Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BORON vs GRAFIT

rodbuilding blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 23:41

Nie wiem o co tutaj chodzi...

 

.

 A jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi ;/

Dla mnie temat zamkniety.



#62 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 18 grudzień 2012 - 23:59

Coś mnie tknęło i chciałem sprawdzić opinie o blankach/ kijach Restafine w USA. Co by nie było. Najwiekszy chyba  rynek wedkarski na swiecie.

Myślę sobie -może jestem skrzywiony co  nieco  w swoim boronowo-tytanowym radykaliżmie  jak co niektóre blanki resta-jak wiadomo powszechnie tak musi być, i nie ma to żadnego znaczenia w ich  użytkowaniu.. ;) .. Przeleciala mi mysl przed oczami  -Może Mister White ma rację po siedmiokroć... Jest to hit a ja sobie kpie z poważnych rzeczy.. wszak czlowiek błądzi przecież..Szukam :) .

Zaczalem od jednej z najbardziej znanych i cenionych wedkarskich stron opinotworczych :TackleTour.com

Jak sami o sobie piszą 100% niezależni w pokazywaniu najlepszych rzeczy dla wedkarzy.( TackleTour.com is a 100% independent site that offers a real look at the best products, from the hundreds of tackle manufacturers that now compete for the anglers business..).

 

I zaskoczenie :o .

Nawet zmianki o Restafinie...Na polskich stronach aż się roi od komentowania blanków i osławionej "broszurki".. :wub:

Za oceanem - NUL.

Czyżby milon much mogło sie mylić? :angry: Nie dotarła nowina do nich o tych blankach?

Nie wiem o co tutaj chodzi...

 

.

Jeżeli nie znalazłeś wzmianki to o czym to świadczy ? Absolutnie o niczym ! Czy nie wpadło ci do głowy że tych produktów nie brano pod uwagę przy ocenie ? Może ta firma jest niszową i produkuje procentowo bardzo mało w porównaniu do takich firm jak MHX czy też  Batson . Zaproponuj zatem użytkownikom Monsterów aby może się wymienili na porównywalnego Batsona czy też MHXa , przypuszczam że dobrze "stoją" w ocenie tej firmy . Zobaczymy ilu chętnych znajdziesz :) Swoją drogą to szkoda że nie ma wzmianki , na pewno wędkarze będą się kierować raczej opiniami innych wędkarzy niż opiniami różnych instytucji czy też firm opiniotwórczych bo różnie to bywało z tymi opiniami i pewnie różnie bywać będzie .Tam gdzie są pieniążki do zarobienia raczej trudno z obiektywnością , wręcz odwrotnie proporcjonalna zależność.

Gdzie napisałem kolego center że jest to hit ?

Czy sobie kpisz czy nie mam to w ...poważaniu , ja opinii jeszcze nie mam o blankach boronowych co pisałem kilkakrotnie, ale widocznie masz problemy z czytaniem a w zacietrzewieniu z rozumieniem 

Chciałbym natomiast jakąkolwiek opinię sobie wyrobić , ponieważ przymierzam się do zakupu czegoś takiego czy to do ciebie dotarło w końcu ?

Nie insynuuj ,czytaj ze zrozumieniem a nie będziesz musiał Melissy popijać .

Przyjemnego wieczoru życzę


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 19 grudzień 2012 - 01:06


#63 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 19 grudzień 2012 - 10:02

Nie ma wzmianki no bo tam są przedstawione raczej sprzęty gotowe.Czy widział ktoś żeby Daiwa czy Megabass podawała na jakim blanku jest ich wędka?Nie! bo nie jest to opisane na gotowym produkcie a na pytanie dociekliwych napewno nie byłoby odpowiedzi.To że ktoś nie kupi bo musi wiedzieć to też ich za bardzo nie rusza i mnie na ich miejscu też by nie ruszało.Natomiast liczenie czegoś w ten sposób że tyle i tyle kosztuje wyprodukowanie danej wędki-"rzucam na rybę" 200zł a chcą 2000zł to już jest choroba albo trzeba leczyć albo zbroić samemu najlepiej za worek kaszy.



#64 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 grudzień 2012 - 10:34

Dyskujsa ostra i żywiołowa.Dobry produkt broni się zawsze sam i jak jest dobry to zawsze się obroni.Kolega Center -z całym szacunkiem dla kolegi większość postów napisał na nie w kierunku resstafina.Otóż trochę odczytuję to jak walka z konkurencją :D .Kolego Center wybacz moją konkluzję-pozostajesz anonimowy więc takie mam odczucia-bez urazy proszę.Natomiast mrWhite-a 7 znam można by rzec osobiście, zaręczam że nie ma w tym interesu promować owych blanków, natomiast ma interes w tym, by dysponować jak najlepszym narzędziem wędkarskim w postaci wędki.Ja osobiście nie wypowiadam się na temat sprzętu, którego nie znam, nie uważam się za znawcę, ponieważ nie łowiłem większością sprzętu.

Mogę Ci tylko powiedzieć, że restaffine wykonywał blanki dla megabasa-więc to już o czymś świadczy.Jak w każdej firmie są produkty mniej lub bardziej użyteczne.Osobiście kijek monstera bardzo sobie chwalę i raczej nie widzę dla niego zamiennika, chociaż kilka patyków za szafą leży, kilka zostało sprzedanych, kilka miałem w rękach, talony,lamiglasy,CD :) .

Kwestia preferencji i gustu zapewne ma decydujące znaczenie w zastosowaniu danego kija do łowiska, warunków etc. ale jedno jest pewne, jak dla mnie jest to wyśmienity produkt, póki co nie widzę dla niego konkurencji, o cenie jego nie dyskutujmy bo to sprawa drugorzędna.

Nie rozumiem konkluzji, że w USA nie ma o nim wzmianki, a co to rynek amerykański uważasz za jakiś wyznacznik, jake w Chinach jedzą nietoperze, to w USA też muszą je jeść?

Postaraj się połowić tym kijem, później wydaj osąd.Forum mamy po to aby mieć w miarę rzetelne informacje nt. sprzętu, bo to są czasem grube pieniądze dla niektórych szczyt marzeń kupno stelki czy dobrego kija i nie są im potrzebne przepychanki tylko rzeczowe opinie, czy dany produkt spełni ich oczekiwania czy nie.Pyskówki niczemu nie służą.Otatnio nabyłem MHX-a, już mogę o nim wydać opinię, że są to przyzwoite kijki za przyzwoitą kasę-takiej opinii też oczekują koledzy, których nie stać wyłożyć 2klocki na kija.

Bez urazy proszę :) .



#65 OFFLINE   Centrepin

Centrepin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 19 grudzień 2012 - 17:06

Jozi..Absulutnie o walce konkurencji mowy nie ma. Jestem solistą i tak jak wielu dochodze do wnioskow, ciagle szukając i ulepszając oręż na ryby. A ze budowa blankow to moja pasja stad i te opinie. Oczywiscie kazdy moze sie z nimi nie zgadzać. Ale argumenty muszą byc rzeczowe.Te w stylu twojego kolegi to rzeczywiscie niedorzeczne pyskowki widocznie efekt braku argumentów. W sumie mu sie nie dziwie . Nie widzial tego kija tylko ulotke czytal..

Ale scieka to ze mnie bom nieobrażaliski dude i mi meliska niezbedna nie jest. No ewentalnie łyczek.. ;)

Byly i porazki i super odkrycia. Pewnie jak kazdy sparzyłem sie gdy broszurka okazala sie kłaka warta..

Co do rynku amerykanskiego nie zgodze sie z Tobą niestety. Lubił nie lubił, stety albo niestety ale to amerykanie czy chcesz czy nie,  przodują w wytwarzaniu nowych technologi..Oczywiscie jest Japonia. Reszta daleko w tyle..nie mysle tu o fabrykach gdzie aktualnie firmy amerykanski wytwarzają. To inny zupenie temat..

Zważ że to cały swiat wedkarski  zjeżdza do  Hameryki  na wszelkie targi, wystawy itd a nie odwrotnie..Nawet europejski EFTEX maja w dupie. Poza niezbednym minimum..Strona podana wczesniej to uznana marka..Opisują dobre rzeczy i nie tylko amerykanskie. Mozesz to sprawdzić i przesledzic o czym tam piszą..

Z gustami sie nie dyskutuje, stad nie bede komentowal twojego uznania MHX..Jesli Ci pasuje OK. Ale dales niefortunny przyklad . Z jedenj strony Rasta ( wcale az tak nie jestem na nie-zauwazyles ze napisalem że to niezły grafit .. ;)   a z drugiej strony MHX. Porownując te rurki  technologicznie to na tym poziomie jest miedzy nimi przepaść. W tym zestawieniu to Rasta jest bajer! Zgodze sie tylko z jednym z Tobą  że przyzwoitość MHX-a  jest toższama z jego ceną..Ja poruszam sie na wyższym poziomie "przyzwoitosci" ;)

Idą tym tropem zauważ ilu ludzi wychwala chinską chałture masową sprzedawaną po 100-200 zeta. Im paszą i zabiliby gdys cos powiedzial że to zwykły pazdzierz .... .

Jednakże oceniając blanki rasta: stosunek ceny do wartosci technologicznej  zauwazam daleko idące przeszacowanie cenowe.

A juz tak na marginesie, ktos wyzej wspomnial ze uzywa  Monstera pow. 20 lbs do 10 gr przynet. Kije do linki pow 20 lbs w USA używa sie na najgrubszego zwierza i zazwyczaj znajdziesz je w serii Salmon-Steelhead...Czyli gosc wali z armaty do kaczek i pieje że sie fajnie strzela.. ;) Dla mnie to nieporozumienie.

No ale znów. Jesli tak lubi...jego przyjemność.Amen.


Użytkownik Center edytował ten post 19 grudzień 2012 - 17:11


#66 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 grudzień 2012 - 17:40

Wiesz Center może daleko mi do ewentualnej technologicznej oceny zaaawansowania producentów poszczególnych rurek.Raczej użytkownikiem jestem nie technologiem :) .W szkole uczony russkowo jazyka a z anglickim do tyłu jestem, bardziej ze mnie praktyk jak teoretyk sprzętowy, ale po mojemu najlepsze są oceny użytkownika sprzętu.Nie trudno Ci przyznać racji, że rasty to bardziej kije grafitowe, grafity to one ciekawe mają :lol: .

Tak sobie myślę co to za grafity, bo użytkuję z rasta jeszcze knigta 70ML- no i tu taka zagwozdka, niby blank o c.w. 5-20g ale o takiej specyficznej mocy bo opisany 6-16lb, power w dolniku ma sakramencki a szczytówka z kolei zajebiaszczo subtelna bo cieniutka jak talia osy, czyli trzeba przyznać, że technologicznie chłopkai zaawansowane są dość mocno, to tak po mojemu, nie wiem jakie Twoje zdanie w tym temacie :) .Kapitalnie tym się łowi np. główką10g z gumisiem 5-7cm ewentualne kogutkiem 15-20g-czysta poezja.Jak chłopakom do tego węgla udało się trochę boronu "wpasować" ile i jak to ich słodka tajemnica wyszło z tego coś godnego, a wyszło bo mam przetestowane, więc o czym tu dyskutować, nad ceną?

No można w wielu przypadkach dyskutować, czemu rast taki drogi, stelki drogie, CD wytwarzany w chinach po taniości i drogi, kruca całe nasze życie jest drogie....

A odniosłem się do MHX-a z tego względu, bo jego kij na przyzwoitych komponentach w tychsamych czy podobnych  parametrach kosztuje mniej jak sama rurka rasta.

Tak samo jakbyś chciał mnie namówić aby kupić HM-a 80 bo uzbrojony na gotowo kosztuje mniej jak rurka rasta.Prawdopodobnie popukałbym Ci palcem w czółko :lol: .Bez urazy proszę.

Też bym chciał aby Krzysiek Zieliński sprzedawał rasty już uzbrojone powiedzmy za 1000zł.Jak najbardziej jestem za ...... :lol: .

A tak na marginesie, jak ktoś wyżej wspomniał, że używa rasta powyżej 20lb do 10g przynęt, to nie dziw się bo to trochę takie specyficzne blanki, tego co używam 83M ma mocy w granicach 20lb,  ałowię np. główką 5g+gumiś 5cm a innym razem 20g+10cm :) .Za to go cenię, że nie muszę na wodę brać 2 patyków jak chcę łowić na lekkko czy zdecydowanie ciężej.Dobrze by było abyś miał możliwość przetestowania np. tego mojego patysia i miałbyś gruntownie wyrobione zdanie, że jednak to nietuzinkowe kije.

Czy warte swojej ceny, może i nie ale ekonomia jak dla mnie jest prosta, po mojemu jest jakby dwa kije w jednym, co prawda tylko taki szampon istnieje, ale rast do tego szamponu się zbliżył :) .

Skromny tester rasta pozdrawia uniżenie :)


Użytkownik Jozi edytował ten post 20 grudzień 2012 - 07:33


#67 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 19 grudzień 2012 - 17:58

aha je, skad ta pewnosc i informacja, ze restafine, czy jak mu tam, produkowal blanki dla MB? @jozi, czy moglbys prosze odpowiedziec na to pytanie?

#68 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 grudzień 2012 - 18:13

aha je, skad ta pewnosc i informacja, ze restafine, czy jak mu tam, produkowal blanki dla MB? @jozi, czy moglbys prosze odpowiedziec na to pytanie?

Wiem z zaufanego źródła, którego nie chcę podawać :) .


Użytkownik Jozi edytował ten post 19 grudzień 2012 - 18:49


#69 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 19 grudzień 2012 - 18:36

dzieki  :)  lubie czytac twoje posty :)


  • aTomek lubi to

#70 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 19 grudzień 2012 - 18:38

A juz tak na marginesie, ktos wyzej wspomnial ze uzywa  Monstera pow. 20 lbs do 10 gr przynet. Kije do linki pow 20 lbs w USA używa sie na najgrubszego zwierza i zazwyczaj znajdziesz je w serii Salmon-Steelhead...Czyli gosc wali z armaty do kaczek i pieje że sie fajnie strzela.. ;) Dla mnie to nieporozumienie.

Hm, na tym przykładzie doskonale widać jak wysoce rozbieżna jest praktyka z katalogową papką. Panie Center, lekkimi przynętami można łowić grube ryby i nie ma nic zdrożnego w użyciu do nich mocnego kija - jeśli ten kij pozwala na komfortowe ich używanie, a to już zależy od wyboru i preferencji użytkownika. 

I jeszcze jedna uwaga się nasuwa, otóż między liczeniem ilości boronu w blankach a rzeczywistym łowieniem ryb istnieje... poważna różnica.

Wszystko jednak smutno się podsumowuje; "Panie kiedyś to były blanki..." - co też z łowieniem ryb jakby niewiele ma wspólnego ;). Aaa, nie mam Rasta... coś tam, czasami tylko słucham Marleya.


Użytkownik Napalm edytował ten post 19 grudzień 2012 - 18:38


#71 OFFLINE   Centrepin

Centrepin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 19 grudzień 2012 - 19:29

Otóż, rzem napisał. Jesli lubi szczelac z armaty niechaj szczela i ma rozkosz.

Mnie mówili że kij stosujemy do przynet, a nie do gramatury ryb. Ale to widac była inna szkola.. ;)

Ideałem jest lekkosc, finezja i moc..Warunkiem tego jest odpowiednia kontrukcja, i  uzyte wlasciwe materialy w odpowiednich proporcjach. Ponadto bardzo ważny montaż fabryczny lub rodbuilderski. Kiepskim uzbrojeniem można zwalić najlepszy blank.  I odwrotnie.

W boronnych blankach odpowiednia ilośc  boru  jest najważniejsza. Jesli przesolisz borem  ( teraz cytuje zdanie z wczesniejszych linkow) nawet muchówka może pracowac jak szybki castingowy kij. Ongis boronowe kije robione były praktycznie handcraft,  dzis skosnooki piecze blanki jak piekarnia w Tesco bułeczki.

Posmakowałem  m.in. Fenwicka boron-x,  a pozniej obwąchałem Rasta. I stwierdzilem że stary Fenwick mi bardziej smakuje. A jesli chodzi o cene tego "archaicznego starucha" ? jakies 70 dolkow. prawie nowka. Po rozpruciu do zera i uzbrojeniu na tip top rast przypomina przy nim  chudą szkapę przy czystej krwi arabie.. :P.Stąd nie rozczulam się zbytnio  nad tą rurką za 500 dolkow.

aha..i dziekuje już za uwagę.  Niech sie inni wypowiedzą w tym temacie. Wesołych Swiat! I udanych prezentów wedkarskich pod choinkę.


Użytkownik Center edytował ten post 19 grudzień 2012 - 20:02


#72 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 19 grudzień 2012 - 19:51

Otóż, rzem napisał. Jesli lubi szczelac z armaty niechaj szczela i ma rozkosz.

Mnie mówili że kij stosujemy do przynet, a nie do gramatury ryb. Ale to widac była inna szkola.. ;)

To się chyba nie zrozumieliśmy: kij ma być do przynęt i jeśli da się bez większego problemu łowić 10 gramowymi przynętami mocnym kijem, to nie ma żadnego nieporozumienia, wiele konstrukcji daje taką możliwość - o tym pisałem (jeśli jest komfort), i nie jest istotne czy jest to seria S&S czy inna ,tego nie przelicza się na wartości katalogowe, które są wyłącznie pomocnicze a niekiedy i zwodnicze ;).


Użytkownik Napalm edytował ten post 19 grudzień 2012 - 19:52


#73 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 19 grudzień 2012 - 21:37

Z tego wynika że nic tylko stare Fenwicki  " rozpruwać i przezbrajać" i sprzedawać za rozsądne 500 baksów bo lepiej jednak araba kupić niż szkapę . Pieniądz leży na ulicy , no może nie na ulicy tylko w warsztacie Centera .Ciekawa sprawa tak jak ta ilość boru bo przesolić nie można nie dosolić też źle , montaż też ważny (" fabryczny lub rodbuilderski"), uzbrojenie też bardzo ważne "Kiepskim uzbrojeniem można zwalić najlepszy blank.  I odwrotnie." słowem recepta na idealny kij lekki finezyjny i mocny i same prawdy prawdziwe . Kilka postów Centera i same sprzeczności , a to że rast jednak dobry jest, a to że stara szkapa , raz ma za mało boronu ,raz że inaczej, bo przesolić nie można i tak w kółko. Miota się pan panie Center i rację ma user Napalm "Wszystko jednak smutno się podsumowuje; "Panie kiedyś to były blanki..." -" teraz sam szrot panie  .

Smutne to wszystko panie Center  i żenujące



#74 OFFLINE   dardzin

dardzin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Łomża
  • Imię:Patryk

Napisano 19 grudzień 2012 - 21:43

A juz tak na marginesie, ktos wyzej wspomnial ze uzywa  Monstera pow. 20 lbs do 10 gr przynet. Kije do linki pow 20 lbs w USA używa sie na najgrubszego zwierza i zazwyczaj znajdziesz je w serii Salmon-Steelhead...Czyli gosc wali z armaty do kaczek i pieje że sie fajnie strzela.. ;) Dla mnie to nieporozumienie.

No ale znów. Jesli tak lubi...jego przyjemność.Amen.

 

Tak się składa, że zaliczam się do tych osób, które 26lb Restaffinem strzelają "z armaty" do wiślanych boleni i nie widzę w tym nic złego a wręcz przeciwnie. Zgadzam się, że wędzisko dobieramy w większości przypadków do gramatury przynęt, nawet Jacek Kolendowicz w jednym ze swoich filmów o tym opowiadał, ale to stwierdzenie jest bardzo ogólnikowe i nie dotyczy wszystkich sytuacji, a tym bardziej osób, które szukają nowych rozwiązań, przynęt i sposobu ich prowadzenia. Gdybym nie zaliczał się do tego grona wędkarzy nie szukałbym ciągle informacji o nowych wędziskach, nie testował tak wielu modeli i nie zachwycał się tak opisywanym Restaffinem. A teraz przykład. Głównie poławiam bolenie na wszelkich przelewach, opaskach. Posyłam woblery bądź gumy daleko w nurt i co pewien czas agresywnymi podciągnięciami przyspieszam lub zmieniam kierunek prowadzenia przynęty (pewnie coś ala jerkowanie :). Restaffina jak dla mnie jest na tyle finezyjnym,czułym i szybkim kijem (szczytówka 1.78), że umożliwia mi tego typu prowadzenie nie "poddając" się pod oporem stawianym w silnym nurcie przez niektóre przynęty. Nie wyobrażam sobie tego typu prowadzenia np: batsonami (steelhead), gdyż np testowany przeze mnie model 9.6'' 17lb zbytnio się jak dla mnie poddawał. Przez pewien czas użytkowałem też XLS-a 3.05 do 25gr i np w tym kiju denerwowało mnie gwałtowne przesztywnienie podczas przejścia z delikatnej części szczytowej w środkową co czuć było przy energicznych rzutach bezsterami, dużo przyjemniej się rzucało BR 2.75 do 28gr.

 

Innym zastosowaniem dla mojego Restaffina jest połów brzan w głębokich narwiańskich rynnach na niewielkie głęboko schodzące 5cm woblerki. W tym przypadku nie interesują mnie idealne rzuty gdyż przynętę spuszczam z prądem. Bardziej zależy mi na jej kontroli, jak również kontroli nad rybką :) A tak swoją drogą to chyba muszę uświadomić dobrych wędkarzy z Warszawy ,którzy odwiedzali moją Narew w poszukiwaniu brzan z kijami 3.30 do 60gr, na których dyndał tak malutki woblerek .... Oj dziwacy, dziwacy nie ?

 

Mógłbym co prawda wybrać kije o większej chociażby mocy ale wówczas tracę wspomnianą finezyjność i lekkość kija.  Restaffine stał się złotym środkiem, który eliminował nie odpowiadające mi cechy testowanych przykładowych wędzisk.

 

Czy uważasz, że do opisanych przeze mnie typu łowienia powinienem zaopatrzyć się w kijek do 15gram np: ograniczając przynęty do wspomnianych 10gr ?

 

Skoro wspomniane przez Ciebie wędziska 20lb służą do połowu grubego zwierza to widocznie wszyscy użytkownicy Restaffinów z takim zamiarem je zakupili bo akurat w wersji ok 3metrowej mój jest modelem najdelikatniejszym (26lb) a nawet wersje krótsze jak się nie mylę oscylują w granicach  ok. 20lb a z tego co wiem są użytkownicy którzy zakupili je z myślą o połowie np: okonia. Ci to sobie z "armaty" postrzelają .... :)

 

Poza tym wydaje mi się że przy obecnym postępie technologicznym nie można zakładać że wędzisko 26lb jest pomyłką przy połowie przynętami 10-12gr, gdyż konstrukcja Restaffine zdecydowanie takim kijem nie jest.

 

A tak dla ciekawości dodam, że kijek mam uzbrojony w tytany fuji i łowię tylko i wyłącznie plecionką i co dziwne nie miałem ani jednego spadu, dziwne to ....


Użytkownik dardzin edytował ten post 19 grudzień 2012 - 21:56

  • Marcys1973 lubi to

#75 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 19 grudzień 2012 - 21:58

:) nie wiem dlaczego dyskusja idzie w kierunku czy rasta jest dobry czy nie...mysle, że uzytkownicy w wiekszości sa z nich bardzo zadowoleni. Ja takowego nie miałem i miec nie zamierzam ...posiadam jeno Shimano Dialuna , który mi się tak pododba, że inne mnie nie interesują...ale to szczegół...temat wątku : BORON vs GRAFIT, a nie rasta kontra fenwick...bo myślę, ze tak czy owak nie sa to wędki boronowe...tym co mają te cholerne UFMy nie w głowie dyskusja lub ich juz na forum nie ma :)....najlepeij by chyba śp. Piotrek Sierputowski nam tu wsio wyłożył....jak pamiętam UFMY w ręce to one nwet w dotyku  blanku sa inne...cos jak polakierowane na gładko stare spinningi szklane abu :)..i inne przy wymachach na sucho..jakieś inne są.....tak jak np fluorocarbon w dotyku jest inny niz nylon, nawet cireniutki i mieciutki jest inny w dotyku...czuć jego twardość  ale to moje byc może urojenia...myslę, że ta dyskusja i tak do niczego nie doprowadzi, bo nikt blanków boronowych miec w sprzedaży nigdy nie będzie, a gotowych wedek to ma kilkanaście osób w Polsce, więc nasze opinie to czyste fantazje i gdybania...no chyba, że Frycuś poprosi do wywiadu prezesa UFM to wtedy będziem mieć jakoweś konkretne informacje... :D

 

ceny rasta są wysokie bo jen jest drogi, jakby był kurs jak 6 lat temu po 1,90 zł to by były tanie :) i Krzysiek Zieliński miałby je po 400-500 zł :)

kurs dolara nie wzrósł w tak mega wielkim stopniu i ceny konstrukcji amerykańskich nizsze :)


Użytkownik MefistoFishing edytował ten post 19 grudzień 2012 - 22:03


#76 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9497 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 19 grudzień 2012 - 22:11

UFMy.... Tak. Pamiętam, jak dziwnie zbrojony kijek, z przelotkami  niespotykanymi gdzie indziej, wzbudzał spore zainteresowanie.

No i.... Nie wyglądał na delikatnego

Tak mi się tylko wspomniało ;)

Załączone pliki

  • Załączony plik  277.jpg   91,17 KB   115 Ilość pobrań
  • Załączony plik  279.jpg   53,08 KB   133 Ilość pobrań
  • Załączony plik  283.jpg   102,49 KB   106 Ilość pobrań


#77 OFFLINE   Centrepin

Centrepin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 19 grudzień 2012 - 22:53

Whita wpis mógłbym zbyć mlczeniem. Ale nie zrobie tego. Melisa sie skonczyła.. ;)

Uważaj maniek- bedzie cięta riposta. Jestem pewien-koledzy Ci wytłumaczą o co chodzi.,, :P

  Pewien filozof powiedzial że tępota jest niedosytem kumatości.. :P Myslisz że mial rację? Albo  nie ! nie odpowiadaj..! :lol:

 

ale co do:

Tak się składa, że zaliczam się do tych osób, które 26lb Restaffinem strzelają "z armaty" do wiślanych boleni i nie widzę w tym nic złego a wręcz przeciwnie.

"Grubo"  łowisz. Jakie te bolki i brzany ciągasz? powyżej dyszki?

Używasz kija do linki 26 lbs. (prawie 12 kg) .

Ja używam kija 6-16 lbs  1/4-  3/4 oz.(7- 21gr) fast .( wystarczający z zapasem na ryby 2-6 kg dla srednich przynet ok.10 gr).

 

Ale jesli wujenka tak lubi? Oczywiscie może.!


Użytkownik Center edytował ten post 19 grudzień 2012 - 23:22


#78 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 19 grudzień 2012 - 23:32

.. Jeżeli już ktoś zdecyduje się na uchwyt restaffine to musi sobie zdawać sprawę, że Shimano bardzo kiepsko się trzyma tych uchwytów, Daiwa spoko.

 

Jakos nie narzekalem na uchwyt restaffine w ktorym mocowalem przewaznie shimano. W zasadzie bylem z niego mega zadowolony.

W zasadzie od 2002 r  daiwa dolaczyla do shimano i calej reszty i praktycznie stopki kolowrotkow maja takie same wymiary.. oczywiscie sa wyjatki potwierdzajace regule, ale sporadyczne.

 Jak mozna wierzyc komus w rzetelny opis kija komus kto wypisuje takie fanaberie ?

..glowatka w 6 rzucie.. a kolega kilkadzesiat boleni i zapomnial tylko dodac ze to pewnie tylko dlatego, ze machal boronem ;)



#79 OFFLINE   dardzin

dardzin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Łomża
  • Imię:Patryk

Napisano 19 grudzień 2012 - 23:33

@Center

ehh widzę że nie zrozumiałeś tego co napisałem. Może inaczej i nie zaśmiecajmy dalej wątku.

 

 

@Napalm

To się chyba nie zrozumieliśmy: kij ma być do przynęt i jeśli da się bez większego problemu łowić 10 gramowymi przynętami mocnym kijem, to nie ma żadnego nieporozumienia, wiele konstrukcji daje taką możliwość - o tym pisałem (jeśli jest komfort), i nie jest istotne czy jest to seria S&S czy inna ,tego nie przelicza się na wartości katalogowe, które są wyłącznie pomocnicze a niekiedy i zwodnicze ;).

 

 

Jak bym napisałem że do połowu na Wiśle używam kijka 3.05 10-35gr to zapewne by nie było powyższej Twojej odpowiedzi, a że dodałem że ten kijek 10-35gr ma 26lb to nastąpiło wielkie zdziwienie. I to jest właśnie Rasta .... - tyle temacie i basta :)


Użytkownik dardzin edytował ten post 20 grudzień 2012 - 10:26


#80 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 20 grudzień 2012 - 08:05

Cztery strony walenia ... kucyka :P . Wnioski? BRAK!!! :angry:

I co? Zrobimy kolejny "shootout" w stylu warszawsko-wiślanego CTS, gdzie żadnego CTS'a nie było? :blink:  To może szanowni posiadacze Restaffine'ów pofatygują sie zorganizować spotkanko porównawcze. Ja próbowałem swego czasu z CTS'ami (też same ochy i achy na ich temat) i dupa blada. To może odwróćmy sytuację: restaffine-userzy do roboty i zróbcie porównanie z innymi blankami/kijami. W przeciwnym razie z tego kucyka konisko wielkie urośnie, ale wałachem pozostanie :mellow:

 

Pzdr,

Fatso







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rodbuilding, blank