Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Pac Bay minima 4 - dobór i rozmieszczenie

tech-rb spacing minima przelotki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
331 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1860 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 06 listopad 2015 - 08:49

Czy taki set bedzie teraz ok?
25-12-8-5M
4V x 4 lub 5
4,5 Plgst Sic

Wysłane z mojego HUAWEI G525-U00 przy użyciu Tapatalka

Taki zestaw jak najbardziej, może być, choć do twojego blanku i zakładanych przynęt nie jest konieczny, dla mnie taki długi, klasyczny stożek pasuje do zbrojenia wedki pod nieloty, na żyłce. Żyłka mimo wszystko ma pamięć kształtu i szybki stożek na mniejszych przelotkach przy lżejszych wabikach może działać negatywnie (krótsze rzuty). 

Blank który kolega zamiaruje zbroić i podane przez kolegę przynęty do nielotów nie należą, dlatego lepiej dać szybszy i lżejszy set przelotek, który pozwoli szybciej zgasić linke, pozwoli na lżejsze ubranie blanku, co poprawi dynamikę całej konstrukcji. Set 20-10-6 i do końca L-ki to adaptacja systemu Fuji KR w secie przelotek minima, czesto go stosuję i działa, jak wcześniej pisałem można zapodać między 6M a 4L jedną V5


  • Paavo lubi to

#262 OFFLINE   PolMart

PolMart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaSerock
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Kowal

Napisano 06 listopad 2015 - 08:49

Witam.
Chciałbym uzbroić dosc szybki blank o c.w.8-25 i długości 2,7 m.w przelotki Minima 4.
Chciałbym zaczac od 20M,12M,8M,5M,oraz 4 lub 5 x 4V i na szczyt i na szczyt 4,5 plgst sic.Czy bedzie dobrze?

Wysłane z mojego HUAWEI G525-U00 przy użyciu Tapatalka

Temat powinien być napisany tak : Mam set przelotek ..takich a takich ...chce go założyć na taki a taki kij. Jest sens ? Bedzie hulało ??

 

Odpowiedz: Jak masz taki set to zakładaj :) Powinno być w miarę dobrze , choć osobiście uzbroił bym podobnie do kolegi Hubertusa. Jeżeli nie chcesz sie wykosztować na w/w kijek to rób z tego co masz. Sam tak zaczynałem ,a teraz topię kasę w coraz to inne super hiper nowości. Ja Ci radze nie zaczynaj ...chyba , że masz spore zasoby finansowe. Z tego nie da się już wyjść ...to choroba gorsza od DŻumy ...nie ma na to lekarstwa :) Zrobisz jeden , wyjdzie ładnie...już  po Tobie :)

 

Pozdrawiam.

 

Pozdrawiam .



#263 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 06 listopad 2015 - 10:47

Taki zestaw jak najbardziej, może być, choć do twojego blanku i zakładanych przynęt nie jest konieczny, dla mnie taki długi, klasyczny stożek pasuje do zbrojenia wedki pod nieloty, na żyłce. Żyłka mimo wszystko ma pamięć kształtu i szybki stożek na mniejszych przelotkach przy lżejszych wabikach może działać negatywnie (krótsze rzuty).
Blank który kolega zamiaruje zbroić i podane przez kolegę przynęty do nielotów nie należą, dlatego lepiej dać szybszy i lżejszy set przelotek, który pozwoli szybciej zgasić linke, pozwoli na lżejsze ubranie blanku, co poprawi dynamikę całej konstrukcji. Set 20-10-6 i do końca L-ki to adaptacja systemu Fuji KR w secie przelotek minima, czesto go stosuję i działa, jak wcześniej pisałem można zapodać między 6M a 4L jedną V5

Wiec zrobie taki set jak mówisz i zobaczymy co wyjdzie.Twoja odpowiedz rozjasnila mi wszystko!Wielkie dzieki za okazaną pomoc.Pozdrawiam

Wysłane z mojego HUAWEI G525-U00 przy użyciu Tapatalka

#264 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 06 listopad 2015 - 13:47

Temat powinien być napisany tak : Mam set przelotek ..takich a takich ...chce go założyć na taki a taki kij. Jest sens ? Bedzie hulało ??

Odpowiedz: Jak masz taki set to zakładaj :) Powinno być w miarę dobrze , choć osobiście uzbroił bym podobnie do kolegi Hubertusa. Jeżeli nie chcesz sie wykosztować na w/w kijek to rób z tego co masz. Sam tak zaczynałem ,a teraz topię kasę w coraz to inne super hiper nowości. Ja Ci radze nie zaczynaj ...chyba , że masz spore zasoby finansowe. Z tego nie da się już wyjść ...to choroba gorsza od DŻumy ...nie ma na to lekarstwa :) Zrobisz jeden , wyjdzie ładnie...już po Tobie :)

Pozdrawiam.

Pozdrawiam .

Jeszcze kija nie zrobilem a juz mi sie ta cala otoczka podoba:-).
Mysle ze juz dawno wsiaklem...jeszcze jak bylem dzieckiem i jezdzilem z dziadkiem na ryby...RB mozna zaliczyc do tej samej pasji co wedkorstwo:-).Zbuduje na secie takim jak sugeruje Hubertus.
Życze wytrwania w chorobie"RB".
POZDRAWIAM!

Wysłane z mojego HUAWEI G525-U00 przy użyciu Tapatalka
  • Hubertus lubi to

#265 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 17 listopad 2015 - 23:04

Zamówiłem jednak set na minima tich
20-10-6M
5V, i dalej 4v x 6.
Zobaczymy jak wyjdzie...

Wysłane z mojego HUAWEI G525-U00 przy użyciu Tapatalka

#266 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 17 listopad 2015 - 23:07

Zamówiłem jednak set na minima tich
20-10-6M
5V, i dalej 4v x 6.
Zobaczymy jak wyjdzie...

Wysłane z mojego HUAWEI G525-U00 przy użyciu Tapatalka

A i szczytowa 4,5 sic lgst.

Wysłane z mojego HUAWEI G525-U00 przy użyciu Tapatalka

#267 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 19 listopad 2015 - 19:31

Panowie a jak zacząć tym setem.

Chodzi mi o odległosc pierwszej przelotki od stopki kołowrotka, jaka powinna być?

Sugerować sie systemem fuji kr-system ,czy coś innego kombinować?



#268 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 19 listopad 2015 - 20:42

Panowie a jak zacząć tym setem.

Chodzi mi o odległosc pierwszej przelotki od stopki kołowrotka, jaka powinna być?

Sugerować sie systemem fuji kr-system ,czy coś innego kombinować?

Rozmierzyłem set według systemu kr-concept...i odległość miedzy przelotką ostatnią a stopką kołowrotka wynosi 79cm.. jak dla mnie rekojeść wyszłaby strasznie długa..

a pasowała by mi długość od stopki do końca ok.33 cm.

Do tego odległość od stopki kołowrotka do pierwszej przelotki wynosiła by 87 cm, oczywiście przy tej mojej długosci !!!

Wydaje mi sie że przy takim rozmieszczeniu dolna cześć blanku nie bedzie pracować!?

Jaki spacing zastosować Panowie?

Przypomnę kij ma dł.272cm ,cw ok.8-25 

na Minimach tich od 20-10-6M,5v,dalej 4v i szczyt 4,5.

Pozdrawiam


Użytkownik MarcinZ edytował ten post 19 listopad 2015 - 20:47


#269 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 20 listopad 2015 - 10:27

 Im wyzsza przelotka wlotowa, tym blizej kolowrotka mozna ja umiescic zmuszajac dolnik do plynniejszej pracy ale to tylko teoria RB ;)

 

Zestaw przelotek, ktory masz da rade - jest na tyle uniwersalny, ze spokojnie powinien ogarnac temat, zwlaszcza, jesli to pierwszy kijek.. Mozesz ew. zamienic 5M na 5SV, skoro ma byc zylka i reszta tunelu w Vkach.

 

Chociaz ja do dalekosieznej armaty zbroilbym w KL-H od 25..

To nie tylko teoria ,ale i praktyka :) , jednak przedobrzyć nie można b o za blisko ustawiona spowoduje generowanie się sporych sił (miałem wypadek że aż lakier zsiwiał i popękał na stopce przelotki) oraz duży kąt  powstały na  lince (przed i za pierścieniem przelotki) spowoduje ograniczenie odległości rzutu . Kolega miał ten błąd w fabrycznym kiju Shimano , no może odległość była ok ale wysokość przelotki za mała i miał właśnie takie objawy o których napisałem .Wymiana dwóch przelotek  ze stożka na wyższe sprawę załatwiła i kij "odżył" a kolega może już normalnie rzucać i płynne holować ryby .:) Spokojnie otwierająca 20 stka o wysokości ca. 43- 45 mm odstawiona od stopki kołowrotka o 65-72 cm da w zupełności radę :) .Jest to praktycznie obojętne czy zrobisz na Minimach czy KR ach Esexach , to są porównywalne przelotki. Ważne aby zrobić to prawidłowo. Mój ulubiony i ekonomiczny zestaw do takiego kija wyglądał by tak :

Stożek i Chocker : PacBay Titanium/Zirconia TMZG 20 ,12, 8 , 4L http://tackle24.de/index.php?a=1057

Tunel : TAC SlimSicTi-LS 4 x 5 Titanium / ID=2,6mm ze strony http://tackle24.de/index.php?a=1156

Szczyt : http://tackle24.de/index.php?a=963

Ekonomicznie , lekko , adekwatnie

Sklep wysyła do Pl

 
  • Paavo i I W lubią to

#270 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 20 listopad 2015 - 18:11

To nie tylko teoria ,ale i praktyka :) , jednak przedobrzyć nie można b o za blisko ustawiona spowoduje generowanie się sporych sił (miałem wypadek że aż lakier zsiwiał i popękał na stopce przelotki) oraz duży kąt powstały na lince (przed i za pierścieniem przelotki) spowoduje ograniczenie odległości rzutu . Kolega miał ten błąd w fabrycznym kiju Shimano , no może odległość była ok ale wysokość przelotki za mała i miał właśnie takie objawy o których napisałem .Wymiana dwóch przelotek ze stożka na wyższe sprawę załatwiła i kij "odżył" a kolega może już normalnie rzucać i płynne holować ryby .:) Spokojnie otwierająca 20 stka o wysokości ca. 43- 45 mm odstawiona od stopki kołowrotka o 65-72 cm da w zupełności radę :) .Jest to praktycznie obojętne czy zrobisz na Minimach czy KR ach Esexach , to są porównywalne przelotki. Ważne aby zrobić to prawidłowo. Mój ulubiony i ekonomiczny zestaw do takiego kija wyglądał by tak :
Stożek i Chocker : PacBay Titanium/Zirconia TMZG 20 ,12, 8 , 4L http://tackle24.de/index.php?a=1057
Tunel : TAC SlimSicTi-LS 4 x 5 Titanium / ID=2,6mm ze strony http://tackle24.de/index.php?a=1156
Szczyt : http://tackle24.de/index.php?a=963
Ekonomicznie , lekko , adekwatnie
Sklep wysyła do Pl

A w jaki sposob dobrac spacing?


Wysłane z mojego HUAWEI G525-U00 przy użyciu Tapatalka

#271 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 20 listopad 2015 - 18:44

A w jaki sposob dobrac spacing?


Wysłane z mojego HUAWEI G525-U00 przy użyciu Tapatalka

Przecież ci podałem spacing , typ przelotek , rozmiar i ilość :) to jest spacing ! Musisz ustawić stożek współśrodkowo i ustawić tunel na 4rkach i tyle w temacie



#272 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 20 listopad 2015 - 18:56

Zgadza sie..stozek mam ustawic wspołsrodkowo zaczynajac od osi kolowrotka?
I na przecieciu tej osi z blankiem zaczać 4 przelotka tunel?Dobrze rozumuje?Jak dobrac odleglosci miedzy 4?
Jestem zielony w temacie i poza tym to moja pierwsza wedka robiona przezemnie...wiec sorry za upierdliwosc.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego HUAWEI G525-U00 przy użyciu Tapatalka

#273 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1860 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 21 listopad 2015 - 20:50

Z tym zaczynaniem 4 w miejscu przecięcia osi kołowrotka z blankiem to zależy.....jak w Fuji NGC to zgodnie ze sztuką jak najbardziej, jak według KR system to już będzie inaczej, ale pod taki kijek i takie przeznaczenie to według NGC bym ustawiał



#274 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 29 listopad 2015 - 20:50

Pierwszy Kijek prawie skonczony dzieki waszej pomocy,Dziekuje!!!
Szczególne Podziekowania dla "mrWhite7" za swoj czas i cierpliwosc!!!
Dzieki wam bede miał pierwsza wedke "prawie" zrobiona przez siebie...bez waszej wiedzy nie dal bym napewno rady.
Jeszcze tylko lakier,schniecie i nad wode testowac:-)..
Wrzuce fotki jak juz skończe.
POZDRAWIAM.

Wysłane z mojego HUAWEI G525-U00 przy użyciu Tapatalka

#275 OFFLINE   Leadrock

Leadrock

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPółpustynia Środkowopolska
  • Imię:Franek

Napisano 09 kwiecień 2016 - 17:18

Cześć Wam po dłuższej przerwie!

 

Czy ktoś może wspomóc informacją, gdzie mogę w miarę szybko nabyć Minimy Match od Pacific Bay?

 

Szukałem na kilku stronach ze sprzętem rodbuildingowym w naszym kraju, ale ze smutkiem muszę stwierdzić, że nie mają tego, czego szukam. Nie będę podawał nazw, ale muszę wyrazić swoje rozczarowanie... Co nie wejdę na te strony, to zawsze "brak asortymentu", czy coś w ten deseń.

 

Do projektu potrzebuję uzupełnić braki w przelotkach (rozmiary 25-6). Czy ktoś mógłby mnie oświecić, gdzie w kraju mogę je dostać? Nie pogardzę też informacjami o sklepach zagranicznych (wewnątrz UE, żeby się nie musieć użerać z cłami itp.). Najlepiej, jeśli macie namiary stron w angielskim/niemiecki, z innymi językami może być problem ;)

 

Oczywiście jeśli ktoś ma nadwyżkę wspomnianych przelotek, to chętnie zakupię.

 

Na koniec pytanie:

Kręciłem się po stronie tego (http://www.guidesnblanks.com/home) sklepu już dawno temu, ale nigdy nie spytałem... Jak z ich obsługą, wysyłką? Ile czasu "idzie" paczka od nich? Nie ma tego w zakładce dostawy. Warto się u nich zaopatrywać?

 

PS  Niech mnie ktoś skoryguje, jeśli się mylę. Przy zakupach internetowych wewnątrz UE nie muszę płacić cła i drugi raz Vatu, prawda?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi!



#276 OFFLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 09 kwiecień 2016 - 17:23

Dosłownie tydzień temu zamawiałem Pac Bay Matchowe Tichromy z Art Rodu. Mieli wtedy wszystkie potrzebne mi rozmiary.

www.spinningshop.pl

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

PS. Zajrzałem na stronkę i widzę, że mają rozmiary od 20 do 4L, 25 nie ma niestety. Ale napisz do nich, może akurat spodziewają się dostawy.

Obsługa jest miła, szybko odpowiadają. Jak się pierdzielnąłem i zamówiłem 3x 4 zamiast 4L, to dzwonili spytać, czy na pewno o taki set mi chodziło, generalnie polecam ;)


Użytkownik Marcin1 edytował ten post 09 kwiecień 2016 - 17:28


#277 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 09 kwiecień 2016 - 18:13

Brc była chyba Nowa dostawa... Robert ma wszystko

#278 OFFLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 09 kwiecień 2016 - 18:15

Ja straciłem cierpliwość i zamówiłem z Art Rodu, bo w BRC przez bardzo długi czas nie mieli. Z kolei na blank z BRC krótko czekałem. Aha i porównaj ceny Tichromów z BRC i Art Rodu ;)

#279 OFFLINE   Leadrock

Leadrock

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPółpustynia Środkowopolska
  • Imię:Franek

Napisano 09 kwiecień 2016 - 18:34

Dzięki Panowie za szybki odzew.

 

Zapomniałem wspomnieć, że chodzi o zwykłe chromy. W tym projekcie spokojnie podołają. :)

 

Zarówno BRC jak i Art Rod nie dysponują 25, co jest kluczowe dla całej sprawy.  :ph34r:

 

Oczywiście miłej obsługi nie neguję, porozumiewałem się z Panami wielokrotnie i potwierdzam otwartość i chęć współpracy, ale informacje na stronie mają (w tym przypadku niestety) właściwie zawsze poprawne.

 

Jakieś inne pomysły? Ja jestem trochę skonsternowany brakiem 25-tek na naszym rynku. Nikt nie ma takich zapędów, żeby tym zbroić? Ja jedyny taki odważny?  :D



#280 OFFLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 09 kwiecień 2016 - 18:39

Zbrojone nimi są raczej lekkie kije, w których tak duże rozmiary są niepotrzebne, a wręcz niechciane :D Jeśli dobrze pamiętam, to chyba kolega Marcin-Z szukał niedawno takiej 25-ki. Może z nim się skontaktuj?

Ps. Mogę źle pamiętać, ale warto spróbować :)





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, spacing, minima, przelotki