Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Klikajaca przelotka

tech-rb przelotki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   lukafish

lukafish

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • Lokalizacjaathy

Napisano 05 listopad 2010 - 21:41

Zastanawiałem się właśnie nad podgrzaniem lakieru na omotkach przy pomocy palnika alkoholowego
Czy ktoś może ma jeszcze jakieś doświadczenia w kwestii podgrzewania lakieru??

#22 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 listopad 2010 - 23:02

Mam pewne doswiadczenia ale bylbym ostrozny w podgrzewaniu starego lakieru na wedzisku, mysle ze niewiele to da. Chyba ze chcemy podjarac miejsca podejrzane o klikanie..ale to nie palnikiem bym robil..

Gumo

#23 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 styczeń 2011 - 23:55

Jak trzeszczały mi przelotki w kijkach to delikatnie podklejałem je żywicą dwuskładnikowa. Przeważnie w miejscu wychodzenia przelotki z oplotu. Wystarczała nieduża kropelka. Jednak jak widzisz ze ewidentnie przelotki się ruszają bądź wysuwają z oplotu, proponuje ponowne zbrojenie.

#24 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2011 - 00:58

Klikanie klikaniu nie równe. Nie każdy hałas dobiegający od strony przelotek musi oznaczać że ktoś popełnił błąd w sztuce czy że dzieje się coś poważnego

Po pierwsze czasami w przelotkach klikają pierścienie o ramkę, w przelotkach Fuji równiez :unsure: Po drugie często przy mniejszych przelotkach kawałek żywicy nadlanej z przodu przelotki może hałasowac o ramkę przelotki. To są kosmetyczne drobiazgi bez większego znaczenia, przynajmniej dla mnie.

Problem jest wtedy, kiedy nie została dokładnie przesączona żywicą omotk i/lub dostało się powietrze co może prowadzić do obluzowania przelotki etc - klikanie biorące się z tej przyczyny rzeczywiście kwalifikuje przelotkę do przewinięcia.

#25 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 21 styczeń 2011 - 19:47

Dziękuję za odpowiedź.

Jeśli zajdzie potrzeba wymiany przelotek i zbrojenia ich od nowa to blank na tym nie ucierpi?

Pozdrawiam
Maciej
  • Dominik Kubisz lubi to

#26 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 styczeń 2011 - 20:03

Było na forum o tym, nie raz. Jak się to zrobi umiejętnie, to się blanku nie uszkodzi. A jak się nową omotkę da w tym samym miejscu, to po operacji też nie powinno być śladu.

Pozdrawiam
Grzesiek

#27 OFFLINE   Krystek

Krystek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Krystian

Napisano 05 luty 2011 - 04:54

Witam

Panowie w moim kijku też słychać delikatne klikanie ale w górnej części kija. Tzn, wydaje mi się że pod przelotką lub pod przelotką.

Panowie co z tym zrobić?

Czy to będzie miało w dużym stopniu na prace kija i ewentualnie na uszkodzenie kija?

Czy trzeba oddać (na gwarancji) kij do pracowni żeby naprawili zaistniałą szkodę?


POZDRAWIAM

#28 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 luty 2011 - 10:13

Oddaj kija do pracowni jak masz na gwarancji.Przelotkę można przewinąć a klikanie (lekki szlif samca i problem znika.Ja stosuję parafinę StCroix kupioną u żbika.
  • krakus lubi to

#29 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 05 luty 2011 - 16:02

Najczęstszym powodem klikania jest babel powietrza pod stopka przelotki ktory powstal w trakcie lakierowania omotki ,mozna to latwo zweryfikować ruszając przelotka ,dowiemy sie ktora omotka jest niestety do wymiany bo to jedyny sposób na klikanie

#30 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 09 wrzesień 2012 - 16:04

Odświeżę temat.

W kiju klika mi przelotka wejściowa. TO chyba świeża sprawa.
Po dokładnym przyjrzeniu się - widać, że minimalnie odchodzi chyba od lakieru na szerokości połowy stopki(jeśli da się to tak słowami wytłumaczyć).

Nie dokleję tam sam niczego, bo jest to pod kroplą lakieru.

Czy to klikanie ma jakiś większy wpływ?
Konieczna będzie zmiana przelotki, czy można spokojnie łowić z taką mini-usterką?

#31 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1885 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 10 wrzesień 2012 - 06:58

Jesli jestes pewny, ze to klika przelota i usterka ta powstala po jakims czasie uzytkowania kija to moim zdaniem przelotka do przewiniecia. Mi tez klikala przelotka po uzbrojeniu blank ale po kilku wyjazdach na ryby klikanie ustalo.

#32 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 10 wrzesień 2012 - 08:26

Może faktycznie kij złapie wilgoć, czy cokolwiek innego i przestanie?

A czy samo klikanie nie doprowadzi do uszkodzenia blanku?

#33 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 08:35

Jeśli coś klika, to znaczy, że się porusza. Mniej lub bardziej, ale jednak. Jeśli nie ma ruchu przelotki, to może to być np. fragment lakieru, który się odspoił od blanku, ale równie dobrze może to być sama przelotka. Jeśli przelotka, to lepiej to poprawić.
  • Dominik Kubisz lubi to

#34 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 10 wrzesień 2012 - 08:44

Krzysiek, przelotka sama w sobie siedzi mocno. Przy dokładnych oględzinach i delikatnym nacisku na przlotkę(ciężko to opisać dobrze...) - to fragment lakieru o szerokości połowy stopki przelotki odchodzi.

To będzie niebezpieczne dla kija, czy jesień spokojnie przełowię?

Jaki może być koszt takiej naprawy w pracowni?

#35 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 08:53

Niebezpieczne jest ruszanie przelotki, bo wtedy może się zdarzyć że przy obciążeniu ciśnie bardziej dołem stopki w blank, a jak wiadomo im mniejsza powierzchnia nacisku tym większa koncentracja naprężenia.

#36 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 09:18

Zdarzyło mi się dwa razy,właśnie z wlotową przelotką.Zjawisko może wystąpić szczególnie przy lakierach dość twardych po wyschnięciu,na Trondak LS.Wycinałem wówczas nadlewkę lakieru z tyłu pod stopką w mijscu łączenia z blankiem i wpuszczałem kropelkę lakieru rozcieńczonego spirytusem w proporcji 1/10, aby lakier lepiej spenetrował miejsce łączenia.Taki zabieg warto zrobić podczas montarzu innej wędki, gdyż odmierzenie proporcji na jedną przelotkę ,ba kroplę jest mało efektywne i opłacalne a wręcz niemożliwe :D Polecam oddać kij do pracowni lub kogoś w pobliżu miejsca twojego zamieszkania ,kto para się tematem.Koszt w pracowni pewnie niewielki ok 15-20 zł za przewinięcie całej przelotki.Ale jak już było pisane wcześniej,przy nowym kiju ,przeważnie po kilku wyjazdach i złapaniu wilgoci klikanie ustaje.

#37 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 10 wrzesień 2012 - 22:59

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, mam nadzieję, że cała historia skończy się dobrze, trochę się przeraziłem tym klikaniem, już widziałem złamany patyk :D

#38 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2012 - 10:28

Tak jak juz zostalo powiedziane...jezeli omotka zostala wykonana prawidlowo i klika to jakis fragment nadlewu lakieru, ktory po calkowitym zwiazaniu jest twardy, ociera (podczas wyginania sie blanku)o ramke.
Jezeli ramka byla dobrze przygotowana do montazu to nie powinna (biorac pod uwage rowniez w/w) sie ruszac. Zreszta latwo sprawdzic to recznie.

Ja w takim wypadku to po prostu olewam i po jakims czasie lowienia przestaje.
Czasem sie zdarza, ze z niewiadomych przyczyn, okresowo, zwlaszzca przy wedkach mocnych i sztywnych to klikanie sie odzywa.
Nie mam na to recepty i nie slyszalem zeby ktokolwiek mial.
Albo olac albo jak wk...i nie znika, rozwalic i zalakierowac ponownie.
Tu sie nie zgodze, ze takie wymienianie przelotek jest zupelnie nieinwazyjne dla kija. Stara powloke lakieru trzeba mechanicznie usunac...a znalem tylko 1en blank, z ktorego mozna bylo to zdjac wlasciwie bez sladu.

I tu dochodze do jeszzce 1ego powodu klikania przelotek. Otoz mam taki kijek uzywany juz...pare lat..robilem z nim rozne dziwne rzeczy, przezyl kilka ryb niezaprojektowanych pod niego....otoz eksploatacja okazala sie tak zaawansowana, ze udalo mi sie palcami wyjac pare przelotek (1stopkowych). :unsure:

Wtedy stwierdzilem, ze dosc i przezbroilem... <_<
No ale takich blankow juz sie nie robi...moze poza wyjatkami...

Gumo

#39 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 wrzesień 2012 - 12:33

Tu sie nie zgodze, ze takie wymienianie przelotek jest zupelnie nieinwazyjne dla kija. Stara powloke lakieru trzeba mechanicznie usunac...a znalem tylko 1en blank, z ktorego mozna bylo to zdjac wlasciwie bez sladu.


Lakier z Talona VI+ schodzi sam, jak tylko pomyśli się o zdjęciu omotki Z kolei zdjęcie lakieru z blanku np. Shakespeare’a Custom Graphite to jakaś Mission Impossible. Najlepiej takie fikołki robić na „gołych” blankach, tedy można sobie wymieniać do usranej śmierci.


#40 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 26 maj 2013 - 13:33

Dzień dobry wszystkim. :) 


Użytkownik Leny edytował ten post 27 maj 2013 - 09:03






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, przelotki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych