Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Echosonda


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
150 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekuj膮cy na akcept
  • PipPip
  • 434 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 08:49

Widz臋, 排篹 w膮tek si臋 rozwija i pojawia si臋 coraz wi臋cej merytorycznych argument门倃 za lub przeciw. To dobrze. Czy uda si臋 osi膮gn膮膰 jaki艣 consensus Embarassed ....w膮tpi臋. Ale mo排篹 sk艂oni niekt门俽ych koleg门倃 po kiju do chwili refleksji.
My Polacy ju排 tak mamy, gdzie 2-ch Polak门倃 tam 3 stanowiska...znacie?
Nie mam w膮tpliwo艣ci co do jednego. Janowi le排簓 na sercu sprawa zasobno艣ci naszych w门俤, wielu powie...no mnie te排, ale Jan zastanawia si臋 nad przyczynami tego stanu oraz mo排簂iwo艣ci膮 zastosowania takich czy innych rozwi膮za艅...nawet tych drastycznych, najmniej popularnych, jak wprowadzenie ewentualnego zakazu u排簓wania echosondy. A to wszystko w imi臋 zatrzymania post臋puj膮cej w zastraszaj膮cym tempie dewastacji w门俤 Zalewu Zegrzy艅skiego. Zosta艂o to odebrane....r门偱藕nie. Jedni uznali 排篹 jest to wr臋cz zamach na ich swobody obywatelskie /czytaj: w臋dkarskie/, dla innych koleg门倃 jest to pr门俠a odej艣cia od post臋pu, nowoczesno艣ci. Maj膮 do tego prawo. Tylko 排篹 jest jedno ale. Czy pomy艣leli艣cie Szanowni Koledzy, co dalej?....za 5,10 lat. Odstawicie te swoje echosondy, ukochane handmajdy, niezniszczalne Stelle do kapciory(?) i zasiad艂wszy wygodnie w fotelu.....
odpalicie na kompie wirtualnego Pogromc臋 sum门倃?

Czego Wam nie 排簓cz臋... :(
Godzio

To jest dla mnie puenta tej ca艂ej dyskusji. Wniosk门倃 niestety chyba nie b臋dzie.

Pozwolicie koledzy, 排篹 jako za艂o排簓ciel tego w膮tku pozwol臋 sobie na ma艂膮 chwile w krainie marze艅….

Oto, zatem fragment artyku艂u albo audycji w jednym z og门俵nopolskich medi门倃 za par臋 miesi臋cy:


„ Na portalu w臋dkarskim jerkbait.pl powsta艂 pomys艂 inicjatywy zwi臋kszaj膮cej ochron臋 ryb w woj. Mazowieckim. To rzadki przypadek a mo排篹 jedyny w naszym kraju, kiedy jaka艣 grupa sama, dobrowolnie chce ograniczy膰 swoje prawa. W臋dkarze sami nie wiedz膮 czy i jakie skutki przyniesie ta inicjatywa, ale przy coraz bardziej denerwuj膮cej bezradno艣ci zarz膮dcy wody oraz drastycznym zubo排篹niu rybostanu (wynikaj膮cej nie tylko z zatrucia Bugu sprzed paru lat) postanowili zrobi膰 tyle ile si臋 da. Nie chc膮, bowiem doprowadzi膰 do sytuacji totalnego wyrybienia np. Zalewu Zegrzy艅skiego. Wiele jezior mazurskich przez niew艂a艣ciwe zarz膮dzanie i brak ochrony s艂u排簓 teraz jako wspania艂y akwen na przyk艂ad do 排篹glowania, ale w臋dkarze wybieraj膮 ju排 od dawne Szwecje.
W臋dkarze z forum jerkbait.pl proponuj膮:
-ca艂kowite zakazanie u排簓wania echosondy w woj. Mazowieckim
-wprowadzenie g门俽nego wymiaru ochronnego dla ryb drapie排簄ych (np. szczupak mo排簄a zabiera膰 tylko, je艣li jego d艂ugo艣膰 jest pomi臋dzy 50 a 80cm.)
- zmniejszenie limitu do 1 szt. Ryby drapie排簄ej na dob臋(poza okoniem)
a tak排篹
- zakazanie odpowiednimi ustawami (rozporz膮dzeniami) wszelkich po艂ow门倃 rybackich w tych wodach
-wprowadzenia wybor门倃 bezpo艣rednich na prezesa ZG PZW (mo排篹 przy p艂aceniu sk艂adki co powiedzmy 4 lata?)…. .
- zwi臋kszy膰 drastycznie kary za k艂usownictwo”

Pewnie mo排簄a pisa膰 i pisa膰… .


#62 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 08:56

Zdecydowanie pro艣cie by艂oby przenie艣膰 si臋 na sta艂e z rodzin膮 do Szwecji. Mam du排簅 dzieci, to by mi tam nie dali zgin膮膰 :mellow:

#63 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 post贸w
  • LokalizacjaJelenia G贸ra/Horten

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 09:01

To rzadki przypadek a mo排篹 jedyny w naszym kraju, kiedy jaka艣 grupa sama, dobrowolnie chce ograniczy膰 swoje prawa.

Widzisz, tak si臋 sk艂ada, 排篹 my艣liwi ju排 dawno zrezygnowali z polowania na zaj膮ce czy 艂osie, zwi臋rz臋ta jak najbardziej 艂owne. Co ciekawe, ekooszo艂omy chc膮 „zerwa膰 艂a艅cuchy” wiejskim burkom, a co za tym idzie zaj膮ce b臋d膮 mia艂y bardzoej przer膮bane ni排 do tej pory. Mia艂 (ma?) by膰 odstrza艂 krukowatych, 排篹by pog艂owie zajaca mog艂o si臋 odrodzi膰 – oczywi艣cie zosta艂o to oprotestowane, no bo jak mo排簄a strzela膰 do biednych ptaszk门倃. Nied艂ugo dzieci nie tylko lwy i tygrysy b臋d膮 w ZOO ogl膮da膰.
Janie rozmarzy艂e艣 si臋 a排 za bardzo, poza t膮 niszcz臋sn膮 echosond膮 mamy podobne marzenia. Jak dla mnie to mo排簄a calkowicie zamkn膮膰 niekt门俽e zbiorniki i poczeka膰 na odtworzenie si臋 populacji. P门偱簄iej utworzy膰 na nich 艂owiska no kill. Robi膰 tak z ka排篸ym kolejnym. Wtedy mo排篹 zostan膮 tylko ci, dla kt门俽ych 艂owienie ryb same w sobie jest istotne, a amatorzy rybiego mi臋sa zostan膮 odes艂anie do Tesco na promocj臋 albo na 艂owisko komerycyjne, gdzie za samo 艂owienie jak i za ryb臋 trzeba zap艂aci膰.


#64 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekuj膮cy na akcept
  • PipPip
  • 434 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 09:04

Zdecydowanie pro艣cie by艂oby przenie艣膰 si臋 na sta艂e z rodzin膮 do Szwecji. Mam du排簅 dzieci, to by mi tam nie dali zgin膮膰 :mellow:


Albo odpali膰 Wirtualnego pogromce sum门倃 A dzieci gratuluje...



#65 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1282 post贸w
  • LokalizacjaK臋trzyn , Meolo(I)
  • Imi臋:Jaros艂aw
  • Nazwisko:Balik

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 09:27

Witam.
Troch臋 to dla mnie dziwne 排篹 osoba kt门俽a nie ma do czynienia z echosond膮 obarcza te urz膮dzenie brakiem ryb w 艂owiskach. Szczeg门俵nie 排篹 co chwil臋 kto艣 pr门俠uje Janowi wyt艂umaczy膰 排篹 to nie echosonda wy艂awia ryby tylko pazerni na mi臋so w臋dkarze. Tak trudno to zrozumie膰? Wina jest w nas a nie w urz膮dzeniu.
Wielu tu na forum jest za wprowadzeniem ogranicze艅 maj膮cych poprawi膰 stan naszych w门俤. Wiele si臋 m门倃i o wymiarze dolnym i g门俽nym , o ograniczeniu limit门倃 i tylko ta formu艂a wed艂ug mnie jest s艂uszna .Nie szukajmy tematu zast臋pczego.


#66 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 09:30

Nie rozumiem sk膮d si臋 bior膮 te katastroficzne prognozy. Co b臋dzie za 10-15 lat to ja dok艂adnie wiem, tu nie trzeba stosowania metod naukowych. ZZ dryfuje w kierunku burdelu, jak cho膰by Zalew Janowski (Jan b臋dzie wiedzia艂, o co chodzi). Na wiosn臋 wpuszczamy, do jesieni wyci膮gamy. Jakie艣 GP si臋 zorganizuje, albo MP 130 ch艂opa z艂owi 164 szczupaczki i 5 szczupak门倃 (dla przypomnienia wynik tegoroczny: 3 pow. 70 i 2 pow. 80) i b臋dzie mo排簄a si臋 zachwyci膰 nad skuteczno艣ci膮 racjonalnej gospodarki rybackiej. Trafi si臋 jaki艣 niedobity okaz, to si臋 go spa艂uje, bo szkoda zostawia膰 i tak woda si臋 ko艅czy. Od czasu do czasu przy wy排簊zej wodzie troch臋 ryby z g门俽nego biegu rzek sp艂ynie i tak w ch.. do zaje….., jak w znanym filmie.

Bardzo mnie ciesz膮 tegoroczne wyniki koleg门倃, kt门俽zy w tym roku zberetowali komplety i tych, kt门俽zy zrobili sobie urocze foty z okazami na tle kafelk门倃. Ja pozostan臋 przy swoim i b臋d臋 nadal twierdzi艂, 排篹 ostatnie przyzwoite po艂owy to by艂y lata 2007-2008. W tym roku wyj膮tkowo co艣 si臋 ruszy艂o –prawdopodobnie przez wysoki stan rzek, ale my艣l臋, 排篹 spece z „trzynastki” i inni ju排 sobie poradzili z tymi „nadwy排簁ami”

„Wirtualnego pogromc臋 sum门倃” polecam osobom mentalnie okaleczonym i przykutym do swojego podw门俽ka. W臋dkarz, kt门俽a nie narzuca sobie sztucznych ogranicze艅, poradzi sobie nawet w naszej rzeczywisto艣ci. I wcale nie trzeba tu rozporz膮dza膰 jakimi艣 du排簓mi 艣rodkami finansowymi. Jak sobie odm门倃imy w臋dki custom 艣redniej klasy lub dw门俢h sklepowych, to ju排 mamy kapita艂 na tygodniowy wyjazd pod namiot. A 排篹 trzeba b臋dzie zmieni膰 model 艂owienia z cotygodniowych seans门倃 na kilka konkretnych wyjazd门倃 w ci膮gu roku? Taki lajf, sezon na grzyby tez nie trwa ca艂y rok, podobnie jest z nartami, 排篴glami, etc.

Co do propozycji Jacka: osobi艣cie jestem za zamkni臋ciem ZZ i powiedzmy Narwi do Pu艂tuska i Bugu do Wyszkowa dla w臋dkowania i rybak门倃. Proponuj臋 3-4 lata. Czasu to niewiele, ale od czego s膮 dwie du排篹 rzeki wpadaj膮ce do ZZ? Potem 100% no kill drapie排簄ika. Ryby b臋dzie do b门俵u, cho膰by ka排篸y mia艂 potem na 艂odzi po 10 sonar门倃 5 GPS-门倃 i 艂owi艂 na trola na 2 w臋dki. Niewiele na tym strac臋, mog臋 sobie poczeka膰. Kto艣 jeszcze ch臋tny? Jaki to b臋dzie % w臋dkarzy w mazowieckim? 1%? 5%?


#67 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 09:31

Nie szukajmy tematu zast臋pczego.


Tematy zast臋pcze to s门俵 naszego 排簓cia codziennego <_<
Przyk艂ad idzie z g门俽y.

#68 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 post贸w

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 09:35

Ryb jest za ma艂o. PZW powinien albo ograniczy膰 ilo艣ci ryb zabieranych po z艂owieniu albo wi臋cej zarybia膰. Innego wyj艣cia nie ma. Ograniczanie metod po艂owu nie jest wyj艣ciem. Gdyby ryb by艂o du排簅 echo, trolling i inne boczne troki nie by艂yby potrzebne bo ka排篸y na艂owi艂by si臋 normalnymi metodami. Sam u排簓wam echa ale tylko do zlokalizowania miejsc门倃ek. Na szukanie ryb szkoda mi czasu. Gdy mamy dobre miejsce ryba pr臋dzej czy p门偱簄iej je odwiedzi.

#69 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1282 post贸w
  • LokalizacjaK臋trzyn , Meolo(I)
  • Imi臋:Jaros艂aw
  • Nazwisko:Balik

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 09:46

W臋dkarstwo jest oderwaniem od 排簓cia codziennego i przyk艂ady z g门俽y s膮 nie na miejscu ;)

#70 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1282 post贸w
  • LokalizacjaK臋trzyn , Meolo(I)
  • Imi臋:Jaros艂aw
  • Nazwisko:Balik

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 09:53

艁owi臋 od kilku lat we W艂oszech i zauwa排簓艂em 排篹 nadmierne od艂owy to nie tylko domena Polak门倃. Dla ochrony populacji drapie排簄ik门倃 pr门俠uje si臋 wyznacza膰 strefy no kill ale idzie to z wielkim oporem. Najlepsze rezultaty s膮 gdy odcinkiem rzeki opiekuje si臋 jaki艣 klub w臋dkarski i wprowadza surowe regu艂y. Tam ryby wida膰 .

#71 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 09:54

W臋dkarstwo jest oderwaniem od 排簓cia codziennego i przyk艂ady z g门俽y s膮 nie na miejscu ;)


Te排 tak mysl臋. Niestety mamy (cho膰 to mo排篹 zbytnie uog门俵nienie) takie ska排篹nie (narodowe?), 排篹 emocjonujemy si臋 pierdo艂ami, a tracimy z oczu rzeczy naprawd臋 istotne.

#72 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 post贸w
  • LokalizacjaRuda 艢l膮ska
  • Imi臋:Konrad

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 10:03

Jak sobie odm门倃imy w臋dki custom 艣redniej klasy lub dw门俢h sklepowych, to ju排 mamy kapita艂 na tygodniowy wyjazd pod namiot. A 排篹 trzeba b臋dzie zmieni膰 model 艂owienia z cotygodniowych seans门倃 na kilka konkretnych wyjazd门倃 w ci膮gu roku? Taki lajf, sezon na grzyby tez nie trwa ca艂y rok, podobnie jest z nartami, 排篴glami, etc.

Przykre, ale doszed艂em do podobnych wniosk门倃. Wol臋 tydzie艅 lub dwa 艂owi膰 ni排 nawet co weekend siedzie膰 nad studni膮. Niech si臋 mi臋siarze udusz膮 we w艂asnym sosie. Gorzej je艣li oni r门倃nie排 masowo dojd膮 do podobnych wniosk门倃 :( I to ju排 w tej chwili jest realne ryzyko. Mam nadzieje, 排篹 Szwedzi szybciej wprowadz膮 odpowiednie restrykcje ni排 nasze kochane PZW (niskie limity lub no kill, a nie absurdalny zakaz u排簓wania echosondy).

Historia z promu Stena Line:
By艂 sobie facet kt门俽y chcia艂 si臋 skosztowa膰 wina. Pech chcia艂, 排篹 musia艂 skorzysta膰 z toalety. Zostawi艂 wi臋c sw门俲 plecak na stole wraz z minibutelk膮 wina. Do restauracji wesz艂a grupa dziarskich Polak门倃. Nie przeszkadza艂 im plecak na stole, mikrobutelk膮 wina si臋 zaopiekowali. Po chwili wr门俢i艂 w艂a艣ciciel plecaka z toalety, ale wina nie zosta艂o ju排 ani kropli. Niestety mia艂 czelno艣膰 by膰 obcokrajowcem, wi臋c dogada膰 si臋 z debilami nie potrafi艂. W ko艅cu po kilku minutach jeden z nich z wielk膮 艂ask膮 ruszy艂 dup臋 i odkupi艂 mu to wino. Obciach niewarygodny...
W drodze powrotnej ze Szwecji spotykamy t膮 sam膮 dziarsk膮 ekip臋. Przed samym przybiciem do Gdyni do jednego z nich dzwoni zapewne 排簅na: On odpowiada dumnym g艂osem 排篹 On ma ponad 50 szczupak门倃, a kolega niewiele mniej.
Pewnie echosonda zwichrowa艂a im psychik臋 podobnie jak wi臋kszo艣ci pozosta艂ego Polskiego kolektywu w臋dkarskiego :unsure: .

#73 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 10:24

Konrad,
Z pewno艣ci膮 popularno艣膰 turystyki w臋dkarskiej ro艣nie. Na „katalogowych” 艂owiskach ju排 to mo排簄a odczu膰, szczeg门俵nie je排篹li „odkrycia” naszych rodzimych touroperator门倃 to by艂o p门俲艣cie na 艂atwizn臋 i by艂y one wcze艣niej eksplorowane przez Czech门倃, Niemc门倃, Holendr门倃, etc. Wiadomo, 排篹 w tej „emigracji za ryb膮” za ryb膮 jest jaki艣 % chamstwa i mi臋siarstwa. To nieuniknione. My艣l臋 jednak, 排篹 zbawienny efekt b臋dzie mia艂a niska si艂a nabywcza zarobk门倃 naszych rodak门倃 i za艣ciankowe my艣lenie. Nak艂ad musi si臋 zwr门俢i膰, i zwr门俢i艂by si臋, ale wa排簄e, 排篹by by艂 niski. Po co inwestowa膰 1 czy 2k PLN w Sakndynawi臋, je排篹li za 150PLN mo排簄a si臋 do woli nareza膰 sum门倃 na jesiennym zimowisku?

Ja unikam „katalogowych” 艂owisk i my艣l臋, 排篹 ryb starczy do mojej emerytury, a mo排篹 i na d艂u排篹j. A mo排篹 i w PL co艣 si臋 do tego czasu zmieni na lepsze… A Szwedzi szybko naucz膮 si臋 chroni膰 swoje 艂owiska, ju排 to robi膮 na niekt门俽ych. Nie maj膮 takiego jak my mentalnego oporu np. w zakresie wprowadzenia no kill szczupaka – nie zale排簓 im na (tym) mi臋sie, za to chc臋 mie膰 rybne wody.


#74 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekuj膮cy na akcept
  • PipPip
  • 434 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 11:11

Poniewa排 temat ju排 si臋 jak s膮dz臋 wyczerpa艂 proponuje go zako艅czy膰.
Kto艣 napisa艂 排篹 przy wi臋kszej ilo艣ci ryb w wodach echosonda nie by艂a by potrzebna. Kto艣 inny 排篹 w latach 2007-2008 jeszcze mo排簄a by艂o na Zegrzu po艂owi膰... Sam 艂apa艂em.

Co do Zalewu Janowskiego - nie by艂em tam ju排 chyba 7 czy 8 lat. Ale pami臋tam ... . Kurcze szkoda 排篹 to ju排 nie wr门俢i... Czasem siedzia艂em do rana 排篹by tylko zobaczy膰 wsch门俤 s艂o艅ca.
A i pami臋tam koleg臋 kt门俽y amura mi podbiera艂 od ogona. Najwi臋kszego jakiego mia艂em na kiju. P艂ywa mo排篹 dalej w zalewie;)
Jak najwi臋kszy pstr膮g z opowiadania Hemingwaya w strumieniu... .
Pozdrawiam

#75 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 11:24

Jakby艣 go nie wpakowa艂 w trzcin臋 haczykiem/przyponem tak, 排篹 by艂 do niej przypi臋ty pyskiem, to nie trzeba by go by艂o podbiera膰 od ogona. Ale przynajmniej jako艣 pr门俠owa艂em zamiast czeka膰 na gwiazdk臋 z nieba i – jak si臋 okaza艂o – wpitoli艂em si臋 po pas do wody w ubraniu na darmo. A mo排篹 to u排簓wanie 排簓艂ki 0,2 na przypony karpiowe nie by艂o najlepszym pomys艂em? Kto wie?

Ale mo排篹 to i lepiej, bo by tam jeszcze troch臋 nie pop艂ywa艂


#76 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekuj膮cy na akcept
  • PipPip
  • 434 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 11:29

Jakby艣 go nie wpakowa艂 w trzcin臋 haczykiem/przyponem tak, 排篹 by艂 do niej przypi臋ty pyskiem, to nie trzeba by go by艂o podbiera膰 od ogona. Ale przynajmniej jako艣 pr门俠owa艂em zamiast czeka膰 na gwiazdk臋 z nieba i – jak si臋 okaza艂o – wpitoli艂em si臋 po pas do wody w ubraniu na darmo. A mo排篹 to u排簓wanie 排簓艂ki 0,2 na przypony karpiowe nie by艂o najlepszym pomys艂em? Kto wie?

Ale mo排篹 to i lepiej, bo by tam jeszcze troch臋 nie pop艂ywa艂


Wiesz mi mia艂em dobre intencje... . Wierze, 排篹 ty te排 Ale ten amur wida膰 nie. A k膮piel letnim wieczorkiem te排 ma sw门俲 urok.


#77 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 11:43

Jak bym mia艂 z艂e, to bym spokojnie poczeka艂, a排 odpocznie, szarpnie si臋 i p门俲dzie w choler臋...

#78 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekuj膮cy na akcept
  • PipPip
  • 434 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 11:46

To by艂 taki 排篴rt...

#79 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 11:50

Dlatego si臋 nie gniewam B)

#80 OFFLINE   Wojciechowski

Wojciechowski

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 63 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 11:58

To by艂 taki 排篴rt...

Mam nadziej臋 !
Ja ju排 podejrzewa艂em Ciebie, 排篹 nie kojarzysz podstawowych fakt门倃 dotycz膮cych naszego rybostanu :D) To w臋dkarz decyduje, czy ryby zabiera i czy robi to w spos门俠 przepisowy. Co ma do tego echosonda, trolling czy 艂owienie na zimowiskach ?? Jedno z drugim nie ma nic wsp门俵nego. Twoja propozycja zakazu u排簓wania sonar门倃 jest komiczna i nie ma 排篴dnych szans na realizacj臋.
呕eglarze znienawidziliby Ciebie :D)
Najbardziej debilnym zakazem jaki ostatnio wprowadzono jest zakaz trollingu na wodach prawie ca艂ej Polski. Chyba kto艣 genera艂owi Grabowskiemu przejecha艂 po grunt门倃kach. Innego uzasadnienia tej krzywdz膮cej decyzji nie widz臋. Wiele razy na r门偱藕nych forach w臋dkarze nie kryli swojego oburzenia na te durnowate przepisy.
pozd




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 5

0 u偶ytkownik贸w, 5 go艣ci, 0 anonimowych