Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

SPACING (ROZMIESZCZENIE I DOBÓR PRZELOTEK)

tech-rb spacing przelotki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1715 odpowiedzi w tym temacie

#1261 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 17 listopad 2017 - 12:18

Tak czy inaczej kij do przezbrojenia, nie ma się co na minę narażać...szukam dalej..., dzięki panowie za podpowiedzi :)



#1262 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 17 listopad 2017 - 13:45

Tak z ciekawości, ile za tego MHX'a ?



#1263 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 17 listopad 2017 - 14:03

500 z przesyłką...jak sądzicie ? czy poszukać czegoś minimum na alconite, dodam że budżet względnie ograniczony :(


Użytkownik GoLoManoLo edytował ten post 17 listopad 2017 - 14:05


#1264 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 17 listopad 2017 - 14:14

Sam blank to około 4 stówek, przed nowym sezonem możesz poszukać przelotek i wymienić. Ewentualnie poszukać używanej Inazumy do 22 za 150 ;)



#1265 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 17 listopad 2017 - 14:23

Tak zrobię i poszukam czegoś budżetowego, w środku sezonu sandaczowego ciężko coś ciekawego ( w rozsądnych pieniądzach) na giełdzie znaleźć,

na święta lub zaraz po zapewne będzie wysyp... :)


Użytkownik GoLoManoLo edytował ten post 17 listopad 2017 - 14:25

  • damian1986 lubi to

#1266 Guest_Kontemplator_*

Guest_Kontemplator_*
  • Guests

Napisano 19 listopad 2017 - 00:16

Pytanie o zbrojenie wklejki matagi 183cm 2,5g 4lb pod młynek c2000s - myślę nad zbrojeniem w torzite na pojedynczej stopce (te nowe). Teraz kwestia tego czy start może być od 12stki? Nigdy tak nie zaczynałem, ale też nigdy nie łowiłem na młynek c2000s. Pod 2500 startowałem 16tką. Także jeśli ktoś umiałby doradzić czy set 12-8-6-4-3-3-3+ szczyt będzie ok? Dodam, że będę łowił plecionką, ale z przyponem z fluoro. Przypon długi także węzeł będzie przez przelotki przelatywał, a 3 jest mała. Czy będzie to funkcjonować? Czy lepiej zbroić po staremu czyli klasyczne torzite 16-8-5,5-3,5 w tunelu?



#1267 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 20 listopad 2017 - 12:16

Pytanie o zbrojenie wklejki matagi 183cm 2,5g 4lb pod młynek c2000s - myślę nad zbrojeniem w torzite na pojedynczej stopce (te nowe). Teraz kwestia tego czy start może być od 12stki? Nigdy tak nie zaczynałem, ale też nigdy nie łowiłem na młynek c2000s. Pod 2500 startowałem 16tką. Także jeśli ktoś umiałby doradzić czy set 12-8-6-4-3-3-3+ szczyt będzie ok? Dodam, że będę łowił plecionką, ale z przyponem z fluoro. Przypon długi także węzeł będzie przez przelotki przelatywał, a 3 jest mała. Czy będzie to funkcjonować? Czy lepiej zbroić po staremu czyli klasyczne torzite 16-8-5,5-3,5 w tunelu?

 

A jaki uchwyt kolowrotka masz zamiar zakladac?



#1268 Guest_Kontemplator_*

Guest_Kontemplator_*
  • Guests

Napisano 20 listopad 2017 - 12:45

Dps 16 fuji, w sumie teraz doczytałem, że te nowe torzite na pojedynczej stopce są niższe niż te klasyczne. Więc w sumie ta 12stka to jest maleńka.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

#1269 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 20 listopad 2017 - 12:55

Dps 16 fuji, w sumie teraz doczytałem, że te nowe torzite na pojedynczej stopce są niższe niż te klasyczne. Więc w sumie ta 12stka to jest maleńka.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

Nie myslales o delfinie? tam w delcie moglbys zaczac od 10klh jako startowa. Co do tunelowych 3KT to wezel z fluorocarbonu powinien przechodzic, pewnie jakis cieniutki ten fluoro bedziesz uzywal :)



#1270 Guest_Kontemplator_*

Guest_Kontemplator_*
  • Guests

Napisano 20 listopad 2017 - 13:34

Delfin mnie nie przekonuje, pomimo że nawet go na żywo nie widziałem. Zbrojenie ma być klasyczne, rekojeść do rzucania oburącz. Zastanawia mnie tylko rozmiar tych torzite na pojedynczej stopce. Bo z tego co na BRC jest napisane to zwykłe torzite H 16 jest równe tej nowej 20. Więc jaki najlepiej set dobrać z tych jednostopkowych pod ten kijek i pod takie zbrojenie dolnika jak wspominałem?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

#1271 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 20 listopad 2017 - 13:49

Delfin mnie nie przekonuje, pomimo że nawet go na żywo nie widziałem. Zbrojenie ma być klasyczne, rekojeść do rzucania oburącz. Zastanawia mnie tylko rozmiar tych torzite na pojedynczej stopce. Bo z tego co na BRC jest napisane to zwykłe torzite H 16 jest równe tej nowej 20. Więc jaki najlepiej set dobrać z tych jednostopkowych pod ten kijek i pod takie zbrojenie dolnika jak wspominałem?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

Kilka osob zbroilo juz patyki od 12KLH wiec moze sie odezwa, ogolnie z tego co pamietam to byli zadowolwni z rezultatow.

Co do tych przelotek na jednej stopce to niestety nie pomoge, nie mialem okazji ich uzywac.



#1272 OFFLINE   cinek151511

cinek151511

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Robert

Napisano 21 listopad 2017 - 17:52

Witam serdecznie, chciałbym zbudować swój pierwszy budżetowy kij. Jako Blank wybrałem IS701L CRB w kolorze. Wiem, że to nie jest świetny blank, ale budżet studenta mocno ogranicza. Chyba, że ktoś może polecić lepszy blank z podobnymi parametrami do 200zł?

 

Moje pytanie dotyczy przelotek. Widzę same bardzo drogie zestawy. Czy przelotki w zestawie mogą kosztować więcej niż cały nowy kij z takimi przelotkami?

 

Interesują mnie przelotki jak w podanych wędziskach:

 

Dragon Nano Core Spinn 21 1.98m 4-21g (za nówke dałem 220zł) FUJI KR

DAM Neo Finessa 2.10m 5-15g (za nówke dałem 130zł) FUJI K

 

Za ile najtaniej można kupić zestawy przelotek jak w powyższych wędkach?

Może polecacie jakieś inne budżetowe przelotki?

 

Pozdrawiam  :)



#1273 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 21 listopad 2017 - 17:57

Nie wiem jakie przelotki występują w kijach ,które podałeś, ale we Wrocławiu masz Sergiusza ,który rady nie szczędzi i wszystko u Niego kupisz na miejscu.

http://fishingrod.pl/pl

 

Czasem bym chciał mieć tak blisko do jakiejś pracowni. ;)


Użytkownik kogut edytował ten post 21 listopad 2017 - 18:00


#1274 OFFLINE   Tomek Wielgus

Tomek Wielgus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 520 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 21 listopad 2017 - 18:15

Dokładnie tak , jak napisał kolega powyżej - wal do Sergiusza jak w dym :)



#1275 OFFLINE   cinek151511

cinek151511

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Robert

Napisano 21 listopad 2017 - 18:18

Dzięki bardzo za informację, w wolnym czasie podjadę  :rolleyes:



#1276 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 25 listopad 2017 - 10:37

Mam pytanie do kolegów bardziej obeznanych w rb. Do tej pory utartym stereotypem było stwierdzenie że z łagodnego stożka przynęty latają dalej itp. Bynajmniej ja tak byłem uczony. Natomiast testy ,które przeprowadziłem mają się do tego nijak. Otóż krótki stożek np. H16h8 m5.5 później czoker był porównywany z h16 h8 M6 5,5l -czoker - przynęta o tej samej gramaturze lata bardzo podobnie ...ba nawet czasem krótki stożek wypadał lepiej. Tzn lekkie woby latały dalej...interesuje mnie zdanie kolegów ...jak Wy to widzicie . Czy naprawdę dłuższe stożki wydłużają rzuty ? Ciekawi mnie to bardzo strasznie mocno ;)

#1277 OFFLINE   pepper

pepper

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 listopad 2017 - 11:35

Cousins fiberglass ESP 601.
Czy ktoś zbroił ten kij i mógłby się podzielić doświadczeniem? Jak go prawidłowo uzbroić?

#1278 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 25 listopad 2017 - 12:01

Cousins fiberglass ESP 601.
Czy ktoś zbroił ten kij i mógłby się podzielić doświadczeniem? Jak go prawidłowo uzbroić?

 

Akurat nie kuzyna, ale seekera 6lb zbroilem w KR torzite od 16klh do tunelu na 4.0KT

Ale musisz napisac wiecej jak lowisz, w jaki warunkach. U jukeju nie ma zimy ani pstragow w zime nie mozna lowic, wiec spokojnie tunel na mikro starcza.



#1279 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 538 postów

Napisano 25 listopad 2017 - 13:38

Prosiłbym o pomoc. Potrzebował bym set przelotek pod wędkę 2,54 6-26 opisana poprawnie. Interesuje mnie set z Fuji Alconite plus Top Sic najlepiej screen z brc. A jeśli nie będzie dużej różnicy może być dodatkowo set z starych(nie Slim) Fuji Sic



#1280 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 25 listopad 2017 - 14:06

Prosiłbym o pomoc. Potrzebował bym set przelotek pod wędkę 2,54 6-26 opisana poprawnie. Interesuje mnie set z Fuji Alconite plus Top Sic najlepiej screen z brc. A jeśli nie będzie dużej różnicy może być dodatkowo set z starych(nie Slim) Fuji Sic

 

KR? Pod jakiej wielkosci kolowrotek?


  • zandermafija*SpinnigistaWT lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, spacing, przelotki