułatwia sprawę przy zdejmowaniu różnych elementów.



#234 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 06 marzec 2015 - 20:44

Takie kapsle wklejanie są przeważnie na taśmę w celu dopasowania średnic, wiec troszkę poskrobiesz cienkim nozykiem.

Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 06 marzec 2015 - 20:46


#235 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 06 marzec 2015 - 22:27

Najszybszym sposobem będzie suszarka do włosów na 2 bieg i jechane. Po 1- 5 minutach grzania  w zależności od jakości lepiszcza  gałka powinna puścić. Co do mocowania to obaj przedmówcy mają rację - część gałek mocowana jest na wcisk, a część  na taśmę 

Jest co prawda marginalne ryzyko przegrzania  blanku tą metodą, ale tym bym sobie głowy nie zawracał.

Jeśli zamierzasz odsłonić część dolnika , po demontażu pianki ocenisz jak wygląda blank.



#236 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 20 marzec 2015 - 08:48

Cześć.

Nie znalazłem takiego tematu, a oczywiście potrzebuję odpowiedzi :) - jeżeli jest to proszę o wskazanie/linka.

 

Do rzeczy, żeby było wiadomo o co mi chodzi.

Mam wędkę, która ma 213cm i jest to wędka seryjna. Mam też tubę do której ona się mieści. Wędka jest tak zbudowana, że rękojeść nie dosięga mi do łokcia, a przy mocy 20lb chciałbym mieć podparcie. Wymaga to przedłużenia reargripu o jakieś 5-6cm, które mógłbym demonotwać w każdej chwili bo mi do tuby nie wejdzie :).

Kiedyś na giełdzie widziałem, że sprzedawana wędka ma właśnie takie rozwiązanie. Wyglądało to tak jakby ktoś wkleił pręt gwintowany w wędkę, a w dorobiony kawałek korka  nakrętkę. Nie upieram się przy takim rozwiązaniu bo być może są inne....

Jak to zrobić?

 



#237 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 20 marzec 2015 - 08:54

Dopasuj od spodu spigot żeby pasował do średnicy otworu blanku w dolniku i przyklej do niego dotoczony kawałek z materiału takiego jak masz w rękojeści i nawet nie będzie tego mocno widać ;)



#238 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 20 marzec 2015 - 09:19

Właśnie o to chodzi, żeby nie było widać :)

Chcę też zrobić tak, żeby dało się to tak zaślepić, żeby wedka wyglądała jak oryginalna. Wychodzi na to, że dwie końcówki muszę dorobić, jedną dłuższą, a jedną krótszą.

Głupie pytanie - taki spigot to się samemu robi czy podaje się średnicę wewnętrzną blanku i pracownia mi wysyła odpowiedni kawałek?



#239 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 marzec 2015 - 11:13

kup 2 gwinty i tuleje do fight butta do muchówki chyba w fa są .



#240 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 20 marzec 2015 - 11:31

Albo coś takiego

http://www.fishingce..._firmowe_fc.php







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, przeróbka, tech-rb, rękojeść, dolnik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych