Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Reklamacje w pracowniach rodbuildingowych

gwarancja reklamacja

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
348 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 14 sierpień 2012 - 17:49

Tak jak obiecałem po zakończeniu całej akcji chciałbym ją opisać dokładniej. Kij złamałem na łódce z czystym sumieniem nie wiem jak, byłem sam, miałem zawad, podpływałem do niego na wiosłach, zwijałem pletkę, odłożyłem go na bok uwolniłem zawad no i biorę kij a tam 3cm ułamana szczytówka, chwila konsternacji no i załamka. Praktycznie nowy (półroczny) MHX P-903 a tu taki zonk, natychmiast mail do Kamila (Wędki KS), opisałem jak było naprawdę bez zaciemniania, odpisał żeby przysłać zobaczy co da się zrobić ;) Po 2 tygodniach dostaję maila, że uraz był mechaniczny (możliwe bo sam nie wiem jak powstał) kij naprawiony, gotowy do wysyłki. Koszty dla mnie to tylko przesyłka. Dziś wędka jest już u mnie, 2 skład nowy, idealnie uzbrojony, cała akcja wspaniale zakończona :D

#42 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 sierpień 2012 - 18:13

Tak jak obiecałem po zakończeniu całej akcji chciałbym ją opisać dokładniej. Kij złamałem na łódce z czystym sumieniem nie wiem jak, byłem sam, miałem zawad, podpływałem do niego na wiosłach, zwijałem pletkę, odłożyłem go na bok uwolniłem zawad no i biorę kij a tam 3cm ułamana szczytówka, chwila konsternacji no i załamka. Praktycznie nowy (półroczny) MHX P-903 a tu taki zonk, natychmiast mail do Kamila (Wędki KS), opisałem jak było naprawdę bez zaciemniania, odpisał żeby przysłać zobaczy co da się zrobić ;) Po 2 tygodniach dostaję maila, że uraz był mechaniczny (możliwe bo sam nie wiem jak powstał) kij naprawiony, gotowy do wysyłki. Koszty dla mnie to tylko przesyłka. Dziś wędka jest już u mnie, 2 skład nowy, idealnie uzbrojony, cała akcja wspaniale zakończona :D

A ktoś szukał Kamila. Jest przecie i działa :mellow:

#43 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 sierpień 2012 - 22:20

Jest i działa, ale na telefny i e-maile nie odpowiadał. Na stronie też nie było info o przerwie urlopowej. MU638 poszedł na przezbrojenie do równie szanowanego rodbuildera.

#44 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 10 wrzesień 2012 - 06:56

No i na mnie przyszła pora reklamacji.
Wczoraj podczas dosyć mocnego rzutu mansem na główce 25gr
kijek mi się po prostu rozsypał.
Mówie tu o phenksie do 28 gr. (tx684 czy jakoś tak) casting
Najpierw pękł cały blank w miejscu napisów , pózniej wyrwało
pierwszą przelotkę (tytan)od dółu ,a na końcu skruszyła się w 3 miejscach góra.
Ot i zrobił się trawel. Kijek kosztował ponad 2 klocuchy i był robiony w Rodmasie niecały rok temu.
Co zawiniło? Hmm ni cholery nie wiem.
Wykonałem nią tysiące rzutów i nic a tym razem po prostu się rozpadła. Nadmienie że z racji kosztu wędki wożę ją w pięknej tubie z watą w środku :D więc nie ma mowy o uszkodzeniach mechanicznych. Jest to jakiś nowy produkt tej firmy i nie znalazłem info o wytrzymałości. Jestem ciekaw jak zostanę potraktowany u Pana Łukasza. Dziś wysyłka.
Jak się sprawy potoczą poinformuję kolegów.
Pozdrawiam,
ZH


#45 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 07:25

Posiadam ten sam blank TX684 książkowy CW to 21g ,25g +guma 10cm to grubo powyżej 30g.Fakt rzucam nim główkami 25g+guma ale sporadycznie i niezbyt dynamicznie,to w/g mnie maks komfortu i bezpieczeństwa .Przy intensywnym ciskaniu wabi o powyższej gramaturze mogło dojść do przeciążenia materiału ,chyba że przypadkowo dostał główką :unsure:
Twój przypadek tylko mnie utwierdził ,że na Wisłę z łodzi potrzebna będzie armata na UMBX 1oz lub do 35g.

Myślę ,że rekalamacja w Rodmas przebiegnie bez dodatkowych kosztów z twojej strony :D
Daj znać ,jak się sprawa zakończyła.

Pozdro
Rafał

#46 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 10 wrzesień 2012 - 07:39

Jak zamawiałem tą wędkę u Pan Łukasza to
bylo powiedziane że pod sandacza ,a na blanku napisane
było do 28 gr. Generalnie miał to być kij do typowego
psiakowania - kogut 30, głowka 25 plus guma. W związku z tym że nie
łowiłem nigdy nim 30 gr kogutem ani ciężką główką powyżej 25 raczej nie powinno się z nim nic stać, przynajmniej teoretycznie.
No nic , mam nadzieję że jeszcze w tym sezonie połowię sandacze.
Pozdrawiam,
ZH


#47 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 07:44

No jeśli pękł w dolniku przy ładowaniu, to raczej musiało być coś wcześniej- raczej się nie już dowiesz i pewności mieć nie będziesz.

#48 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 10 wrzesień 2012 - 07:52

Ciężko mi w to uwierzyć że coś musiało być wcześniej bo
dbam o kijki które posiadam więc z mojej strony raczej nie,
ale......życie.:(
Moim skromnym zdaniem , laika w sprawach blanków i rodbuildingu
kij ma inny cw niż było napisane na blanku. 21gr plus guma
i nie więcej. Chodzi mi o mocne rzuty tj dynamiczne.
ZH


#49 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 07:55

Być mogło wszystko, może i od samego początku. Nawet dynamiczny rzut, w górnej granicy nie przeciąży kija tak, żeby go złamać w dolniku. Szkoda, że nie wstawiłeś fotek.

#50 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 08:15

Fabryczny ops CW to 21g ,jeśli Łukasz opisał wędkę 28g to takimi wabiami śmiało można ciskać ,ale 25g + guma to czasem blisko 40g zestaw.Ja dynamicznie rzucam do 22g+ 8cm ,25g+guma już trzeba uważać , a i przy podbiciu już nie taki dynamiczny.

Wędka na tym, blanku jest rewelacyjna o czym sam dobrze wiesz czucie przynęty ,branie ,zacięcie itp. dlatego szkoda ją katować.Ja do tych wniosków doszedłaem po pierwszym wyjeździe i ustawiłem nieprzekraczalną granicę.Choć z drugiej strony można pomuśleć ,że za tą kasę powinien wytrzymać . :unsure:

#51 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 10 wrzesień 2012 - 08:18

zdjecia

Załączone pliki



#52 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 08:22

Ja bym stawiał, że żyłka się okręciła jakimś cudem na przelotce, powstały miejsca utwierdzenia na kiju i dalej poszło, stąd złamanie w kilku miejscach. No, ale to tylko hipoteza.

Edit: z drugiej strony mogło być odwrotnie. Np. kij był zmęczony na dole i kiedy pękł w tym miejscu, dopiero potem reszta energii została uwolniona na górę i przy jakimś zaplątaniu podzieliło górę na sztywne odcinki i połamało.

#53 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 10 wrzesień 2012 - 08:23

Dąbek ja nie uzależniam cw wędki od jej wartości tylko od opisu oraz założeń,ustaleń wybranych przy rozmowie z wykonawcą.
Jak już wcześniej napisałęm nigdy nie rzucałem więcej niż 25 i guma.
Mam tu na myśli zwykłego mansika 5-7 cm,i to nie waży 40 gram.
ZH

#54 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 08:23

Aż się serce kraje :wacko:

#55 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 10 wrzesień 2012 - 08:25

Ja wczoraj bez Jacka D w ilości 0,5 bym nie zasnął. :angry:


#56 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 10 wrzesień 2012 - 08:36

Ja bym stawiał, że żyłka się okręciła jakimś cudem na przelotce, powstały miejsca utwierdzenia na kiju i dalej poszło, stąd złamanie w kilku miejscach. No, ale to tylko hipoteza.

Edit: z drugiej strony mogło być odwrotnie. Np. kij był zmęczony na dole i kiedy pękł w tym miejscu, dopiero potem reszta energii została uwolniona na górę i przy jakimś zaplątaniu podzieliło górę na sztywne odcinki i połamało.


Z tego co kojarzę to pierwszy trzas poszedł z dołu a dopiero póżniej góra się sypnęła, mówiąc szczerze skruszyła.
Zh

#57 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 wrzesień 2012 - 09:06

Ależ równiutko strzelony ten dolnik. Do tego rozwarstwiona mata... Stawiam na wadę materiałową. Dolnik to może trzasnąć, ale raczej nie przyrzucie, a obciążeniu statycznym bliskim lub przekraczającym graniczne. Wtedy szczyt się prostuje i dolnik przyjmuje całe obciążenie; ma miejsce b. duże odkształcenie na bardzo krótkim odcinku. Polecam poszperać na YT – kiedyś na j.pl był wstawiony bardzo ładny link do filmu, na którym widać jak to wygląda.

Gdyby linka oplątała się o którąś z przelotek szczytowych, efekt byłby podobny do tego, kiedy wkręci się krętlik w przelotkę szczytową, lub przy podbieraniu tworzy się szkodliwy kąt na szczycie. Kij strzela, ale raczej w szczytówce – części środkowej lub bliższej topowi (w zależności od charakterystyki blanku i miejsca splątania żyłki). Tak ja bym obstawiał.

Pękanie szczytówek przy ułamaniu dolnika to rzecz „normalna” (choć nikomu nie życzę takiej „normalności”): z naprężonego blanku uwalnia się ogromna ilość energii, która jest w dużej części i w bardzo krótkim czasie pochłaniana przez szczytówkę. Wygląda to analogicznie jak w przypadku strzału z łuku bloczkowego lub wiatrówki sprężynowej „na sucho”. Przy normatywnym użyciu energię powinna pochłonąć strzała/śrut i byłaby ona przekazywana stopniowo, w czasie ruchu strzały przed opuszczeniem majdanu/śrutu w lufie. Przy strzale na sucho może się zdarzyć pęknięcie ramienia lub sprężyny (a tak na pierwszy rzut oka wydaje się, że są to elementy praktycznie niezniszczalne :D )


#58 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 10 wrzesień 2012 - 10:09

Jestem po rozmowie z Panem Łukaszem i jak zwykle miłe zaskoczenie,
ja pokrywam koszty przesyłki z USA nowego blanku a firma Rodmas przejmuje koszta uzbrojenia nowej wędki. Cieszę się z faktu że
jest to firma , w zasadzie człowiek ,który nie ucieka od wrażliwych tematów i uświadomił mi ze phenix nie wnika jak się patyk uszkodził, wymienia i tyle. Myslałem że teraz będe musiał udowadniać ,że dbałem ,że nie stukałem w gałęzie ani że nie przyku...łem drzwiami od samochodu.
Dowiedziałem się również że taki wysoki moduł grafitu przy tego typu stuacji i obciążeniach kruszy się jak na zdjęciach.
Potwierdzałoby to co napisał Krzysiek.
ZH



#59 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 wrzesień 2012 - 21:07

Remku,
Musiałbyś się bardzo starać, żeby celowo tak rozpieprzyć ten blank <_< :lol:

  • mdziam_78 lubi to

#60 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 10 wrzesień 2012 - 21:13

Czy ja źle widzę, czy ten blank ma dość papierowe ścianki?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gwarancja, reklamacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych