Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo
TECH

Pytania początkującego rodbuildera

tech-rb rodbuilding

  • Please log in to reply
559 replies to this topic

#161 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,593 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 07 October 2013 - 21:54

Nie wiem gdzie znalazłeś tak cienkie gripy (21mm) - jeżeli mowa o gotowych półproduktach to z reguły raczej spotyka się walce o średnicy 25mm (do spinningu) lub 27 mm ( do castingu ).

 

Co jeśli blank w najszerszym miejscu ma 17mm, spokojnie powinno wystarczyć (przy gripie o fi 25mm zostaje Ci po 4mm grubości na ściankę).

 

Jesli chodzi o średnicę DPS18 to rozumiem że pytasz się o średnicę zewnętrzną - wynosi ona odpowiednio 24.4 mm dla części przedniej i 21.0 mm dla częsci z gwintem



#162 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 posts
  • LokalizacjaDęblin

Posted 09 October 2013 - 20:14

Dzięki wielkie. W BRC tak te rozmiary rozczytałem. Może cosik mi się "pomylylo". Blank już oskrobałem. Teraz mam dylemat. Najpierw żywicę wcierać czy dokładnie oczyścić go papierem wodnym? Zostało troszkę smużek starego lakieru.  Kolejne pytanie. Jaką żywicę/lakier wcierać. Specjalną do wędzisk czy zwykły epoksyd? Jeśli specjalistyczną, to którą polecacie?



#163 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,186 posts
  • Imię:Krzysztof

Posted 10 October 2013 - 07:08

Oczyścić. Wcierać potem można epidian, lakier do omotek, etc.



#164 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 posts
  • LokalizacjaDęblin

Posted 14 October 2013 - 10:46

W oczekiwaniu na paczkę z lakierem rozglądam się za uchwytem kołowrotka i korkiem. Podoba mi się Fuji VSS. Czy rozmiar 17 to średnica wewnętrzna uchwytu? Czym klei się do niego korek? Czy tenże uchwyt jest odpowiedni do ciężkiego kija? Jak ma się "dziura" z przodu do wielkości stopki kołowrotka? Prawidłowo zamocuję Applause'a 5000, tej samej wielkości Arcticę, Salinę czy Stradica? Wszystkie mają podobny rozmiar stopki. Pewnie Slammera 460 nie zmieszczę, zresztą nawet nie myślę bo kolejnego nie chce mi się piłować...

Następne pytanie. Czy to normalne, że przy szlifowaniu oskórowanego blanku ściera się trochę grafitu? Szlifuję papierem o gradacji 2000 i niestety ale czarno się robi po płukaniu... Bardzo osłabi to blank? Dolnik już oskrobałem, wyszlifowałem, wtarłem żywicę. Wyszło fajnie. Czas zabrać się za szczyt. Oskrobałem już go tylko boję się teraz, że zetrę zbyt dużo węgla...


Edited by maniutek1, 05 November 2013 - 20:08.


#165 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 posts
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Posted 13 March 2014 - 17:59

Witam,

Czy może mi ktoś podpowiedzieć jaki symbol/nazwę mają przelotki z ramką niższą od "L"? Chciałbym zbudować swoja pierwszą wedkę na przeloteczkach PB Minima, w czarnej ramce ze zlotym ringiem. O ile do rozmiaru 4L z zakupem nie bylo problemu, o tyle z koncowymi 3-kami latwo nie będzie. Dodatkowo nie mam pojęcia co na szczycie. Jako, że blank mega ultralajtowy, należałoby zakończyć go maksymalnie leciutko. No i idealnie byłoby zrobić to pod kolor pozostałych przelotek;) Blank to Phenix MF711-2, spacing 16,8,5,4L,4L,3,3,3 i top.
Pomoże ktoś dobrać te trójeczki i szczytową? Nawet nie wiem czego szuakć, jak nazywają się te ramki? W PB juz wiem, że takich niskich nie dostanę, zatem co i gdzie kupić?
Nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale żeby już na starcie? ;) Pozdrawiam!

--
Piotrek
(iPad&Tapatalk HD)

#166 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,284 posts
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Posted 13 March 2014 - 18:32

BVS3NG, rozmiar minimalny 4 (czarne ze złotym pierścieniem). Ramka typ V

BM3NG, rozmiar minimalny 4L (czarne ze złotym pierścieniem) Ramka typu MATCH (wysoka)

 

do tego BNMG rozmiar maksymany 3, tylko czarna ramka.

 

Wszystkie te przelotki to PacBay :)



#167 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 posts
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Posted 13 March 2014 - 18:52

Na wstępie bardzo dziękuje za zainteresowanie. A teraz, chciałbym się upewnić, czy aby na pewno pod tymi tajemniczymi kodami, ukrywają się przelotki o jakie pytałem? Szukam czarno złotej niższej od 4L (którą mam, sztuk dwie), takiej gdzie ring praktycznie "leży" na blanku :) Czy mam rozumieć, że 3-ki takie niskie i w tych "barwach" nie istnieją? Jeżeli tak, to czy jest jakaś alternatywa? Zdradzę, że posiadam wędkę na tym blanku w jednoskładzie, ubraną w PB Minima, całe czarne. Jednak trzy ostatnie przelotki, najniższe, są w innym kolorze, taki gun metal czy coś w podobie. Szczytowa również. Robiąc klona w dwóch kawałkach, chciałbym mieć przelotki jedno kolorowe:) Ostatecznie ostatnie i szczytowa całe czarne, da radę? ;-)



#168 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,284 posts
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Posted 13 March 2014 - 19:21

Jeżeli warunkiem są przelotki czarne ze złotym ringiem to nie ma mniejszych jak 4 w ramce V.

 

Jeżeli wszystkie maja być takie same  w dowolnym kolorze całość, to oczywiście tu nie ma problemu.

Mogą być w kolorze czarnym ze srebrnym ringiem, lub całe srebrne lub całe TICh (ciemny tytan).

 

Ten zestaw jaki ci podałem na początku właśnie przewidywał tylko ostatnie przelotki całe czarne a reszta ze złotym ringiem.


Edited by robbox4, 13 March 2014 - 19:23.


#169 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 posts
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Posted 20 March 2014 - 17:52

Jeżeli warunkiem są przelotki czarne ze złotym ringiem to nie ma mniejszych jak 4 w ramce V.

 A czy model BF3NG04 (Minima" BLACK F GUIDE M3 TIGOLD RING 04) nie będzie mniejszy? Tzn. chodzi mi o odległość ringu od blanku, będą niższe chyba od V?

Attached File  PB F Desc.jpg   3.64KB   14 downloads

Na tej stronie jest też informacja o innych czarno złotych 4-kach, jak i o topowej w tych barwach.



#170 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 20 March 2014 - 19:14

Witam,

Czy może mi ktoś podpowiedzieć jaki symbol/nazwę mają przelotki z ramką niższą od "L"? Chciałbym zbudować swoja pierwszą wedkę na przeloteczkach PB Minima, w czarnej ramce ze zlotym ringiem. O ile do rozmiaru 4L z zakupem nie bylo problemu, o tyle z koncowymi 3-kami latwo nie będzie. Dodatkowo nie mam pojęcia co na szczycie. Jako, że blank mega ultralajtowy, należałoby zakończyć go maksymalnie leciutko. No i idealnie byłoby zrobić to pod kolor pozostałych przelotek;) Blank to Phenix MF711-2, spacing 16,8,5,4L,4L,3,3,3 i top.
Pomoże ktoś dobrać te trójeczki i szczytową? Nawet nie wiem czego szuakć, jak nazywają się te ramki? W PB juz wiem, że takich niskich nie dostanę, zatem co i gdzie kupić?
Nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale żeby już na starcie? ;) Pozdrawiam!

--
Piotrek
(iPad&Tapatalk HD)

Brawo Piotrek

Z przelotkami za bardzo nie pomogę bo są lepiej zorientowani ode mnie szczególnie w Minimach :) ale będę trzymał kciuki za projekt .



#171 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 posts
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Posted 21 March 2014 - 10:09

Dziękuję Arturze, trzymaj trzymaj, to się mocno przyda;-)



#172 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 21 March 2014 - 10:33

Zawsze będę cie wspierał radą oraz pomocą w zorganizowaniu komponentów . :)



#173 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,652 posts
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Posted 21 March 2014 - 13:32

Jeszcze takie coś znalazłem: http://www.utmostent....com/MODELF.htm

Mają rozmiar 3 w F-kach. Trzeba pamiętać, że 3 i 4 mają szersze stopki (na cienkiej szczytówce mogą pokracznie siedzieć i trza wtedy spiłować boki).



#174 OFFLINE   oski124

oski124

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 50 posts
  • Lokalizacjakrakow
  • Imię:oskar
  • Nazwisko:blbl

Posted 30 March 2014 - 10:59

Witam.

Chce zaczac zabawe z Rodbuildingiem tylko za bardzo nie wiem od czego zaczac. Najpierw chce zrobic warsztat. Mozecie mi powiedziec co mozna zrobic domowym sposobem? a co trzeba kupic? narazie nie chce blankow, rekojesci! Chce narazie zrobic warsztat. Czekam na jakies fotki, rady



#175 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,593 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 30 March 2014 - 11:06

Na poczatek poszukaj w artykulach w zakladce rodbuildingb- kilku kolegow pisalo o organizacji warsztatu.

Przejrzyj watki z galerii rodbuildingowej na forum.

Jesli potem bedziesz mial jeszcze jakies pytania ;) to pytaj

#176 OFFLINE   oski124

oski124

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 50 posts
  • Lokalizacjakrakow
  • Imię:oskar
  • Nazwisko:blbl

Posted 30 March 2014 - 11:07

ok wielkie dzieki.  :)



#177 OFFLINE   Tomek Wielgus

Tomek Wielgus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 posts
  • LokalizacjaTarnów

Posted 30 March 2014 - 11:33

Na początek zrób sobie jakieś stanowisko do omotkowania i suszenia wędek- ja zrobilem z płyty meblowej i silniczka do kuli lustrzanej - jak dla mnie wystarcza ;) , na początek w zasadzie to Ci wystarczy , przyda się też wiertarka w uchwycie stołowym lub wsadzona w imadło - jakbyś chciał sam wytoczyć sobie rękojeść. 

Warto też zrobić sobie reamery , ja zrobiłem z kawałków starych połamanych blanków , oklejonych spiralnie wąskimi paskami płótna ściernego o gradacji 80.



#178 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 posts
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Posted 30 March 2014 - 17:22

Ja jak zaczynałem sobie kompletować sprzęt do nawijania, suszenia i lakierowania, postawiłem sobie priorytet pracy przy braku prądu. Wiadomo co się stanie z lakierem jak wędzisko nie będzie się kręcić. Zainwestowałem w silniczek kupiony w ciemno na allegro "Silnik SG-27 6V DC z przekładnią 1:74 - 38 rpm"

http://allegro.pl/si...4028524595.html

 

Przy napięciu 1,2V (jeden akumulatorek) ma około 10ciu obrotów na minutę, więc idealnie do suszenia, a przy sanyo eneloop AA działa ponad dobę non stop. Do lakierowania i omotkowania daję dwie albo trzy baterie i mam większe obroty



#179 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Posted 10 April 2014 - 22:14

Koledzy, ponieważ nie chcę zakładać nowego wątku, odświeżam swój stary.

Mam prośbę o poradę w następującej kwestii.

Otóż oskrobałem jeden blank, konkretnie CD, przeszlifowałem papierem, i zastanawiam się co dalej, czy zostawić goły grafit (czy nic mu się nie stanie, np. pod wpływem wody, UV itd), czy wykonać jakąś wcierkę. Jeśli doradzicie wcierkę, napiszcie proszę po krótce, jak to się robi ? :)

Za wszelką pomoc w temacie z góry dziekuję.

Pozdrawiam

Arek


Edited by haja1978, 11 April 2014 - 20:46.


#180 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,186 posts
  • Imię:Krzysztof

Posted 11 April 2014 - 06:47

Wcierać możesz praktycznie każdą dostępną żywicę. Osobiście wcieram lakier dwuskładnikowy, jaki akurat mam na stanie: FlexCoat, ProKote, ThreadMaster, etc. Biorę kawałek szmatki, maczam w lakierze i wcieram dokładnie tak, aby na blanku została jak najmniejsza ilość. Żeby to łatwo i dokładnie szło, lakier powinien być płynny. Możesz albo trzeć bardzo szybko (wtedy blank się rozgrzewa) albo podgrzewać suszarką do włosów.

 

Praca lekka, łatwa i przyjemna, efekt murowany, tylko uważaj, żeby wziąć szmatkę, która nie kłaczkuje, bo konsekwencje mogą być przykre. Wtarty lakier waży tyle, co nic, a efektem na ogół jest piękny, satynowy połysk blanku.


  • Baars and platynowłosy like this





Also tagged with one or more of these keywords: tech, tech-rb, rodbuilding