Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Pac Bay minima 4 - dobór i rozmieszczenie

tech-rb spacing minima przelotki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
331 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   Leadrock

Leadrock

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPółpustynia Środkowopolska
  • Imię:Franek

Napisano 09 kwiecień 2016 - 18:59

Zbrojone nimi są raczej lekkie kije, w których tak duże rozmiary są niepotrzebne, a wręcz niechciane :D

 

I w tym przypadku może okazać się, że 25 to będzie za dużo, ale nie mogę tego autorytatywnie stwierdzić.

Teraz siedzę za granicą, niedługo przyjeżdżam i mam zamiar się od razu brać za kręcenie wędki. Nie mam czasu na zamawianie przelotek "po fakcie", jeśli się okaże, że ustawienie nie jest odpowiednie. A że nie trzymam się sztywno schematów i rozkładów przelotek, to chcę mieć pod ręką szeroką gamę, aby móc uzyskać zamierzony efekt.

 

No i tym sposobem muszę kupować "na zapas".

 

Marcin-Z ?

Dzięki za cynk. Sprawdzę, jeśli zajdzie potrzeba. ;)

 

PS Właśnie sprawdziłem guidesnblanks... Też nie mają. Niebywałe! Niebywałe!  :D


Użytkownik Leadrock edytował ten post 09 kwiecień 2016 - 19:02


#282 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2940 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 10 kwiecień 2016 - 07:20

Ja biorę zawsze od @woblerwz, jeśli tylko ma, czego potrzebuję (a chyba tylko raz brakło) to na drugi dzień można już liczyć na przesyłkę w domu :)


  • Apioo i JanuszD lubią to

#283 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 10 kwiecień 2016 - 07:33

Ja biorę zawsze od @woblerwz, jeśli tylko ma, czego potrzebuję (a chyba tylko raz brakło) to na drugi dzień można już liczyć na przesyłkę w domu :)


Potwierdzam, http://cage-shop.pl/ jest ok, jak mi się nie chce dzwonić wysyłam maila, dostaję konkretną odpowiedź, kasa leci, a do mnie zamówienie.

Użytkownik Apioo edytował ten post 10 kwiecień 2016 - 07:41

  • JanuszD lubi to

#284 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 10 kwiecień 2016 - 09:24

Ja biorę zawsze od @woblerwz, jeśli tylko ma, czego potrzebuję (a chyba tylko raz brakło) to na drugi dzień można już liczyć na przesyłkę w domu :)


Zgadzam się w 100%! Solidnie i konkretnie! Polecam Wojtka - konkretny gość. A tak z innej beczki - po co Ci kolego taka locha M25 - do jakiego to kija ma być? Nie styknie 20tka?

#285 OFFLINE   Leadrock

Leadrock

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPółpustynia Środkowopolska
  • Imię:Franek

Napisano 12 kwiecień 2016 - 17:32

Ok, dzięki koledzy za pomocne informacje!

 

@ Paffcio - używam kołowrotków o dużej średnicy szpuli. Ogólnie mam zwyczaj użwyać rozmiarów nieco większych niż powszechnie używane. 

 

Kijek 2,7m z realnym max cw w okolicach 17g. Do tego będzie zauberopodobne 4000. Po to mi taka locha :D

 

20 jak najbardziej "styknie" ale korzystałem już wielokrotnie z kołowrotka wielkości 4k z 20-ką i trzeba obiektywnie stwierdzić, że wyraźnie hamuje linkę przy rzutach.

 

Oczywiście można próbować rozwiązać problem dzięki odmiennemu spacingowi, ale... jak będę miał 25, oprócz 20-tek, które posiadam, to będę mógł porównać i podjąć najbardziej optymalną decyzję. Myślę, że o to chodzi w rodbuildingu - żeby próbować osiągnąć jak najlepszy i zamierzony wynik, a nie sztywno podążać za wcześniej skonstuowaną wykładnią.  ;)



#286 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 12 kwiecień 2016 - 22:08

No to wez to ubierz w KR :) Jak chcesz lochę to zacznij od 30 nawet ...a co ,kto bogatemu zabroni :)



#287 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 wrzesień 2016 - 19:33

Odświęże temat,pytanie do posiadających przelotki PB Minima: czy one potrafią w ten sposób postrzępić żyłeczkę jak na niżej załączonym filmiku:

:blink: ?


Użytkownik Voiteh edytował ten post 20 wrzesień 2016 - 19:33


#288 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 20 wrzesień 2016 - 21:06

Dobry test...tylko jak niby mają powstać podczas łowienia takie warunki jak to ten Pan przedstawił...ta pierwsza cześć testu taka mało wiarygodna,bo nigdy nie bedziesz miał przy poprawnie uzbrojonym kiju takiego kąta ,że linka będzie piłowała o krawędź pierścienia...jak by ten Pan miał tego TiChroma w identycznym rozmiarze jak HardChrome to też wyszła by taka sama dooopa...


  • Andżej lubi to

#289 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 20 wrzesień 2016 - 23:21

@Pietrus jest tutaj na forum i swoj watek ma, zawsze mozna sie u zrodla spytac ;)



#290 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 21 wrzesień 2016 - 01:59

Wypowiem się jako użytkownik , gdyż jako rodbuldingowiec doświadczenie mam mikre . To nie są złe przelotki a sytuacja jak na filmiku Pietrusa mogła by zaistnieć tylko w bardzo specyficznych warunkach . Np. w wyniku złamania wędziska . Pierścienie są na tyle wąskie ze przy takim kącie faktycznie mogło dochodzić do tarcia o ramkę przelotki . W hardchromy mam uzbrojoną klenioweczkę która zalicza każdego sezonu z setkę wyjść nad wodę . Wnioski takie ze dwukrotnie wymieniałem przelotkę szczytową za pierwszym razem na hardchroma za drugim już na sic. I tak powinno być od początku jeśli mamy zamiar intensywnie użytkować wędkę uzbrojoną w hardchromy . Dwukrotnie wybiłem ze szczytowej oryginalny pierścień co nie powinno się zdarzyć . Za pierwszym razem nawet nie wiedziałem ze coś takiego miało miejsce , bardziej byłem zaaferowany utratą łownej przynęty :lol: . Dopiero po wielu kolejnych rzutach doszedłem do wniosku ze coś nie tak bo żyłka na kilku końcowych metrach wyraźnie straciła  gładkość . Przyjrzałem się przelotce i gdyby nie pociemniały od brudu rant ramki może nie od razu bym zakminił  :lol: . Za drugim razem agrafką wbiłem pierścień do środka po między przelotki co trudno było przegapić :D . Nawet bez trudu udało się go na powrót wcisnąć na miejsce , ale niesmak pozostał i wymieniłem szczytową . Reszta hardchromów  spisuje się znakomicie po trzech sezonach nie ma widocznych śladów zużycia a żyłeczka śmiga po nich aż miło i nie mam żadnych wątpliwości ze jeszcze pośmiga .  



#291 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 21 wrzesień 2016 - 08:52

@Pietrus jest tutaj na forum i swoj watek ma, zawsze mozna sie u zrodla spytac ;)

Nie będę nikogo zaczepiał,bo wyjdzie ,że konfliktowy ze mnie człowiek...Minimy tak od rozmiaru 8 mają nie ''rozklepany'' od frontu wkład pierścienia,mniejsze ten wkład mają rozprasowany po obu stronach ramki.Przy takim jak na filmiku kącie bliskim 90st. na każdej wiekszej rozmiarowo Minimie linka czy żyłka zostanie przetarta na tej krawędzi,która fatycznie nie jest ostra,ale tak przegrzaną przez tarcie żyłkę chcąc nie chcąc zniszczy..

Są to tanie przelotki i budżetowym budowaniu wędzisk nie mają konkurencji pod względem lekkości,więc nie ma powodu ich dyskredytować źle przeprowadzonymi testami.


Użytkownik Paavo edytował ten post 21 wrzesień 2016 - 09:13

  • mdziam_78, pawello i TomekSudety lubią to

#292 OFFLINE   Robert_103

Robert_103

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 04 grudzień 2016 - 21:13

Witam,

 

Mam pytanie dot. zestawienia minima 4 hard chrome + sic na szczycie dla budżetowej wędki 2-9g 8Lb  – i pracy z cienkimi plecionkami – przejrzałem wątek i nie jestem pewien czy pozytywne opinie dotyczą hard chrome czy wersji TiCH, przy czym większość opinii dot. żyłek.

 

Jeżeli ktoś ma wędkę  przelotkami hard chrome -  i używa plecionek- dzięki z góry za opinie czy przelotki nie niszczą (przedwcześnie strzepią) i nie  przebarwiają plecionek i jak wygląda ich trwałość…


Użytkownik Robert_103 edytował ten post 04 grudzień 2016 - 21:14


#293 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Napisano 06 grudzień 2016 - 10:00

U mnie HardChromy świetnie sprawdzają się w okoniówce z nanofilem. Oczywiście na szczycie dałem Sic'a.


  • "Paweł" lubi to

#294 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 06 grudzień 2016 - 13:15

Witam,

 

Mam pytanie dot. zestawienia minima 4 hard chrome + sic na szczycie dla budżetowej wędki 2-9g 8Lb  – i pracy z cienkimi plecionkami – przejrzałem wątek i nie jestem pewien czy pozytywne opinie dotyczą hard chrome czy wersji TiCH, przy czym większość opinii dot. żyłek.

 

Jeżeli ktoś ma wędkę  przelotkami hard chrome -  i używa plecionek- dzięki z góry za opinie czy przelotki nie niszczą (przedwcześnie strzepią) i nie  przebarwiają plecionek i jak wygląda ich trwałość…

Nie strzępią się , nie przecierają żyłki ,plecionki tudzież innych wynalazków . Moim skromnym zdaniem do kijków max 10-12 lb dobry szczyt i nie ma opcji , żeby coś się z tym stało. Po prostu chyba od momentu wejscia ich na nasz rynek - łowię na nie i nic złego przy moich lightach się z nimi nie dzieję. Natomiast jak wspomnialem wcześniej warunek jeden - nie oszczędzaj na przelotce szczytowej min sic i będzie hulało jak trzeba . Oczywiście jest to tylko moje zdanie i nie każdy z nim sie musi zgadzać :)

PZdr


  • pawello lubi to

#295 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 06 grudzień 2016 - 17:16

Mam dwa kije z Minimami, tyle że z TiChrom i  nic się nie dzieje ( na szczycie SIC i Torzite). Jeden kij 8lb, drugi 6lb i praktycznie tylko plecionki w użyciu. Do lekkiego, budżetowego kija  jak znalazł. Daj na szczyt SIC i będzie git.



#296 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 07 grudzień 2016 - 08:40

Od zachwytu po rozczarowanie. Tak było u mnie.

Ja już ich nie zakładam do nowych wędek choć dwie jeszcze ze srebrnymi druciakami użytkuję - obie pójdą na sprzedaż jak zrobię dla nich następców. 

Mimo sica na szczycie, po przęciągnięciu parę razy pod dużym obciążeniem przez przelotki (spore przyłowy), niestety widać ślady zużycia linek.

Szala się przeważyła jak pojechałem wiosną na jazie a przyłowiłem suma. Kilka odjazdów w tą i nazat spowodowało, że nowa żyłka dobrej jakości rwała się w rękach i nie miałem już na co łowić. Oszczędności rzędu 100-200 zł przy używaniu dobrych plecionek których koszt sięga często 200 zł, a nawet przekracza tą sumę, są złudne. 

Oczywiście to tylko moje zdanie i moja opinia a dotyczy srebrnych druciaków. 


Użytkownik siatkaz edytował ten post 07 grudzień 2016 - 08:42

  • Tomasz eS, xyzzvpc i Tomas81 lubią to

#297 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 07 grudzień 2016 - 10:18

Hmm ja mam zupełnie inne doświadczenia . Łowie w takich miejscach gdzie okonie .klenie , jazie przeplatają się z częstymi przyłowami szczupaków i naprawdę sporych boleni - sporadycznie ,ale się trafiających. Cały sezon łowię jedną plecionką i pomimo częstych przyłowów sporych szczupaków nic złego nie zaobserwowałem .  Chyba ,że koledzy naprawdę targają regularnie po kilka sumów na kije 6-8lb i przeciążenia sa podobne do tych ,które występowały w testach pietrusa :) Wtedy się zgodzę minimy nie dadzą rady :) I do targania sumów na Ul i XUL się wcale nie nadają :)

 

Oczywiście to co napisałem ,proszę nie traktujcie jako złośliwość , uważam tylko ,że przeciążenia występujące w kiju 10-12lb nie są w stanie wyrządzić tym przelotką jakiejkolwiek krzywdy :) Juz nie wspominając o kijach 6-8lb. Tam nie ma możliwości aby linka uszkodziła przelotkę tudzież sama siebie . Tak myślę ...


Użytkownik "Paweł" edytował ten post 07 grudzień 2016 - 10:26

  • pawello lubi to

#298 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 07 grudzień 2016 - 17:19

U mnie Tich-y mam zamontowane na Matagi Big Pond oraz M1 962 XUL. O ile w M1 mocno rozważałem zamontowanie Torzite (nie znam innej alternatywy lekkich przelotek do takiego kija) to w Matagi zupełnie nie widziałem sensu inwestować większe kwoty w przelotki. M1 i tak służy mi do niezbyt częstych wypadów na jazio-klenie z możliwym przyłowem bolenia (@"Paweł" - chyba łowimy w tych samych miejscach ;)) a Matagi to już tylko nieduże akweny za okoniem i możliwym przyłowem szczupłego. Takiego zębacza 70+ już Matagi wyjął i na przelotkach ani śladu zużycia.


Użytkownik pawello edytował ten post 07 grudzień 2016 - 17:23


#299 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 07 grudzień 2016 - 18:35

U mnie Tich-y mam zamontowane na Matagi Big Pond oraz M1 962 XUL. O ile w M1 mocno rozważałem zamontowanie Torzite (nie znam innej alternatywy lekkich przelotek do takiego kija) to w Matagi zupełnie nie widziałem sensu inwestować większe kwoty w przelotki. M1 i tak służy mi do niezbyt częstych wypadów na jazio-klenie z możliwym przyłowem bolenia (@"Paweł" - chyba łowimy w tych samych miejscach ;)) a Matagi to już tylko nieduże akweny za okoniem i możliwym przyłowem szczupłego. Takiego zębacza 70+ już Matagi wyjął i na przelotkach ani śladu zużycia.



Pawle , u mnie takich przylowów przy łowieniu fx-em bylo przynajmniej kilkadziesiąt. Nie wspomne o boleniach pod 8dych ich także bylo w tym roku kilka , przelotki są nie ruszone :) Więc wyglada na to , że jak sie nie łowi sumów wszystko z nimi gra i buczy :0 A co alternatywy dla nich ? Uważam , że nie ma,oprócz Torzitte a dodam iż są ciut cięższe od minim. Z tego co pamiętam. Mi komplet PB do matagiego SSLL ważył 2,9 grama łącznie ze szczytem torzitte.

Użytkownik "Paweł" edytował ten post 07 grudzień 2016 - 18:39


#300 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 21 grudzień 2016 - 09:26

Czy ktoś widział w PL dostępne minimy w kolorze czarno złotym? Sa w nowym katalogu, ale znalazłem je tylko u zagranicznych sąsiadów w jedynym sklepie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, spacing, minima, przelotki