Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Rękojeści rezonansowe i transmisja drgań

tech-rb rezonans dolnik rękojeść

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
535 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 03 styczeń 2007 - 18:21

Witam,
Proszę jeszcze o dwa dni przerwy - obowiązki zawodowe. W piątek ustalimy jakie wędki robimy do testów. @pablom, chcesz zielony woven na rękojeść-masz, bez czekania. W połączeniu z rezonansem przy 10lb. będzie idealnie. Zielony woven będzie tylko pod dłonią.
Pozdrawiam,
Ireneusz

#62 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 03 styczeń 2007 - 18:46

Witam,
Proszę jeszcze o dwa dni przerwy - obowiązki zawodowe. W piątek ustalimy jakie wędki robimy do testów. Ireneusz


Ło matko nie mogę się doczekać :mellow: :mellow:


#63 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 styczeń 2007 - 19:22

ja jestem za konstrukcja dwuczesciowa, pod stala szpule i do lowienia na woblery ... dlaczego?
bo wedki dwuczesciowe sa slabyszymi detektorami bran, przynajmniej tak wynika z dyskusji i propozycji, przekazuja slabiej informacje do lowiacego, sa czyms w rodzaju wedkarskiej, bialej laski, dlatego proponuje wedke dwuskladowa i nie tylko do gum, np. cos takiego: batson IP904F z materialu RX7, 2 kawalki o dl. 2,30 m, cw. 7-21 gram na blanku 8-17 lb z uzbrojeniem pod stala szpule, do tego ktorys z gripow
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=getfile&id=2227&private=0http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=getfile&id=2224&private=0


#64 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 03 styczeń 2007 - 20:01

@Irek dzięki, sprawdze w sobote ustalenia, w piątek króluje pstrąg :mellow:

#65 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1939 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 04 styczeń 2007 - 12:51

Panie Irku!
W piątek jestem dostępny. :D O której wpadać na forum? :mellow:

#66 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 05 styczeń 2007 - 19:02

Witam,
Możemy zacząć już coś ustalać.
@mifek, jako pierwszy zgłosiłeś chęć testowania wędki. Jaka konkretnie wędka Cię interesuje? Podaj wszystkie informacje: przynęty, gatunek ryby, rodzaj łowiska oraz parametry wędki.

@Sławek, rozumiem, że interesuje Cię lekka jerkówka szczupakowa (8-20g). Proszę potwierdz. Jakiej wielkości będą te jerki?

@bassy, czy zdecydowałeś się na konkretny model. Potwierdz, że ma to być wędka castingowa do opadu pod niski profil i gumy w wadze 8-12g z możliwością rzucania 20g. Dalej twierdzę, że to zły pomysł.

@pablom, IST1142F Batsona to ciekawa propozycja ze względu na długość wędki. Zobaczysz jak rezonans działa w przypadku 2,90m i 2 częsci. Jakieś specjalne wymagania?
Pozdrawiam,
Ireneusz

#67 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 05 styczeń 2007 - 20:24

Irku, po przejrzeniu propozycji kolegów, a także po uwzględnieniu faktu ze skupiliśmy się głownie na lżejszych wędkach moja propozycja jest nastepująca:

cel: PSTRĄG, ew. kleń

łowisko: STOSUNKOWO MAłA RZEKA, kilka do kilkunastu metrów szer.

parametry: na pewno krótka max 6' - oczywiscie dopuszczam czarowanie z dlugoscią blanku (tzw. ciach-ciach), nie wydaje mi sie by była potrzeba korzystania z mocy wiekszej niz 10lb - choc mogę sie mylić, rękojeść jelsi to nie problem dwudzielna no i oczywiście (niemal tradycyjnie)w czarnej piance :mellow: Żeby nie było zbyt łątwo - zbrojenie - oczywiscie - casting :D

przynęty: w zasadzie wyłącznie - Obrotówki (rozm. max 2) i woblery (max5-7 cm, ale nie stawiające duzego oporu. coś jak EXECUTOR i SHADRAP)

mam nadzieje, że nie przekombinowałem :D i jest to możliwe to wykonania :mellow:

#68 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 05 styczeń 2007 - 20:40

@mifek,
Jasne, że jest. Czy dopuszczasz 6'6? Muszę chwilę pomyśleć i pomachać kilkoma blankami. Pod jak multik ma on być zmontowany?
Pozdrawiam,
Irek

#69 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 05 styczeń 2007 - 20:42

Wyobraziłem sobie wędzisko, które mogłoby obsłużyć szczupaki (raczej nie okazy, ze względu na wielkość przynęty) oraz (uwaga :D) pstrągi w granicach 40-50 cm.
Jerki będą posiadać mniej więcej takie parametry:
5,5 cm - 10 gram
7 cm - 15 gram.
Ponieważ jednak pstrągi czasami trzeba zmusić bardziej agresywną przynętą, to ideałem byłby kij, który obsłuży dobrze latające woblery o masie około 7 gram (ciekawe czy dałoby się to wszystko pogodzić).
Pstrągowe, modelowe łowisko to rzeka o średnim uciągu o szerokości zwykle kilkunastu metrów.
Podejrzewam, że jeżeli kij byłby w stanie sprostać tym wymaganiom to doskonale poradzi sobie i przy jeziorowych szczupakach.
Moc kija wydaje mi się, że powinna oscylować około 15-18 lb.
Teraz ja mam nadzieję, że nie przesadziłem w łączeniu cech :D

PS Oczywiście to kij pod multik - dokładnie pod scorpiona

#70 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 05 styczeń 2007 - 20:43

Jesli bedzie trzeba - to trudno, przezyje 6'6 w koncu to ma byc test. Choc nie ukrywam, że bardziej na miejscu bylby 6'

multik: conquest 51 - nawet jest jeszcze w rekach remka jesli jest potrzeba moze tam zostac na kilka- kilkanascie dni



PS. jesli wlaczysz tel to przekrece celem uzgodnienia wiecej szczegolow :D

#71 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 05 styczeń 2007 - 21:02

@mifek, zadzwoń jutro do pracowni po 10oo.

@Sławek, myślę, że zrobienie jedną wędką tych dwóch rzeczy nie jest możliwe. Odydwa gatunki pobierają przynętę w zupełnie inny sposób. To w/g mnie ryby wymagające zupełnie innych wędzisk tzn. o innej charakterystyce. Ciężko będzie zaciąć szczupaka wędką pstrągową. Nie wyobrażam sobie zacięcia pstrąga szczupakową jerkówką, nawet lekką 15-17sto funtową, no chyba, że z wody ma wyjechać sam kręgosłup. Mam ładny 17lb blank na lekką jerkówkę szczupakową. Obsłuży komfortowo przynęty o masie 7-20g. Reflektujesz?
Pozdrawiam,
Irek

#72 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 05 styczeń 2007 - 21:04

@mifek, zadzwoń jutro do pracowni po 10oo.



WEDLE ZYCZENIA :D

#73 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 05 styczeń 2007 - 21:15

Zaufam Pana doświadczeniu - ciekawy jestem tego kijka :D. Może kiedyś przy dobrych wiatrach zwrócę się do Pana w sprawie tego pstrągowego
Pozdrawiam

#74 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1939 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 05 styczeń 2007 - 21:20

Będe testował ISB 781 :D. Sczegóły omówimy wkrótce.

#75 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 06 styczeń 2007 - 17:28

[quote title=Ireneusz Matuszewski napisał(a) dnia Fri, 05 January
@pablom, IST1142F Batsona to ciekawa propozycja ze względu na długość wędki. Zobaczysz jak rezonans działa w przypadku 2,90m i 2 częsci. Jakieś specjalne wymagania?
Witam
Myśle że jest wędka na tyle lekka że długość dolnika od uchwytu do końca dolnika nie powinna przekroczyć 30cm, mimo że jestto długa wędka da rade to jakoś zgrać aby nie leciała na pysk reszte wg. uznania, kijek ma służyć do połowu wiślanych klenio-jazi ( wiem że radzi pan do tego 2 kije), standardowe komponenty, szczytowa może być SIC, kołowrotek klasy 1000-2000 do tego kijka powinien być odpowiedni. pozdrawiam pablom

#76 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1939 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 07 styczeń 2007 - 20:53

Panie Ireneuszu! Jeszcze raz potwierdzam chęć testowania kija ISB 781. Czy to aktualne? Kij ma być po chronarcha Mg, tak jak ustalono w priwach.

#77 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 07 styczeń 2007 - 21:15

Witam,
Przeanalizowałem wszystkie propozycje i zdecydowałem zmontować następujące wędki:
@Sławek, wykonam wędkę castingową do lekkiego jerkowania zgodnie z ustaleniami.
@pablom, wykonam wędkę spinningową na blanku IST1142F.
@bassy, po analizie naszej korespondencji wykonam wędkę na blanku ISB781 ale w wersji spinningowej, zgodnie z sugestią @friko. Jeżeli chcesz przetestować tę wędkę to bardzo proszę, jeżeli nie, poszukamy innego testera.
@mifek, jutro rozeznam się, czy blanki które nam w pracowni sprostają Twoim wymaganiom. Jeżeli nie znajdę, do końca lutego sprowadzę kilka blanków o potrzebnych parametrach.
Test jest oczywiście bezpłatny. Po wykonaniu wędzisk prześlę je osobom testującym.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski



#78 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1939 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 07 styczeń 2007 - 21:26

szkoda że najpierw mnie Pan pytał o sugestię a potem pytał się Pan kogo innego. Dowcip polega na tym że sprowadziłem ze stanów multik i chciałbym kij do niego poniewaz kij do multika zamierzam kupić . Dziwne nie wiem co mam robić. Może inny blank. Dlaczego pytał Pan mnie o zdanie a teraz jest ono uniewaznione- nie wiem..........


#79 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 07 styczeń 2007 - 21:31

@mifek, jutro rozeznam się, czy blanki które nam w pracowni sprostają Twoim wymaganiom. Jeżeli nie znajdę, do końca lutego sprowadzę kilka blanków o potrzebnych parametrach.
Ireneusz Matuszewski




Irku tak jak mowilem, w razie potrzeby moja maszynka zwijajaca jest w chwili obecnej w rekach Remka. Jesli bedzie taka potrzeba moze wyladowac w Twojej pracowni w przyszlym tyg - mysle ze remek to moze potwierdzic... (moze ??? )

Jesli chodzi o konkrety blanku to my juz chyba wszystko ustalilismy... (casting, dł. max 6', rekojesc pianka / dzielona, wybor blanku pozostawiam fachowcom :D

#80 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 styczeń 2007 - 21:39

Jesli bedzie taka potrzeba moze wyladowac w Twojej pracowni w przyszlym tyg - mysle ze remek to moze potwierdzic... (moze ??? )


Sprzedałem - poszedł za 50 USD :D więc nie mogę potwierdzić :lol:

Pozdrawiam
Remek

P.S.
No pewnie, że podrzucę.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, rezonans, dolnik, rękojeść