Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo
TECH

Klikajaca przelotka

tech-rb przelotki

  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#61 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,581 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Posted 25 March 2014 - 20:44

I dochodzimy do sedna , po co kupować mercedesa skoro polonezem dojedziemy tak samo do celu...

Jak dla mnie zwykłego ciułacza, który przykładowo cały rok zbiera kasę na jakiś super kręcioł bądź fajniejszy kijek oczywistą oczywistością jest, że jak już wydaję te 1000 , czasem więcej złotych ( w tym przypadku na kij) to chcę mieć kij, który ma prosty blank i nie muszę sobie o 23.00 w ciszy nad wodą namierzać szczytówki poprzez klik, klik ,klik ,klik...


Edited by Szymon82, 25 March 2014 - 20:46.


#62 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,593 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 25 March 2014 - 20:51

Gratuluje - udalo Ci sie wymienic dwie najmniej istotne cechy uzytkowe wedki ;) jezeli tym sie kierujesz przy zakupie to rzeczywiscie - pracownia nie dla Ciebie :)

#63 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,581 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Posted 25 March 2014 - 20:55

Gratuluje - udalo Ci sie wymienic dwie najmniej istotne cechy uzytkowe wedki ;) jezeli tym sie kierujesz przy zakupie to rzeczywiscie - pracownia nie dla Ciebie :)

Na pewno taka, która nie usunie mi tej usterki (klikanie przelotek) bo krzywego blanku po prostu nie kupię ... na szczęście są pracownie, które dbają o klienta , nawet tak upierdliwego jak ja ;) I nie jest to moje podstawowe kryterium co do wędki.Jeżeli tak by było to obkupiłbym się w jakiś spinach po 100 zł, skoro w tym przedziale cenowym da się kupić co nie klikają  to tym bardziej zobowiązuje pracownie tak wypuszczać aby nie klikały.


Edited by Szymon82, 25 March 2014 - 21:02.


#64 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,664 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 25 March 2014 - 21:00

Na pewno taka, która nie usunie mi tej usterki (klikanie przelotek) bo krzywego blanku po prostu nie kupię ... na szczęście są pracownie, które dbają o klienta , nawet tak upierdliwego jak ja ;)

Osobiście popieram Twoje zdanie w całej rozciągłości.Po to płacisz w pracowni aby mieć lepiej wykonany kij jak z fabrycznej masówki.Klient płaci i wymaga.Dobrze, Friko że nie masz pracowni, ale byłbyś osmarowany na forum :lol:  :lol:  :lol: .

Z miłą chęcią dolewałbyn oliwy do ognia :)  ;) .


  • Karol Krause, Riqelme, Szymon82 and 1 other like this

#65 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,593 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 25 March 2014 - 21:18

A co ty k... wiesz o klikaniu - parafrazujac klasyka. :D

Proponuje robic tylko na minimach - wyeliminujecie klikanie ringu o ramke hi hi

Tez sie ciesze ze nie musze zarabiac na zycie robiac wedki. Nie zdzierżyłbym kontaktu 'fachowcami' na dłuższą metę. Proponuje nowe tematy:

pęchrze powietrza na lakierze a właściwości rzutowe wędki - fakty i mity

marbling i wyplatanka a progresja blanku - analiza porownawcza

stalówka czy areograf - wplyw opisu blanku na spady w czasie holu

;)

no hard feelings - musialem sobie ulzyc :)
  • kogut and Del Toro like this

#66 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1,644 posts
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Posted 25 March 2014 - 21:45

Poddan nowy temat, bo jakos on tu sie zasygnalizowal kilka razy... Wiec po prostisci blank zbroimy czy po kregoslupie, reke klade ze wielu odbiorcow ma lekko lub bardziej krzywe blanki a w wedce tego nie widac:)

Edited by yglo, 25 March 2014 - 21:46.

  • Friko likes this

#67 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,300 posts
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Posted 25 March 2014 - 21:47

Gratuluje - udalo Ci sie wymienic dwie najmniej istotne cechy uzytkowe wedki ;) jezeli tym sie kierujesz przy zakupie to rzeczywiscie - pracownia nie dla Ciebie :)

 

 

 


Widzisz Friko nie dla wszystkich kolejna wędka hand made jest po prostu kolejnym "wyjmakiem" do ryb bądź innym narzędziem ich połowu.

Dla wielu budowa kolejnej wędki to wydarzenie w życiu jak dla niektórych kupno mieszkania, czy nowego samochodu, wszystko pieczołowicie wybrane spośród wielu możliwości. silnik diesel, lpg, benzyna, hybryda, widok z okna na park, na rzekę.

W końcu wybieram mercedesa z silnikiem diesla 250KM płacę kasę, wyjeżdżam z salonu i okazuje się że przy każdym otwarciu drzwi skrzypią, po rozpędzeniu się do 120km/h wibracje powodują wypadanie plomb z zębów- reklamujesz czy nie? To drobne usterki wystarczy drzwi posmarować i wyważyć koła i będzie ok.

Tak samo z wędką wybiera się blank, komponenty, kształt i rodzaj rękojeści, rodbuilder montuje a na rybach okazuje się że blank jest krzywy jak bambus a przelotki przy każdym podbiciu.... klik, klik.


  • Wojtek B. likes this

#68 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,186 posts
  • Imię:Krzysztof

Posted 26 March 2014 - 07:39

Krzychu czy sprawdziłeś ten specyfik ode mnie? bo mi się sprawdził i po zaaplikowaniu cały rok miałem spokój, teraz dopiero sobie przypomniałem, że Batson klikał.

 

Zgodnie z oczekiwaniami - jest dobry :)



#69 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,186 posts
  • Imię:Krzysztof

Posted 26 March 2014 - 08:18

Widzisz Friko, to jest tak, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ty, mając pewnie z 50 (?) ;) badyli za szafą, zwracasz uwagę na walory użytkowe, a zamawiając kolejny kij wypełniasz sobie jakąś (niewielką zapewne) lukę w asortymencie lub działasz zgodnie z zasadą, że lepsze jest wrogiem dobrego. Osoba zamawiająca pierwszy kij z pracowni realizuje w ten sposób marzenie, wchodzi na nowy poziom wędkarskiego bytu, etc. To duża różnica.

 

Ja co prawda dziesiątków wędzisk nie mam, ale z tymi, które mam, obchodzę się bardzo okrutnie. Wygląda to mniej więcej tak, że na etapie budowy szlag mnie trafia o każdą falkę lakieru, każdy najmniejszy paproszek na nim, każdą niecentryczność, czy nieliniowość, ryskę, ślad kleju, etc. Ale nie chodzi tu o to, że chcę mieć boskie wędzisko, tylko realizację wytyczonego celu, jaki jest zrobienie, osiągnięcie ideału, a nie jego posiadanie. Potem jest już znacznie lepiej: kije dostają jak trzeba w dupę, trzeszczą, rysują się, obijają. Jeżeli je przezbrajam blanki (z nudów, choć zdarza mi się to ostatnio coraz rzadziej), to nie dlatego, że zrobiły się brzydkie, tylko dlatego, że mam nowy pomysł na nie.

 

Podzielam w 100% Twój pogląd, ale jestem też w stanie zrozumieć wymagających klientów pracowni. Dla porządku dodam że:

a) IMO według obowiązujących przepisów ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej trudno będzie uznać sławetne klikanie za podstawę reklamacji; działania pracowni na tym polu to raczej postępowanie zgodnie z zasadą "nasz klient - nasz pan",

b ) "mądra" pracownia poradzi sobie z klikaniem w 5 minut; aż dziw, że nie powstały (a może powstały?) żadne antyklikające specyfiki.


Edited by krzysiek, 26 March 2014 - 08:18.


#70 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1,644 posts
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Posted 26 March 2014 - 08:42

... ale czy nie jest tak, ze z pracowni dostaje sie kije bezdzwieczne, cichutkie a po sezonie, gdy popracowały mniej lub wiecej coś tam zaczyna dzwiczec... klikac...   Czy taki stan mozna przyjać za norme?



#71 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,186 posts
  • Imię:Krzysztof

Posted 26 March 2014 - 09:31

Wiesz co, ostatnio przezbroiłem sobie jakiegoś chrusta z Decathlonu. Blank skrobany (chyba nawet natarłem lakierem), odtłuszczony acetonem technicznym, przelotki myte benzyną ekstrakcyjną. Wie warstwy, minimalna nadlewka, dobre przesączenie... Dwie L-ki klikają :) A im dłużej będzie pracował, tym więcej ich się rozklika...



#72 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1,644 posts
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Posted 26 March 2014 - 09:35

... czyli miedzy bajki mozna włozyc to, ze przelotki (jednostopkowe) na wedce uzywanej "normalnie" bedą ciche po wieczność... AMEN



#73 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,186 posts
  • Imię:Krzysztof

Posted 26 March 2014 - 09:47

Jak już wspomniałem - może Forhan jest jakimś rozwiązaniem. Ostatnio naprawdę zajebiście mi się go lakierowało. Efekt estetyczny dobry - spytaj Frika.



#74 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1,644 posts
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Posted 26 March 2014 - 09:54

Wiem, juz robiłem Forhanem... dla Guza i  Frika, sam jeszcze tak zrobionymi nie łowiłem i po czasie nie wsłuchiwałem sie na sucho..


Edited by yglo, 26 March 2014 - 09:55.


#75 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Posted 10 April 2017 - 07:45

Witam

 

poproszę  o pomoc   mam  problem  z klikającą  pierwszą  dużą  przelotką  sic  torizait   w tym przypadku  rozmiar  16   była  ona  już   przewijana  przez  RB    ale  problem  powrócił

 

po  pierwszym  dniu  łowienia  . Czy  one  konstrukcyjnie   lekko  stopką  odchodzą  od  blanku   ku górze  i  w tej przestrzeni  musi  się  znajdować  lakier  ............?

 

w praktyce  ten  lakier   przy  wymachach   " odchodzi "   albo od  blanku  albo od  stopki   i ma  miejsce  taki  metaliczny  klik   .  za pierwszym  razem  klik  był   pomimo  tego

 

że  przelotka  była  nieruchoma  ,  po  naprawie  i pierwszym  dniu   łowienia    lekko  klika  minimalnie  się  ruszając .... W czym  może  leżeć  problem  ..?

 

pozdrawiam

 

Maciej



#76 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,000 posts
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Posted 10 April 2017 - 09:44

Helloł,

albo masz wadliwą przelotkę albo kiepskiego RB.

Przelotka ma być zamocowana nieruchomo i pewnie. Nic nie powinno klikać.

A jeśli masz TORZITE to na pewno nie masz sic...



#77 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Posted 10 April 2017 - 10:00

witam

 

ok 100 %  torizite    ten sic  wpisałem  z rozpędu  .  Za  pierwszym  razem  było  nieruchomo  i pewnie    a i  tak  klikało  .....może  struktura  zewnętrzna  blanku  w tym  ma jakiś  udział ..?

 

myślę  , że  przelotka  jest ok   jeśli nie to RB   powinien  ją  odesłać  / reklamować .....RB    jest  dobry    ,  robi  ładnie  możliwe  jednak  że  miał  słabszy  dzień .... ;)



#78 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,476 posts
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Posted 10 April 2017 - 11:17

Jak nie ma pekniec na lakierze , jakichs baniek powietrza , jak przelotka jest gładka to łowić i sie nie zastanawiać, niezaleznie od przelotek to czesto nowe kije klikaja , czasem szybciej , czasem wolniej to przechodzi czy sie pojawia :) zaden to powazny defekt...Moze masz jakis spacing z dupny ze akurat ta pierwsza zaczyna ponownie klikać...

#79 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7,995 posts
  • LokalizacjaLondyn, UK

Posted 10 April 2017 - 11:34

Klikac przelotki klikaly i beda klikac ;) 

Wkladasz do brudnej wody i przestaja  :D



#80 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14,825 posts
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Posted 10 April 2017 - 12:39

Kropelka oliwki albo nawet olej kuchenny (tez kropelka) od gory, w miejsce gdzie stopka odchodzi od blanku ...i skup sie na lowieniu :)


  • Jozi and minecjusz like this





Also tagged with one or more of these keywords: tech, tech-rb, przelotki