Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie
TECH

SPACING (ROZMIESZCZENIE I DOB脫R PRZELOTEK)

tech-rb spacing przelotki

  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
1715 odpowiedzi w tym temacie

#1261 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 post贸w
  • LokalizacjaDziki Wsch贸d ;)

Napisano 17 listopad 2017 - 12:18

Tak czy inaczej kij do przezbrojenia, nie ma si臋 co na min臋 nara偶a膰...szukam dalej..., dzi臋ki panowie za podpowiedzi :)



#1262 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 post贸w
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 17 listopad 2017 - 13:45

Tak z ciekawo艣ci, ile za tego MHX'a ?



#1263 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 post贸w
  • LokalizacjaDziki Wsch贸d ;)

Napisano 17 listopad 2017 - 14:03

500 z przesy艂k膮...jak s膮dzicie ? czy poszuka膰 czego艣 minimum na alconite, dodam 偶e bud偶et wzgl臋dnie ograniczony :(


U偶ytkownik GoLoManoLo edytowa艂 ten post 17 listopad 2017 - 14:05


#1264 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 post贸w
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 17 listopad 2017 - 14:14

Sam blank to oko艂o 4 st贸wek, przed nowym sezonem mo偶esz poszuka膰 przelotek i wymieni膰. Ewentualnie poszuka膰 u偶ywanej Inazumy do 22 za 150 ;)



#1265 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 post贸w
  • LokalizacjaDziki Wsch贸d ;)

Napisano 17 listopad 2017 - 14:23

Tak zrobi臋 i poszukam czego艣 bud偶etowego, w 艣rodku sezonu sandaczowego ci臋偶ko co艣 ciekawego ( w rozs膮dnych pieni膮dzach) na gie艂dzie znale藕膰,

na 艣wi臋ta lub zaraz po zapewne b臋dzie wysyp... :)


U偶ytkownik GoLoManoLo edytowa艂 ten post 17 listopad 2017 - 14:25

  • damian1986 lubi to

#1266 Guest_Kontemplator_*

Guest_Kontemplator_*
  • Guests

Napisano 19 listopad 2017 - 00:16

Pytanie o zbrojenie wklejki matagi 183cm 2,5g 4lb pod m艂ynek c2000s - my艣l臋 nad zbrojeniem w torzite na pojedynczej stopce (te nowe). Teraz kwestia tego czy start mo偶e by膰 od 12stki? Nigdy tak nie zaczyna艂em, ale te偶 nigdy nie 艂owi艂em na m艂ynek c2000s. Pod 2500 startowa艂em 16tk膮. Tak偶e je艣li kto艣 umia艂by doradzi膰 czy set 12-8-6-4-3-3-3+ szczyt b臋dzie ok? Dodam, 偶e b臋d臋 艂owi艂 plecionk膮, ale z przyponem z fluoro. Przypon d艂ugi tak偶e w臋ze艂 b臋dzie przez przelotki przelatywa艂, a 3 jest ma艂a. Czy b臋dzie to funkcjonowa膰? Czy lepiej zbroi膰 po staremu czyli klasyczne torzite 16-8-5,5-3,5 w tunelu?



#1267 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 post贸w
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 20 listopad 2017 - 12:16

Pytanie o zbrojenie wklejki matagi 183cm 2,5g 4lb pod m艂ynek c2000s - my艣l臋 nad zbrojeniem w torzite na pojedynczej stopce (te nowe). Teraz kwestia tego czy start mo偶e by膰 od 12stki? Nigdy tak nie zaczyna艂em, ale te偶 nigdy nie 艂owi艂em na m艂ynek c2000s. Pod 2500 startowa艂em 16tk膮. Tak偶e je艣li kto艣 umia艂by doradzi膰 czy set 12-8-6-4-3-3-3+ szczyt b臋dzie ok? Dodam, 偶e b臋d臋 艂owi艂 plecionk膮, ale z przyponem z fluoro. Przypon d艂ugi tak偶e w臋ze艂 b臋dzie przez przelotki przelatywa艂, a 3 jest ma艂a. Czy b臋dzie to funkcjonowa膰? Czy lepiej zbroi膰 po staremu czyli klasyczne torzite 16-8-5,5-3,5 w tunelu?

 

A jaki uchwyt kolowrotka masz zamiar zakladac?



#1268 Guest_Kontemplator_*

Guest_Kontemplator_*
  • Guests

Napisano 20 listopad 2017 - 12:45

Dps 16 fuji, w sumie teraz doczyta艂em, 偶e te nowe torzite na pojedynczej stopce s膮 ni偶sze ni偶 te klasyczne. Wi臋c w sumie ta 12stka to jest male艅ka.

Wys艂ane z mojego SM-G900F przy u偶yciu Tapatalka

#1269 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 post贸w
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 20 listopad 2017 - 12:55

Dps 16 fuji, w sumie teraz doczyta艂em, 偶e te nowe torzite na pojedynczej stopce s膮 ni偶sze ni偶 te klasyczne. Wi臋c w sumie ta 12stka to jest male艅ka.

Wys艂ane z mojego SM-G900F przy u偶yciu Tapatalka

 

Nie myslales o delfinie? tam w delcie moglbys zaczac od 10klh jako startowa. Co do tunelowych 3KT to wezel z fluorocarbonu powinien przechodzic, pewnie jakis cieniutki ten fluoro bedziesz uzywal :)



#1270 Guest_Kontemplator_*

Guest_Kontemplator_*
  • Guests

Napisano 20 listopad 2017 - 13:34

Delfin mnie nie przekonuje, pomimo 偶e nawet go na 偶ywo nie widzia艂em. Zbrojenie ma by膰 klasyczne, rekoje艣膰 do rzucania obur膮cz. Zastanawia mnie tylko rozmiar tych torzite na pojedynczej stopce. Bo z tego co na BRC jest napisane to zwyk艂e torzite H 16 jest r贸wne tej nowej 20. Wi臋c jaki najlepiej set dobra膰 z tych jednostopkowych pod ten kijek i pod takie zbrojenie dolnika jak wspomina艂em?

Wys艂ane z mojego SM-G900F przy u偶yciu Tapatalka

#1271 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 post贸w
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 20 listopad 2017 - 13:49

Delfin mnie nie przekonuje, pomimo 偶e nawet go na 偶ywo nie widzia艂em. Zbrojenie ma by膰 klasyczne, rekoje艣膰 do rzucania obur膮cz. Zastanawia mnie tylko rozmiar tych torzite na pojedynczej stopce. Bo z tego co na BRC jest napisane to zwyk艂e torzite H 16 jest r贸wne tej nowej 20. Wi臋c jaki najlepiej set dobra膰 z tych jednostopkowych pod ten kijek i pod takie zbrojenie dolnika jak wspomina艂em?

Wys艂ane z mojego SM-G900F przy u偶yciu Tapatalka

 

Kilka osob zbroilo juz patyki od 12KLH wiec moze sie odezwa, ogolnie z tego co pamietam to byli zadowolwni z rezultatow.

Co do tych przelotek na jednej stopce to niestety nie pomoge, nie mialem okazji ich uzywac.



#1272 OFFLINE   cinek151511

cinek151511

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw
  • Imi臋:Marcin
  • Nazwisko:Robert

Napisano 21 listopad 2017 - 17:52

Witam serdecznie, chcia艂bym zbudowa膰 sw贸j pierwszy bud偶etowy kij. Jako Blank wybra艂em IS701L CRB w kolorze. Wiem, 偶e to nie jest 艣wietny blank, ale bud偶et studenta mocno ogranicza. Chyba, 偶e kto艣 mo偶e poleci膰 lepszy blank z podobnymi parametrami do 200z艂?

 

Moje pytanie dotyczy przelotek. Widz臋 same bardzo drogie zestawy. Czy przelotki w zestawie mog膮 kosztowa膰 wi臋cej ni偶 ca艂y nowy kij z takimi przelotkami?

 

Interesuj膮 mnie przelotki jak w podanych w臋dziskach:

 

Dragon Nano Core Spinn 21 1.98m 4-21g (za n贸wke da艂em 220z艂) FUJI KR

DAM Neo Finessa 2.10m 5-15g (za n贸wke da艂em 130z艂) FUJI K

 

Za ile najtaniej mo偶na kupi膰 zestawy przelotek jak w powy偶szych w臋dkach?

Mo偶e polecacie jakie艣 inne bud偶etowe przelotki?

 

Pozdrawiam  :)



#1273 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1609 post贸w
  • Lokalizacjacz臋stochowa

Napisano 21 listopad 2017 - 17:57

Nie wiem jakie przelotki wyst臋puj膮 w kijach ,kt贸re poda艂e艣, ale we Wroc艂awiu masz Sergiusza ,kt贸ry rady nie szcz臋dzi i wszystko u Niego kupisz na miejscu.

http://fishingrod.pl/pl

 

Czasem bym chcia艂 mie膰 tak blisko do jakiej艣 pracowni. ;)


U偶ytkownik kogut edytowa艂 ten post 21 listopad 2017 - 18:00


#1274 OFFLINE   Tomek Wielgus

Tomek Wielgus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 520 post贸w
  • LokalizacjaTarn贸w

Napisano 21 listopad 2017 - 18:15

Dok艂adnie tak , jak napisa艂 kolega powy偶ej - wal do Sergiusza jak w dym :)



#1275 OFFLINE   cinek151511

cinek151511

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw
  • Imi臋:Marcin
  • Nazwisko:Robert

Napisano 21 listopad 2017 - 18:18

Dzi臋ki bardzo za informacj臋, w wolnym czasie podjad臋  :rolleyes:



#1276 OFFLINE   "Pawe艂"

"Pawe艂"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 post贸w
  • LokalizacjaTam gdzie nie bior膮 :)
  • Imi臋:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 25 listopad 2017 - 10:37

Mam pytanie do koleg贸w bardziej obeznanych w rb. Do tej pory utartym stereotypem by艂o stwierdzenie 偶e z 艂agodnego sto偶ka przyn臋ty lataj膮 dalej itp. Bynajmniej ja tak by艂em uczony. Natomiast testy ,kt贸re przeprowadzi艂em maj膮 si臋 do tego nijak. Ot贸偶 kr贸tki sto偶ek np. H16h8 m5.5 p贸藕niej czoker by艂 por贸wnywany z h16 h8 M6 5,5l -czoker - przyn臋ta o tej samej gramaturze lata bardzo podobnie ...ba nawet czasem kr贸tki sto偶ek wypada艂 lepiej. Tzn lekkie woby lata艂y dalej...interesuje mnie zdanie koleg贸w ...jak Wy to widzicie . Czy naprawd臋 d艂u偶sze sto偶ki wyd艂u偶aj膮 rzuty ? Ciekawi mnie to bardzo strasznie mocno ;)

#1277 OFFLINE   pepper

pepper

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 listopad 2017 - 11:35

Cousins fiberglass ESP 601.
Czy kto艣 zbroi艂 ten kij i m贸g艂by si臋 podzieli膰 do艣wiadczeniem? Jak go prawid艂owo uzbroi膰?

#1278 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 post贸w
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 25 listopad 2017 - 12:01

Cousins fiberglass ESP 601.
Czy kto艣 zbroi艂 ten kij i m贸g艂by si臋 podzieli膰 do艣wiadczeniem? Jak go prawid艂owo uzbroi膰?

 

Akurat nie kuzyna, ale seekera 6lb zbroilem w KR torzite od 16klh do tunelu na 4.0KT

Ale musisz napisac wiecej jak lowisz, w jaki warunkach. U jukeju nie ma zimy ani pstragow w zime nie mozna lowic, wiec spokojnie tunel na mikro starcza.



#1279 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 post贸w

Napisano 25 listopad 2017 - 13:38

Prosi艂bym o pomoc. Potrzebowa艂 bym set przelotek pod w臋dk臋 2,54 6-26 opisana poprawnie. Interesuje mnie set z Fuji Alconite plus Top Sic najlepiej screen z brc. A je艣li nie b臋dzie du偶ej r贸偶nicy mo偶e by膰 dodatkowo set z starych(nie Slim) Fuji Sic



#1280 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 post贸w
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 25 listopad 2017 - 14:06

Prosi艂bym o pomoc. Potrzebowa艂 bym set przelotek pod w臋dk臋 2,54 6-26 opisana poprawnie. Interesuje mnie set z Fuji Alconite plus Top Sic najlepiej screen z brc. A je艣li nie b臋dzie du偶ej r贸偶nicy mo偶e by膰 dodatkowo set z starych(nie Slim) Fuji Sic

 

KR? Pod jakiej wielkosci kolowrotek?


  • zandermafija*SpinnigistaWT lubi to





R贸wnie偶 z jednym lub wi臋ksz膮 ilo艣ci膮 s艂贸w kluczowych: tech, tech-rb, spacing, przelotki