Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Nowe Przelotki Fuji KR ! New Concept System Guide

tech-rb przelotki spacing fuji

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
418 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 luty 2013 - 12:25

Ach ten marketing  ;)



#102 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 04 luty 2013 - 12:45

Możliwości dobrania odpowiedniego uzbrojenia jest bardzo dużo np .robiąc blank pod korbę 4000 poczynając od najgrubszego 25H,12H,8M,7L,3x6KT TipTop6 do 25H,12H,7M,6L,3x4,5KT TipTop 4,5 mając idealny stożek i system optymalnie dobrany, lekki i stabilny  a więc czego można chcieć więcej .Fuji zrobiło doskonały system i zapełniło lukę bo wcześniejszy KR był trochę niedopracowany i niepełny.Brakowało przelotek do blanków klasy M,MH i H

Porównując to do starego systemu trzeba by zacząć 30,20,12 Y lub cieniutko ..30,16,10 Y więc chyba nie ma co porównywać  :)


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 04 luty 2013 - 13:04

  • Manniek66 lubi to

#103 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 luty 2013 - 13:06

Przejście z 6L na 4,5KT chyba (wyłącznie) optycznie trochę dyskusyjne - nie wiem, czy tam nie powstanie taki schodek. Z 12 na 7 też dość ostro, podobnie, jak z 10 na 5,5. Muszę się przyzwyczaić  :)  Ale generalnie wygląda to bardzo ciekawie. Cały czas się zastanawiam, jak to jest, że wiodący producent tak późno wszedł w "szybkie" stożki?...



#104 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 04 luty 2013 - 13:11

Przejście z 6L na 4,5KT chyba (wyłącznie) optycznie trochę dyskusyjne - nie wiem, czy tam nie powstanie taki schodek. Z 12 na 7 też dość ostro, podobnie, jak z 10 na 5,5. Muszę się przyzwyczaić   :)  Ale generalnie wygląda to bardzo ciekawie. Cały czas się zastanawiam, jak to jest, że wiodący producent tak późno wszedł w "szybkie" stożki?...

Polscy i amerykańscy oraz inni prywatni rodbuildingerzy go nauczyli bo to co "zalecała" wcześniej Fuji to była przyciężkawa "kicha". Myślę że różne udane eksperymenty prywatnych składaczy tu zaowocowały i ktoś poszedł po rozum do głowy i wyprodukował w końcu to co potrzebne .


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 04 luty 2013 - 13:12


#105 OFFLINE   jacavip

jacavip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 04 luty 2013 - 13:39

Zawsze można zastosować opcję droższą a wtedy wagowo będzie to tak wyglądało

p321y.jpg

 

...ale czy koniecznie do MHXa  ? :):) :)

 

No właśnie, nie ten budżet. Myślę że ubrany w KRy Alco też będzie fajnym zadziorem :)

Pozdrawiam,

Jacek



#106 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 04 luty 2013 - 13:47

Już powysyłałem zapytania do niemieckich sklepów rodbuildingowych z zapytaniem o nowe przelotki, bo niemiaszki zawsze jakoś opuźnione są :) i aby skompletować komponenty do projektu trzeba kupować w paru sklepach zamiast w jednym :)



#107 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjatam gdzie szczupłe :-)
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 04 luty 2013 - 18:04

Miałem w planach swoją jerkówe z CTS-a 30lb uzbroić konwencjonalnie a tu new concept się napatoczył :-) No cóż spróbujemy ... :-) Trzeba poczekać na chłopaków z BRC, bo ponoć mają mieć za niedługo całą rozmiarówkę. @mrWhite7 pocieszę Cię w Polskich sklepach nawet nie skompletujesz całego zestawu póki co :-(



#108 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 04 luty 2013 - 18:14

u mnie będzie Phenix TX-714MH wg K-R, tylko teraz już sam nie wiem czy KB-KT 4.0 czy 4.5 :)

 

miał być też TX-683ML 12lb, ale tym bardziej nie wiem czy jeszcze można, choć Japończycy zbroją 12lb wg K-R fabrycznie



#109 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 04 luty 2013 - 18:34

Miałem w planach swoją jerkówe z CTS-a 30lb uzbroić konwencjonalnie a tu new concept się napatoczył :-) No cóż spróbujemy ... :-) Trzeba poczekać na chłopaków z BRC, bo ponoć mają mieć za niedługo całą rozmiarówkę. @mrWhite7 pocieszę Cię w Polskich sklepach nawet nie skompletujesz całego zestawu póki co :-(

Z tego co wiem to pan Ireneusz Matuszewski z Fishing Center zbroi blanki w system Fuji KR, więc pewnie tych nowości nie przegapi i na pewno nowe przelotki znajdą się w ofercie pracowni pana Irka .Pan Irek przeprowadzał testy z tym uzbrojeniem i był pierwszym który dostrzegł kożyści nowego systemu i o ile mnie pamięć nie myli to wtedy nie było BRC :) sądzę że Fishing Cernter to jedyna pracownia i dystrybutor który jest w temacie Fuji KR bardzo dobrze zorientowany.

Zainteresowanych odsyłam

http://www.fishingce...elotki_fuji.php

 

 

 

 

#110 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 04 luty 2013 - 18:41

oprócz tego, że Kawalec zbroi wg K-R tylko bez takiej nazwy od lat chyba nastu :)



#111 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjatam gdzie szczupłe :-)
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 04 luty 2013 - 18:46

No i brakuje właśnie wszędzie KB5,5 i KW5,5 nawet w FC.



#112 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 04 luty 2013 - 19:01

No i brakuje właśnie wszędzie KB5,5 i KW5,5 nawet w FC.

Wymienione przelotki KB 5,5 to oferta na 2013 nie ma ich w Europie, więc troszkę jeszcze poczekamy KW 5,5 chyba wogóle nie było takich w ofercie kiedykolwiek ale mogę się mylić nie interesowałem się nimi i zresztą to nie system KR .W Niemczech też asortyment niepełny , brakuje 4KB i Topów , ale trzeba "cisnąć" pana Irka więc jak będzie zapotrzebowanie to i przelotki się znajdą 



#113 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 04 luty 2013 - 19:11

oprócz tego, że Kawalec zbroi wg K-R tylko bez takiej nazwy od lat chyba nastu :)

Już w tym wątku sprawa "tak samo ale inaczej" była poruszana , więc zachęcam do prześledzenia wątku od początku :)



#114 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjatam gdzie szczupłe :-)
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 04 luty 2013 - 19:33

tak 5,5 nie było były tylko 4,5. Swoją drogą to ciekawe na ile instalując "konwencjonalne" przelotki a KR concept zyskuje się na pozostaniu pierwotnej akcji blanku



#115 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 04 luty 2013 - 19:47

tak 5,5 nie było były tylko 4,5. Swoją drogą to ciekawe na ile instalując "konwencjonalne" przelotki a KR concept zyskuje się na pozostaniu pierwotnej akcji blanku

Przeczytaj dokładnie wątek wpadnij na stronkę Fishing Center a znajdziesz odpowiedzi 



#116 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 04 luty 2013 - 19:55

A teraz powiedzcie mi czy takie coś co oferuje system KR czy KL nie jest osiągalne przy użyciu zwykłych Y? uważam, że da się osiągnąć to samo nie płacąc 50% więcej za przelotki w innych ramkach do tego podejrzewam że będzie porównywalnie lekko na szczycie.

jaki problem zamiast tak jak w systemie KR tzn przy użyciu Y'greków z trzech przelotek zrobić szybki stożek a potem np 4-5 szt L'ek w rozmiarze np5- efekt ten sam tylko taniej bo nie płacimy za NOWOŚĆ!

Co do porównania wagi Y z KL przez Pana Irka to jak dla mnie jest to chłit maketindodi. zważył po 5 przelotek ale w KL-H malutkie w rozmiarze 4,5 a w systemie z Y użyte są przelotki typu L o 2-3numery większe(5,5-6-7!) a na dodatek ogromna 08L!

http://www.fishingce...l=/artykuly.php

można by to było porównywać jakby było podobnie zbrojone a jak dla mnie to porównanie nie jest miarodajne.

Widziałem kij spod ręki @krzyśka uzbrojony w podobnej koncepcji ale przy użyciu "starego typu" przelotek. zamontowane były dwa Y'greki a potem do samego szczytu malutkie L'ki-efekt ten sam a taniej 50%



#117 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 04 luty 2013 - 19:59

Co do porównania wagi Y z KL przez Pana Irka to jak dla mnie jest to chłit maketindodi. zważył po 5 przelotek ale w KL-H malutkie w rozmiarze 4,5 a w systemie z Y użyte są przelotki typu L o 2-3numery większe(5,5-6-7!) a na dodatek ogromna 08L!

http://www.fishingce...l=/artykuly.php

Tam nie ma L8 tylko Y8l :)



#118 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 04 luty 2013 - 20:04

Tam nie ma L8 tylko Y8l :)

 

cytuję ze strony opis podany przez Pana Ireneusza

"Fuji Alconite: BYAG25; 16; 10; 08L; BLAG07; 06; 2x5,5; szczytowa FST5,5."



#119 OFFLINE   jacavip

jacavip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 04 luty 2013 - 20:24

Paweł z tymi 50 % ceny to chyba troszkę przesadziłeś ^_^ Sam wiesz jak to jest z nowościami ... każdego trochę kuszą. Mam nadzieję że @krzysiek zgodzi się na uzbrojenie MHX'a dla mnie w te KL-H i wtedy może uda się wziąć oba blanki MHX P844-2 nad wodę i zrobić test porównawczy KL- H ze standardowymi y-kami.

Co sądzisz o pomyśle?

pzdr,

Jacek



#120 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 04 luty 2013 - 20:28

Paweł tam chodzi o przelotkę BYAG 08L, a nie o  BLAG 8. :)

Chyba, że chodzi Ci o to, że jest Y8l i jest ogromna w stosunku do BKBAG4,5, to sory za zamieszanie :)


Użytkownik apioo edytował ten post 04 luty 2013 - 20:32






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, przelotki, spacing, fuji

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych