Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Uchwyt kołowrotka Delfin

tech-rb delfin uchwyt delta

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 24 styczeń 2016 - 14:32

StCroix, on 24 Jan 2016 - 14:09, said:

dużo wie, a uchwytu w ofercie brak. jak to czytać (rozumieć)?

poza tym - ładny, nie ładny... kwestia gustu. mnie nurtuje coś, co nazywa się średnicą blanku. Delfin montowany jest bezpośrednio na nim. jakie są zatem średnice wewnętrzne owego uchwytu? z życia wzięta sytuacja.  kupuję blank, zakładam montaż uchwytu w odległości "X" od końca dolnika... cuduję, kombinuję i wychodzi mi, że stopka musi jednak wyjść 3 cm. dalej. DPS i inne nie stanowią problemu. co z Delfinem? przecież średnica blanku uległa zmianie, tak?

Dlaczego publicznie snuć domysły, taka wiedza w przestrzeni publicznej nie istnieje. Zadzwonić, napisać, na pewno właściciel strony wyjaśni dlaczego brak.

 

Odnośnie reszty wątpliwości, jak już Paavo napisał, bez udziału materiałów innych jak włókno węglowe i klej uchwyty daje się zamocować w dowolnym miejscu, na różnych blankach. W przypadku dużych rozbieżności w średnicach różnych blanków dobierany jest inny uchwyt :)


  • KLANAD i Michał. lubią to

#142 OFFLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 24 styczeń 2016 - 14:36

Delfiny mają różną średnicę montażu, dobierasz tak by był luz, montujesz na tulejce węglowej, rowingu lub tulejce+rowing. Ogólnie jak jesteśmy jeszcze wyposażeni w klej(żywice) montaż nie sprawia problemu ;)

no właśnie kolego o tym pisałem może nie tak obrazowo jak TY ale super że to opisałeś  :P  ;)


  • Apioo i JanuszD lubią to

#143 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 24 styczeń 2016 - 15:10

czyli szału nie ma, lub po nowemu "dupy nie urywa" skoro są na jakichś tam tulejach, rowingach, czy innych dopasowujących do średnicy blanku bandażach, omotkach/podomotkach montowane.

dwie i pół stówy w błoto. kiedy kije na giełdzie?

ciekawy blank z przelotkami wziąłbym w cenie komponentów (po odliczeniu kosztów uchwytu kołowrotka).



#144 OFFLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 24 styczeń 2016 - 15:15

czyli szału nie ma, lub po nowemu "dupy nie urywa" skoro są na jakichś tam tulejach, rowingach, czy innych dopasowujących do średnicy blanku bandażach, omotkach/podomotkach montowane.

dwie i pół stówy w błoto. kiedy kije na giełdzie?

ciekawy blank z przelotkami wziąłbym w cenie komponentów (po odliczeniu kosztów uchwytu kołowrotka).

szybciutko wydałeś werdykt !!!! nie trzymając w rękach , nie łowiąc gratuluję ----- proponuję moderatorowi koledze tytuł eksperta przyznać 



#145 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 24 styczeń 2016 - 15:17

zaraz tam ekspert. wystarczy sceptyk roku, tudzież realista. Ty trzymałeś, że tak podniecony jesteś? opisz wrażenia, ilość orgazmów itd. :-)


Użytkownik StCroix edytował ten post 24 styczeń 2016 - 15:17

  • Gad1979 lubi to

#146 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 24 styczeń 2016 - 15:17

Odnośnie reszty wątpliwości, jak już Paavo napisał, bez udziału materiałów innych jak włókno węglowe i klej uchwyty daje się zamocować w dowolnym miejscu, na różnych blankach. W przypadku dużych rozbieżności w średnicach różnych blanków dobierany jest inny uchwyt :)

 

czyli szału nie ma, lub po nowemu "dupy nie urywa" skoro są na jakichś tam tulejach, rowingach, czy innych dopasowujących do średnicy blanku bandażach, omotkach/podomotkach montowane.

 

Uchwyt ten jest osadzany na blanku tylko i wyłącznie za pomocą żywicy i włókna węglowego.


Użytkownik Apioo edytował ten post 24 styczeń 2016 - 15:22

  • ark70 i JanuszD lubią to

#147 OFFLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 24 styczeń 2016 - 15:19

tak życiowo żeby wydawać opinie trzeba dobrze produkt poznać obłowić i wtedy mądrować , ja łowię delfinem i jestem zadowolony ( oczywiście łowie też wędkami uzbrojonymi w inne uchwyty i też jest ok zależy kto co lubi )


  • JanuszD i Michał. lubią to

#148 OFFLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 24 styczeń 2016 - 15:23

zaraz tam ekspert. wystarczy sceptyk roku, tudzież realista. Ty trzymałeś, że tak podniecony jesteś? opisz wrażenia, ilość orgazmów itd. :-)

sceptyk chyba i erotoman gawędziarz raczej a co do orgazmu to ja w sypialni dostaję ale może Ty kolego podniecasz się na rybach  :P  :P


  • Michał. lubi to

#149 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 24 styczeń 2016 - 15:25

Widzę, że nie jest dla Ciebie zrozumiałe, że uchwyt ten jest osadzany na blanku tylko i wyłącznie za pomocą żywicy i włókna węglowego.

blank średnicy 9 mm. ile ma wewnątrz uchwyt?

inny przykład. blank 13 mm. uchwyt do niego?

jeszcze inne założenie. kupuję uchwyt (nie widziałem, ale zakładam, że ma wewnątrz 9 mm. blank ma w najgrubszym miejscu 11, a w przewidywanym miejscu montażu 9 mm. niestety koncepcja uległa zmianie. okazuje się, że muszę przesunąć uchwyt w miejsce, w którym blank jest nieco grubszy - względnie w drugą stronę, cieńszy. co wówczas? zmiana blanku? chętnie kupię za grosze blank który nie pasował do Delfina ;-)

pytanie uzupełniające. ile warstw (jaką średnicę podkładu z włókna węglowego będę musiał użyć), względnie jak blisko szczytówki muszę osadzić kołowrotek aby to działało?


Użytkownik StCroix edytował ten post 24 styczeń 2016 - 15:31


#150 OFFLINE   Minibam

Minibam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 24 styczeń 2016 - 15:29

Czy będzie stoisko pracowni KawaleC na Rybomanii w Poznaniu.

Chodzi mi po głowie zakup wędki jaziowo kleniowej 2.9 na blanku Blaas właśnie z delfinem.

Dobrze byłoby potrzymać ten uchwyt w dłoni wpierw.



#151 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 24 styczeń 2016 - 15:34

Daj ogłoszenie na giełdzie, oferty na pewno się posypią. ;-)

Ciężko mi zrozumieć Twój problem, zamawiasz uchwyt, blank ma 9mm to bierzesz uchwyt który ma otwór większy niż 9mm, analogicznie postąpisz z blankiem 13mm więc w czym problem? 


Użytkownik Apioo edytował ten post 24 styczeń 2016 - 15:36


#152 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 24 styczeń 2016 - 15:36

blank średnicy 9 mm. ile ma wewnątrz uchwyt?

inny przykład. blank 13 mm. uchwyt do niego?

jeszcze inne założenie. kupuję uchwyt (nie widziałem, ale zakładam, że ma wewnątrz 9 mm. blank ma w najgrubszym miejscu 11, a w przewidywanym miejscu montażu 9 mm. niestety koncepcja uległa zmianie. okazuje się, że muszę przesunąć uchwyt w miejsce, w którym blank jest nieco grubszy - względnie w drugą stronę, cieńszy. co wówczas? zmiana blanku? chętnie kupię za grosze blank który nie pasował do Delfina ;-)

pytanie uzupełniające. ile warstw (jaką średnicę podkładu z włókna węglowego będę musiał użyć), względnie jak blisko szczytówki muszę osadzić kołowrotek aby to działało?

Dlatego Delfiny nie są sprzedawane osobno...oszczędzają nerwy,bynajmniej w banalnych sprawach w kwesti rodbuildingu :D .



#153 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 24 styczeń 2016 - 16:02

czyli szału nie ma, lub po nowemu "dupy nie urywa" skoro są na jakichś tam tulejach, rowingach, czy innych dopasowujących do średnicy blanku bandażach, omotkach/podomotkach montowane.

dwie i pół stówy w błoto. kiedy kije na giełdzie?

ciekawy blank z przelotkami wziąłbym w cenie komponentów (po odliczeniu kosztów uchwytu kołowrotka).

A co tu w kwesti technicznej ma niby urwać 4 litery...tuleje to ma uchwyt,jak za luźny to robisz omotkę z ''węgla'' i siedzi,jak za ciasno to rozwiertak i też siedzi...i w taki sposób masz połączenie z blankiem w zasadzie identyczne co do użytych materiałów,bo jak kolega Apioo już napisał używasz tylko włókna węglowego i żywicy epoxydowej,czyli analogicznie tego samego co wchodzi w skład blanku i samego uchwytu.Wydaje mi się ,że to zawsze lepiej niż to co oferują nam producenci masowi czyli sznurek,taśma w naljepszym wypadku arbor z plastiku i kilo kleju.


  • JanuszD lubi to

#154 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 24 styczeń 2016 - 16:10

Dobra, nie znam się. Idę na piwo.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

#155 OFFLINE   dolot

dolot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kozieł

Napisano 24 styczeń 2016 - 16:16

StCroix mało kto rozumie twój sposób rozumowania. Bo chyba żadnego seryjnego uchwytu nie zamontujesz na tak małej ilości podkładów co delfina.

#156 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 24 styczeń 2016 - 18:27

Dobra, nie znam się. Idę na piwo.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Faktycznie, nie znasz się. Bo jak się instaluje najzwyklejsze uchwyty DPS, IPS itp itd??? Albo na taśmy (SIC!) , na arbory grafitowe czy piankowe. I te ostatnie też trzeba je rozwiercać POD ŚREDNICĘ BLANKU! Więc w czym problem?

 

Co do samego uchwytu.

Miałem go w łapie tylko raz, jak się spotkałem z Kolegą Tomkiem @KLANAD. Mam nadziejże że się spotkamy niedługo gdzieś u naszych wspólnych znajomków ;)  Napiszę tylko że ja go prywatnie nie zainstaluję w życiu, w moim odczuciu najbrzydszy jaki widziałem. Poza tym cholernie nie leżał mi w łapie. Ale ma mnóstwo plusów: lekki, świetnie transmitujący, sztywny. Też może być ciekawy spacing do niego. Nie wiem natomiast jak z umocowaniem młynka bo nim nie łowiłem. Ale skoro była tylko jedna opinia że stopka się rusza...to chyba jest dobrze ;)  Ogólnie bardzo ciekawa i innowacyjna konstrukcja. Ale chyba nie dla wszystkich. A raczej nie tych co lubią jak wędka też im się podoba, poza walorami stricte użytkowymi. No i jestem z tych co nie wyobrażają sobie łowić kijem bez normalnego fore i reara z koreczków :P  W każdym razie trzymam mocno kciuki za Janusza i Jego projekt. A jak by kiedyś nabrał trochę innych kształtów...może zmienię swoją opinię ;)


Użytkownik Tomas81 edytował ten post 24 styczeń 2016 - 18:28

  • KLANAD, Del Toro i JanuszD lubią to

#157 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 24 styczeń 2016 - 19:09

no właśnie w tym rzecz. DPS' i inne montuje się na taśmach czy innych arborach z grafitu lub PVC. w czym zatem innowacyjność konstrukcji?

widać nie tylko nie znam się, ale i głupawy lekko jestem nie potrafiąc docenić wyższości montowanego na "omotkach z grafitu" czy innych podkładach uchwytu za dwie i pół stówy.



#158 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 24 styczeń 2016 - 19:21

Trochę się koledzy rozpędzili. Preferuję montaż uchwytu poprzez rozwiercenie do wymiaru blanku i bardzo dokładne dopasowanie. Czyli potrzebuję uchwytu o mniejszej średnicy niż średnica blanku. Tulejki montażowe mają odpowiedni zapas grubości czego z zewnątrz nie widać i dają sie w sporym zakresie dopasowywać do porządanej średnicy w miejscu montażu. Praktycznie mamy grafit uchwytu na wcisk na grafit blanku i odrobinę podsmarowane epoksydem. Rewelacyjne arbory pokazałem w swoim artykule.  Metoda z podwinięciem rowingiem też daje mocowanie grafit na grafit. metoda z tulejami stożkowymi (stożek morsa, rzecz w technice znana) także daje takie mocowanie. Ale można rozpaczać nad wszystkim i zaqłożyć na "taśmę rezonansową" np Tesa uchwyt Matgi z grupy C który Delfina cenowo przewyższy. Będzie za to w pełni profi.

Mam nadzieję ze wielbiciele Delfina nie będą sobie radzic z montażem i wykupię z 1/4 ceny porządne blanki które masowo pojawią się na giełdzie. Po czym zamontuję na nich delfina.

 

Co do urody, też nie każda Kaśka mi się podoba.



#159 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 24 styczeń 2016 - 19:26

Dobra, nie znam się. Idę na piwo.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

No jak się nie znasz? Przecież dopiero co napisałeś, że to 250 zł wywalone w błoto.

Jeżeli faktycznie się nie znasz, to dlaczego to napisałeś?
  • fish28, JanuszD i Michał. lubią to

#160 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 24 styczeń 2016 - 19:47

Pewnie dlatego, że się nie znam i stosuję inne rozwiązania. Dobranoc ;-)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, delfin, uchwyt, delta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych