Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij sklepowy a kij z pracowni - różnice

rodbuilding

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 30 grudzień 2020 - 22:55

Nie wypada krytykować czyjegoś sprzętu.
Nie wypada też się chwalić swoim.
:)

Wędek GL nie znam, po prostu nie oglądam wędek w sklepach. Nie ma dla mnie znaczenia czy na nich napisane jest xxfast dureń czy megabass czy Everlast.

Miałem to szczęście, że kilkadziesiąt lat temu trafiłem do pracowni wykonującej wędziska. Z tamtad miałem pierwszego pac bay.

Przez ten czas nauczyłem się siebie, tego co dla mnie w wedkach jest ważne. Czego szukam.
Takich wędek nie znajduje na stojakach, bo na stojakach stoją niemoje wędki.
Wędka to mój towarzysz w przygodzie z rybami.
Bardzo takie podejście upraszcza sprawę.
Polecam na Nowy Rok
  • Sławek Oppeln Bronikowski, miramar69, jacekp29 i 9 innych osób lubią to

#142 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 30 grudzień 2020 - 22:58

Jestem na tym forum od kilku ładnych lat. Na początku byłem pod wrazeniem, ile wiedzy o sprzęcie miały/mają niektóre osoby.... Wraz z czasem doszedłem do podobnych przemyśleń, co w poście wyżej - osób, które rzeczywiście potrafią napisać o sprzęcie coś mądrego i jeszcze go porównać, jest znikomo mało. Reszta ocenia przez pryzmat parametrów i wyglądu. Plus dochodzi tzw „moda” na danego producenta.... A już „najwybitniejsze” są „recenzje” kołowrotków pisane po kręceniu przez 5min w sklepie - tych specjalistów cenię najbardziej 😁

#143 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 30 grudzień 2020 - 23:03

 A ja myślałem, że dziwak jestem, że szukam kolejnego starego blue rapida...

Ufff nie do końca jest ze mną tak źle jednak, jest takich paru więc jakoś tak przyjemniej się zrobiło :)

 

p.s. z GL już dawno mi nie po drodze, ale rozumiem tych którym się podobają...



#144 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 31 grudzień 2020 - 08:28

Tylu tu mamy ekspertów od wędzisk klasowych, a tymczasem specjalistyczne forum gaśnie... :)
http://www.fishingce...p?f=1&start=250

#145 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 31 grudzień 2020 - 11:09

Tylu tu mamy ekspertów od wędzisk klasowych, a tymczasem specjalistyczne forum gaśnie... :)
http://www.fishingce...p?f=1&start=250

To właśnie eksperci zabijają to forum specjalistyczne :D  :D :D . 



#146 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 31 grudzień 2020 - 11:43

w punkt Jozek  :lol:


  • Jozi lubi to

#147 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 01 styczeń 2021 - 04:32

W kiju z pracowni to samemu się decyduje jaką charakterystykę ma mieć blank, pod jakie przynęty, jakie komponenty mają być, jaki uchwyt, itp.
W gotowych kijach sklepowych jak blank będzie nam odpowiadał to z kolei uzbrojenie będzie nie takie jak nam pasuje.
Tak jak wyżej napisane.
To kij ma nam odpowiadać i współgrać z nami nad wodą.
Tego w seryjnych, sklepowych wędkach jeszcze nie znalazłem.

Użytkownik cinn edytował ten post 01 styczeń 2021 - 04:34

  • Guzu i Mateo1989 lubią to

#148 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 01 styczeń 2021 - 09:03

W kiju z pracowni to samemu się decyduje jaką charakterystykę ma mieć blank, pod jakie przynęty, jakie komponenty mają być, jaki uchwyt, itp.
W gotowych kijach sklepowych jak blank będzie nam odpowiadał to z kolei uzbrojenie będzie nie takie jak nam pasuje.
Tak jak wyżej napisane.
To kij ma nam odpowiadać i współgrać z nami nad wodą.
Tego w seryjnych, sklepowych wędkach jeszcze nie znalazłem.

Chyba nie do końca.

Nie znamy przecież, nawet niewielkiego procentu, oferty blanków. Wybieramy, na podstawie opinii i ocen tych, co zaryzykowali wcześniej, lub polegamy na wiedzy i znajomości tematu, wybranego rodbuildera.

Łowię i nie mam kompleksów, zarówno wędkami z pracowni, jak i gotowcami. Wiem jedno. I w jednym i w drugim przypadku, dopiero nad wodą weryfikujemy trafność wyboru.


  • Jozi, saitt i md30 lubią to

#149 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 01 styczeń 2021 - 09:28

... na samym początku , to trzeba sobie zadać pytanie : czego Ja tak naprawdę chcę i do czego ???

... gdy już sobie odpowiemy na to pytanie , wtedy zaczynamy szukać blanku / wędki dla siebie !!!

... nie kierujmy się modą , ... bo to Ja mam wiedzieć czego chcę i do czego (p.1)

... zgadzam się , że powinniśmy wziąć pod uwagę opinię i podpowiedzi kogoś bardziej obeznanego w temacie zanim zapadnie ostateczna decyzja ...

... dopiero uwzględniając te wszystkie rzeczy będziemy mieli szansę na zakup oczekiwanej wędki , która to da nam zadowolenie ...

 

i jeszcze jedno !!!

 

... nie kierujmy się tylko wyglądem , a bardziej walorami użytkowymi ... choć najlepiej by było gdyby pierwsze nie wykluczało drugiego  ;)  :) i na odwrót !!!

 

... przy obecnej "specjalizacji" metod wędkarskich nie ma blanków / wędek "czysto" -  UNIWERSALNYCH w całej rozciągliwości !!! ; a tylko takie , którymi da się po prostu łowić ...  ;) 


Użytkownik miramar69 edytował ten post 01 styczeń 2021 - 09:29

  • HaDe lubi to

#150 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 01 styczeń 2021 - 10:20

"a tylko takie , którymi da się po prostu łowić ..."
I o to tu chodzi, żeby dało się łowić ☺.
Tak na poważnie, to uważam , że, żeby zamówić kij z pracowni , to trzeba przerzucić przez własne ręce kilka (naście) kijów (w różnych warunkach z różnymi przynętami) Dopiero wówczas mamy szansę na "dialog" z Twórcą , bo mamy już jakieś doświadczenie i wyrobione oczekiwania. No i Twórcy jest łatwiej spełnić te oczekiwania i trafić w gust zamawiającego.Obie strony wiedzą o czym mówią. Osoby , które mają mniejsze doświadczenie nawet nie będą w stanie poprawnie złożyć zamówienia i to Twórca podejmie za nich niektóre decyzje. W takim przypadku ,to lepiej iść do sklepu i wybrać to , co nam leży w łapie a nie zawracać d....e fachowcowi , bo i tak w gruncie rzeczy ,to nie my wybierzemy co chcemy, tylko dostajemy gotowca. Oczywiście są osoby, które wydają nie małą kasę na wędkę z pracowni a na dobrą sprawę mają "blade" pojęcie o machaniu kijem. I takich trzeba. Dzięki temu Twórca ma co do gara włożyć.
We wszystkim trzeba trochę rozsądku. Jak nas stać , to czemu nie? Tylko czy zamówimy to czego oczekujemy, skoro tego nawet nie wiemy?
PS. Pamiętajcie , że wędka z pracowni (nawet najlepszej) nie przedłuży ptaszka nawet o 1cm ☺

Użytkownik binio1111 edytował ten post 01 styczeń 2021 - 10:29


#151 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 01 styczeń 2021 - 10:29

" ... Tylko czy zamówimy to czego oczekujemy, skoro tego nawet nie wiemy??? "

 

i na samym końcu wypowiedzi napisałeś TO :rolleyes:  co Ja napisałem na samym początku  ;) ; bo uważam , to za najważniejsze !!! i od tego powinno się zawsze zaczynać  :whistling: ...

 

 "... na samym początku , to trzeba sobie zadać pytanie : czego Ja tak naprawdę chcę i do czego ??? " 

 

                                                        :good: 


Użytkownik miramar69 edytował ten post 01 styczeń 2021 - 10:31

  • binio1111 lubi to

#152 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 01 styczeń 2021 - 10:42

...  PS. Pamiętajcie , że wędka z pracowni (nawet najlepszej) nie przedłuży ptaszka nawet o 1cm ☺

 

... nie świadczy też o znajomości tematu i swoich umiejętnościach ... :rolleyes: ; a jeśli chodzi o ceny wyrobów , to już dawno się po między nimi zatarły ...  ;) 


Użytkownik miramar69 edytował ten post 01 styczeń 2021 - 10:44

  • binio1111 lubi to

#153 OFFLINE   lin2

lin2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 01 styczeń 2021 - 13:17

PS. Pamiętajcie , że wędka z pracowni (nawet najlepszej) nie przedłuży ptaszka nawet o 1cm ☺

Przepraszam ale trzeba być "pustakiem" żeby takie brednie pisać albo...... "zazdrosnym i sfrustrowanym polaczkiem".

Każdy kupuje najpierw to na co go stać i zapewne ze wzrostem zamożności można zaryzykować , że będzie to coraz droższy sprzęt, niejednokrotnie również z pracowni. Pewnie są też tacy co nie mają wszystko gdzieś i łowią na "co im w ręce wpadnie". Jestem okrutnie marnym wędkarzem , choćby ze względu na ilość czasu spędzoną nad wodą , mam kije z pracowni i kołowrotki z górnej półki choć bogaczem nie jestem. Więcej ryb z tego powodu nie łowię i wcale na to nie liczyłem ale kupiłem to wszystko bo .......mi się podobały......bo chciałem mieć coś innego .....ale na bank nie dlatego żeby sobie KUTASA wydłużyć :-)

 

Oczywiście przepraszam wszystkich normalnych za to co napisałem.


Użytkownik lin2 edytował ten post 01 styczeń 2021 - 13:18

  • woblerwz i Voiteh lubią to

#154 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 01 styczeń 2021 - 16:22

A moim skromnym zdaniem wędkę należy zawsze traktować jako narzędzie. Ważne aby wędka leżała w ręku i spełniała nasze wymagania. Zagadnienie czy jest to kij z pracowni czy sklepu nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Mam wędkę sklepową, którą uwielbiam, jak rówież wędki z pracowni. Zbudowałem je dlatego że podobnych w sklepach nie było. Niewątpliwie plusem wędki z pracowni jest to że dobieramy długość dolnika, uchwyt oraz pozostałe komponenty najbardziej dla nas komfortowe a nie będące obecnie w chińskich trendach ;)

Użytkownik DP Fishing edytował ten post 01 styczeń 2021 - 16:24

  • G_rzegorz lubi to

#155 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4907 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 01 styczeń 2021 - 16:41

Sądząc po emocjach jakie wywołują dyskusje o sprzęcie, wydaje się zasadne, twierdzenie, że użytkownicy budują swego rodzaju więź z marką a może i konkretnymi egzemplarzami wędek. Jeśli mam rację to zamiast korzystać z wymiany zdań mamy to co widać wyżej :(

#156 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 01 styczeń 2021 - 20:45

Może i są jakieś firmy które robią seryjne wędki które będą pasowały niektórym wędkarzom.
Problem jest taki że zanim cokolwiek sensownego się znajdzie, to przerzuci się tonę wędek seryjnych, zanim coś się przyklei do ręki.
Ostatni przykład, przypadkiem dorwałem kij shimano adrena.
Blank boski, uchwyt taki że nie chce się odkładać kija na stojak.
Jednak osobiście już na starcie wymienił bym przelotki na tytanowe. Seryjne nie pasują do tej wędki.

I zamiast wydawać pieniądze na jedną, drugą, piątą, pięćdziesiątą wędkę, można za setny procent tych wędek wykonać kij w pracowni taki jaki się chce, na blanku, komponentach jakie pasują.

Nie twierdzę że seryjne wędki są be,
Mam kilka i przyjemnie się na nie łowi.
Ale zanim coś się znalazło to trochę czasu i pieniędzy poszło.

Teraz aktualnie przeszło mi gonienie nie wiadomo czego,
Wędki które nie pasują do danej metody, czy ryb, ja uczę się nimi łowić dane gatunki, czy łowić jedną wędką różnymi metodami.
Chyba odechciało mi się po prostu szukania bóg wie czego, ale bardziej stawiał bym na to że w końcu mam kije które mi leżą w ręku.

Kiedyś łowiłem kijem 3m 20-60g wyrzutu okonie na obrotówki 0-1-2, szczupaki na wahadła, klenie, karpie, ogólnie wszystko co pływało w niedalekich wodach.

Użytkownik cinn edytował ten post 01 styczeń 2021 - 20:49


#157 OFFLINE   Łowca.b

Łowca.b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Michal

Napisano 01 styczeń 2021 - 22:59

"Kiedyś łowiłem kijem 3m 20-60g wyrzutu okonie na obrotówki 0-1-2, szczupaki na wahadła, klenie, karpie, ogólnie wszystko co pływało w niedalekich wodach.
Użytkownik cinn edytował ten post dziś, 20:49"

Tak było,
A dziś jak człowiek ma jechać na ryby to się zastanawia cały tydzień ile i jakie wędki ma zabrać 😉
  • GREK i eRKa lubią to

#158 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 01 styczeń 2021 - 23:23

"pustakiem" żeby takie brednie pisać albo...... "zazdrosnym i sfrustrowanym polaczkiem".

Takie stwierdzenie jest obraźliwe kolego Lin2, tym bardziej , że nawet nie zrozumiałeś , że to sarkazm.

Napisałem o przedłużeni .... bo byłem świadkiem jak dwóch "prezesów" przechwalało się między sobą jakie to wędki sobie nie pozamawiali i ile za nie dali. Dopiero jak zaczęli nimi machać zrozumiałem , że w tym przypadku chodziło tylko o "przedłużenie", bo dziecko lepiej operuje kijkiem.

Użytkownik binio1111 edytował ten post 01 styczeń 2021 - 23:25

  • Biesan lubi to

#159 OFFLINE   lin2

lin2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 02 styczeń 2021 - 23:45

"pustakiem" żeby takie brednie pisać albo...... "zazdrosnym i sfrustrowanym polaczkiem".

Takie stwierdzenie jest obraźliwe kolego Lin2, tym bardziej , że nawet nie zrozumiałeś , że to sarkazm.

Napisałem o przedłużeni .... bo byłem świadkiem jak dwóch "prezesów" przechwalało się między sobą jakie to wędki sobie nie pozamawiali i ile za nie dali. Dopiero jak zaczęli nimi machać zrozumiałem , że w tym przypadku chodziło tylko o "przedłużenie", bo dziecko lepiej operuje kijkiem.

Przykro mi ale skoro czujesz się "pustakiem" to jesteś obrażony. Od razu przyznaje,że pisałem aby bolało choć obrażać nikogo nie zamierzałem. Pomyśl jak poczuli się ludzie, którzy kije z pracowni mają.

ps. pozdrawiam i bez urazy



#160 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4907 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 styczeń 2021 - 23:49

@lin2, większość z nas ma sporo wędek z pracowni, nikt nie poczuł się urażony, źle zrozumiałeś kolegę...
  • popper lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rodbuilding

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych