Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Serwisujemy kołowrotek - krok po kroku

kołowrotek serwis

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
637 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 06 luty 2015 - 10:32

Może użyłeś modyfikowanej. Dragon robi w metalowych puszkach 2 rodzaje.

Dokładnie - miałem jakąś tam ekstrakcyjną w puszce. Może to jakaś z dodatkami. Narazie po nitro oporówka działa ok - test zamrażarkowy przeszła bez problemu. W weekend test w warunkach bojowych. Mam nadzieję, że tym razem przy podbieraniu troci oporówka nie zrobi mi psikusa i nie zacznie puszczać jak ostatnio bo tym razem chyba kołowrotek poleciałby do rzeki  :D



#482 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 16 grudzień 2015 - 16:35

A jaki smar i oliwke polecicie do kolowrotkow podlodowych uzywanych przy minus 20St C



#483 OFFLINE   Jopek1971

Jopek1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaTaplary
  • Imię:Kaziuk
  • Nazwisko:Bartoszewicz

Napisano 18 grudzień 2015 - 21:03

Wypowiedź w 13.45 minuty. Chyba nie ma lepszego odtłuszczacza niż ten alkohol.

 

 

Zgadza się.Do oporówki IPA to ideał.



#484 OFFLINE   majunio

majunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów

Napisano 19 styczeń 2016 - 15:46

Twierdzą że stelka będzie następna na warsztacie...

Załączone pliki



#485 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 20 styczeń 2016 - 09:00

Za dużo smaru...

#486 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 20 styczeń 2016 - 09:02

Panowie mam problem:chyba nałożyłem za dużo smaru w czasie serwisu kolowrotka.pytanie czy zostawic zeby samo sie rozprowadzilo i praca byla lzejsza czy od razu rozkrecic i usunac nadmiar smaru?

#487 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 20 styczeń 2016 - 09:05

Panowie mam problem:chyba nałożyłem za dużo smaru w czasie serwisu kolowrotka.pytanie czy zostawic zeby samo sie rozprowadzilo i praca byla lzejsza czy od razu rozkrecic i usunac nadmiar smaru?

 

Co znaczy za dużo? to pojęcie względne, młynek zdecydowanie ciężej na sucho pracuje? nie pracuje? jakie są objawy?, jeśli wpakowałeś tego smaru faktycznie dużo za dużo to ja bym usunął.



#488 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 styczeń 2016 - 11:21

Panowie mam problem:chyba nałożyłem za dużo smaru w czasie serwisu kolowrotka.pytanie czy zostawic zeby samo sie rozprowadzilo i praca byla lzejsza czy od razu rozkrecic i usunac nadmiar smaru?

A może nie za dużo tylko nie tam gdzie trzeba? Np. dałeś gęsty smar na ośkę i wormshaft.



#489 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 20 styczeń 2016 - 13:45

Być może tu leży moj problem, rozkrece krecioly jeszcze raz i oczyszcze worma i oske.dzięki za rade

#490 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 styczeń 2016 - 14:00

Na worma rzadki smar na ośkę oliwka. 



#491 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 20 styczeń 2016 - 14:34

Ok,zrobi sie!dzieki

#492 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 styczeń 2016 - 21:17

Przymierzam się do przesmarowania kołowrotków i zastanawiam się, czy jak nigdy tego nie robiłem warto to robić samemu? Smar powiedzmy Hot Sauce i do tego oliwka tej samej firmy wystarczą? A może polecicie coś innego, bo koszt takiego zestawu to ok 70-80zł? Myślałem też o serwisie u profesjonalisty, ale z tego co widziałem ceny zaczynają się od mniej więcej 70 zł za sztukę, a w przypadku Dragona Vipera i Spro Passion to trochę mija się z celem..chyba;) 



#493 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 styczeń 2016 - 21:25

Warto. Taki zestaw wystarczy w zupełności.

#494 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 styczeń 2016 - 21:28

Przymierzam się do przesmarowania kołowrotków i zastanawiam się, czy jak nigdy tego nie robiłem warto to robić samemu? Smar powiedzmy Hot Sauce i do tego oliwka tej samej firmy wystarczą? A może polecicie coś innego, bo koszt takiego zestawu to ok 70-80zł? Myślałem też o serwisie u profesjonalisty, ale z tego co widziałem ceny zaczynają się od mniej więcej 70 zł za sztukę, a w przypadku Dragona Vipera i Spro Passion to trochę mija się z celem..chyba;) 

to są tak proste kołowrotki ,że 70 zł za serwis obu wziąć to wstyd :D , w godzinę można je oba obskoczyć  rozkładem na czynniki pierwsze ;) także jak najbardziej serwis we własnym zakresie jest wskazany ;)


  • G_rzegorz lubi to

#495 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 styczeń 2016 - 21:44

Dzięki Panowie za odpowiedzi. W takim razie zamawiam. Lekkie obawy mam, więc mam nadzieję, że w razie problemów (mimo, że to proste kołowrotki dla mnie - laika- to i tak pewne wyzwanie;) ) mogę się tu do Was zwrócić o pomoc. Pozdrawiam.



#496 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 styczeń 2016 - 21:50

proszę

 

https://mulinete.wor...obi-ecusima-vi/

 

do obu będzie bardzo przydatne bo to bliźniaki, i jeśli mogę coś podpowiedzieć to nie wyjmuj oporówki ani trzpienia ze sprężynką z gniazda, niech tam zostanie, wyczyścisz ją papierem z benzyną a później wacikiem do uszu z oliwką, zaoszczędzisz sporo nerwów ;) smaru nie żałuj na kółko od posuwu i to coś co po nim lata :) tam aplikuj konkret dawkę sosu bo w tym miejscu lubi się wycierać obudowa jak również wszelkie stuki i puki dochodzą właśnie z tych elementów.



#497 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 styczeń 2016 - 22:04

proszę

 

https://mulinete.wor...obi-ecusima-vi/

 

do obu będzie bardzo przydatne bo to bliźniaki, i jeśli mogę coś podpowiedzieć to nie wyjmuj oporówki ani trzpienia ze sprężynką z gniazda, niech tam zostanie, wyczyścisz ją papierem z benzyną a później wacikiem do uszu z oliwką, zaoszczędzisz sporo nerwów ;) smaru nie żałuj na kółko od posuwu i to coś co po nim lata :) tam aplikuj konkret dawkę sosu bo w tym miejscu lubi się wycierać obudowa jak również wszelkie stuki i puki dochodzą właśnie z tych elementów.

Dzięki wielkie. Przyda się. Teraz tylko muszę rozszyfrować te wszystkie techniczne nazwy;)



#498 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 luty 2016 - 20:34

Panowie Profil_Nieaktywny i Godski dziękuję za odpowiedzi-podpowiedzi. Dzisiaj po raz pierwszy rozebrałem i przesmarowałem swojego Spro Passiona. Konstrukcja prosta, ale gdy się okazało, że po złożeniu normalnie kręci - radość wielka;) Pozdrawiam.


  • godski lubi to

#499 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 05 luty 2016 - 11:57

Panowie Profil_Nieaktywny i Godski dziękuję za odpowiedzi-podpowiedzi. Dzisiaj po raz pierwszy rozebrałem i przesmarowałem swojego Spro Passiona. Konstrukcja prosta, ale gdy się okazało, że po złożeniu normalnie kręci - radość wielka;) Pozdrawiam.

A nie powinien lepiej kręcić ;)



#500 OFFLINE   toms2m

toms2m

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 05 luty 2016 - 15:18

Panowie, widzę, że tu dużo osób smaruje swoje Passion'y. Sam posiadam kilka sztuk, ale nie chciałem ich sam smarować bo znając życie dokończyłbym ich żywot. Ale po usłyszeniu ceny za posmarowanie jednego kołowrotka zrobiło mi się słabo, a tym bardziej jak pomnożyłem to razy 3 i stwierdziłem (po przeliczeniu na 4-paki), że nie ma opcji ich oddania do serwisu i sam je posmaruje. I tu właśnie rodzi się kilka moich pytań bo wolę być pewien przed przystąpieniem do tej operacji :) 

Jak dobrze zrozumiałem:

-łożysko oporowe jedynie wyczyścić w benzynie i niczym nie smarować

-łożysk tocznych pod żadnym pozorem nie wkładać do benzyny ani czyścić

- czy na łożyska toczne mogę dać krople oleju?

- oraz czy łożysko w tulei powinienem dać również krople oleju czy odrobinę smaru?

Dzięki za wszelką pomoc :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kołowrotek, serwis