Panowie dajcie już pokój bo człowiek urazu do boronów się nabawi.
Powoli boron zaczyna mi się kojarzyć z borowaniem....
Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.
Napisano 20 grudzień 2012 - 11:01
Panowie dajcie już pokój bo człowiek urazu do boronów się nabawi.
Powoli boron zaczyna mi się kojarzyć z borowaniem....
Napisano 20 grudzień 2012 - 11:12
strona 1- pytanie:
Napisano 26 wrzesień 2012 - 11:28; Witam, Jakie są główne różnice tych materiałów?Który jest odporniejszy na mechaniczne urazy?
Modulus and Strength are in GPa (10^9 N/m2).
IM Graphite---> Modulus= 280, Strength= 5.5, Strain rating= 2.0%, Density=
1.8 g/cm3
Boron------> Modulus= 400, Strength, 2.8, Strain rating= 0.7%, Density 2.6
g/cm3
Użytkownik Center edytował ten post 20 grudzień 2012 - 20:03
Napisano 20 grudzień 2012 - 14:11
...
Użytkownik Marcys1973 edytował ten post 20 grudzień 2012 - 15:31
Napisano 20 grudzień 2012 - 14:18
Mam prośbę do kolegi Center: proszę o podanie źródła wiedzy o braku lub szczątkowej ilości boronu w blankach Restaffine chętnie zweryfikuję swoją dotychczasową wiedzę na ten temat proszę o konkrety, a nie o spekulacje i swoje wyobrażenia. Zgodnie z tym co wiem na temat boronowych blanków Restafine (tak jak napisał Marcys1973) to oplot (oploty) boronowy jest "wtopiony" w węgiel, a nie jak to w większości konstrukcji byłych oplot wykonany jest na blanku "węglowym" co czyni zasadniczą różnicę w samej technologi i być może w właściościach. Odpowiadając Koledze 5384 na zadane pytanie odpowiem tak (innych obecnie produkowanych "boronów" nie miałem w ręce) blanki "boronowe" Resttafiine oferują znacznie szerszy (faktyczny) zakres c.w. niż blanki grafitowe, poprzez swoją konstrukcję są bardziej odporne na na urazy mechaniczne od średnio czy wysoko modułowego grafitu, same blanki są lżejsze wagowa ale bardziej przeciążone co w praktyce sprowadza się do podobnego ciężaru wędki na blanku Restaffine czy grafitowym (większy ciężar doważenia "boronu), jak napisali koledzy użytkujący te wędki (ja też mam) dzięki szerokiemu zakresowi c.w. i dużemu zakresowi ugięcia (tak w skrócie) można jedną wędka "boronową" zastąpić dwie (może trzy) grafitowe. Wędki te wyśmienicie nadają się do połowu wielu gatunków ryb (szczupak, kleń, jaź, brzana, boleń, pstrąg itp) raczej nie nadają się do łowienia sandaczy. Wnioski wyciąg sam.
Napisano 20 grudzień 2012 - 14:27
Już pięć stron ... wielki wałach coraz bliżej...
Ja wiem, że nie muszę tego wątku czytać, ale niezłego wkur... dostaję, kiedy widzę takie bicie piany na moim ulubionym forum (łubudubu, łubudubu ). Przecież w ten sposób nigdy się nie dogadacie. Mówię: zorganizujcie spotkanie porównawcze. Kilka Restaffine i troche kijów na blankach innych firm. To jedyny sposób wysnucia choć namiastki miarodajnych wniosków.
Co do budowy blanków: a dyć to, co piszecie, to jeszcze większa piana i bełkot reklamowy, przplatany domyslami i widzimisię. Że się Wam tak chce ...
Fatso
Napisano 20 grudzień 2012 - 15:12
Restaffine wywołuje grzmoty... i to chyba nie świadczy o słabościach tych wędek Ja swoim Knightem 25lb łowiłem jazie woblerkiem 3g i wcale nie była to męczarnia łowienia, ryby żadnej też nie zgubiłem. Kolega swoim Xstream Exceed HAS Boron łowi okonie na Salmo Tiny. To już pora się leczyć czy wymieniać sprzęt na specjalistyczny?
Napisano 20 grudzień 2012 - 15:35
Fatso, Pomys ze spotkaniem fajny. Ja z mojej strony zamykam wątek.
Skontaktuje się z kolegą @dardzin w sprawie spotkania i wczesną wiosną, jak pogoda do łapania bedzie okay. - zaproponujemy termin.
Jakbym się nie odzywał przypomnij proszę.
Pozdrawiam,
M
Napisano 20 grudzień 2012 - 16:40
To ja bym chciałbym, żeby Center odpowiedział na to:
Mam prośbę do kolegi Center: proszę o podanie źródła wiedzy o braku lub szczątkowej ilości boronu w blankach Restaffine chętnie zweryfikuję swoją dotychczasową wiedzę na ten temat proszę o konkrety, a nie o spekulacje i swoje wyobrażenia.
a i ażeby Zdzisław Czekała podal źródło poniższych informacji.
(teorię wagi i przeciążenia proszę pominąć, bo kulawa jest)
Zgodnie z tym co wiem na temat boronowych blanków Restafine (tak jak napisał Marcys1973) to oplot (oploty) boronowy jest "wtopiony" w węgiel, a nie jak to w większości konstrukcji byłych oplot wykonany jest na blanku "węglowym" co czyni zasadniczą różnicę w samej technologi i być może w właściościach. Odpowiadając Koledze 5384 na zadane pytanie odpowiem tak (innych obecnie produkowanych "boronów" nie miałem w ręce) blanki "boronowe" Resttafiine oferują znacznie szerszy (faktyczny) zakres c.w. niż blanki grafitowe, poprzez swoją konstrukcję są bardziej odporne na na urazy mechaniczne od średnio czy wysoko modułowego grafitu, same blanki są lżejsze wagowa ale bardziej przeciążone co w praktyce sprowadza się do podobnego ciężaru wędki na blanku Restaffine czy grafitowym
i będę wiedział dużo
Napisano 20 grudzień 2012 - 16:57
Napisano 20 grudzień 2012 - 17:04
Dyskusja w tym watku nosi wszelkie znamiona tego ze skonczy sie na niczym.
Jak zauwazyl to Fatso - przywolujac postac sympatycznego walacha
Czy osoby chwalace Rastafine boron licza na przekonanie sceptykow ? czy sceptycy licza na to ze Ci, ktorzy teraz sa zadowoleni z tych wedek po przeczytaniu wpisow beda z tych wedek mniej zadowoleni ?
Pojawiaja sie przy okazji ciekawe informacje - jak linki do artykulow sprzed 25 lat.
Ale pare osob juz sie zdazylo obrazic i poczuc urazonych
Warto sie TAK spierac o TAKA kwestie jak te blanki z borem ? Sami to ocencie
Jedyne co napawa optymizmem to fakt, iz wszyscy uczestnicy zgadzaja sie ze aktualnie jedynie Rastaffine ma w ofercie blanki z borem.
Co by bylo jakby jeszcze mozna bylo dyskutowac ktora borowina jest lepsza i dlaczego nie jest
@Marcys - fajne brzany gratuluje!
Wesolych Swiat dla BORowikow i NIE BORowikow
Guzu
Napisano 20 grudzień 2012 - 17:42
ile jest tam wtopionego tego boronu w wegiel? W jakiej postaci boron jest "wtopiony" w wegiel? ? siatka? puder? pojedyncze włókna?
W ktorej warstwie blanku jest wtopiony? jest boron na calej dlugosci blanku wlacznie ze szczytówką? Jaki jest udzial boronu ( %) w blanku?
Użytkownik Center edytował ten post 20 grudzień 2012 - 20:08
Napisano 20 grudzień 2012 - 18:04
OK, mea culpa, zle sie wyrazilem, w takim razie, prosze mi wytlumaczyc jak sie wtapia wlokna boru w wegiel? jak dla mnie, moze byc mata weglowa ... kto mi odpowie?
Napisano 20 grudzień 2012 - 18:08
w ktorym? bo jakis zagubiony jestem
Napisano 20 grudzień 2012 - 18:18
Bor (boron) to nie jest metal.
metalloid.
Użytkownik Center edytował ten post 20 grudzień 2012 - 19:08
Napisano 20 grudzień 2012 - 19:31
A mnie nadal jak tą żabę w stawie.......najmniej interesuje technologia wykonania rasta, CD, pheniksa itp produktów rurkowych, interesują mnie ich wartości użytkowe i o tym mogę dyskutować.
Jakie oploty, jak wtopione itp. technologie wykonania pozostawiam dla technologów ewentualnie dla tych co ich interesuje, poprostu ja ciekawy nie jestem .
Pheniksy, które posiadam boronu nie mają w sobie a są też świetnymi kijami w swojej klasie . Iron czy elixir to świetne kijki UL do połowu paprochami.
Skromny praktyk jestem i propagował będę to co posiadam i co według mnie warte jest uwagi wędkarza, a czy to jest za drogie w stosunku do drugiego porównywalnego produktu, to mnie ponownie jak tą żabę w stawie.....
Nie będę nikogo przekonywał czy ma wydać 2 klocki za rasta czy nie, jego sprawa i gajowego.
Najchętniej dałbym patola do garśc iaby sobie porzucał, wyholował jakiegoś rybola i porównał do jakiegoś swojego patola, może wówczas by ocenił jego walory użytkowe, a nie gdybał czy wart jest swojej kasy.
Napisano 20 grudzień 2012 - 20:34
Napisano 20 grudzień 2012 - 20:36
Pitt ja już dawno się poddałem, nie mam zamiaru wdawać się w jakieś przepychanki.Ją przyjemniejsze rzeczy na tym świecie .
Napisano 20 grudzień 2012 - 20:48
Apel do adminów. Prosze WYP... ten watek w kosmos ! Bo dyskusja nie jest merytoryczna i nikomu on nic dobrego nie przyniósł
Napisano 20 grudzień 2012 - 20:48
Napisano 20 grudzień 2012 - 20:52
A ja o nic nie zapytam. Nudna ta przepychanka. I tak, łowiąc Daiwą, w sumie nie wiem, czym łowię więc .... Miałem nie pytać
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
KanonNapisany przez Sławek Oppeln Bronikowski , 05 lut 2023 rodbuilding |
|
|
||
BLANKI
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Blank na sandacza do łowienia na lekkoNapisany przez DeeMeeD , 10 lis 2022 blank, sandacz na lekko |
|
|
||
BLANKI
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
MJ Rod BlanksNapisany przez bartosz311287 , 26 paź 2021 blank, mjrodblanks |
|
|
||
BLANKI
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Blank do morskiej wędki typu stickbait - prośba o pomocNapisany przez Such a Jerk... , 31 paź 2020 blank, pomoc, morski blank |
|
|
||
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Blanki karpiowe TAC z takle24.de.Napisany przez MarcinZ , 05 paź 2019 blank, karp, tac |
|
|
0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych