Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki T-Russell Matagi

blank matagi

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
334 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 20 lipiec 2018 - 20:14

Muszą być symetryczne składy ?

#282 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 20 lipiec 2018 - 22:37

Raczej symetryczne składy. Szukam uniwesału "bagażnikowego" i nie będzie do składania po kosztach...

#283 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 21 lipiec 2018 - 09:45

Zerknij na Suzuki. Fakt ze miałem tylko lekkie wersje ale były szybkie i sprężyste, nie szybkie i kołek. Może w mocniejszych coś znajdziesz.


  • Tomek88 lubi to

#284 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 21 lipiec 2018 - 13:57

Zerknę, dzięki

#285 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 25 lipiec 2018 - 16:09

Jak juz sie zdecydujesz to daj znac co tam wybrales.



#286 OFFLINE   workshoprods

workshoprods

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaUkraina
  • Imię:Viktor
  • Nazwisko:Yasinsky

Napisano 16 październik 2018 - 16:52

NEW Matagi TWA-662XUL

 

length- 6'6"
lure- 0.2 - 1.0g
 line- 1 - 2 Lb.
Action - moderate
Blank - 13.2 g 3.6/9.6g
piece - Put Over 2
tip -0,6mm
but- 6.3mm
color- carbon Solid Tip

 

23827239_m.jpg


  • Michał. lubi to

#287 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 16 październik 2018 - 17:42

Podoba mnie się 😁. Nasuwa się pytanie jak sobie poradzić żeby nie przeciążyć kija 😉

#288 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 16 październik 2018 - 17:52

https://www.youtube....h?v=Tu_e_Sk_S3I


  • Friko, ezehiel i pomidor babinicz lubią to

#289 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 18 październik 2018 - 21:48

aaaa... to taka ichnia uklejówka?



#290 OFFLINE   ziemson

ziemson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaŚwk

Napisano 24 październik 2018 - 14:16

Jak w temacie poszukuje opini na temat tych blanków. Chce na luty/ marzec zbudować kijaszek, którym zamierzam łowić kropki i okonie na przynęty gumowe, jigi i koguty. Ostatnimi czasy zrezygnowałem z łowienia pstragów woblerami i przerzuciłeś się na w\w przynęty. Byłby fajnie jakby jakiś użytkownik podzielił się swoimi doświadczeniami. Najbardziej interesuje mnie model L. Z góry dzięki.

#291 OFFLINE   ziemson

ziemson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaŚwk

Napisano 24 październik 2018 - 15:43

Chodzi mi konkretnie o Matagi Super Twitching Special. Nie jest wyszczególnione bo temat został przeniesiony przez admina.

#292 ONLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 24 październik 2018 - 17:38

Ziemson napisz do Bartosza z BB Custom Rods. Ostatnio widziałem wstawiał model 8 i 10 lb na fejsie. Zawsze warto podpytać. Pozdrawiam

#293 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 25 październik 2018 - 07:41

Jak w temacie poszukuje opini na temat tych blanków. Chce na luty/ marzec zbudować kijaszek, którym zamierzam łowić kropki i okonie na przynęty gumowe, jigi i koguty. Ostatnimi czasy zrezygnowałem z łowienia pstragów woblerami i przerzuciłeś się na w\w przynęty. Byłby fajnie jakby jakiś użytkownik podzielił się swoimi doświadczeniami. Najbardziej interesuje mnie model L. Z góry dzięki.

 

 

Chodzi mi konkretnie o Matagi Super Twitching Special. Nie jest wyszczególnione bo temat został przeniesiony przez admina.

 

Mam L i M

 

L to genialny kijek na okonie, w tej długości i mocy obecnie nie znam szybszego. 

Matagi super shore tylko krótsze.



#294 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 29 listopad 2018 - 01:50

Wkręcił mi się film na Aurigę do 11g jako kij stricte pod pstrągi średnie i duże, łowione w trudnych warunkach brzegowych (przybrzeżne krzaki, powalone do wody drzewa itp), głównie na woblery 5-6cm i obrotówki 1-2.

Wszyscy wychwalają ten blank, wielu rodbuilderow przedłuża go, a ja zapytam odwrotnie - czy ktoś skracał ten blank do dlugosci 5’6”-5’7”? Szukam krótkiego kija, lowie krótkimi patykami, stad chciałbym krótszy niż ten fabryczny 6’0” pręt. Jak go ciąć? Tylko od dołu? Po trochu od góry i dołu? Chciałbym aby zachował jak najdelikatniejszy szczyt, aby łatwo i celnie można było rzucać spod siebie (90% rzutow spod jajek) lekkie przynęty celnie w punkt, stad myśle o cięciu jedynie od dołu. Najważniejszym aspektem ma być jego celność przy rzutach spod siebie na odległości 8-12m. Wiadomo, ze w głównej mierze będzie tu ważne zbrojenie ale to już mam trochę ustalone co i jak, bardziej sprawa tyczy się charakterystyki samego blanku, czy ścięcie 3-4cm od szczytu zmieni jego parametry, czy lepiej zostawić oryginalny szczyt, a ciachać od dołu?

Za wszelkie porady serdeczne dzieki.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 29 listopad 2018 - 01:52

  • Krzysiek Rogalski i MajKar lubią to

#295 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 29 listopad 2018 - 08:22

Jak ciąć to tylko od dołu

Jak zetnie z góry to zrobi się z tego lekki kołek

Ten blank jest dość mocny

Nie wiem czy nie Za mocny na pstrąga

Żeby uruchomić dolnik to już trzeba kawałek ryby

#296 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 29 listopad 2018 - 08:33

Stad pomyślałem, ze ścięcie dolnika od dołu o te 13-15cm skróci go do porządane dlugosci i tez zdejmie mu trochę mocy z dolnika.
  • Krzysiek Rogalski lubi to

#297 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 29 listopad 2018 - 08:34

Wkręcił mi się film na Aurigę do 11g jako kij stricte pod pstrągi średnie i duże, łowione w trudnych warunkach brzegowych (przybrzeżne krzaki, powalone do wody drzewa itp), głównie na woblery 5-6cm i obrotówki 1-2.

Wszyscy wychwalają ten blank, wielu rodbuilderow przedłuża go, a ja zapytam odwrotnie - czy ktoś skracał ten blank do dlugosci 5’6”-5’7”? Szukam krótkiego kija, lowie krótkimi patykami, stad chciałbym krótszy niż ten fabryczny 6’0” pręt. Jak go ciąć? Tylko od dołu? Po trochu od góry i dołu? Chciałbym aby zachował jak najdelikatniejszy szczyt, aby łatwo i celnie można było rzucać spod siebie (90% rzutow spod jajek) lekkie przynęty celnie w punkt, stad myśle o cięciu jedynie od dołu. Najważniejszym aspektem ma być jego celność przy rzutach spod siebie na odległości 8-12m. Wiadomo, ze w głównej mierze będzie tu ważne zbrojenie ale to już mam trochę ustalone co i jak, bardziej sprawa tyczy się charakterystyki samego blanku, czy ścięcie 3-4cm od szczytu zmieni jego parametry, czy lepiej zostawić oryginalny szczyt, a ciachać od dołu?

Za wszelkie porady serdeczne dzieki.

 

Moim zdaniem dobry wybór :good:

Skoro szczyt ma być jak najdelikatniejszy, stąd wniosek, że ciąć od dołu.

Ja z kolei nie obawiałbym się, że będzie za mocny na pstrąga, zwłaszcza że kawałek owego dolnika Kuba i tak będzie kazał obciąć. Poza tym zawsze może trafić się jakiś kaban ;)

Z kolei szczyt jest naprawdę finezyjny i delikatny, ma średnicę chyba 1,12 mm. Zaczyna pracować pod przynętami na główkach już od 3-4 g.

 

O, właśnie Kuba mnie ubiegł z tym wnioskiem odnośnie cięcia i mocy :)


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 29 listopad 2018 - 08:35


#298 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 29 listopad 2018 - 08:47

Auriga to genialny blank, wydłużony do 198cm   nie wyobrażam sobie skrócenie od góry. Gdybym miał skracać to od dołu.  


  • Krzysiek Rogalski lubi to

#299 OFFLINE   jedin

jedin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • Lokalizacjawyrzysk
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 grudzień 2018 - 10:21

Sie ma gdyby ktoś szukał na yt filmiku z pracą Matagi Tr 74 Super Mabaru M, to zapraszam do zerknięcia, może komus pomoże w wyborze blanku...

 


  • Krzysiek Rogalski, carlus75, Night_Walker i 4 innych osób lubią to

#300 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 03 marzec 2019 - 14:33

Dzień dobry Panowie,prośba. Może ktoś miał do czynienia obydwoma blankami i coś podpowie.Chodzi mi  o różnice(praca ugięcie,realnie obsługiwane gramatury itp pomiędzy dwoma poniższymi blankami:

https://sklep.brc.co...,5g,-1-4lb/1111

 

https://sklep.brc.co...i,-1,5-3,5g/776

 

Wiem że Area to wklejka,widzę też że ma sporo mniejszą średnicą szczytówki.Moja ułomna wiedza na temat rodbuildingu podpowiada że Area lepiej powinna w związku z tym podawać niższe gramatury.Pytanie czy nie jest przy okazji jakoś mocno szczytowa w ugięciu.Konkretnie ma być wędka castingowa działąjąca dobrze od 1,2-1,3g do górą...no właśnie.Stąd pytanie czy górne 2,5g.przy Area i 3,5g.przy Super Trout to opisy zgodne z rzeczywistością.Super Trout(blank)miałem w ręce i bardzo mi się spodobał,stąd moje pytanie o porównanie z TR60 Area Sensor bo tego nie miałem niestety okazji dotknąć.

Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam,Andrzej.


  • robtin23 lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, matagi