Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Uchwyt kołowrotka Delfin

tech-rb delfin uchwyt delta

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 24 styczeń 2016 - 20:21

Niesmak i tak pozostał... Wiesz?

#162 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 24 styczeń 2016 - 20:24

A myślisz, że w jakim celu to pisał?



#163 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 24 styczeń 2016 - 21:01

Właśnie nie wiem. To sceptyk roku- jak się określa- więc uzbroił pewnie 40 blanków od 8 lb do 50 lb z tym uchwytem i wie wszystko... Ciężko powiedzieć... Cholera.
  • Michał. lubi to

#164 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 24 styczeń 2016 - 22:08

no właśnie w tym rzecz. DPS' i inne montuje się na taśmach czy innych arborach z grafitu lub PVC. w czym zatem innowacyjność konstrukcji?

widać nie tylko nie znam się, ale i głupawy lekko jestem nie potrafiąc docenić wyższości montowanego na "omotkach z grafitu" czy innych podkładach uchwytu za dwie i pół stówy.

Chciał bym kulturalnie popolemizować ale jak tu rozmawiać z kimś kto nie rozróżnia zwykłego plastikowego np. DPSa który gasi drgania od tego zbudowanego z pełnego grafitu??? Uchwytu który jest w teorii najbardziej czułym... 

 

Mimo to postaram się trochę wyjaśnić, jak sam to widzę. Czułość to podstawa tego uchwytu. Jedynie z Delfinem mogą w tym względzie rywalizować uchwyty typu "exposed". Ale je też można "zabić", właśnie taśmami czy arborami piankowymi. Ja używając TVSów staram się aby drgania były przekazywane z jak najmniejszymi stratami dlatego używam wyłącznie arborów z ciętych rurek grafitowych. Aby to grało musi być robione na wcisk, idealnie spasowane. Lecz i tak dotyczy to tylko części otwartej, tam gdzie jest rurka karbonowa. Natomiast w przypadku Delfina cały uchwyt jest "sensoryczny", cały! Gdyż jest zbudowany z mat węglowych, jak wędziska. I to clue tegoż rozwiązania. Za to chylę czoła Januszowi. Jednak jak wcześniej pisałem, Delfin w ogóle mi się nie podoba i nie leży. Lecz jego właściwości zrobiły na mnie duże wrażenie. Plusem następnym jest jego masa, dużo mniejsza niż standardowych. Może jak się spotkam na dłużej z tą konstrukcją znajdę ich więcej, a może też jakieś minusy. Tu na razie nie będę się wypowiadać.

 

Już zaczynasz rozumieć?


  • JanuszD i Michał. lubią to

#165 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 24 styczeń 2016 - 22:19

Ależ ja cały czas rozumiem. Sam sposób montażu nie daje mi spokoju, bo jeśli ma być "na sztywno" to ok. Jeśli zaś na jakichś podkładkach, "uszczelkach" czy innych takich, to cały mistetnie budowany plan w pizdu. Zamówię delfina o interesującej mnie średnicy, czy montuję tam gdzie pasuje do blanku (względnie na... No właśnie, na czymś tam)?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik StCroix edytował ten post 24 styczeń 2016 - 22:20


#166 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 24 styczeń 2016 - 22:36

Zamówię delfina o interesującej mnie średnicy, czy montuję tam gdzie pasuje do blanku 

Przecież to co napisałeś jest tak niedorzeczne, że aż nie do wymyślenia.


Użytkownik Apioo edytował ten post 24 styczeń 2016 - 22:44

  • kubaS 1, dolot i Michał. lubią to

#167 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 24 styczeń 2016 - 22:44

Emocje chyba wzięły górę, zawiodła umiejętność czytania, lub, co gorsze, świadome omijanie argumentów przedstawianych przez innych uczestników dyskusji.

 

StCroix, on 24 Jan 2016 - 15:10, said:

czyli szału nie ma, lub po nowemu "dupy nie urywa" skoro są na jakichś tam tulejach, rowingach, czy innych dopasowujących do średnicy blanku bandażach, omotkach/podomotkach montowane.

dwie i pół stówy w błoto. kiedy kije na giełdzie?

ciekawy blank z przelotkami wziąłbym w cenie komponentów (po odliczeniu kosztów uchwytu kołowrotka).

 

Wszyscy do znudzenia powtarzają, że uchwyt, zależnie od średnicy blanku, montuje się bezpośrednio na blank dopasowując jego średnicę, lub za pomocą rowingu węglowego lub grafitowych tulei redukcyjnych i żywicy epoksydowej. Materiały identyczne jak materiał blanku i uchwytu.

Więc gdzie jest problem. W zrozumieniu tak oczywistej rzeczy, że materiał tożsamy z blankiem i uchwytem tworzy węzeł konstrukcyjny mający prawie takie same właściwości jak monolityczna konstrukcja. Niemożliwe jest wydedukowanie, że nie ma udziału materiałów o zupełnie innych właściwościach fizycznych takich jak papier, sznurek, plastik, korek, pianka, metal.

Jeżeli takie połączenie jest złe, to w zasadzie wszystkie blanki też. Przecież w żadnym blanku struktura tkaniny nie jest ułożona jednolicie, warstwy tkaniny rozłożone są nieproporcjonalnie, ilość żywicy w różnych miejscach blanku też nie jest równa. Wobec tego, mimo, że najczęściej nie ma w nich innych materiałów jak włókno węglowe i żywica, wszystkie bez wyjątku są złe.

 

StCroix, on 24 Jan 2016 - 15:17, said:

zaraz tam ekspert. wystarczy sceptyk roku, tudzież realista. Ty trzymałeś, że tak podniecony jesteś? opisz wrażenia, ilość orgazmów itd. :-)

 

Uważam, że sceptykiem a tym bardziej realistą można nazwać jedynie kogoś, kto ma jakąś wiedzę, doświadczenie z przedmiotem negacji czy realistycznej oceny. W tym przypadku ten warunek nie został spełniony. Osobistych doświadczeń brak, wszystkie argumenty osób mających jakieś doświadczenia z przedmiotem dyskusji odrzucone bez analizy i racjonalnych argumentów przeciw. 

 

Ktoś komuś dał się nakręcić? imperatyw zewnętrzny jak nic.

Wysterowany znalazł się w mało komfortowym miejscu, sterujący na pewno nie może odczuwać satysfakcji. Niesmak na deser. Smutne to.

 

 

Tomas81, on 24 Jan 2016 - 18:27, said:

Faktycznie, nie znasz się. Bo jak się instaluje najzwyklejsze uchwyty DPS, IPS itp itd??? Albo na taśmy (SIC!) , na arbory grafitowe czy piankowe. I te ostatnie też trzeba je rozwiercać POD ŚREDNICĘ BLANKU! Więc w czym problem?

 

Co do samego uchwytu.

Miałem go w łapie tylko raz, jak się spotkałem z Kolegą Tomkiem @KLANAD. Mam nadziejże że się spotkamy niedługo gdzieś u naszych wspólnych znajomków ;)  Napiszę tylko że ja go prywatnie nie zainstaluję w życiu, w moim odczuciu najbrzydszy jaki widziałem. Poza tym cholernie nie leżał mi w łapie. Ale ma mnóstwo plusów: lekki, świetnie transmitujący, sztywny. Też może być ciekawy spacing do niego. Nie wiem natomiast jak z umocowaniem młynka bo nim nie łowiłem. Ale skoro była tylko jedna opinia że stopka się rusza...to chyba jest dobrze ;)  Ogólnie bardzo ciekawa i innowacyjna konstrukcja. Ale chyba nie dla wszystkich. A raczej nie tych co lubią jak wędka też im się podoba, poza walorami stricte użytkowymi. No i jestem z tych co nie wyobrażają sobie łowić kijem bez normalnego fore i reara z koreczków :P  W każdym razie trzymam mocno kciuki za Janusza i Jego projekt. A jak by kiedyś nabrał trochę innych kształtów...może zmienię swoją opinię ;)

 

Tomku uwierz proszę, pisałem o tym już wcześniej, uchwyt i cała konstrukcja nie były stworzone w celach komercyjnych. Od początku uważałem, że ich wygląd a przede wszystkim specyficzny sposób zbrojenia nie mogą się podobać, system zbrojenia nie może być powszechnie zrozumiany, więc i zaakceptowany. To rozwiązanie powstało tylko i wyłącznie na moje potrzeby. Zobaczył je Zbyszek Kawalec (wcześniej oczywiście sporo osób widziało) i to On je zaczął popularyzować.

Osobiście na początku też nie byłem zachwycony wyglądem, z czasem się przyzwyczaiłem. Jednak dla mnie nie miało to dużego znaczenia. Dziwny jestem. Wędkarstwo jest dla mnie życiową przygodą, jest jedynym hobby i pasją. Wędka jest moim najlepszym przyjacielem. Nie oczekuję od niej, żeby dla mnie dobrze wyglądała, była miła, to najlepszy kumpel, nie kochanka. Było by miło, jednak nie za wszelką cenę. A w tym przypadku poprawa estetyki jest możliwa tylko kosztem funkcjonalności.

Rozumiem każdego kto krytykuje wygląd, ma podstawy i prawo.

 

 

Minibam, on 24 Jan 2016 - 15:29, said:

Czy będzie stoisko pracowni KawaleC na Rybomanii w Poznaniu.

Chodzi mi po głowie zakup wędki jaziowo kleniowej 2.9 na blanku Blaas właśnie z delfinem.

Dobrze byłoby potrzymać ten uchwyt w dłoni wpierw.

 

Wprawdzie nie wiem na pewno czy Zbyszek wybiera się do Poznania, więc nie chcę wprowadzać w błąd. Jednak jest prawdopodobne, że uchwyt da się tam zobaczyć ;)



#168 OFFLINE   Zandi21

Zandi21

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaBolesław
  • Imię:Arek

Napisano 25 styczeń 2016 - 00:45

A czy będzie go można również zobaczyć na następnych targach po poznaniu czyli w Katowicach ?

#169 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 25 styczeń 2016 - 09:48

Powiedzcie mi Pany, jaka jest różnica w gramach pomiędzy delfinem a SKSS ?

Chodzi mi po głowie kolejny patyk XUL i zastanawiam się czy warto brnąć w  -modern style- czy jednak pozostać przy "staromodnym" uchwycie :mellow: ?


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 25 styczeń 2016 - 09:49


#170 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 25 styczeń 2016 - 10:55

Powiedzcie mi Pany, jaka jest różnica w gramach pomiędzy delfinem a SKSS ?

Chodzi mi po głowie kolejny patyk XUL i zastanawiam się czy warto brnąć w  -modern style- czy jednak pozostać przy "staromodnym" uchwycie :mellow: ?

Nie chcę skłamać,bo dokładnie nie pamiętam wagi  uchwytów które posiadam wędziskach (średni i mały),ale ich waga oscylowała w granicach 15-20g,do XUL Janusz robi jeszcze mniejsze uchwyty (w konfiguracji jedno-ręcznej) i taki uchwyt poinien ważyć 15g lub ciutkę mniej.Jeśli się mylę to Janusz mnie sprostuje.W skss musisz jeszcze doliczyć do wagi arbory i kapselki.



#171 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 25 styczeń 2016 - 12:35

Emocje chyba wzięły górę, zawiodła umiejętność czytania, lub, co gorsze, świadome omijanie argumentów przedstawianych przez innych uczestników dyskusji.

 

 

Wszyscy do znudzenia powtarzają, że uchwyt, zależnie od średnicy blanku, montuje się bezpośrednio na blank dopasowując jego średnicę, lub za pomocą rowingu węglowego lub grafitowych tulei redukcyjnych i żywicy epoksydowej. Materiały identyczne jak materiał blanku i uchwytu.

Więc gdzie jest problem. W zrozumieniu tak oczywistej rzeczy, że materiał tożsamy z blankiem i uchwytem tworzy węzeł konstrukcyjny mający prawie takie same właściwości jak monolityczna konstrukcja. Niemożliwe jest wydedukowanie, że nie ma udziału materiałów o zupełnie innych właściwościach fizycznych takich jak papier, sznurek, plastik, korek, pianka, metal.

Jeżeli takie połączenie jest złe, to w zasadzie wszystkie blanki też. Przecież w żadnym blanku struktura tkaniny nie jest ułożona jednolicie, warstwy tkaniny rozłożone są nieproporcjonalnie, ilość żywicy w różnych miejscach blanku też nie jest równa. Wobec tego, mimo, że najczęściej nie ma w nich innych materiałów jak włókno węglowe i żywica, wszystkie bez wyjątku są złe.

 

 

Uważam, że sceptykiem a tym bardziej realistą można nazwać jedynie kogoś, kto ma jakąś wiedzę, doświadczenie z przedmiotem negacji czy realistycznej oceny. W tym przypadku ten warunek nie został spełniony. Osobistych doświadczeń brak, wszystkie argumenty osób mających jakieś doświadczenia z przedmiotem dyskusji odrzucone bez analizy i racjonalnych argumentów przeciw. 

 

Ktoś komuś dał się nakręcić? imperatyw zewnętrzny jak nic.

Wysterowany znalazł się w mało komfortowym miejscu, sterujący na pewno nie może odczuwać satysfakcji. Niesmak na deser. Smutne to.

 

 

 

Trochę się Pan rozpędził Panie Januszu.

Jak można zarzucać nieumiejętność czytania ze zrozumieniem, podczas gdy samemu nie rozumie się czytanego tekstu?

Zapytam raz jeszcze, może teraz Pan zrozumie. Czy dopasuję uchwyt dokładnie do średnicy blanku, w miejscu w którym chcę go zamontować bez rowingów i innych dupereli?

Bo wie Pan Panie Januszu, taki monolit na bazie grafitowej taśmy i żywicy to ja sobie zrobię z każdego DPS'a czy innego typu uchwytu.



#172 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 25 styczeń 2016 - 12:45

 Preferuję montaż uchwytu poprzez rozwiercenie do wymiaru blanku i bardzo dokładne dopasowanie. Czyli potrzebuję uchwytu o mniejszej średnicy niż średnica blanku. Tulejki montażowe mają odpowiedni zapas grubości czego z zewnątrz nie widać i dają sie w sporym zakresie dopasowywać do porządanej średnicy w miejscu montażu. Praktycznie mamy grafit uchwytu na wcisk na grafit blanku i odrobinę podsmarowane epoksydem.

Nie czytałeś tego czy nie zrozumiałeś?



#173 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 25 styczeń 2016 - 12:52

 taki monolit na bazie grafitowej taśmy i żywicy to ja sobie zrobię z każdego DPS'a czy innego typu uchwytu.

Chciałbym to zobaczyć  B)



#174 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 25 styczeń 2016 - 13:00

Nie czytałeś tego czy nie zrozumiałeś?

Czytałem. Tylko co zrobić przy mniejszej średnicy blanku - też wiercić? :-))
Pewnie nie! Tutaj rowing i inne czary.
Aaa, jest jeszcze inny rozmiar uchwytu.
Takie na baaaardzo smukłe blanki też, czy jednak taśma, żywica i sami siebie robimy w przyrodzenie?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

#175 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 25 styczeń 2016 - 13:22

Ciężko mi zrozumieć Twój problem, zamawiasz uchwyt, blank ma 9mm to bierzesz uchwyt który ma otwór większy niż 9mm, analogicznie postąpisz z blankiem 13mm więc w czym problem? 

@StCroix, nie czytałeś czy nie zrozumiałeś?

 

@Apioo, uściśliłem ;)


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 25 styczeń 2016 - 14:12


#176 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 25 styczeń 2016 - 13:44

Ok, już rozumiem ;)


Użytkownik Apioo edytował ten post 25 styczeń 2016 - 14:18


#177 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 25 styczeń 2016 - 13:44

Kolego St.Croix mam wrażenie,że drążysz temat,który już został dosłownie ''łopatologicznie'' wyjaśniony,tylko po to bo z jakiegoś powodu Twoja duma,czy inne wartości przy których obstajesz zostały w jakiś sposób urażone...czyli mówiąc współcześnie ''trollujesz'' bynajmniej nie nad wodą.Jeśli Ci nie pasuje rozwiązanie jakie przedstawił sam konstruktor uchwytu...to go sobie odpuść i zostaw ten aspekt dla kolegów którzy mają troszkę większe doświadczenie i obycie w budowaniu wędzisk.Ciężko czytać jak formułujesz pytania które nie mają,żadnego merytoryczno-technicznej treści czy sensu.Albo jaśniej i co ważniejsze senowniej wyjasnij o co Ci tak dokładnie chodzi,bo pisanie w stylu ''bo mi się nie podoba i dlatego jest do dupy'' to dziecinada.


Użytkownik Paavo edytował ten post 25 styczeń 2016 - 13:47


#178 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 styczeń 2016 - 16:54

Koledzy, sugerowałbym nie ciągnąć dalej tej polemiki która niewiele wnosi - mam wrażenie że wszystko po kilka razy zostało już wyjaśnione. Kto chce zrozumieć to zrozumie. Zresztą tak jest ten świat urządzony że nie wszyscy muszą wszystko rozumieć...

 

Dostałem już artykuł od Janusza :)  niebawem postaramy się go opublikować na jerkbaicie. W artykule pokazana jest cała historia powstania uchwytu, są również zdjęcia Delfina w różnych konfiguracjach na wędkach - myślę że będzie to ciekawa lektura dla entuzjastów rodbuildingu :)



#179 ONLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 25 styczeń 2016 - 17:25

Czekamy z niecierpliwością :-)

#180 ONLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 25 styczeń 2016 - 17:27

Janusz jak masz to wrzuć fotke ugięcia kija ubranego w systemie delta





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, delfin, uchwyt, delta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych