Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
150 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 22 październik 2011 - 14:23

Bardzo siÄ™ wstydzÄ™ :blush:ale zostawiÄ™ ten post.

Dziwi mnie, Åźe wÄ™dkarstwo uprawiane przez wiele, wiele lat bez wynalazkÃÅ‚w technicznych dawaÅ‚a satysfakcje i radość.

Teraz wspomnienie o ograniczeniu stosowania tych Å›rodkÃÅ‚w wywoÅ‚uje takie komentarze. Ja tego nie rozumiem i pozostanÄ™ przy tym niezrozumieniu. MoÅźe jednak dojdÄ™ do wniosku, Åźe jeÅ›li chcÄ™ Å‚owić a nie tylko być nad wodÄ™ muszÄ™ kupić echosondÄ™. I moÅźe o to w tym chodzi.

MyÅ›lÄ™, Åźe juÅź teraz wÄ™dkarstwo w wielu przypadkach polega na otrzymaniu od kolegi szczegÃÅ‚Å‚owych danych GPS. Potem tylko echosonda Åźeby sobie nie utrudniać. OczywiÅ›cie wszyscy wypuszczamy ryby zÅ‚owione takÄ… metodÄ…...WiÄ™cej ryb mniej smaku...

Kiedyś rzeka była tajemnicą. I mnie osobiście ta tajemnica zawszę urzekała i pchała nad wodę.

Z mojej strony tyle




KiedyÅ› teÅź podrÃÅ‚ÅźowaÅ‚o siÄ™ pieszo, pÃłźniej konno. Czy w zwiÄ…zku z tym, ze Å›rodowisko nam siÄ™ psuje, drogi niezbyt wyglÄ…dajÄ…, ludzie w wypadkach ginÄ… mamy zdelegalizować transport inny niÅź pieszy czy konny?
Pomyśl, jaka frajda, tajemniczość i klimat - z Krakowa do Wieliczki dobry dzień piechotą, na trocie chyba kilkanaście dni konno. Nad Dunajec tydzień na piechotę.
Jakie zyski - zdrowi ludzie bez nadwagi, nie solimy zimÄ… drÃÅ‚g i nie niszczymy Å›rodowiska, solÄ…, olejem, spalinami, asfaltem.

Wojciechowski - wiesz jaki mamy regulamin, ten szczupły to zywy? Słabo wygląda, co najmniej na niezdrowego


#22 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • OczekujÄ…cy na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2011 - 16:18

[quote title=Kuba Standera napisał(a) dnia sob, 22 październik 2011 03:23][quote]
Bardzo siÄ™ wstydzÄ™ :blush:ale zostawiÄ™ ten post.

Dziwi mnie, Åźe wÄ™dkarstwo uprawiane przez wiele, wiele lat bez wynalazkÃÅ‚w technicznych dawaÅ‚a satysfakcje i radość.

Teraz wspomnienie o ograniczeniu stosowania tych Å›rodkÃÅ‚w wywoÅ‚uje takie komentarze. Ja tego nie rozumiem i pozostanÄ™ przy tym niezrozumieniu. MoÅźe jednak dojdÄ™ do wniosku, Åźe jeÅ›li chcÄ™ Å‚owić a nie tylko być nad wodÄ™ muszÄ™ kupić echosondÄ™. I moÅźe o to w tym chodzi.

MyÅ›lÄ™, Åźe juÅź teraz wÄ™dkarstwo w wielu przypadkach polega na otrzymaniu od kolegi szczegÃÅ‚Å‚owych danych GPS. Potem tylko echosonda Åźeby sobie nie utrudniać. OczywiÅ›cie wszyscy wypuszczamy ryby zÅ‚owione takÄ… metodÄ…...WiÄ™cej ryb mniej smaku...

Kiedyś rzeka była tajemnicą. I mnie osobiście ta tajemnica zawszę urzekała i pchała nad wodę.

Z mojej strony tyle




[/quote]
KiedyÅ› teÅź podrÃÅ‚ÅźowaÅ‚o siÄ™ pieszo, pÃłźniej konno. Czy w zwiÄ…zku z tym, ze Å›rodowisko nam siÄ™ psuje, drogi niezbyt wyglÄ…dajÄ…, ludzie w wypadkach ginÄ… mamy zdelegalizować transport inny niÅź pieszy czy konny?
Pomyśl, jaka frajda, tajemniczość i klimat - z Krakowa do Wieliczki dobry dzień piechotą, na trocie chyba kilkanaście dni konno. Nad Dunajec tydzień na piechotę.
Jakie zyski - zdrowi ludzie bez nadwagi, nie solimy zimÄ… drÃÅ‚g i nie niszczymy Å›rodowiska, solÄ…, olejem, spalinami, asfaltem.

Jak dla mnie przykÅ‚ad nieadekwatny. Raczej Å‚apanie bez echosondy przypomina tropienie np. dzika, szukanie jego Å›cieÅźek, zwyczajÃÅ‚w,
uczenie siÄ™ rozrÃÅ‚Åźniania Å›ladÃÅ‚w zaÅ› Å‚apanie z echosondÄ… przypomina polowanie z ambony.
Pozdrawiam

#23 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWaÅ‚brzych/WrocÅ‚aw
  • ImiÄ™:Kamil

Napisano 22 październik 2011 - 16:23

To internet teÅź naleÅźaÅ‚oby odÅ‚Ä…czyć. Tylu dobrych wÄ™dkarzy opisuje swoje metody i sposoby, do ktÃÅ‚rych ktoÅ› inny moÅźe by nie doszedÅ‚ przez wiele lat kombinowania..A tu ma wsio podane jak na tacy.......A ryby neta nie majÄ…...To teÅź nie fair :mellow:

#24 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 22 październik 2011 - 16:45

Tak sobie jeszcze uÅ›wiadomiÅ‚em - choć wÄ…tek od poczÄ…tku zakrawa mi na marnÄ… prowokacjÄ™, ewentualnie celebrowanie ÅźaÅ‚osnych resentymentÃÅ‚w - Åźe, przymykajÄ…c oko na absurdalność caÅ‚ego tego pomysÅ‚u, jest on po prostu prawnie niewykonalny: uÅźytkownik rybacki moÅźe zakazać konkretnych przynÄ™t, albo metod poÅ‚owu. Echosonda jednak jest urzÄ…dzeniem sÅ‚uÅźącym w Åźegludze, poprawiajÄ…cym wydatnie jej bezpieczeÅ„stwo; zakaz jej uÅźywania na wodzie jest nie do obrony, a udowodnienie komukolwiek, Åźe uÅźywa sprzÄ™tu akurat do lokalizowania ryb, nie do wykrywania mielizn - niemoÅźliwe.
Zatem, kolego @Janie76, pozostaje Ci uciuÅ‚ać na echosondÄ™... BÄ™dziesz wtedy na pewno Å‚apaÅ‚ rÃÅ‚wnie wiele dorodnych okazÃÅ‚w co ci, ktÃÅ‚rym teraz tak zazdroÅ›cisz

#25 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • OczekujÄ…cy na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2011 - 17:05

[quote title=chub norris napisaÅ‚(a) dnia sob, 22 październik 2011 05:45]Tak sobie jeszcze uÅ›wiadomiÅ‚em - choć wÄ…tek od poczÄ…tku zakrawa mi na marnÄ… prowokacjÄ™, ewentualnie celebrowanie ÅźaÅ‚osnych resentymentÃÅ‚w - Åźe, przymykajÄ…c oko na absurdalność caÅ‚ego tego pomysÅ‚u, jest on po prostu prawnie niewykonalny: uÅźytkownik rybacki moÅźe zakazać konkretnych przynÄ™t, albo metod poÅ‚owu. Echosonda jednak jest urzÄ…dzeniem sÅ‚uÅźącym w Åźegludze, poprawiajÄ…cym wydatnie jej bezpieczeÅ„stwo; zakaz jej uÅźywania na wodzie jest nie do obrony, a udowodnienie komukolwiek, Åźe uÅźywa sprzÄ™tu akurat do lokalizowania ryb, nie do wykrywania mielizn - niemoÅźliwe.
Zatem, kolego @Janie76, pozostaje Ci uciuÅ‚ać na echosondÄ™... BÄ™dziesz wtedy na pewno Å‚apaÅ‚ rÃÅ‚wnie wiele dorodnych okazÃÅ‚w co ci, ktÃÅ‚rym teraz tak zazdroÅ›cisz [/quote

Tak silnik juÅź kupiÅ‚em. Czas na echosondÄ™. Najlepiej z GPS- bÄ™dÄ™ wtedy na pewno Å‚apaÅ‚ rÃÅ‚wnie wiele dorodnych okazÃÅ‚w co ci, ktÃÅ‚rym teraz tak zazdroszczÄ™ . Ma kolega racjÄ™ czas na zakoÅ„czenie celebrowania ÅźaÅ‚osnych resentymentÃÅ‚w czy prowokowania niektÃÅ‚rych kolegÃÅ‚w.


A tak na serio chciaÅ‚em zapytać na tym forum czy czegoÅ› nie tracimy uÅźywajÄ…c nowinek technicznych. I o to tylko chodziÅ‚o.



#26 OFFLINE   Godzio

Godzio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • Lokalizacjamazowsze

Napisano 22 październik 2011 - 19:56

Witaj Jan76
No cÃÅ‚Åź, rozpÄ™taÅ‚eÅ› burzÄ™ swoim wpisem i trochÄ™ Ci siÄ™ oberwaÅ‚o od innych kolegÃÅ‚w po kiju. NiektÃÅ‚rzy wrÄ™cz uznali TwÃÅ‚j wpis za marnÄ… prowokacjÄ™, ewentualnie celebrowanie ÅźaÅ‚osnych resentymentÃÅ‚w. Nikt natomiast nie prÃÅ‚bowaÅ‚ zrozumieć jednego, Åźe wÄ™dkarstwo to nie tylko ilość namierzonych echosondÄ… a nastÄ™pnie wyrwanych z wody ryb. Jeden chce jak najszybciej namierzyć kolejnego szczupÅ‚ego czy suma a nastÄ™pnie wykonać kilka najazdÃÅ‚w, aÅź w koÅ„cu ryba znajdzie siÄ™ w Å‚odzi...i to go nobilituje :wacko: . Dla drugiego liczy siÄ™....to coÅ› (pewnie wiesz co mam na myÅ›li). PstrÄ…garze teÅź wiedzÄ…....Ale o gustach siÄ™ nie dyskutuje. Problem tkwi w tym, Åźe tak naprawÄ™ bez gÅ‚Ä™bokich zmian w Å›wiadomoÅ›ci spoÅ‚ecznej, nie uda siÄ™ osiÄ…gnąć jakiejkolwiek poprawy.
Na zakończenie powiem jedno. Mieszkam nad ZZ i niejednokrotnie miałem okazję obserwować jak wykorzystywana jest echosonda do namierzania zimowisk ryb i jak wygląda w praktyce C&R w wydaniu wędkarzy etycznych inaczej.
Pozdrawiam.

#27 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam siÄ™ zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 22 październik 2011 - 19:58

Czytam czytam i własnym oczom nie wierzę, zabronić nakazać, zakazać itd :huh:
Janie ja proponujÄ™ pÃÅ‚jść dalej :
a). zakazać w ogÃÅ‚le poÅ‚owu ze Å›rodkÃÅ‚w pÅ‚ywajÄ…cych jako potencjalnie groźne bo moÅźna duÅźo wiÄ™kszy obszar atrakcyjnej gÅ‚Ä™bszej wody obÅ‚owić niÅź brodzÄ…c lub Å‚owiÄ…c z brzegu.
B). uÅźywać tylko i wyÅ‚Ä…cznie wÄ™dzisk bambusowych, bo te obecne mega wÅ‚ÃÅ‚kna i inne diaflexy sÄ… zbyt skuteczne.
c). ograniczenie przynÄ™t do standardowej dÅźdÅźownicy bo co poniektÃÅ‚re sztuczne zbyt mocno wabiÄ… rybÄ™.
d). zakaz atraktorÃÅ‚w bo to oszustwo :lol:
itd. moÅźemy mnoÅźyć pkt-y dalej tylko po co ?

Janie jeÅ›li za obecny rybostan winisz uÅźywanie echosondy lub troling to wybacz ale masz klapki na oczach (bez urazy).
Echosonda sama w sobie pozwala namierzyć potencjalne miejscÃÅ‚wki, miejsca spadu, zagÅ‚Ä™bieÅ„, karcze na dnie itd co ma znaczenie w przypadku Å‚owisk ktÃÅ‚rych nie znamy. Proponuje zajmij siÄ™ najpierw edukacjÄ… tych ktÃÅ‚rzy biorÄ… KAÅ»DÄ„ zÅ‚apanÄ… rybÄ™ do wora a gwarantuje Ci Åźe juÅź samo to poprawi kondycjÄ™ polskiego rybostanu.

Problem tkwi w tym, Åźe tak naprawÄ™ bez gÅ‚Ä™bokich zmian w Å›wiadomoÅ›ci spoÅ‚ecznej, nie uda siÄ™ osiÄ…gnąć jakiejkolwiek poprawy.

Ot i sedno sprawy !


#28 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 22 październik 2011 - 20:41

Dawno juÅź nie byÅ‚o na tym forum dyskusji na takim poziomie abstrakcji. ZastanawiaÅ‚em siÄ™ czy w ogÃÅ‚le zabierać gÅ‚os, ale niech tam. PracujÄ™ na etacie, mam w roku 26 dni urlopu i 52 weekendy do wykorzystania. PrzewaÅźajÄ…cÄ… wiÄ™kszość wolnego czasu spÄ™dzam z mojÄ… rodzinÄ…. DryfujÄ™ w kierunku onanizmu sprzÄ™towego, dla przyjemnoÅ›ci budujÄ™ wÄ™dki, czasem coÅ› skrobnÄ™, wÄ™dkujÄ™ co raz mniej. W tej chwili w zasadzie tyle, co kot nasraÅ‚. Ryby zabieram rzadko, byÅ‚y takie sezony, kiedy na ZZ nie zabraÅ‚em ani jednej.

MÃÅ‚j wÄ™dkarski urlop, kiedy naprawdÄ™ Å‚owiÄ™, trwa kilka dni. LubiÄ™ zawitać wtedy w nowe miejsca. W podobnej sytuacji jest wielu wÄ™dkarzy. I co? Zakazać im uÅźywania sonaru? PrzecieÅź to w zasadzie przekreÅ›la dla nich moÅźliwość poÅ‚owienia na nowej wodzie… OczywiÅ›cie, sÄ… takie miejsca jak np. DruÅźno czy SiemianÃÅ‚wka, gdzie echo praktycznie do niczego nie jest potrzebne. Jak jednak w ciÄ…gu kilku dni „rozpracować” Å‚owisko, ktÃÅ‚re ma zrÃÅ‚ÅźnicowanÄ… gÅ‚Ä™bokość, a nie mamy dostÄ™pu do batymetrii? Ludzie, litoÅ›ci…

Tego typu postulaty majÄ… na celu chyba wyÅ‚Ä…cznie ograniczenie presji nowoczesnego wÄ™dkarstwa i przysÅ‚uÅźą skuteczniejszemu rezaniu wody przez miejscowych wyjadaczy. Tak jak zakaz trollingu na Narwi i Bugu sÅ‚uÅźy przede wszystkim ochronie „gliździarzy”, „Åźywczarzy” i „jÄ™tkarzy”. SÅ‚uÅźą odwracaniu uwagi od istotniejszych problemÃÅ‚w. CofajÄ… nasze hobby do epoki krÃÅ‚la Ćwieczka. WÄ™dkarskie organa oficjalne nie widzÄ… interesu w rÃÅ‚wnaniu do wzorcÃÅ‚w zachodnich i – jak widać - skutecznie mieszajÄ… ludziom w gÅ‚owach. CzyÅź nie prostsze byÅ‚oby wprowadzenie zakazu zabierania drapieÅźnikÃÅ‚w – przynajmniej na Å‚owiskach o najwiÄ™kszej presji? Jest to jednak tak samo realne jak reforma KRUS.

Nie w technice tkwi problem, nawet nie w przepisach, tylko w ludzkich gÅ‚owach i w przepisÃÅ‚w egzekwowaniu.


#29 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • OczekujÄ…cy na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2011 - 20:44

Witaj Jan76
No cÃÅ‚Åź, rozpÄ™taÅ‚eÅ› burzÄ™ swoim wpisem i trochÄ™ Ci siÄ™ oberwaÅ‚o od innych kolegÃÅ‚w po kiju. NiektÃÅ‚rzy wrÄ™cz uznali TwÃÅ‚j wpis za marnÄ… prowokacjÄ™, ewentualnie celebrowanie ÅźaÅ‚osnych resentymentÃÅ‚w. Nikt natomiast nie prÃÅ‚bowaÅ‚ zrozumieć jednego, Åźe wÄ™dkarstwo to nie tylko ilość namierzonych echosondÄ… a nastÄ™pnie wyrwanych z wody ryb. Jeden chce jak najszybciej namierzyć kolejnego szczupÅ‚ego czy suma a nastÄ™pnie wykonać kilka najazdÃÅ‚w, aÅź w koÅ„cu ryba znajdzie siÄ™ w Å‚odzi...i to go nobilituje :wacko: . Dla drugiego liczy siÄ™....to coÅ› (pewnie wiesz co mam na myÅ›li). PstrÄ…garze teÅź wiedzÄ…....Ale o gustach siÄ™ nie dyskutuje. Problem tkwi w tym, Åźe tak naprawÄ™ bez gÅ‚Ä™bokich zmian w Å›wiadomoÅ›ci spoÅ‚ecznej, nie uda siÄ™ osiÄ…gnąć jakiejkolwiek poprawy.
Na zakończenie powiem jedno. Mieszkam nad ZZ i niejednokrotnie miałem okazję obserwować jak wykorzystywana jest echosonda do namierzania zimowisk ryb i jak wygląda w praktyce C&R w wydaniu wędkarzy etycznych inaczej.
Pozdrawiam.


Dla drugiego liczy siÄ™....to coÅ› (pewnie wiesz co mam na myÅ›li). PstrÄ…garze teÅź wiedzÄ….... - dziÄ™kuje myÅ›laÅ‚em, Åźe wraÅźliwość na przyrodÄ™, przygodÄ™, tajemnice, trudnoÅ›ci to echa przeszÅ‚oÅ›ci mojego dzieciÅ„stwa a jednak ktoÅ› czuje podobnie
dziÄ™ki za ten wpis jak dla mnie prawdziwego wÄ™dkarza, ktÃÅ‚ry moÅźe upodobniÅ‚ siÄ™ nawet do ryby - pÅ‚ynie pod prÄ…d
Dla mnie wÄ™dkarstwo i to co czasem jeszcze czuje na rybach opisuje opowiadanie Rzeka dwÃÅ‚ch serc Ernesta Hemingwaya .
Dzięki jednak za wszystkie wpisy i pozdrawiam serdecznie



#30 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 22 październik 2011 - 20:55

CzytaÅ‚em, czytaÅ‚em niejedno opowiadanie w tym klimacie. WraÅźliwość, zdolność do refleksji, poczucie zespolenia z przyrodÄ…, etc. nie kÅ‚ÃÅ‚cÄ… siÄ™ z nowoczesnym wÄ™dkarstwem, istniejÄ… niezaleÅźnie od niego.

#31 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaRuda ÅšlÄ…ska
  • ImiÄ™:Konrad

Napisano 22 październik 2011 - 23:50

A od kiedy echosonda sama Å‚owi ryby? Mam wraÅźenie, Åźe nie miaÅ‚eÅ› okazji z niej korzystać i stÄ…d jÄ… demonizujesz. OsobiÅ›cie uÅźywam echo wyÅ‚Ä…cznie do oglÄ…dania struktury dna i mierzenia temperatury wody i na tej podstawie wyciÄ…gam wnioski - staram siÄ™ tropić ryby. Echo nie podaje informacji jaki gatunek jest pod wodÄ… i czy ma ochotÄ™ Åźerować oraz na co by dzisiaj rybka miaÅ‚a ochotÄ™.

#32 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • OczekujÄ…cy na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 październik 2011 - 08:39

Witaj Jan76
No cÃÅ‚Åź, rozpÄ™taÅ‚eÅ› burzÄ™ swoim wpisem i trochÄ™ Ci siÄ™ oberwaÅ‚o od innych kolegÃÅ‚w po kiju. NiektÃÅ‚rzy wrÄ™cz uznali TwÃÅ‚j wpis za marnÄ… prowokacjÄ™, ewentualnie celebrowanie ÅźaÅ‚osnych resentymentÃÅ‚w. Nikt natomiast nie prÃÅ‚bowaÅ‚ zrozumieć jednego, Åźe wÄ™dkarstwo to nie tylko ilość namierzonych echosondÄ… a nastÄ™pnie wyrwanych z wody ryb. Jeden chce jak najszybciej namierzyć kolejnego szczupÅ‚ego czy suma a nastÄ™pnie wykonać kilka najazdÃÅ‚w, aÅź w koÅ„cu ryba znajdzie siÄ™ w Å‚odzi...i to go nobilituje :wacko: . Dla drugiego liczy siÄ™....to coÅ› (pewnie wiesz co mam na myÅ›li). PstrÄ…garze teÅź wiedzÄ…....Ale o gustach siÄ™ nie dyskutuje. Problem tkwi w tym, Åźe tak naprawÄ™ bez gÅ‚Ä™bokich zmian w Å›wiadomoÅ›ci spoÅ‚ecznej, nie uda siÄ™ osiÄ…gnąć jakiejkolwiek poprawy.
Na zakończenie powiem jedno. Mieszkam nad ZZ i niejednokrotnie miałem okazję obserwować jak wykorzystywana jest echosonda do namierzania zimowisk ryb i jak wygląda w praktyce C&R w wydaniu wędkarzy etycznych inaczej.
Pozdrawiam.


Zacytuje w caÅ‚oÅ›ci bo to oddaje lepiej moje intencje niÅź to co napisaÅ‚em sam. I jeszcze raz dziÄ™kuje za ten wpis.
Dla jednych najwaÅźniejsze jest miÄ™so w zamraÅźalniku, dla innych strzaÅ‚ sandacza oraz emocje holu ale jak dla mnie prowadzi to do pewnego znuÅźenia. Ile tych pstrykÃÅ‚w bÄ™dzie fascynowaÅ‚o. Jak duÅźy zamraÅźalnik trzeba kupić Åźeby byÅ‚o juÅź ok?

MoÅźe za parÄ™ lat nikogo nie bÄ™dzie oburzaÅ‚ fakt Åźe najpierw bÄ™dzie siÄ™ wypuszczaÅ‚o suma z wszczepionym w dupÄ™ nadajnikiem ktÃÅ‚ry bÄ™dzie prowadziÅ‚ wÄ™dkarza do ryby (w dzikiej rzece) a pÃłźniej tylko odpowiedni podana przynÄ™ta czy kusza ... .

Na koniec
JeÅ›li chcesz być szczęśliwym zostaÅ„ wÄ™dkarzem przysÅ‚owie chiÅ„skie. Dla wszystkich kolegÃÅ‚w




#33 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaRuda ÅšlÄ…ska
  • ImiÄ™:Konrad

Napisano 23 październik 2011 - 09:07

Taak, uÅźytkownicy echosond to miÄ™siarze, spinningiÅ›ci Å‚owiÄ… wyÅ‚Ä…cznie na kosÄ™, kierowcy motocykli to wyÅ‚Ä…cznie samobÃÅ‚jcy itd. Brand new Kononowicz. Jak tÄ™skno za socjalizmem, nikt nie miaÅ‚ i nikt nie mÃÅ‚gÅ‚... Zakaz uÅźywania silnikÃÅ‚w spalinowych bierze siÄ™ zapewne z podobnych pobudek. ZabroÅ„cie wszystkiego i zlikwidujcie wszystko... PieniÄ…dze moÅźna zostawiać w kraju, ale coraz częściej dochodzÄ™ do wniosku, Åźe znacznie lepiej zrobić to za granicÄ…...

#34 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 24 październik 2011 - 07:51

MoÅźe za parÄ™ lat nikogo nie bÄ™dzie oburzaÅ‚ fakt Åźe najpierw bÄ™dzie siÄ™ wypuszczaÅ‚o suma z wszczepionym w dupÄ™ nadajnikiem ktÃÅ‚ry bÄ™dzie prowadziÅ‚ wÄ™dkarza do ryby (w dzikiej rzece) a pÃłźniej tylko odpowiedni podana przynÄ™ta czy kusza ... .

PrzecieÅź tak siÄ™ juÅź dzieje. Idziesz nad komercyjnÄ… gliniankÄ™, wrzucasz kukurydzÄ™ i ciÄ…gniesz karpika. NaprawdÄ™ nie trzeba mu nic wszczepiać, jest ich tam tyle, Åźe bÄ™dÄ… braÅ‚y nawet na kozÄ™ z nosa. Chyba jednak nie sÄ…dzisz, Åźe na tym forum sÄ… miÅ‚osnicy takiej formy… nawet nie wiem jak to znawać. Jedyne do czego mogÄ™ to przyrÃÅ‚wnać to do bajerowania dziwek w burdelu, ale obawiam siÄ™, Åźe nie zrozumiesz.. Kuby teÅź nie zrozumiaÅ‚eÅ›.

Dalej uwaÅźasz, Åźe echosonda to diabeÅ‚?

Az Å›lina na jÄ™zyk ciÅ›nie klasyka…
„JeÅźeli uÅźywasz echosondy to wiedz, Åźe coÅ› siÄ™ dzieje”


Pozdrawiam chÅ‚opie i ÅźyczÄ™ mniej gÅ‚Ä™bokich przemyÅ›leÅ„ i wiÄ™cej dystansu do rzeczywistoÅ›ci.

Połamania!


#35 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • OczekujÄ…cy na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 październik 2011 - 09:27

Co dla Ciebie jest najwaÅźniejsze? Pomijam sprawy zamraÅźalnikowe, ale wÅ‚aÅ›nie o te pstryki chodzi. To tak jakbyÅ› o seks pytaÅ‚ „ ile razy trzeba wsadzić i wyciÄ…gnąć, Åźeby dalej fascynowaÅ‚o”. - w tej kwestii polecam mp3 Jacka Pulikowskiego (dostÄ™pne na jego stronie)
Udowadnia, Åźe nie o te pstryki chodzi, a przynajmniej nie przede wszystkim o nie.

Dla mnie w wÄ™dkarstwie nie o wynik chodzi a przynajmniej nie przede wszystkim o niego. Być moÅźe dlatego nie zaleÅźy mi tak bardzo na nim i nie muszÄ™ uÅźywać narzÄ™dzi ktÃÅ‚re go poprawiajÄ….
Dosyć mam ukierunkowania na skuteczność i sukces w innych dziedzinach Åźycia.

TakÅźe niech kaÅźdy pozostanie przy swoim w tej kwestii.

Co do myÅ›listwa - faktycznie nie jestem myÅ›liwym. Z ambony faktycznie poluje siÄ™ Å‚atwiej, wygodniej ale czÄ™sto mniej skutecznie. Mam kolegÄ™ myÅ›liwego, ktÃÅ‚ry przedstawiaÅ‚ to trochÄ™ inaczej.

No cÃÅ‚Åź, rozpÄ™taÅ‚eÅ› burzÄ™ swoim wpisem i trochÄ™ Ci siÄ™ oberwaÅ‚o od innych kolegÃÅ‚w po kiju. NiektÃÅ‚rzy wrÄ™cz uznali TwÃÅ‚j wpis za marnÄ… prowokacjÄ™, ewentualnie celebrowanie ÅźaÅ‚osnych resentymentÃÅ‚w. Nikt natomiast nie prÃÅ‚bowaÅ‚ zrozumieć jednego, Åźe wÄ™dkarstwo to nie tylko ilość namierzonych echosondÄ… a nastÄ™pnie wyrwanych z wody ryb
...trochÄ™ Ci siÄ™ oberwaÅ‚o od innych kolegÃÅ‚w po kiju...- Ostatni post szczegÃÅ‚lnie nieprzyjemny takÅźe pozostawiam dalszÄ… dyskusje tym co majÄ… jedyne sÅ‚uszne spojrzenie na wÄ™dkarstwo.




#36 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaRuda ÅšlÄ…ska
  • ImiÄ™:Konrad

Napisano 24 październik 2011 - 10:12

Nie graj teraz obraÅźonej panienki. Nie chcesz uÅźywać echosondy - Twoje prawo. ALE NIE ZABRANIAJ jej uÅźywać innym. Zadam ponownie pytanie: Å‚owiÅ‚eÅ› kiedyÅ› z echosondÄ…? Bo mam wraÅźenie graniczÄ…ce z pewnoÅ›ciÄ…, Åźe nie i stÄ…d twoje naiwne teorie.
KÅ‚usole szarpiÄ…cy na zimowiskach mogÄ… to robić z echosondami mogÄ… i bez, im to raczej wiÄ™kszej rÃÅ‚Åźnicy nie zrobi. Podobnie sytuacja ma siÄ™ z miÄ™siarzami.
ZdarzajÄ… siÄ™ w Polsce niestety kierowcy, ktÃÅ‚rzy jeÅźdÅźą samochodami po spoÅźyciu alkoholu. IdÄ…c twoim tokiem rozumowania naleÅźaÅ‚oby albo zabronić sprzedaÅźy i produkcji alkoholu w Polsce albo w ogÃÅ‚le zabronić ludziom kierować samochodami. Dobre rozwiÄ…zanie?

#37 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 24 październik 2011 - 11:42

Ostatni post szczegÃÅ‚lnie nieprzyjemny takÅźe pozostawiam dalszÄ… dyskusje tym co majÄ… jedyne sÅ‚uszne spojrzenie na wÄ™dkarstwo.

Masz racjÄ™, miaÅ‚ być nieprzyjemny. To miaÅ‚a być taka terapia wstrzÄ…sowa, ÅźebyÅ› takich gÅ‚upot nie wypisywaÅ‚. Wybacz ostry ton, ale chyba ostatnio jestem zbyt porywczy... stresujÄ…ca praca, chciaÅ‚em siÄ™ zrelaksować na rybach, poczuć pstryka i nic nie zÅ‚owiÅ‚em. Pewnie to mnie tak podku**Å‚o, ale nie zwalam winy na echosondÄ™.

Edycja:
Nie mam monopolu na wiedze, w wielu sprawach mogÄ™ siÄ™ mylić. Jednak jeÅźeli 15 osÃÅ‚b mi pisze, Åźe nie mam racji i obraÅ‚em zÅ‚y kierunek to go zmieniam i zaczynam siÄ™ zastanawiać w ktÃÅ‚rym miejscu zbÅ‚Ä…dziÅ‚em. Nie udajÄ™ obraÅźonej panienki tylko bijÄ™ siÄ™ w pierÅ› i przyznaje do bÅ‚Ä™du. MÃÅ‚j post byÅ‚ dość obszerny i nie odniosÅ‚eÅ› siÄ™ do wszystkiego co tam byÅ‚o napisane. OczywiÅ›cie nie pisz nic na temat jarka49 bo to byÅ‚o chamskie i maÅ‚o merytoryczne w tej dyskusji, za co przepraszam (juz trochÄ™ ochÅ‚oneÅ‚em).

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji na argumenty.

MiaÅ‚eÅ› kiedyÅ› echosondÄ™ na Å‚ÃÅ‚dce?

#38 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 24 październik 2011 - 11:52

Jack, nie pÄ™kaj, to nie forum dla pensjonarek, kaÅźdemu siÄ™ moÅźe wyrwać, a sztukÄ… jest przyznać siÄ™ do bÅ‚Ä™du. Tylko Åźeby nie byÅ‚o tak, jak ostatnio na meczu hokeja: sfaulowaÅ‚em kolegÄ™, przeprosiÅ‚em, przeprosiny przyjÄ…Å‚ i powiedziaÅ‚, Åźe przecieÅź nie gramy w szachy… W kolejnej grze zaliczyÅ‚ takiego dzwona (dziÄ™ki Bogu bez mojego udziaÅ‚u), Åźe po treningu podejrzewaÅ‚, Åźe ma poÅ‚amane Åźebra

#39 OFFLINE   Godzio

Godzio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • Lokalizacjamazowsze

Napisano 25 październik 2011 - 05:49

Witaj Jack Daniels,
PrzeczytaÅ‚em Twoje posty i zastanowiÅ‚o mniÄ™ jedno. Co tak naprawdÄ™ chciaÅ‚eÅ› powiedzieć Janowi76 bo argumentÃÅ‚w za znalazÅ‚em niewiele. Argumentami przeciw sÄ… prÃÅ‚by wyszydzenia i oÅ›mieszenia Jana. Tu kÅ‚ania siÄ™ pkt.1 Regulaminu J.pl.
Fakt, w jednym miejscu przepraszasz Jana76, pozwolÄ™ sobie zacytować OczywiÅ›cie nie pisz nic na temat jarka49 bo to byÅ‚o chamskie i maÅ‚o merytoryczne w tej dyskusji, za co przepraszam (juz trochÄ™ ochÅ‚oneÅ‚em). Wprawdzie tÅ‚umaczysz siÄ™ stresujÄ…cÄ… pracÄ…, i Åźe ryby nie biorÄ…, ale co to ma do rzeczy skoro juÅź na wstÄ™pie tego postu sam przyznajesz, Åźe chcesz zaaplikować Janowi terapiÄ™ wstrzÄ…sowÄ… a forma i treść celowo zostaÅ‚y tak dobrane, Åźeby wspomÃÅ‚c proces leczenia.
Obawiam siÄ™, Åźe w wyniku tej terapii pacjent Ci zszedÅ‚ i nie masz co liczyć na dalszÄ… merytorycznÄ… dyskusjÄ™ do ktÃÅ‚rej zapraszasz.
PoÅ‚amania kija i Darz BÃÅ‚r




#40 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 25 październik 2011 - 06:43

Godzio, no cÃÅ‚Åź, wypadek przy pracy, a moÅźe i nie...

ZaprosiÅ‚em do merytorycznej dyskusji, ktÃÅ‚ra wÅ‚aÅ›ciwie siÄ™ zakoÅ„czyÅ‚a wiÄ™c nic merytorycznego wnieść do niej siÄ™ nie daÅ‚o. Poza tym jeÅ›li argumenty byÅ‚yby takie jak ten na poczatku (dziÄ™ki echosondzie ryby zostaÅ‚y zdziesiÄ…tkowane) to dobrze, Åźe temat zostanie uznazny za zakoÅ„czony. Jestem absolutnie przeciwny wszelakim idiotycznym zakazom, a z takim mieliÅ›my tu do czynienia.
JeÅźeli uwaÅźasz, Åźe naruszyÅ‚em regulamin, moÅźesz zgÅ‚osić adminowi. MÃÅ‚j post zostanie usuniÄ™ty,a ja dostanÄ™ ostrzeÅźenie.
Pozdrawiam i DB :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych