Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Serwisujemy kołowrotek - krok po kroku

kołowrotek serwis

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
637 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   karpik 69

karpik 69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów

Napisano 12 lipiec 2011 - 08:58

złożyłem 1,3,2,4,5,6,7 i jak na razie wszystko jest ok. dzisiaj testy nad woda :D



No to źle złożyłeś :D no ale każdy składa jak chce...

#262 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 12 lipiec 2011 - 12:17

[quote]
złożyłem 1,3,2,4,5,6,7 i jak na razie wszystko jest ok. dzisiaj testy nad woda :D
[/quote]


No to źle złożyłeś :D no ale każdy składa jak chce...
[/quote]
Może źle, może dobrze... :mellow: Przecie nie znamy grubości tych trzech podkładeczek... :unsure: Może akurat w tym położeniu akurat, wszystkie zazębiające się ząbki w kołowrotku są ułożone optymalnie..? Czyli tak se myslę, że jak nad wodą będzie potrzeszczywał, to trza trochę poprzekładać, a jak będzie chodził bez zająknięcia, to chyba raczej nie ma co ruszać.. :D
Tak czy siak, najprawdziwszą prawdę pokażą testy.. :mellow:

#263 OFFLINE   karpik 69

karpik 69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów

Napisano 12 lipiec 2011 - 13:37

[quote]
złożyłem 1,3,2,4,5,6,7 i jak na razie wszystko jest ok. dzisiaj testy nad woda :D
[/quote]


Może źle, może dobrze... :mellow: Przecie nie znamy grubości tych trzech podkładeczek... :unsure: Może akurat w tym położeniu akurat, wszystkie zazębiające się ząbki w kołowrotku są ułożone optymalnie..? Czyli tak se myslę, że jak nad wodą będzie potrzeszczywał, to trza trochę poprzekładać, a jak będzie chodził bez zająknięcia, to chyba raczej nie ma co ruszać.. :D
Tak czy siak, najprawdziwszą prawdę pokażą testy.. :mellow:
[/quote]

Zooro pierwsza sprawa to w gniazdo łożyska najpierw idzie łożysko a nie podkładki, podkładki są pomiędzy łożyskiem a częścią ruchomą.

A z tego co kolega napisał wyżej, czyli 1,3,2,4,5,6,7, to w gniazdo łożyska najpierw włożył podkładki a potem łożysko. Ale jak mu chodzi to ok... :D

#264 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 12 lipiec 2011 - 13:40

[quote]
złożyłem 1,3,2,4,5,6,7 i jak na razie wszystko jest ok. dzisiaj testy nad woda :D
[/quote]


Może źle, może dobrze... :mellow: Przecie nie znamy grubości tych trzech podkładeczek... :unsure: Może akurat w tym położeniu akurat, wszystkie zazębiające się ząbki w kołowrotku są ułożone optymalnie..? Czyli tak se myslę, że jak nad wodą będzie potrzeszczywał, to trza trochę poprzekładać, a jak będzie chodził bez zająknięcia, to chyba raczej nie ma co ruszać.. :D
Tak czy siak, najprawdziwszą prawdę pokażą testy.. :mellow:
[/quote]

Zooro pierwsza sprawa to w gniazdo łożyska najpierw idzie łożysko a nie podkładki, podkładki są pomiędzy łożyskiem a częścią ruchomą.

A z tego co kolega napisał wyżej, czyli 1,3,2,4,5,6,7, to w gniazdo łożyska najpierw włożył podkładki a potem łożysko. Ale jak mu chodzi to ok... :D
[/quote]
jak po rybkach okaże się, że coś jest nie tak, zamieniam kolejność:)i poinformuję

#265 OFFLINE   Endi

Endi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 12 lipiec 2011 - 20:37

...


Użytkownik Endi edytował ten post 31 sierpień 2013 - 13:32


#266 OFFLINE   karpik 69

karpik 69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów

Napisano 12 lipiec 2011 - 20:55

[quote]
złożyłem 1,3,2,4,5,6,7 i jak na razie wszystko jest ok. dzisiaj testy nad woda :D
[/quote]


Może źle, może dobrze... :mellow: Przecie nie znamy grubości tych trzech podkładeczek... :unsure: Może akurat w tym położeniu akurat, wszystkie zazębiające się ząbki w kołowrotku są ułożone optymalnie..? Czyli tak se myslę, że jak nad wodą będzie potrzeszczywał, to trza trochę poprzekładać, a jak będzie chodził bez zająknięcia, to chyba raczej nie ma co ruszać.. :D
Tak czy siak, najprawdziwszą prawdę pokażą testy.. :mellow:
[/quote]

Zooro pierwsza sprawa to w gniazdo łożyska najpierw idzie łożysko a nie podkładki, podkładki są pomiędzy łożyskiem a częścią ruchomą.

A z tego co kolega napisał wyżej, czyli 1,3,2,4,5,6,7, to w gniazdo łożyska najpierw włożył podkładki a potem łożysko. Ale jak mu chodzi to ok... :D
[/quote]

i tu sie by kolega zdziwił, w niekotrych kolowrotkach fabrycznie nowych np Twin power 4000H '98 była podkladka wlasnie w gniezdzie szeroka jak cale lozysko.
[/quote]


Ludzie proszę litości :lol: kolega pyta się o Red Arca, a kolega wyskakuje z Twin Powerem :unsure: jak by kolega pytał się o Twin Powera to bym się nie wypowiadał bo nie wiem.
Mam 9 tego typu kołowrotków jak Red i trochę się na rozkręcałem, między innymi Zaubery, Arctice, Applause i Redy.

Ja tylko podpowiedziałem jak powinno być poskładane w Red Arc prawidłowo, a jak kto sobie poskłada i mu pasuje to jego sprawa, nie wnikam w to jego kołowrotek i jak mu pasuje to ok.....

#267 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 13 lipiec 2011 - 09:05

Sprawdziłem młynek nad wodą z moim wariantem (1,3,2,4....) jak i z wariantem prawidłowym i nie zauważyłem różnicy w pracy. Jedyny problem który pojawił się po moim grzebaniu w kołowrotku było przepuszczające łożysko oporowe. Rozebrałem, przemyłem, wysuszyłem i zaczęło działać prawidłowo B). Myślę, że to wina delikatnego muśnięcia wałeczków oliwką.

Dumny z siebie i swoich zdobytych umiejętności porwałem się na rozkręcenie kabłąka :angry: i tu zaczęły się schody, nie mam pojęcia jak to teraz złożyć do kupy. Problem polega na umieszczeniu tego mniejszego drucika u małym otworze na kabłąku. Zamieszczam fotki i proszę o jakieś wskazówki.
http://images37.fotosik.pl/936/b081c5b3d100047fmed.jpg
http://images39.fotosik.pl/956/3a6680f4826088a4med.jpg

#268 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 13 lipiec 2011 - 13:09

No gotowej recepty na taki drucik chyba nie ma, trza po prostu wcelować... :unsure: :D

#269 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 13 lipiec 2011 - 13:22

Recepta:
Dobre 1,5 h nerwów, szukania sprężyny po pokoju i kombinowania.
Udało się B)

#270 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 13 lipiec 2011 - 15:35

Recepta:
Dobre 1,5 h nerwów, szukania sprężyny po pokoju i kombinowania.
Udało się B)

No i cacy. Najważniejsze, że się udało... I niczym się Pan nie przejmuj, najwięksi herosi też szukali, szukają i szukać będą sprężynek po futrzakach i pod łóżkami... <_< :lol: :lol: Nie ma chyba na to mocnych.. :unsure: :lol:

#271 OFFLINE   Jacek_bp

Jacek_bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Jacek

Napisano 13 lipiec 2011 - 20:01

I niczym się Pan nie przejmuj, najwięksi herosi też szukali, szukają i szukać będą sprężynek po futrzakach i pod łóżkami... <_< :lol: :lol: Nie ma chyba na to mocnych.. :unsure: :lol:

święte słowa. Można zawsze spróbować zwinąć futrzaka :mellow:
:mellow:

#272 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 lipiec 2011 - 06:06

Hehe najlepej się prowadzi poszukiwania na leżąco :D

#273 OFFLINE   Bass-74

Bass-74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 lipiec 2011 - 21:06

Na leżąco, na klęcząco, z mega mocną latarką, z magnesem w ręku i bóg wie jak jeszcze :lol: , sposobów poszukiwań jest wiele. Tak kiedyś sobie pomyślałem, że do tych upierdliwych skaczących elementów przydała by się taka szczelna komora z tymi dwoma gumowymi rękawiczkami jak w laboratoriach biochemicznych <_< . Z tym drucikiem też niedawno walczyłem tyle że w Zauberze <_< Masakra. Następnym razem to wpsiknę tam jakoś troszkę smaru i cześć jak czapka :mellow:

#274 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 15 lipiec 2011 - 15:26

pomiędzy elementy rury w odkurzaczu zakłada się pończoszkę i odkurza pokój w którym zgubiłeś jakąś pierdółkę.już wiele razy tak znalazłem podkładki sprężynki i śrubeczki :D no i po takim szukaniu masz czysta podłogę <_<

tak kiedyś miałem potrzebę i sobie wymyśliłem działa
  • Negra lubi to

#275 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 15 lipiec 2011 - 18:36

..dobre hasior, dobre :D ...

#276 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 15 lipiec 2011 - 22:03

kolega @Endi ( któremu dziękuję za pomoc) dał mi do myślenia, czy można wymienić samą rolkę w kołowrotku czy trzeba od razu wymienić wszystkie części ( tulejki, łożysko itp.) ?

#277 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 lipiec 2011 - 07:31

@Hasior patent przedni, w drastycznych przypadkach wart kopiowania :lol: .

#278 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 01 sierpień 2011 - 18:23

W związku ze przymierzam się pierwszy raz do smarowania swoich kręciołków mam pytanie, czy wszystkie części na których jest stary smar trzeba myc w jakiś specjalnych środkach usuwających resztki smarów itp czy wystarczy przetrzeć szmatką do sucha ?

#279 OFFLINE   Endi

Endi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 18:27

...


Użytkownik Endi edytował ten post 31 sierpień 2013 - 13:33


#280 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 07 sierpień 2011 - 11:45

Czy któryś z szanownych kolegów mógłby mi na priva napisać co i czym mam smarować w Daiwie emblemx 2500 ? Po moim pierwszym podejściu strasznie ciężko chodzi. Smar jaki stosuje to mobilith 460 i oliwka quantum.

Dziękuję za pomoc.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kołowrotek, serwis