Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Okoni贸wka


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
1601 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 post贸w

Napisano 14 pa藕dziernik 2013 - 02:46

A mi chodzi o co艣 troch臋 ci臋偶szego - mocniejszego na rzek臋. Delikatne a zarazem ciut mocniejsze tam gdzie trzeba na kopyto "3" zalo偶y膰 g艂贸wk臋 17,5-20g . w臋dka na kt贸r膮 艂owi臋 teraz  ROBINSON CORTEZ PIKE JIG  2,7m 8-30g. Na okonie kij za twardy niestety. na suchow sklepie ci臋偶ko co艣 stwierdzi膰 a kogo艣 o podobnym kiju w kolegach w臋dkarzach nie posiadam, wi臋c wybawcy pom贸偶cie pocz膮tkuj膮cemu koledze po kiju. Bo ju偶 od czytania post贸w na forum Jb i innych boli mnie g艂owa  :)  :angry:  :ph34r:

Troch臋 poczyta艂em o tej serii ,mo偶e Ci臋 zainteresuje ta w臋dka-tylko ona jest max do 20g-znalaz艂em nawet aukcj臋 z t膮 w臋dk膮 zobacz :)  http://allegro.pl/ok...3623299196.html



#302 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 post贸w
  • LokalizacjaOpole
  • Imi臋:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 14 pa藕dziernik 2013 - 21:22

Wci膮偶 ma艂o pomys艂贸w :angry:  :wacko: , szukam kijka kt贸ry w opadzie na paprochy oraz kopyto 1" max 2" b臋dzie pracowa艂 na styk przy g艂贸wce max 7-10g, na wir贸wki i wobki nie 艂owi臋...



#303 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 post贸w

Napisano 15 pa藕dziernik 2013 - 06:35

Wci膮偶 ma艂o pomys艂贸w :angry:  :wacko: , szukam kijka kt贸ry w opadzie na paprochy oraz kopyto 1" max 2" b臋dzie pracowa艂 na styk przy g艂贸wce max 7-10g, na wir贸wki i wobki nie 艂owi臋...

1)-A mi chodzi o co艣 troch臋 ci臋偶szego - mocniejszego na rzek臋. Delikatne a zarazem ciut mocniejsze tam gdzie trzeba na kopyto "3" zalo偶y膰 g艂贸wk臋 17,5-20g .

2) -szukam kijka kt贸ry w opadzie na paprochy oraz kopyto 1" max 2" b臋dzie pracowa艂 na styk przy g艂贸wce max 7-10g

A powiedz jaka kwota wchodzi w gr臋-bo ta wklejka Daiwy Megaforce jest stosunkowo tania



#304 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 post贸w
  • LokalizacjaOpole
  • Imi臋:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 15 pa藕dziernik 2013 - 09:50

Kasa max 350 z艂, tylko boje si臋 o co innego 偶e w臋dka przy akcji parabolicznej za bardzo bedzie si臋 gi膮膰 przy pracy pod nurt. Zostaje wyb贸r o akcji "szczytowej". G艂臋boko艣膰 rzeki na kt贸rej 艂owie to z regu艂y od 1,5 - 3,5m (w przewadze 1,5-2m)  gdzie nurt czasem idzie powoli a czasem jak bolid F1. Chodzi mi po g艂owie jeszcze taki kijek Dragon Millenium HD x-fine, no i cenowo tragedi nie ma.

Tylko czy przy akcji szczytowej nie b臋dzie wi臋cej spad贸w jak przy paraboli ?


U偶ytkownik cabage edytowa艂 ten post 15 pa藕dziernik 2013 - 10:05


#305 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 post贸w

Napisano 15 pa藕dziernik 2013 - 11:42

Kasa max 350 z艂, tylko boje si臋 o co innego 偶e w臋dka przy akcji parabolicznej za bardzo bedzie si臋 gi膮膰 przy pracy pod nurt. Zostaje wyb贸r o akcji "szczytowej". G艂臋boko艣膰 rzeki na kt贸rej 艂owie to z regu艂y od 1,5 - 3,5m (w przewadze 1,5-2m)  gdzie nurt czasem idzie powoli a czasem jak bolid F1. Chodzi mi po g艂owie jeszcze taki kijek Dragon Millenium HD x-fine, no i cenowo tragedi nie ma.

Tylko czy przy akcji szczytowej nie b臋dzie wi臋cej spad贸w jak przy paraboli ?

Ja bym na Twoim miejscu zainteresowa艂 si臋 jednak t膮 Daiw膮- jest  b.lekka i jak to Daiwa nawet jak opisana jako b.szybka na pewno b臋dzie wolniejsza od dragona i rybki b臋d膮 mniej schodzi膰.Natomiast je艣li chodzi o to czy obs艂u偶y ca艂e spectrum gramatur kt贸re poda艂e艣 -w dolnej granicy to na pewno ale g贸rne sko艅czy si臋 pewnie na 15g(. Wydaj臋 mi si臋 偶e musia艂by艣 jednak zainwestowa膰 w dwa kije wklejka(delikatniejsza) i jaki艣 typowy jigger o mniejszym cw ni偶 Tw贸j robinson kt贸rego posiadasz. Ale na pocz膮tek na Twoim miejscu kupi艂bym t臋 Daiw臋.


U偶ytkownik rej edytowa艂 ten post 15 pa藕dziernik 2013 - 11:46

  • tadeusz163 lubi to

#306 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 post贸w
  • LokalizacjaOpole
  • Imi臋:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 15 pa藕dziernik 2013 - 12:12

Ja bym na Twoim miejscu zainteresowa艂 si臋 jednak t膮 Daiw膮- jest  b.lekka i jak to Daiwa nawet jak opisana jako b.szybka na pewno b臋dzie wolniejsza od dragona i rybki b臋d膮 mniej schodzi膰.Natomiast je艣li chodzi o to czy obs艂u偶y ca艂e spectrum gramatur kt贸re poda艂e艣 -w dolnej granicy to na pewno ale g贸rne sko艅czy si臋 pewnie na 15g

Mnie chodzi o g艂贸wki do max 10-12g i to ju偶 z przesad膮 i do tego ma艂e gumeczki, o wi臋kszych ci臋偶arze m贸wi艂em przy swoim Cortezie pike jig 8-30g :).



#307 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 post贸w

Napisano 15 pa藕dziernik 2013 - 12:36

Mnie chodzi o g艂贸wki do max 10-12g i to ju偶 z przesad膮 i do tego ma艂e gumeczki, o wi臋kszych ci臋偶arze m贸wi艂em przy swoim Cortezie pike jig 8-30g :).

A.. :lol: . wybacz 藕le zrozumia艂em,czyli idealnie pasuje ta Daiwa :) I jeszcze m贸g艂by艣 spr贸bowa膰 co艣 na duuuu偶y styk jest to kijek lekki ale to ju偶 sztywny Mikado lexus sapphire 2,60m lub 2,80m do 13gr


U偶ytkownik rej edytowa艂 ten post 15 pa藕dziernik 2013 - 12:57


#308 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 post贸w
  • LokalizacjaOpole
  • Imi臋:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 15 pa藕dziernik 2013 - 13:19

Daiwa mnie nie przekonuje :) naczyta艂em si臋 sporo ma艂o pozytywnych opinii ;/ mo偶e co艣 klas臋 wy偶ej mieszcz膮cego si臋 w spomnianym przeze mnie bud偶ecie 350. Z do艣wiadczenia wol臋 do艂o偶y膰 na starcie a p贸藕niej nie wygarnia膰 sobie po偶a艂owania 100 - 150 pln :P :) 



#309 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 post贸w

Napisano 15 pa藕dziernik 2013 - 13:26

Daiwa mnie nie przekonuje :) naczyta艂em si臋 sporo ma艂o pozytywnych opinii ;/ mo偶e co艣 klas臋 wy偶ej mieszcz膮cego si臋 w spomnianym przeze mnie bud偶ecie 350. Z do艣wiadczenia wol臋 do艂o偶y膰 na starcie a p贸藕niej nie wygarnia膰 sobie po偶a艂owania 100 - 150 pln :P :)

No a Mikado lexus Sapphire-jest to w臋dka kt贸ra jest tania ale klas膮 przebija inne tego typu w臋dki http://www.team-rapa...e-260cm-up-13g/



#310 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 post贸w
  • LokalizacjaOpole
  • Imi臋:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 15 pa藕dziernik 2013 - 13:34

Jak dla mnie ten Mikado to za miekki kijek,mia艂em go w r臋ce i mi nie odpowiada bior膮c pod uwag臋 偶e b臋d臋 u偶ywa艂 g艂贸we do 10-12g, bede musia艂 poszuka膰 odpowiednika Daiwy o wi臋kszym CW i lepszym wykonaniu,



#311 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 post贸w

Napisano 15 pa藕dziernik 2013 - 13:41

Jak dla mnie ten Mikado to za miekki kijek,mia艂em go w r臋ce i mi nie odpowiada bior膮c pod uwag臋 偶e b臋d臋 u偶ywa艂 g艂贸we do 10-12g, bede musia艂 poszuka膰 odpowiednika Daiwy o wi臋kszym CW i lepszym wykonaniu,

Za mi臋kki-hm..rozumiem 偶e szczyt贸wka za miekka-bo ja mam znajomego co tym kijkiem sandacze wyci膮ga na lekko(kijek wybitnie szybki)



#312 OFFLINE   Zenon275

Zenon275

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 post贸w
  • LokalizacjaPrzasnysz
  • Imi臋:Hubert

Napisano 15 pa藕dziernik 2013 - 14:59

Witam. A mo偶e, Inazuma Flash Perch 260/20g by艂aby odpowiednia.



#313 OFFLINE   iroo

iroo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 post贸w

Napisano 15 pa藕dziernik 2013 - 15:15

W艂a艣nie mia艂em podrzuci膰 t膮 propozycj臋. Do trafienia jest w ok. 160z艂 + pp. Szukam jakiego艣 kijka do 200z艂 na okonie troch臋 ci臋偶ej i ew. sanda艂y na lekko. Posiadaczy prosz臋 o opinie



#314 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 post贸w
  • LokalizacjaWa艂brzych/Wroc艂aw
  • Imi臋:Kamil

Napisano 15 pa藕dziernik 2013 - 16:03

Witam. A mo偶e, Inazuma Flash Perch 260/20g by艂aby odpowiednia.

To mocna wklejka, nie tylko na pasiaki, ale i za sandaczem da rad臋. Nie jest to kijek do paproszenia, za to do 艂owienia na konkretne wabiki, ci臋偶kiemu trokowi, jak kto艣 lubi, lub wymaga tego 艂owisko, te偶 podo艂a. Aczkolwiek mam wersj臋 najkr贸tsz膮, ale c.w to samo.

 

Pozdr贸wka

Kamil



#315 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 post贸w

Napisano 15 pa藕dziernik 2013 - 16:06

A mo偶e Team Konger Ultra Light spin 2.70m 3-15g



#316 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 post贸w
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 15 pa藕dziernik 2013 - 20:07

Tez Koledzy szukam podobnego kijka i zdecyduje sie na ;

http://allegro.pl/dr...3599863837.html

tylko zastanawiam sie jeszcze nad dlugoscia


U偶ytkownik krakus edytowa艂 ten post 15 pa藕dziernik 2013 - 20:08


#317 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 post贸w
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imi臋:J贸zek

Napisano 16 pa藕dziernik 2013 - 05:43

Tez Koledzy szukam podobnego kijka i zdecyduje sie na ;

http://allegro.pl/dr...3599863837.html

tylko zastanawiam sie jeszcze nad dlugoscia

Masz kompromis 艂owienia z brzegu a i na 艂贸dce koledze oczu nie wybijesz :) .



#318 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 post贸w

Napisano 16 pa藕dziernik 2013 - 07:04

A co艣 takiego http://allegro.pl/dr...3567285574.html



#319 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 post贸w
  • LokalizacjaP艂ock

Napisano 16 pa藕dziernik 2013 - 09:51

A nie lepiej poleca膰 z w艂asnego do艣wiadczenia ni偶 strzela膰 propozycjami jak z karabinu nabijajac posty, chyba merytorycznie jest to bardziej warto艣ciowe i co艣 wnosi do tematu, bo id膮 za tym argumenty za czy przeciw a tak to jest tylko wyliczanka.

#320 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 post贸w

Napisano 16 pa藕dziernik 2013 - 10:15

A nie lepiej poleca膰 z w艂asnego do艣wiadczenia ni偶 strzela膰 propozycjami jak z karabinu nabijajac posty, chyba merytorycznie jest to bardziej warto艣ciowe i co艣 wnosi do tematu, bo id膮 za tym argumenty za czy przeciw a tak to jest tylko wyliczanka.

Cz臋sto takie -jak to nazwa艂e艣 "strzelanie" jest poparte do艣wiadczeniem(jak nie swoim to innych znajomych) :) Po za tym wyb贸r kija to jak wyb贸r 偶ony nigdy nie wiesz co b臋dzie p贸藕niej :lol: